Gönderen Konu: 7D5 Demoscene Party Eylül'de!!!  (Okunma sayısı 20633 defa)

7D5 Demoscene Party Eylül'de!!!

« : 15.07.2005 01:12:47 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Arkadaşlar, hepimize hayırlı uğurlu olsun. Öncelikle geçen seneler için birkaç kişiye teşekkür göndererek başlayayım.

7D2-7D3 Partilerinde verdikleri karşılıksız destek için NetART firmasının sahipleri Burçin Özpınar ve Murat Çakan'a teşekkür ediyorum.

7D4 Partisinin gerçekleşmesini mümkün kılan, yine karşılıksız (iyi dostlarımız var walla eheh) olarak bize mekan sağlayan, ulaşım ve diğer organizasyonla ilgili konularda destek olan Stillpsycho grubunun üyesi İstanbul Efsaneleri'yle efsaneleşmiş kardeşimiz (çok yağ çektim galiba) Gökhan San'a da teşekkürü borç biliyoruz.

Tüm bu partiler boyunca bize ekstra destek olan Bronx elemanlarına ve Wisdom'a (Hüseyin Kılıç) da ayrıca teşekkürlerimi iletirim.

Van gibi Türkiye'nin öteki ucunda bulunan bir şehirden 3 sene partimize katılan, bu sene ben ve Endo'nun çalıştığı firmaya, dolayısıyla İstanbul'a kapağı atarak fiziksel olarak da aramıza katılan ve bu sene 7DX organiasyonu için bize destek veren Spritus'a da 7DX juri özel ödülünü layık görüyorum :P

Bu sene Eylül ayında mükemmel imkanlarla 7D5 partisinin gerçekleşmesini sağlayacak olan biricik sponsorumuz Technology Channel'a (yeni ismiyle Teknoloji Televizyonu) inanılmaz derecede teşekkür ediyorum. Özellikle scene'in ne olduğunu dahi bilmedikleri halde telefon görüşmelerimi ve gönderdiğim e-mailı ciddiye alan, beni kanala davet edip çok sıcak karşılayan ve kanalın tüm imkanlarını benimle paylaşan Genel Yayın Yönetmeni Muzaffer Bilgen ve Genel Müdür Mehmet Marangoz'a çok teşekkür ediyorum.

Gelelim bu sene partynin imkanlarına:

* 1.000.000 m² alan :) Şaka değil, alan bu kadar biz istediğimiz bölümü seçeceğiz. Maltepe Üniversitesi hizmetimizde :) Bana ideal bir yer gösterdiler. Çok güzel, geniş tek parça bir lobi. Yan tarafında 700 kişi kapasiteli bir konferans salonu var ki sürekli demo gösterimi ve yarışmanın yapılması için ideal.
* Ulaşım için servisler emrimizde.
* Partiye giriş ücreti alınmadığı gibi yiyecek, içecek de bedava olacak.
* Konaklama için öğrenci yurtlarını kullanabiliriz. Eğer bir problem çıkmazsa misafirlerimizi gece rahat yataklarda yatırabileceğiz.
* Mekanda sizin getireceğiniz makineler haricinde hali hazırda C64, Amiga ve PC'ler bulunacak. Yine de imkanı olanların kendi bilgisayarlarını getirmeleri iyi olur.
* Bu sene oyun yarışmasını biraz ön plana çıkarıyoruz ve İstanbul oyununu çıkarmak üzere olan Last Ninja 2, Hammerfist, Street Racer v.s. ünlü 8 bit oyunların yapımcısı Mevlüt Dinç'in firması Sobee (eski ismiyle Vivid Image) aramızda olacak, bizimle tecrübelerini paylaşacak.
* Parti Teknoloji Televizyonu'ndan canlı olarak yayınlanacak!!!
* Akşamları eğlenmek, dinlenmek için olimpik bir de kapalı havuzumuz var... ;)
* Henüz konuşulmayan bir konu olsa da birincilere çeşitli ödüller düşünmekteyiz.

Bu sene organizasyonda aktif olarak yer alan kişiler alfabetik sırayla:
- Ahmet Moldibi (Datura)
- Emir Akaydın (Skate, aha ben)
- Kürşat Karamahmutoğlu (Hydrogen)
- Metehan Alter (Spritus)
- Şemseddin Moldibi (Endo)

Bu listeye eklenmek isteyenler bizlerle irtibata geçsin. Bu party hepimizin partisi, herkese bir iş düşer.

Kesin tarih ve detaylı bilgiler için bu forumu takip edin. Bu arada mekan az önce de lafı geçtiği gibi Maltepe'de. Gidip görene kadar geçen seneki ikitelliyle kıyaslıyordum olayı ancak gidip görünce ölene kadar orada party yapasım geldi :) Gerçekten çok güzel ve sanki bu iş için tasarlanmış gibi görünüyor mekan...

« Yanıtla #1 : 15.07.2005 01:30:01 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Aklıma gelmişken bu topici yalnızca sizlerle sevincimizi paylaşmak için açmadık. Bu imkanlarla yetinmek zorunda değiliz :) Herkes bu sene partyden ne beklediğini buraya yazsın. Organizatörler olarak isteklerinizin gerçekleşmesi için maddi manevi tüm imkanlarımızı ve bize sağlanan imkanları kullanacağız.

