Gönderen Konu: Teknoloji Televizyonu - Computer Scene Programı  (Okunma sayısı 12314 defa)

Teknoloji Televizyonu - Computer Scene Programı

« Yanıtla #60 : 05.10.2005 16:41:29 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by skate@Oct 5 2005, 03:27 PM
göstereceklerimizin yarısına yetmedi zaman zaten, bir de detaya girsek ohoo... bir de bir gruba çok takılıp sonra diğerlerinden laf yemek de var. örnek olarak en çok zombie boys ve bronx'un geçmişini iyi biliyoruz o da içinde yer almış olduğumuz ve Vigo, Turbo'yla defalarca bu konuda uzuun uzun sohbet etmiş olduğumuz için. Şimdi zombie boys ve bronx'u bir iki program boyunca anlattıktan sonra örneğin bir accuracy'i hızlıca yalnızca 3-5 stuffını gösterip geçmek olmaz. bunun için hepsini çok detaya girmeden anlatıyoruz. ancak zaman ilerledikçe tüm gruplardan bulabildiğimiz eski scenerları, grupların kurucularını v.s. programa davet edicez. o zaman onlara sorduğumuzda anlatırlar bize detayları, biz de yalan yanlış birşeyler konuşmuş olmayız böylece...
[post=2192]Quoted post[/post]
[/b]

Mantikli bir yaklasim  <_<

« Yanıtla #61 : 12.10.2005 11:54:41 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
selam arkadaslar,

gecen haftaki programi kacirdiktan sonra bu hafta tekrar kaldigim yerden izleyiciligime devam ettim. bugune kadar bu programin ne buyuk bi devrim olduguna dair ovgulerimi zaten defalarca belirtmistim. yine tekrar tebrik edeyim.

oncelikle spritusu konuk olarak gormek gecmisini ve demoscene ile ilgili cesitli goruslerini dinlemek cok guzeldi.

daha once de bi kere belirtmistim sanirim. nacizane bir onerim var. programin senaryosuz ve spontan oldugu icin biraz kaotik ilerledigini dusunuyorum. konusmalarda zaman zaman konu cok dagilabiliyor. ya da konusmacilar ayni anda biseyler soyleyebiliyor (ki bu ses sisteminin sature olup soylenilenlerin anlasilmamasina sebep oluyor) aslinda tam olarak ne soyleyeceginiz ne zaman soyleyeceginiz onceden belirlenmis olsa program daha akici olacak diye dusunuyorum. bunu yapmak cok zor olsa da en azindan tam olarak hangi konularin konusulacagi ve hangi demolarin goserilecegini falan kesin belirleyebilseniz isiniz cok kolaylasir diye dusunuyorum.

tabi asil sorun cok genis bi konuyu bu konuyu hic bilmeyen bi kitleye anlatan bir program yapmaya calismaniz. o yuzden konu konuyu aciyor. bisey aciklarken kullandiginiz kelimeyi aciklamak icin ic ice parantezler acmak zorunda kaliyorsunuz. fakat bu izleyicinin takibini zorlastiriyor ve varsa konugun konusma zamanini kisitliyor. ornegin dun spritusla bence en zevkli sohbet soru cevap bolumu son 5 dakikaya sikisti.

bilmiyorum belki de boyle 7-8 programlik bi mufredati bastan planlayabilirsiniz. boylece her programda tam olarak hangi konulardan bahsedeceginiz belli olur. ve programlarda recursive aciklamalardan kurtulabilirsiniz. bazi yerlerde onceki veya sonraki programlara referans yaparak akicilik artabilir.

umarim onerilerimin faydasi olur. kendimi programin yarattigi coskudan siyirip objektif bakmaya calistigimda gorebildigim tek eksik bu fazla spontanlik.

« Yanıtla #62 : 12.10.2005 12:12:03 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Nightlord: Elbette ki her programın içeriği önceden hazır. Ancak gel gör ki kanalda birçok hardware problemi yaşıyoruz. Kullandığımız makineler ofis bilgisayarları ki genellikle ekran kartları yeterli olmuyor, yeterli olsa da driverları v.s. eski oluyor. Canlı yayından önce bize ayrılan kısa zaman diliminde elimizden geldiğince adam etmeye çalışıyoruz makineleri ama yine de birçok göstermeyi planladığımız şeyi gösteremiyoruz bu sorunlar yüzünden. Şimdi kanal da bu sorunu farketti ve Hydrogen ile bana birer makine ayarlayacak, o zaman işler biraz daha yoluna girecek diye ümid ediyorum.

Bunun haricinde açıkçası benden çok Hydrogen ve Spritus genellikle içerik hazırlıyor. Ben daha çok en son çıkan stuffları yanıma alıp gidiyorum kanala. Yeterince yoğun geçen hayatıma bir de bu programa hazırlık için çok fazla zaman ayıramıyorum. Zaten bunun için Spritus'a içerik hazırlama işini verdik. O kamera karşısına geçmiyor, ben de içerik hazırlamıyorum. Mesela o son programda kamera karşısına geçti, ben de Function 2005'in tüm stufflarını çektim, inceledim v.s. içerik hazırladım :) Dengeliyoruz birbirimizi.

Gelelim birbirimizin sesini kesme olayına. Bu hazırlıksızlıktan değil televizyoncu olmayaşımızdan kaynaklanıyor. Örneğin yönetmen bana reklam işaret ediyor ancak Hydrogen bunu görmeden konuşmaya devam ediyor ya da tam tersi oluyor ben konuşurken Hydrogen programın süresinin dolmak üzere olduğunu farkediyor v.s. Dolayısıyla karşı taraf susmayınca apar topar giriyorsun lafa. Tecrübeli televizyoncular bunun daha güzel yollarını buluyorlar ancak bizler scenerız, televizyoncu değil :) Bu tamamiyle bizden kaynaklanan birşey. İçerik belli olsa da olmasa da (ki belli) bu oluyor.

