Gönderen Konu: Teknoloji Televizyonu - Computer Scene Programı  (Okunma sayısı 12380 defa)

Teknoloji Televizyonu - Computer Scene Programı

« Yanıtla #45 : 14.09.2005 11:12:36 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Selamlar. Vigo gaz verici yorumlarin icin cok tesekkur ederim. Yogun is yasantisinin icerisinde elimizden geldigince guzel program yapmaya calisiyoruz. Hatalar oluyor tabi ancak... Televizyonu actiginda bir bir demoya rastgelmek de cok keyifli (Ben de programi evde izledigim icin:)

Bakkada: Orada gordugun kartus, 3 sene kadar once ilk uretimi yapilan (Ve hala satiliyor yanilmiyorsam) Retroreplay.

« Yanıtla #46 : 14.09.2005 11:25:16 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by Hydrogen@Sep 14 2005, 10:12 AM
Selamlar. Vigo gaz verici yorumlarin icin cok tesekkur ederim. Yogun is yasantisinin icerisinde elimizden geldigince guzel program yapmaya calisiyoruz. Hatalar oluyor tabi ancak... Televizyonu actiginda bir bir demoya rastgelmek de cok keyifli (Ben de programi evde izledigim icin:)

Bakkada: Orada gordugun kartus, 3 sene kadar once ilk uretimi yapilan (Ve hala satiliyor yanilmiyorsam) Retroreplay.
[post=1681]Quoted post[/post]
[/b]

Cok teskur ederim ozelliklerine bi bakiim internet uzerinden...

« Yanıtla #47 : 14.09.2005 12:25:46 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı
Originally posted by vigo@Sep 14 2005, 08:09 AM
hydro+skate

beyler dün programı acaip keyifle izledim. hatta programın jeneriğinde çalan müzik... en sevdiğim sidlerdendir... sanki benim için seçmişsiniz gibi... neden küstüğünü halen bilemediğim ve kendisine ulaşamadığım sevgili göt dostum evilman le beraber en sevdiğimiz müziktir...

program öncesinde 7d5'in tanıtımını gördüm... süper olmuş ama bi hata yapmışlar... sitenin adresini 7dxparty.org diye yazmışlar aradaki çizgiyi unutmuşlar...

hayatımda ilk kez, tv'de scoopex'in demosunu izledim süper oldu...

keşke hergün olsa bu program...

not : amerikadan avrupaya (ingiltere'ye, şimdide finlandiya ya) yerleşen adam ise "sir garbage truck" tır.

helal olsun çocuklar... vigo loves you...
[post=1679]Quoted post[/post]
[/b]

Çok teşekkürler Vigo kardeş :) Önümüzdeki programlarda Türk gruplarına da ayrıntılı bir şekilde deyineceğiz, daha da eğlenceli programlar çıkacak ortaya.

Bu arada ben de gördüm 7dxparty.org yazdıklarını ama hiç önemsemedim çünkü o domaini bu tür hataları önceden tahmin ettiğim için alias olarak register etmiştim taaa 11 Mart 2004 tarihinde :)

« Yanıtla #48 : 04.10.2005 17:44:28 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Selam scenerlar. Geçen haftaki programa çok fazla(hiç:)) tepki gelmedi. Herhalde herkes 7dx'de çıkan demoları tv'de görmeye alıştı artık diyorum çünkü geçen haftaki programda 7dx demolarını tanıtmıştık.

Bu akşam saat 21:30-22:00 arası başlayacak programda eski-yeni Türk scene'ini tanıtmaya çalışacağız. Umarım güzel bir program olur.

Sizlerden gelen yorumlar bizler için önemli çünkü biz bu programı Türkiye'de scene'in gelişmesi için yapıyoruz. Eğer scenerlar bu programı izleyip yorum yapmıyorlarsa, diğer insanlara derdimizi nasıl anlatacağız. Şimdi tahmin ediyorum herkes teknoloji televizyonunun evlerinde çıkmadığını söyleyecek. Ben de diyeceğim ki, "kimsenin mi evinde çıkmıyor?" Yakın zamanda computer scene programlarını internet üzerinden de download edebileceksiniz.
Biz bu programı hazırlarken türk scener'ların en büyük motivasyon kaynağımız olacağını, onların böyle bir programı türk televizyonlarında seyretmeyi şaşkınlık ve mutlulukla karşılayacaklarını düşünüyorduk.
Şimdi bu düşüncelerimde biraz değişme var.