« Yanıtla #2 : 15.07.2005 10:09:55 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
Skate ile yanyana çalıştığım için Teknoloji tv'nin sponsor olarak partiye destek vereceğini biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum doğrusu. sanırım bugüne kadar demoscene adına Türkiyede düzenlenmiş en iyi/büyük organizasyon olacak. imkanlar müthiş. bedava yiyecek içecek, havuz, akşam eğlenceleri.. oha. gerçekten parti yapacağız :)

skate, bugüne kadar düzenlediğiniz 3 parti ile scene spirit'i Türkiye'de yaşattınız. herkese teşekkür etmişsin ama en büyük teşekkürü sen ve organizasyonda yer alan diğer scenerlar hakkediyor.

« Yanıtla #3 : 15.07.2005 12:24:27 »
Hızlı düğmeleri aç

scg

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Valla doğrusunu söylemek gerekirse hiç böyle bişey beklemiyordum..
Kasmak gerekecek şimdi hehe :)

İyice meraklandım skate in yazdıklarından sonra. Mekanın fotolarını falan koysanıza buraya..

Canlı yayın falan , havuzlu geniş mekan.. inanılmaz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bir aksilik olmazsa orada olucaz.

scg

« Yanıtla #4 : 15.07.2005 13:35:04 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
şu an http://www.7dx-party.org sitesini güncelliyoruz. merak etmeyin fotoları da koyucaz :)

scg "gelmeye çalışacağım" ı kabul etmiyoruz :P
ayrıca sağlam stufflar da beklemekteyiz senden.

« Yanıtla #5 : 15.07.2005 14:12:49 »
Hızlı düğmeleri aç

datura

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hepinize slm,

Öncelikle uzun zamandır buralarda görünmesem de sürekli görüştüğümüz arkadaşlar sayesinde olayları takip etmekteyim.

Skate kardeşim 7d5 parti için sponsor veya destek bulma konularında niyeti olduğunu söylerdi de olayın bir anda bu noktaya geleceğini düşünemezdim:)

Son partideki ufak tatsızlıklar ve bazı fikir uyşmazlıkları nedeniyle tekrar aktif organizatörlük yapmamaya karar verdiğimi beni tanıyanlar bilir. Ancak görüyorum ki bu sene imkanlar Türkiye'de bir ilk olacak kadar iyi hatta daha da iyisi. Bu durumu bulup da insanın parti yapası gelmez mi, organize edesi gelmez mi.. elbet gelir :rolleyes:

Bu durumda ben de aktif olarak organizasyonun içine çekilmiş bulunmaktayım, gelişmelerden az önce telefonla haberim oldu, Skate sana gösterdiğin ilgi alaka ve çabalar için teşekkür ederim, çok önemli bir kıvılcımdı o yolladığın email ve işte şimdi Türkiye'ye parti gösterme zamanıdır!

Hazırlıklara kendi çapımda bu günden başlıyorum.

Görüşmek üzere, hepinize selamlar
Hello, I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

« Yanıtla #6 : 15.07.2005 15:11:00 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Mekana davet edildiğimde rutin mesai saatlerimde sıkkın bıkkın code yazıyordum. İşten izin aldım mekana gittim, adamlarla görüştüm ve bu sonuç çıktı ortaya. Tüm bu olaylar *dün* gerçekleşti. Dolayısıyla yanımda bir dijital fotoğraf makinesi v.s. yoktu. Bu akşam bir haftalığına tatile çıkıyorum ve 25'inde tatilden döner dönmez adamlarla buluşup bir akşam yemeği yiyeceğiz. O zaman detayları belirleyip, mekanın fotoğrafları, ulaşım bilgileri, krokiler, servis kaldırılacak merkezler v.s. hepsi belirlenecek. Ben tatilde olduğum süre zarfında Spritus ve Hydrogen 7D5 sitesinin gerekli materyalini hazırlıyor olacak. Döndüğümde ise sayfayı update edeceğiz.

« Yanıtla #7 : 15.07.2005 16:46:11 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
daha önce de belirtmiştim emir; organizasyonda destek olmak isterim...

« Yanıtla #8 : 15.07.2005 19:45:09 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Spaztica, bu forum bile yeterli destek bence. Ancak elbetteki yapılacak çok şey var. Şu anda birkaç party invitation gündemde. Senden de flash birşeyler bekleriz açıkçası :)

Bu arada az sonra tatile çıkıyorum. 25'ine kadar bu topici takip edemeyeceğim. 25'inde görüşmek üzere..

« Yanıtla #9 : 16.07.2005 00:13:34 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Wow duyuruyu ilk okuduğumda rüya gibi geldi, hatırlarmısınız ilk mesajımda Türk demoscene'nin çok durgun olduğu döneme denk geldiğim için sitem etmiştim. Meğersem nasıl da yanılmışım, altın çağ yeni başlıyormuş....

