Gönderen Konu: 7D5 Demoscene Party Eylül'de!!!  (Okunma sayısı 20632 defa)

7D5 Demoscene Party Eylül'de!!!

« Yanıtla #15 : 19.07.2005 11:33:25 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
oncelikle benimde adimin "ohaa!" diyenler listesine yazilmasini istiyorum.  :P bu benim ilk katilacagim party olmasinin yaninda super bir party olacak :) bu imkanlari bize saglayanlara tesekkurler...

birde su var; kesin degil ama partyden bir kac gun once gelebilirsem istanbul'a party mekaninda yapilabilecek her isi yapabilirim. (orn.: makinalarin, masalarin vesaire tasinmasi, temizligi gibi) erken gelirsem bende destek olmak istiyorum, haberiniz olsun.

@tesla: abi bide resident'tan havuzu tek basina tasirabilecek birini taniyorum ben.  :D

« Yanıtla #16 : 19.07.2005 12:30:09 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Selamlar. Nightlord cok onemli bir noktaya parmak basmis. Stufflar. Evet arkadaslar bu sene stufflarin cok kaliteli olmasi gerekmekte. Yurt disindaki partilerde basa guresebilecek kalitede stufflar uretilmesi party'e yapilabilecek en buyuk katkidir.
Umarim cok sayida ve yuksek kalitede stufflariyla hatirlanacak bir parti olur 7d5. Yurt disindan katilim ilk uc partide emaille gerceklesti. Bu partide de yurt disindan katilim icin duyurulara simdiden baslamaliyiz.
Bizler ne kadar her yere mesaj atarak insanlari haberdar etmeye calissakta, sizlerin arkadas gruplariniz arasinda bunu yaymaniz ve katilima tesvik etmeniz cok onem teskil etmekte. Tabii bu haberdar edilecek insanlardan kastim aktif olarak birseyler ureten veya birseyler uretmek icin ogrenemeye hevesli kisiler.

« Yanıtla #17 : 19.07.2005 17:46:31 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
turbo gelirse o havuzda resident'e pek yer kalmayacaktır. :P

ayrıca havuza öyle lafla sahiplenmek yok; yapın su içinde dalgalanan vektör efektinizi, havuz sizindir.

skate; bugünlerde invitation için birşeyler düşünmeye başlayacağım. ama bir invitation bence low-level bir dilde olsa, daha cazip olur gavurlara da.

gavur katılımını planlamamız ve gruplarla iletişime geçmemzi bu partide şart... aksi halde böyle kral gibi bir imkani tepmiş oluruz.

section'ları da belirleyelim derim; çok bölünme olmadan 5-6 temel section'da işi bitirelim. puanlama sisteminde 4k/64k/megasize gibi faktörleri dikakte alalım, ama section olayında yer almasınlar derim. ayrıca bir section'da boyut/etkileyicilik oranını ortaya çıkaran birşey olur, böylece çeşitli size'ların getirdiği sınırlamanın oluşturacağı bir skalada değerlendirme yapılarak size bazlı çalışmaları da önemsemiş oluruz.

aklıma gelen section'lar:
1- oldskool (c64/amiga)
2- saxor (pc/engine-based/basic etc)
3- platform-dependent (console/mobile/pda)
4- size matters (size/performance oranına göre)
5- web technologies (flash/director/javascript)
6- tunes (mod/sid/xm)
7- visual (pixpaint/3d/video)

« Yanıtla #18 : 19.07.2005 18:41:38 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
spaz low-level invitation'u grubumuzdan anesthetic kodluyor. bugün yarın bitirir. :)

« Yanıtla #19 : 21.07.2005 01:49:26 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
selam

1- game compo olacak mi? yani game yapma anlaminda soruyorum int karate turnuvasi degil :) (ki onun yeri de ayridir :))

2- compolarin bu yil cumartesi gecesi olmasini onerebilir miyim.

« Yanıtla #20 : 21.07.2005 14:05:50 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
diğer arkadaşları bilmem, ama benim fikrim:
- partinin adı demopartisi, game developers conference değil; bu yüzden zaten herhalde 1-2 tane yapılacak oyunların section halinde olmasının manası fazla yok gibi. tabii herkes benden habersiz harıl harıl oyun yazmaya giriştiyse ayrıca değerlendirilmeli ve section oalyına gidilmeli tabiiki.
- geçen sene game section'ı alternatif oalrak konmuştu. yeterince çalışma varsa game bölümü açılır elbet.

bu da bana section'ların netleşmemesi gerektiğini düşündürüyor. acaba herkes çalışamalrını yapsın, sonrasında teslim tarihinden nibir saat sonra mı belirlesek section'ları... ya da en azından gerekirse -bir entry olmazsa ya da değerlendirme yapamayacak kadar az olursa- section kapatalım derim. bence rekabet oluşturamayacak kadar az entry ile yarışma yapmak da komik ve cılız duruyor.

on-the-fly ile ilgili düşünceleriniz neler? bu sene de olacak mı at yarışı? :P
ona göre de hazırlık yapmak gerek zira.