Beni amcam, yengem gibi bilimum alakasız insan arıyor (Hiç haber vermediğim halde) ve bunların çoğu, programı sonuna kadar izleyip yapılan işlerden(demolardan vs) çok etkilendiğini ve bu olayı anladıklarını vs. aktarıyorlar. Ancak scene camiasına bakıyorum yaprak kımıldamıyor.

Motivasyon veren en ufak bir tepki yok. Ki biz bu programı onca yoğunluğumuz arasında kendimizden birşeyler vererek hazırlıyoruz.
Açıkçası esas hedeflediğimiz kitle beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.
Zaten her zaman olduğu gibi şimdi de söylüyorum Türk sceneinde ve hatta yurt dışı scenede bir şeyler yapan insanların soğumasındaki en büyük etken, tepkisizliktir.

« Yanıtla #49 : 04.10.2005 20:06:37 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
sevgili hydrogen ve skate,
programınızı zevkle izliyor + capture edip mpg1/mpg2 haline getiriyorum...

hatta benim hanım bile mecburen izliyor :)

süper program olcak bu gece sanki :)

içime doğuyor...

vigo, program yapımcılarından tiyoları çoktan almıştır...

« Yanıtla #50 : 04.10.2005 21:16:23 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by Hydrogen@Oct 4 2005, 04:44 PM
Selam scenerlar. Geçen haftaki programa çok fazla(hiç:)) tepki gelmedi. Herhalde herkes 7dx'de çıkan demoları tv'de görmeye alıştı artık diyorum çünkü geçen haftaki programda 7dx demolarını tanıtmıştık.

Bu akşam saat 21:30-22:00 arası başlayacak programda eski-yeni Türk scene'ini tanıtmaya çalışacağız. Umarım güzel bir program olur.

Sizlerden gelen yorumlar bizler için önemli çünkü biz bu programı Türkiye'de scene'in gelişmesi için yapıyoruz. Eğer scenerlar bu programı izleyip yorum yapmıyorlarsa, diğer insanlara derdimizi nasıl anlatacağız. Şimdi tahmin ediyorum herkes teknoloji televizyonunun evlerinde çıkmadığını söyleyecek. Ben de diyeceğim ki, "kimsenin mi evinde çıkmıyor?" Yakın zamanda computer scene programlarını internet üzerinden de download edebileceksiniz.
Biz bu programı hazırlarken türk scener'ların en büyük motivasyon kaynağımız olacağını, onların böyle bir programı türk televizyonlarında seyretmeyi şaşkınlık ve mutlulukla karşılayacaklarını düşünüyorduk.
Şimdi bu düşüncelerimde biraz değişme var.

Beni amcam, yengem gibi bilimum alakasız insan arıyor (Hiç haber vermediğim halde) ve bunların çoğu, programı sonuna kadar izleyip yapılan işlerden(demolardan vs) çok etkilendiğini ve bu olayı anladıklarını vs. aktarıyorlar. Ancak scene camiasına bakıyorum yaprak kımıldamıyor.

Motivasyon veren en ufak bir tepki yok. Ki biz bu programı onca yoğunluğumuz arasında kendimizden birşeyler vererek hazırlıyoruz.
Açıkçası esas hedeflediğimiz kitle beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.
Zaten her zaman olduğu gibi şimdi de söylüyorum Türk sceneinde ve hatta yurt dışı scenede bir şeyler yapan insanların soğumasındaki en büyük etken, tepkisizliktir.
[post=2172]Quoted post[/post]
[/b]

Gecen haftaki programda 7DX'de cikan urunler gosterildigi icin bir tepki gelmedi galiba sahsen ben gene sonuna kadar serettim...Lezizdi ayrica,simdi benim istedigim TurkScene gecmisinin annatilmasi,TurkScener'larin programa konuk olarak katilmasi,yeni basliycak ilgili arkadaslara yol gosterilmesi(her bakimdan) ve tabiki  demo gosterilmesi,ne kadar cok demo o kadar cok gaz insan :)
Tepkisiz kalmamak imkansiz boyle birseye  ;)

He bi de tabiki bi programda biri hhooop die ciksa TR'nin ikinci demoscene partisi 8Bit Con duzennenio dese bomba gibi duser program ortama :)

« Yanıtla #51 : 04.10.2005 21:46:02 »
Hızlı düğmeleri aç

anesthetic

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info/
şu arabalı çiv çiv lı oyun bitmiycek sanırım. sürekli life alıyo adam. :D

« Yanıtla #52 : 04.10.2005 22:11:10 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
"Bu akşam saat 21:30-22:00 arası başlayacak programda eski-yeni Türk scene'ini tanıtmaya çalışacağız. Umarım güzel bir program olur."

