Gönderen Konu: independent grubu partiye gelmiyor  (Okunma sayısı 25829 defa)

independent grubu partiye gelmiyor

« : 24.03.2004 20:23:24 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by Hydrogen@Mar 8 2004, 11:01 AM
Umarim yaptigimiz bu ufak product diger kimseleri de gaza getirir ve parti felan olmasina gerek olmadan da, Turkiye'de guzel bir seyler yapilir.
Herkese selam.

Biraz geç olduğunun farkındayım ama yinede yazayım. Öncelikle hydrogen'in yazısına bir cevap vereyim. Bizde gaz her zaman var ve product çıkarmak için dediğin gibi party olmasını beklemiyoruz. Eğer gaz olmasaydı 36 yaşında hala c64 kullanıyor olmazdım. Elbette çalışmalarımız var ve zamanı gelince çıkacak. Sizleri bilmem ama oldukça az olan boş zamanlarımda fırsat buldukça asm yazdığımı belirteyim. Sonuçta ülkemizdende güzel birşeyler çıkmış olmasını bende istiyorum.

Her neyse bu kısa cevaptan sonra asıl yazmak istediğim konu olan Point.Out. hakkındaki görüşlerimi yazayım. Öncelikle intro beni hayal kırıklığına uğrattı. Scene'de en eski gruplardan biri olan Bronx'tan daha etkileyici bir intro beklemiştim. Skate ve Endo'nun daha iyisini yapabileceğinden adım gibi eminim. Belki oldskool tarzı bir intro yapmak istemiş olabilirsiniz. Ama bana göre biraz fazla oldskool olmuş. Neyse sonuçta bu bir design ve zevk işi olduğundan bana daha fazla yorum yapmak düşmez. Sonuçta bir product çıkmış olması ülkemizi temsil etmek adına önemli.
Diğer konu yine intro ile ilgili fakat bana göre dizayndan falan çok daha önemli. Scroll text'te nedense bizim grubumuzun adı INDEPENDENT greetzler bölümünde geçmiyor. Bu beni oldukça rahatsız etti. Aslında bu konuyu açmayacaktım ama Skate'in bizim foruma yazdığı bir mesajdan sonra yazma gereği duydum. Belki greetz yollamak zorunda değilsiniz ama bunun bir nedeni olmalı diye düşünüyorum.
Acaba yokmu varsayılıyoruz yoksa greets yollamaya değmez olarakmı değerlendiriyoruz ?.

Skate mesajında davetli olduğumuzu yazmış. Kısmetse davete icabet ederiz diyerek yazımızı noktalayalım.

« Yanıtla #1 : 24.03.2004 22:27:17 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hades... seni delikanlı biri sanmıştım... yaşına başına hürmeten kendimi zor tutuyorum... aklını başına al, akıllı ol... laflarına dikkat et... keza, aegis de beni hayal kırıklığına uğrattı...

lütfen bundan sonra delikanlı olun...

« Yanıtla #2 : 25.03.2004 00:07:56 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
vigo...

Yazdıklarım seni niye bu kadar kızdırdı?
Çıkarmış olduğunuz bir product hakkında görüş bildirmekle aklıma takılan bi soruyu sormakla delikanlılığın akıllı olmanın ne ilgisi var ?
Eğer en ufak bir eleştiriye katlanamayacaksanız, işi hemen delikanlılığa akıllı olmaya bağlıyorsanız ortada gerçekten ciddi bir sorun var demektir. Ama bizim kimseyle alıp veremediğimiz yok. Sonuçta burası eğer bir forumsa ve yapılan eleştirilere tahammülünüz yoksa foruma yazı yazmanın ne anlamı kaldı ?
Kaldıki hoşuna gitmeyen bir yazıyı silersin olur biter. Bu kadar basit.
Yazdıklarına dikkat et diyorsun. 2-3 satır yazıda küfürmü ettik, yoksa birilerinin hakkında ileri geri lafmı söyledik. Hangisi ?
Seni kızdıran birşey varda benmi farketmedim acaba?
Yoksa bronxun çıkardığı productları eleştirmek yasak diye bir kanunmu var.
Kimin tavuğuna kışt dedik?
İşte karşında delikanlı gibi duruyorum bana cevap ver. Herkes cevap versin.
Yoksa benimle şahsi bir problemin mi var? Ama benim bronxtan kimseyle bir problemim yok.
Vigo, sen belkide Türkiye scene'inde yeni bir grup kurulmasından rahatsız oldun.

Türkiye scene'i sadece bronxtan ibaret değil. Artık biz varız. INDEPENDENT var. Bunu unutma vigo !