« Yanıtla #21 : 21.07.2005 20:19:26 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
heh he spaztica simdiden kola + biskuvi stoklarina baslayacak gibi gorunuyorsun. :)

« Yanıtla #22 : 21.07.2005 20:56:43 »
Hızlı düğmeleri aç

scg

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Nightlord sende gelecen mi abi?
Mesajlarından sanki gelecekmişsin gibi bir hisse kapıldım..

« Yanıtla #23 : 22.07.2005 06:35:23 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by scg@Jul 21 2005, 07:56 PM
Nightlord sende gelecen mi abi?
Mesajlarından sanki gelecekmişsin gibi bir hisse kapıldım..
[post=1370]Quoted post[/post]
[/b]

eylulun ilk 3 haftasinda turkiyede olmayi planliyorum. o zaman mutlaka gelirim. fakat olur da parti zamani turkiye de olamasam bile e-mail yoluyla release gonderecegim kesindir.

gelirsem yine gece biskuvi kola stoklarini beraber yapar beraber tuketiriz komsu :)

« Yanıtla #24 : 22.07.2005 06:48:14 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
on the fly konusunda ne dusunuyosunuz bilmiyorum. fakat onunla ilgili benim deginmek istedigim iki konu var:

1- on the fly submit deadline'i compolarin baslamasini geciktirmemeli.

2- buna karsin parti mekaninda production yapmak da super zevkli bisey fakat ben bu yil kesin olarak releaselerimi bitirmis olarak gelmeyi planliyorum. parti boyunca ortalikta dolasip milletin nasil calistigini izlemek ve muhabbet etmek niyetindeyim:)

compolarin hangi gun ve saatte olacagi konusunda ne dusunuyorsunuz? ben daha once belirttigim gibi cumartesi gecesi veya pazar ogleden sonrasini oneriyorum.

cumartesi gecesi gece yarisi 12de baslayip 3'e kadar falan surse mesela atmosfer acisindan muhtesem olur.

pazar ogleden sonra ise gunduz olmanin dezavantaji ile atmosfer biraz daha kotu olabilir (ortam aydinlik olur projektor performansi duser vs) ama ote yandan compoya daha fazla izleyici katilabilir. ki bence bu partide compolarda cok izleyici olsa super olur. hem release yapanlar icin daha motive edici olur hem de izleyicilerden bu yil gaza gelip seneye release yapan yeni scener cikma sansi artabilir.

« Yanıtla #25 : 22.07.2005 09:47:25 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
selam nightlord..

önerdiğin şeyler konusunda başorganizatörlerimiz skate ve hydrogen  fikir beyan ederlerse daha iyi olacaktır. velakin skate halen tatilde olduğu için kesin bir cevap en erken pazartesi günü mümkün.

şahsen ben de deadline'ın çok geç yapılmaması taraftarıyım (hatırlayacaksın 7d4'ün deadline'ı otobüslerine yetişmek için gitmek zorunda kalanlardan dolayı zevksiz olmuştu). fakat cumartesi gecesi çok erken olur. pazar öğleden sonrası ise projeksiyonla gösterim için kötü, dediğin gibi. yalnız skate'in anlattıklarından hatırladığım kadarıyla parti mekanında karartılabilen bir gösterim salonu varmış. bu durumda pazar öğleden sonrası gayet uygundur. neyse en iyisi skate'i bekleyelim.

bu arada partiye katılmandan en çok mutluluk duyacaklardan biriyim :)

« Yanıtla #26 : 22.07.2005 11:07:35 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Bence compolarin Pazar ogleden sonra olmasi daha mantikli. Cunku Cumartesi gecesi zaten oldukca eglenceli geciyor. Herkes takiliyor muhabbet ediyor felan. Gecen seneki partide en cok cumartesi gecesi eglendim ben:) Eger compo Cumartesi gecesi olursa da partinin Pazar gunu ayagi da biraz sonuk ve heyecansiz gecer.
Ama gecen seneki ve ondan onceki senelerde oldugu gibi compolari cok gece de birakmamak lazim. Compo biter bitmez compo sonrasi keyfini de beraber yasamak icin yeterli zaman olmali. Yani saat 14:00(Hatta cok stuff olursa 13:00) felan compolarin baslamasi icin ideal gorunuyor su anda. Tabii bu yapilacak planlara gore sekillenecek. Ancak emaille katilim icin deadlinei bu sene Cumartesi'ye hatta Cuma'ya cekecegiz. Gecen sene omrumden bir kac yil eksildi transfer-net vs. problemlerinden oturu.
Bir de parti release olan ancak yarismalara katilmayan urunler, Cumartesi gunu gosterilecek. Boylece yarismalar bolunmemis olacak.
Neyse gecmisten ders aldigimiz bir cok nokta var. Bu sene daha tecrubeli bir organizasyonda gorusmek uzere.

