Gönderen Konu: 7D5 Demoscene Party Eylül'de!!!  (Okunma sayısı 20634 defa)

7D5 Demoscene Party Eylül'de!!!

« Yanıtla #30 : 23.07.2005 18:44:06 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
herkse selam....

orada olmaya çalışacağım. şimdi gaza geldim. öncelikle 256baytlarımı bulayım. kimbilir nereye saklandılar.
Eğer tahmin ettiğim gibi mekan Maltepe içindeyse yakın sayılırım. (Keşke geçen sene oturduğum semtten taşınmasaydım. Yürüyerek hiç kasmadan 20-25 dk. içinde mekanda olurdum  :D )
Ayrıca canlı yayındayız, belki artiz falan oluruz. :P

Emeği geçen herkese teşekkürler.

« Yanıtla #31 : 23.07.2005 19:03:31 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı
Originally posted by HADES@Jul 23 2005, 05:44 PM
öncelikle 256baytlarımı bulayım. kimbilir nereye saklandılar.
[post=1381]Quoted post[/post]
[/b]

Hades, bu sene güzel 256 Bytelar ve 4 KBlar olacağını tahmin ediyorum. Senin katılımın da süper olur. Ben farklı kategorilerde katılım göstereceğim ancak aklımda bir tane 4 KB fikri var ekstra. Belki onu yetiştirirsem 256 byte da kasıcam. Kesinlikle 256 byte ve 4 KBlar partinin tuzu biberi... C64 kadar PC kategorisinde de 256 bytelara hastayım. Ancak dikkatimi çeken birşey var, bu güne kadar code olarak hiç Amiga katılımı olmadı partye adam akıllı. Olsa da 256 byte ve 4 KB'da olmadı. Bu sene biraz da Amiga katılımı bekliyorum artık... C64 ve PC ağırlıklı bir parti değil bu. Ancak Amiga'da yalnızca müzisyenler ve grafikerler katılım gösteriyor. Yokmu Amigacı coderlar partyle ilgilenen?

« Yanıtla #32 : 24.07.2005 14:55:28 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
hasta amiga'cı olarak utanarak amiga'da nasıl kod yazıldığını unuttuğumu -ehh, 10 seneyi geçti amiga'yı açmayalı- itiraf ediyorum. yine de belli mi olur, bir delikanlı çıkıp daahanda, alın size amiga'nın gücü diyerek birşeyler ortaya koyabilirse mutlu oluruz.
uzun süredir bir amiga test platformu aramaktayım; şöyle bir turbo kartlı ve harddiskli bir 1200 bulsam başka birşey istemem herhalde!

skate; kusura bakma, dün gece dorock'ta bekleyemedik; takdir edersin, deep purple konseri üzerine orada çalanlar çok zavallı geldi kulağıma, dayanamadık, kaçtık. ama ilk fırsatta -fırsat yaratarak da- toplanmamızı ve şu işleri birkaç bira eşliğinde konuşmamızı öneriyorum. öncü olarak da bu hafta cuma akşamını önereceğim. mekan istiklal olsun, neresi olacağına da karar veririz. cumartesi demeyim, yokum cumartesi gecesi. :o)

« Yanıtla #33 : 25.07.2005 17:19:16 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
PC compo makinasına ekstra bir şeyler yüklemek serbest mi?  Java(jre) gibi mesela.  

PS: Anes duydun mu olum havuzu kapatmışlar bize.. haydi sende son rötüşları yap artık invitroya :P.

« Yanıtla #34 : 25.07.2005 18:14:25 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by tesla@Jul 25 2005, 04:19 PM
PC compo makinasına ekstra bir şeyler yüklemek serbest mi? Java(jre) gibi mesela.  

PS: Anes duydun mu olum havuzu kapatmışlar bize.. haydi sende son rötüşları yap artık invitroya :P.
[post=1384]Quoted post[/post]
[/b]

Serbest sayılır... Ancak bu her isteyen istediğini yükleyebilir anlamına gelmiyor. Java Engine gibi standart bilinen birşey ise parti mekanında developer firmanın sitesinden örneğin Java için SUN'dan indirilmek şartıyla yüklenebilir. Elimizde zaten olan bir şey ise ona da gerek yok tabii ki. Yine de parti makinasının sağlıklı çalışması ve sisteminin çökmemesi için "herşey serbest" diyemeyiz.

« Yanıtla #35 : 07.08.2005 21:02:45 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
herkese selam....

eylül ayı yaklaşıyor ve kesin bir tarih göremedim. bilgi ?

7d4'te C64 stufflarının projektör ile gösterilmesi sırasında C64'ün çözünürlüğünün 320x200 olması sonucu renk ve netlik hataları ortaya çıkmıştı. 7D5'te de aynı sorunla karşılaşmamak için C64'stufflarının bir emülatör kullanılarak gösterilmesini öneriyorum.

« Yanıtla #36 : 07.08.2005 21:59:36 »
Hızlı düğmeleri aç

disq

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.oynasana.com/
Alıntı
Originally posted by HADES@Aug 7 2005, 08:02 PM
herkese selam....

7d4'te C64 stufflarının projektör ile gösterilmesi sırasında C64'ün çözünürlüğünün 320x200 olması sonucu renk ve netlik hataları ortaya çıkmıştı. 7D5'te de aynı sorunla karşılaşmamak için C64'stufflarının bir emülatör kullanılarak gösterilmesini öneriyorum.
[post=1411]Quoted post[/post]
[/b]

invtro'da yazili tarih, heralde siteyi guncellememisler :P
17-18 eylul diyor.

« Yanıtla #37 : 08.08.2005 09:58:39 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by disq@Aug 7 2005, 08:59 PM
invtro'da yazili tarih, heralde siteyi guncellememisler :P
17-18 eylul diyor.
[post=1412]Quoted post[/post]
[/b]

Aslını sorarsanız güncelledik ama henüz duyurmadık. Ahanda şimdi duyurmuş olduk :)

Bkz: tr demoscene > commodore & amiga > demoscene > 7D5 Party 17-18 Eylül 2005'de yapılacak

« Yanıtla #38 : 08.08.2005 10:04:55 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by HADES@Aug 7 2005, 08:02 PM
herkese selam....

[post=1411]Quoted post[/post]
[/b]

Selam Hades,

En kaliteli sonucu seçeceğiz. Eğer bu sene commodore'u adam gibi bağlayabilirsek projeksiyon aletine gösterim orjinal 64'den yapılır. Aksi taktirde emulatore içim hiç razı olmasa da ok derim (şahsen). Diğer organizatörlerle bu konuyu tartışıp en uygun çözümü bulacağımızdan şüpheniz olmasın. Ancak bu seneki partide organizasyon olarak çok daha serbestiz. Çünkü artık biz gerçektek "organizasyon" ile ilgileniyoruz. Geçen senelerde yaşadığımız birçok problemle bu sene karşılaşmayacağız, çünkü bu sene sağlam bir sponsorumuz var. Kısacası projeksiyon aletini partiden önce deneme şansımız var. Gelişmeleri offical siteden takip edebilirsiniz.

« Yanıtla #39 : 08.08.2005 10:11:09 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Bu topici parti ile ilgili konuşmalar ikiye bölünmesin diye kapatıyorum. Bu konudaki konuşmalara:

tr demoscene > commodore & amiga > demoscene > 7D5 Party 17-18 Eylül 2005'de yapılacak

topicinden devam edelim.