« Yanıtla #63 : 12.10.2005 12:33:58 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
program gayet güzeldi, nightlord'a katılıyorum, çok fazla "random" oluyor ama ben bundan rahatsız değilim. ayrıca, scener konuk olayı çok hoş oldu. demo seyretmektense konuklarla sohbet i izlemek daha zevkli... elinize saalık çok güzel bi prog. oldu... tabiki capture ettim yine :)

« Yanıtla #64 : 12.10.2005 12:45:08 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Programin bolumleri DownLoad'a ne zaman aciklacak acaba???

« Yanıtla #65 : 12.10.2005 13:41:31 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Selam Nightlord. Programa çok programlı çıkamıyoruz:), çok vakit olmuyor normal yaşamdan+ iş yaşamının yoğunluğundan dolayı. Eğer yeterince hazırlanabilsek ve hardware sorunları yaşamasak gerçekten daha iyi programlar yapabiliriz. Ancak tabi Emir'in dediği nokta da var bizler profesyonel sunucular yerine, içi dolu scenerlarız ve sürekli herşeyi açıklama telaşesindeyiz.
Bir de programa çıkan scenera bir çok soru yöneltmek yerinde onunda beraber programı sunmak yönünde oldu bu zamana kadar programlar. Endo programa katıldığında daha acemi idik, Spritus'da biraz daha toparladık. Yavaş yavaş konuk olayını oturtuyoruz.
Programın konusunu gündüz belirleyebiliyoruz. Malesef 1 gram zaman olmuyor iyi bir hazırlık yapmak için. Aynı zamanda hardware sorunları + demo çalışmama sorunları sebei ile evdeki hesap çarşıya uymuyor. Ve mesela göstereceğimiz 5 demodan 2'si çalışınca bütün hazırladığımız program sekteye uğruyor. Bunlar zamanla düzelebilecek şeyler.
Açıkçası ben hazırladığımız güzel programları alt yazılı şekilde yurtdışına bile download'a açmak isterdim. Orada demosunu yayınladığımız kişiler gaza gelsin diye. Ayın top 5 demosu şeklinde scene action tadında bölümler vs. Ancak iyi bir hazırlık gerekiyor bunlar için. Her şeyin tıkır tıkır gitmesi gerekiyor. Daha yoluna girecek çok şey var bütün bunlar için.
Sizi izleyerek yorumlar yapmaya devam edin:)

« Yanıtla #66 : 12.10.2005 13:41:47 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
Kod: [Seç]
+-------------------------------------------------+
|                         |
`---- ««« anyone can do some /]<i hERE? »»» ----´
     i'LL sTART aZKi rEVOLuTiON hERE    
     : : : v e r y   s o o n : : :    

v i g o ' s   a z k i    
     kOOL-lECTiON vOLuME # ooooo| #    
|     c o m i n g   s o o n     |

« Yanıtla #67 : 12.10.2005 14:27:35 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Vigo: "Böyle acayip acayip karakterleri yan yana getirerek nereye varmaya çalışıyorsun? Küfür mi ediyon bize ha? Ben azkim neyim bilmem kodummu kafayı..." diye başlayan salak bir reaction vereyim dedim ama sonradan vazgeçtim (Allahdan ki vazgeçtim ha ehuehue). ASCII karakterlerine sağlık arkadaşım, bekliyoruz kûlekşını :)

« Yanıtla #68 : 12.10.2005 14:33:30 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hehheheehhee

« Yanıtla #69 : 12.10.2005 22:52:05 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
yuf! skate, hiç yakıştıramadım sana. arkadaş vermiş bize matrix'in kodunu, daha ne istiyosun ki! :o)

« Yanıtla #70 : 14.10.2005 18:18:58 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Program jeneriğinde çalan müziğin ismi nedir, ???  :rolleyes:

« Yanıtla #71 : 25.10.2005 22:26:47 »
Hızlı düğmeleri aç

anesthetic

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info/
Keşke daha önce söyleyebilseydim. (Az evvel programda gösterilen) We Cell / Kewlers tamamen 2d bir demoydu. Poligon kullanılmadan alpha (accumulation) buffera raster basılarak yapılıyordu.

Edit: Bi de 2004 Best Effects ödülünü Planet Risk almamış mıydı yaw (o damar efekti olan) :) Neyse burdan konuşmak kolay :)

Edit2: İkinci olmuş :P

« Yanıtla #72 : 26.10.2005 00:40:54 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by anesthetic@Oct 25 2005, 09:26 PM
Keşke daha önce söyleyebilseydim. (Az evvel programda gösterilen) We Cell / Kewlers tamamen 2d bir demoydu. Poligon kullanılmadan alpha (accumulation) buffera raster basılarak yapılıyordu.

Edit: Bi de 2004 Best Effects ödülünü Planet Risk almamış mıydı yaw (o damar efekti olan) :) Neyse burdan konuşmak kolay :)

Edit2: İkinci olmuş :P
[post=2509]Quoted post[/post]
[/b]

Sizlerin haricinde bir izleyici de programda verdiğimiz URL'lere girse, incelese, senin bulduğun hataları yakalasa da daha dikkatli olmak için bize sebep yaratsa :)

« Yanıtla #73 : 26.10.2005 08:23:49 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by skate+Oct 25 2005, 11:40 PM-->
QUOTE(skate @ Oct 25 2005, 11:40 PM)
\n\t\t\t\t\t\t\t\t\t
<' + '/div>\n\t\t\t\t\t\t\t\t\t