Demoların kaliteli bir ortamda gösterilmesi, yurtların ayarlanması. Daha yetmemiş, HAVUZ :) ve yemekler :)

Sponsor olan Teknoloji TV'ye teşekkürler, organizasyonda emeği geçenlere de ayrıca teşekkürler, bu arada special greetings go to SpRiTus :D

Dipnot: Arkadaşlar, o havuz bizimdir bir kere, havuza RESIDENT dışından biri girdigi an bol bol su yutacaktır.... bizden söylemesi :)

« Yanıtla #10 : 16.07.2005 00:44:59 »
Hızlı düğmeleri aç

eirik

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://localhost/
abi $imdi ben bi$ii dicem, madem 8 bit olayIn konsepti biraz konseptin sInIrlarInI zorlayIp tv ye baglanan nintendo atarilerle oynasak, olma mI ? yani olay madem 8 bit onlar da 8 bit ..

ben street fighter da mortal kombatta hepinizi pataklarIm, yada birlikte 90 tank oynayabiliriz falan filan. oyle i$te :) 2 si coklu olmak uzere 8 oyun kasedim var , yanliz tabancam yok, isterseniz getirebilirim aleti (bu arada emulator dogasIna ruhuna aykiri diyebilirsiniz ama 600 kusur tane de romum var)

« Yanıtla #11 : 16.07.2005 07:19:14 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
arkadaslar oncelikle izninizle "HAVUZ MU?!? OHAAA!!!" diyerek sozlerime baslamak istiyorum.

Ardindan organizasyonun bu kadar cosmasinin getirecegi bazi temel noktalara dikkat cekmek ve bi kac oneride bulunmak isterim.

1- Publicity olayini tavana vurdurmak lazim. o koca mekanda demo yarismasini en az 100 kisi izlemeli. yoksa tenha gorunecek. bu yuzden duyurulara medya acilimina bence hemen baslamak lazim. Internet siteleri disinda fiziksel olarak bilgisayar kullanici gruplari, programcilik topluluklari universitelerdeki bilgisayar bolumleri, ozel sirketler vs hedeflenebilir.

2- mevlut dincin sunumu gibi bir iki sunum daha yapilmasi bence hayirli olur. bu sunumlar:
- demoscene tarihcesi
- birilerinin yeterince ilerlemis oyun projesi
- birilerinin hardware projesi
- demo dizayn trendleri tartisma paneli vs...

gibi pekcok konuda yapilabilir.

3- compolarin resmen ve resmen cok cok cok cok cok iyi stufflar icermesi gerekiyor artik. bence burada hepimize cok fazla is dusuyor. Bu sene o kadar etkileyici stufflar cikaralim ki millet gaza gelsin, oyunumuzu gorsun ve artirsin, yani turkiye ve avrupadaki iyi adamlara meydan okumus olalim. Ben bunun en onemli sey oldugunu dusunuyorum. Organizasyon ne kadar harika olursa olsun katilimcilar iyi stuff release etmezse etki sonumlu olur. gerekirse su an az sayidaki aktif scener olarak her birimiz bir kac tane urun birden cikaralim yeterki compolarda gercekten kaliteli 5-6 tane stuff yarissin. Ama az zaman kaldi.Bu yuzden cok calismamiz gerekiyor. Ogrenci olanlarin eylul tarihine daha avantajli girme sansi var. heydi hoppa hep beraber...

son olarak organizasyon takimini bir kez daha kutluyor ellerinden opuyorum.

« Yanıtla #12 : 16.07.2005 09:40:45 »
Hızlı düğmeleri aç

Wisdom

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar,

Parti olanaklarini okudugumda ilk aklima gelen 7D2'den nerelere gelindigi oldu. Kisitli imkanlarla, "acaba kac kisi gelir, 20-30?" seklinde baslayan bir organizasyon bugun artik tam anlamiyla bir demoscene organizasyonu olmaya dogru ilerliyor. Her turlu zorluga ve halkimizin tipik yikici elestrilerine ragmen parti sevdasindan vazgecmeyen organizator arkadaslarin tamamina tesekkur ediyorum.

Buralarda olursam partiye mutlaka katilacagim.

Demoscene ile ilgili herkese sevgiler, saygilar.

Wisdom

« Yanıtla #13 : 16.07.2005 11:36:20 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
madem böyle bir imkan var; bence multimedyaya da el atmak gerek az buçuk... 3d ve flash/director derim sadece.

« Yanıtla #14 : 18.07.2005 20:09:29 »
Hızlı düğmeleri aç

anesthetic

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info/
ne denebilir ki. 7d4e gelmek istemiştim ama nasip olmamıştı. bu yüzden 7d5i sabırsızlıkla beklemekteydim. zaten hali hazırda bitmek üzere olan stufflar mevcut idi. ama duyuruyu okuyunca tüm duygularım tersine döndü. bu parti bambaşka olacak gibi gözüküyor ve ona layık stufflar hazırlamak lazım. bu da bende bir telaş havası uyandırdı. ama yine de resident'in canhıraş çalıştığını bilmenizi isterim. (öyle di mi lan ? :) )

organizasyonla ilgilenen herkese teşekkürler ve başarılar.