YAW BU KADAR ŞANSSIZLIK OLURMU  BE? :angry:  :angry:

İŞTEN GEL BİR YERLERE GİT EVE GELDİĞİNDE SAAT 9.30 CİVARI OLSUN. SAAT 10'DA PROGRAM VAR DİYE KENDİNİ AYARLA. SONRA FORUMA UĞRA VE PROGRAMIN 21.30-22.00 ARASINDA OLDUĞUNU ÖĞREN.

ÇOK CANIM SIKILDI.
 :angry:

« Yanıtla #53 : 04.10.2005 22:19:39 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
skate yolladım emaili

« Yanıtla #54 : 04.10.2005 23:49:37 »
Hızlı düğmeleri aç

anesthetic

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info/
bu bölümün tek eksisi, insanların pouet gibi yanlış yollara yönlendirilmesiydi bence :) bi de puterman yeni bir tv programı hazırlıyormuş, skate'e "teşekkür" edecekmiş dünyanın en yavaş sunumunu yaptığı için.

« Yanıtla #55 : 05.10.2005 01:22:45 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
programda söyleyemedim burda söyliim de rahatliim bare.. puterman'in .mına koyiim!!! :lol:

« Yanıtla #56 : 05.10.2005 02:36:43 »
Hızlı düğmeleri aç

scg

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Alıntı
programda söyleyemedim burda söyliim de rahatliim bare.. puterman'in .mına koyiim!!!

puhaaaaaaaaa!! :)

abi boşver ağır abi / olgun adam ayaklarını .. sende yolla f*ckings lerini.. adam kaşındı artık. [ biliyom kolay olmaz ama .. kaşıyacak bi yöntem , bişeyler bulursunuz]

Netten seyrettim programı , TV gibi olmasa da idare ettik yine de.
Programın geçmiş bölümlerini de download ederiz yakında inşallah..

scg.

« Yanıtla #57 : 05.10.2005 14:13:16 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
Alıntı
Originally posted by anesthetic@Oct 4 2005, 11:49 PM
bi de puterman yeni bir tv programı hazırlıyormuş, skate'e "teşekkür" edecekmiş dünyanın en yavaş sunumunu yaptığı için.
[post=2181]Quoted post[/post]
[/b]

ahahahhahaha ya koptum ya ..............

« Yanıtla #58 : 05.10.2005 16:16:12 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Programda turk gruplari tanitilirken daha ayrintili bilgi verilebilir mi die dusundum bi an kendi kendime simdi de sesli dusunuyorum.
Ornegin zombie boys kac yilinda kuruldu,neden kuruldu yani kurulus hikayeleri kisa olarak,gruplar neden bu isimleri aldi misal neden "zombieboys",ncklerin bir manasi bir ilham kaynagi war mi neden "kadem" vb vb vb

Tabi burda fazla ucmus olabilirim belki bu bilgilere ulasmak mumkun degil belkide gruplar bu bilgileri vermicektir ama bole bilgiler ilgi cekici olucaktir sanirim...

« Yanıtla #59 : 05.10.2005 16:27:18 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
göstereceklerimizin yarısına yetmedi zaman zaten, bir de detaya girsek ohoo... bir de bir gruba çok takılıp sonra diğerlerinden laf yemek de var. örnek olarak en çok zombie boys ve bronx'un geçmişini iyi biliyoruz o da içinde yer almış olduğumuz ve Vigo, Turbo'yla defalarca bu konuda uzuun uzun sohbet etmiş olduğumuz için. Şimdi zombie boys ve bronx'u bir iki program boyunca anlattıktan sonra örneğin bir accuracy'i hızlıca yalnızca 3-5 stuffını gösterip geçmek olmaz. bunun için hepsini çok detaya girmeden anlatıyoruz. ancak zaman ilerledikçe tüm gruplardan bulabildiğimiz eski scenerları, grupların kurucularını v.s. programa davet edicez. o zaman onlara sorduğumuzda anlatırlar bize detayları, biz de yalan yanlış birşeyler konuşmuş olmayız böylece...