« Yanıtla #27 : 23.07.2005 02:24:46 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Öncelikle "Döndüm!!!" :)

Spaztica: Bu sene game compo belki de diğer tüm compolardan daha ön planda. Elbette ki katılım az olabilir. Bu tüm compolar için geçerli aslında. Yine de bu sene özellikle "oyun" konusu partide vurgulanacak. Diğer tüm önerilerini dikkate alacağım.

Nightlord: Spaztica'ya yazdığım mail senin için de geçerli. Aslında ben bunu international karate değil de counter strike ile gençlerimize iletmeyi planlıyorum. Counter Strike oynamaya değil codelamaya gelin şeklinde :)

On the fly için deadline kesinlikle ama kesinlikle Pazar öğleden sonra olmalı bence de. En geç 16:00'da gösterim başlamalı. Daha erken olabilir ancak daha geç değil...

Daha yeni geldim. Biraz toparlanayım, yorumlara devam edeceğim.

Ayrıca belirtmeliyim ki forumun bu topicinde yazılan tüm görüşler, kimin yazdığına bakılmaksınız kendi içimizde ve sponsorlarımızla tartışılacak. Beyan ettiğiniz fikirlerin çok iyi bir şekilde değerlendirileceğine emin olabilirsiniz. Ayrıca bizim işimizi de kolaylaştırıyorsunuz, "nerden başlasak?" demeye gerek kalmıyor, maaşallah herşeye değinmişsiniz :)

P.S: Havuz şımarıklık yaptıkları için Resident grubuna kapatılmıştır. Tabii ki kendilerini invitation introyla affettirebilirler. :P

« Yanıtla #28 : 23.07.2005 11:49:37 »
Hızlı düğmeleri aç

scg

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Hımm bir iki öneri de ben yapiyim.

-> PC compo makinası :
    * Üzerinde iyi bir ekran kartı bulunsun (GeForce 4MX SUXX!!)
    * Güncel driverlar yüklü olsun
    * modern bir işletim sistemi olsun (WinXP/WinXP prof yada Win2k)

Ha bir de eğer yetiştirebilip party e bir demo hazırlarsam şöyle bir talebim daha olacak:

Mutlaka compodan önce compo makinasında ve büyük ekranda demoyu test etmek. Compo makinasında sorunsuz çalışması yetmez büyük ekranda nasıl göründüğü de önemli. Genelde projeksiyon cihazlarının ve dev ekranların gamma tepkileri evde kullandığımız monitörlerden farklı oluyor. Demomun içine bir gamma adjustment kodu koymayı düşünüyorum. Tüm bu testleri kalabalıkta yapmak da iyi olmaz. Compoya katılacak gruplar için bir test günü/saati ve test mekanı gibi bişeyler ayarlanmalı.Compoya kadar grup elemanlarından başka kimse görmesin yani.

Neyse bikaç fikir işte.

Kolay gele.

scg

« Yanıtla #29 : 23.07.2005 12:54:49 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Compo makinesi Windows XP Pro olacak büyük olasılıkla. Sebebi ise şu yeni "Windows XP only 4KB demo" tribi :) Ben her zaman ki gibi olaya sıcak bakmasam da partyde bu tür katılımları desteklemek için Windows XP işletim sistemi kullanılacak.

Ekran kartına gelince, elbette ki iyi bir ekran kartı olacak. Ancak ekran kartı ne olursa olsun önceden sayfadan duyurulacağı için, o ekran kartının desteklemediği advanced bir özellik kullanıyorsanız bundan vazgeçmeniz gerekebilir. Şahsen planım ekran kartı manyağı olmuş ve 2 ayda bir ekran kartını upgrade eden arkadaşlarımdan birininkini söküp compo makinesine takacam :P Bir diğer ihtimal ise konuyu birijik sponsorumuza iletmek :)

On the fly katılımlarını Cumartesi günü tamamlayabilirseniz, bırakın önceden hazırlanmış stuffları, on the fly katılımları bile önceden projeksiyon aletiyle test edebilirsiniz. Pazar sabahın ilk ışıklarıyla da on the flylara bir kıyak geçebiliriz. Ancak party programını bozmayacak şekilde...