« Yanıtla #3 : 25.03.2004 00:55:48 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
üstatlar, bakın ben aranızda çömez sayılırım. bu yüzden cüretimi mazur görün ama bence çok gereksiz bir polemik. yani tam yeni yeni bir scene oluşmaktayken, herkes yeniden toplanmaya başlamışken ne gereği var birbirimizi kırmanın. sizin gibi bu işe gönlünü ve yıllarını vermiş iki baba scener'ı bu şekilde görmek itiraf etmek gerekirse beni çok üzdü.

« Yanıtla #4 : 25.03.2004 02:32:19 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
1. kapışmayın bakeem!

2. music disk, adı üstünde music disk. ne gerekir. simple bir player, belki biraz süs, ve güzel müzikler. illa deli bir kodla çkmak gerekmez. yani yapılan bence 'yeterli' bir musicdisk. daha iyi olabilir miydi? evet, her zaman daha iyisi vardır. ama o release'de etkin olanların zamansal sıkışıklığı (di mi lan! sıkışıktınız çok dii mi? konuşun az yaw, 25 web sites, 10 oyun yapmanız gerekiyordu di mi?) olduğunu düşünürsek, iki arada bir derede bir release yapmaları ve müzikleri bir araya derlemeleri güzel olmuş.

3. açıkçası ben de Independent'ı bağımsız olarak algılamıştım. ne bu forumda ne de başka bir yerde grup ismi olarak okumadım. hal böyle olunca netekim, birçok kişi de öyle sanacak, sanıyor da. bir yerde duyursanız, bir release yapıp bizim grubun ismi budur deseniz, anlardık. ama aptalız (ya da -ım) naapalım...

4. vigo'nun (ve belki de birkaç bronx member'ının daha) kızmasına sebep olan olay eleştiri değil, başka bir forumda 7d4 partisini kaale almayan tavrınızdı sanırsam. 3 senedir birşeyler oluşturmaya çalışılıyor burada. trip atmanın, birbirimizi ağağılamanın kimseye birşey getiremeyeceği aşikar. açıkçası ben geçen sene 7d3'de yapmış olduğun çalışma -her ne kadar scene'i ilgilendiren bir olay olmasa da- sırf saygıdan, yapılmış koda üretime respect açısından puan verdim. acaba hangisi daha scene release'i? bir satranç denklemi çözen program mı, yoksa bir musicdisk mi? kaldı ki tr-scene oluşturulmaya çalışılırken aegis ile yapmış olduğunuz 'bölücülük' bence çok çirkin. daha iyisini mi biliyorsunuz? hodri meydan! buyrun yapın; biz de katılalım. bronx'un bu partiyi organize etmesindeki yegane sebep; herkesten önce var olmamız yüzünden herkesi tanımamız idi. bir organizasyon, insanlarla iletişim kurarak gerçekleştirilebilir. hades ya da aegis'e açık çağrım: kendiniz lütfen bir scene partisi organize edin, herşeyiyle ilgilenin ve üzerine bir de release yapmaya da kasın. bunu yapamıyorsanız ister bizim organize ettiğimiz ve HERKESİN olan bu partiye katılın, isterseniz de köşenizde oturup millete çamur atın.
turbo'dan sonra bu scene'de EN ESKİ kişiyim. insanlar daha demo nedir bilmezken ben erman elektronik'ten aldığım stuff'ları başka yerlere dağıtır ve birşeyler oluştururdum. keza asoft'ta az takılıp coder'lığı falan gördük vs vs... bunca zaman içerisinde böyle bir partinin istikrarı bence çok güzel; çok daha önce yapılmalıydı aslında ya... ama yine de birşeyler yapılmaya çalışılıyor. bunu yabana atmayalım, saçma karalama hareketlerinde de bulunmayalım lütfen. nasreddin hoca gibi partisiz de kalırız ortada.

yapılan birşeyleri takdir etmek bu kadar mı zor? eleştirebilir herkes, ama aşağılamak vigo'nun belki düşündüğü gibi 'kaypaklık'tır... hem gel önceki partiye, release'lerini göster, insanlardan takdir bekle, hem de ertesi sene "katılmayacağız" yazısı (bold yazmak netiquette'de bağırmak, karşı çıkmak anlamındadır) yazmak... bence dönekliğin ta kendisi. release yapmamak için bahane bulmak kolay... esas yiğitlik bunca işe rağmen oturup release yapmaktır. scener'lık budur işte!

söylediklerimin hiçbiri kişsel değildir; hepsi Independent isimli grubun genel stratejisine yöneliktir. kavga ederek, aşağılayarak ya da yokmuş gibi davranarak scener olunmaz. parayla da; bunun göstergelerinden biri de güçlü özduman idi. scener'lık bir tavırdır, bir yaşam biçimidir bence.

başarılar dilerim.

not: kimseyi zorlamak gibi bir niyetimiz olmadı; isteyen katılır, isteyen katılmaz. ama kıyıda köşede, varlığını bile duymadığımız bir yerde bunu yazmak yerine (internet trilyonlarca sayfadan oluşuyor ve hangisinde ne yazıldığını takip edemeyiz) gelip buradan bize söyleseydiniz, bize doğrudan iletseydiniz daha 'delikanlı'ca olurdu. edilen ayıp budur.

not2: burada yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. ne bronx memba sularını bağlar, ne de grubu. ama katılanlar olabilir tabii...  B)

« Yanıtla #5 : 25.03.2004 08:26:10 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Selamlar. Hades'e bir kac cumle ile cevap vereyim dedim.

>Biraz geç olduğunun farkındayım ama yinede yazayım. Öncelikle hydrogen'in >yazısına bir cevap vereyim. Bizde gaz her zaman var ve product çıkarmak için >dediğin gibi party olmasını beklemiyoruz. Eğer gaz olmasaydı 36 yaşında hala >c64 kullanıyor olmazdım. Elbette çalışmalarımız var ve zamanı gelince çıkacak. >Sizleri bilmem ama oldukça az olan boş zamanlarımda fırsat buldukça asm >yazdığımı belirteyim. Sonuçta ülkemizdende güzel birşeyler çıkmış olmasını >bende istiyorum.

Ben sizlere veya grubunuza kişisel bir şey söylemedim, sizde gaz yok demedim. Gizliden gizliye atışmıyorumda. O mesajı atarken aklımdan özel kimse geçmedi. Sonuç'ta senin zaten gazlı olduğunu biliyorum. Geçmiş 2 7D partisinin aktif katılımcılarından biriydin. Ve herkesin takdirini kazandın. Bu konuda neden bu kadar hassas davrandığını merak ettim.

>Her neyse bu kısa cevaptan sonra asıl yazmak istediğim konu olan Point.Out. >hakkındaki görüşlerimi yazayım. Öncelikle intro beni hayal kırıklığına uğrattı. >Scene'de en eski gruplardan biri olan Bronx'tan daha etkileyici bir intro >beklemiştim. Skate ve Endo'nun daha iyisini yapabileceğinden adım gibi eminim. >Belki oldskool tarzı bir intro yapmak istemiş olabilirsiniz. Ama bana göre biraz >fazla oldskool olmuş. Neyse sonuçta bu bir design ve zevk işi olduğundan bana >daha fazla yorum yapmak düşmez. Sonuçta bir product çıkmış olması ülkemizi >temsil etmek adına önemli.

Açıkçası yaptığımız intro beni fazlasıyla tatmin etti. Sonuçda demo yapmıyoruz. Adı üzerinde intro. Efektler felan çok önemli değil. Ancak herşeyi ile bize ait bir into. Ne arak bir charset var, ne müzik, ne logo,ne code, herşeyi bize ait. Bence önemli olan da bu. Tabii kişisel beğenidir, saygı duyarım. Daha iyilerini de yapmaya çalışırız.
Ancak önemli olan Collection kısmı için kimse birşeyler yazmıyor. O da ilginç. Herkes intro ile ilgili kritik yapıyor geçiyor. Yani daha böyle ilginç bir durumla da karşılaşmadım.

>Diğer konu yine intro ile ilgili fakat bana göre dizayndan falan çok daha önemli. >Scroll text'te nedense bizim grubumuzun adı INDEPENDENT greetzler bölümünde >geçmiyor. Bu beni oldukça rahatsız etti. Aslında bu konuyu açmayacaktım ama >Skate'in bizim foruma yazdığı bir mesajdan sonra yazma gereği duydum. Belki >greetz yollamak zorunda değilsiniz ama bunun bir nedeni olmalı diye >düşünüyorum.
>Acaba yokmu varsayılıyoruz yoksa greets yollamaya değmez olarakmı >değerlendiriyoruz ?.

Bu konu tamamiyle benim hatamdan kaynaklanıyor. Greetsleri ben düzenledim ve malesef, Aesrude, Civitas, Independent, Fairlight ve Triad gruplarını greetslerde  unuttum. Intro yapılırken hafızaya yazdık o text'i ve çok fazla zamanımız olmadı. Yani paranoya yapmanın anlamı yok. Siz bir intro yaparsınız, bize greetz geçersiniz bizi utandırırsınız. Ancak ben kimseyi yok saymıyorum. Ben scene konusunda yetkili merci değilim ki haddim olsun.
Yukarıda adı geçen gruplardan kişisel olarak özür diliyorum.
Bir de kesinlikle art niyet gütmeden tekrar edeceğim, independent ismi konusunda emin misiniz?. Biliyorsunuz independent scene'de grupsuz kişileri anlatmaya yarayan genel terimdir. Yani burda bir kafa karışıklığı var. Benim için çok bir sorun yok ancak, yurt dışından bu konu ile ilgili olumsuz feedback alabilirsiniz, söyliyeyim.

>Skate mesajında davetli olduğumuzu yazmış. Kısmetse davete icabet ederiz >diyerek yazımızı noktalayalım.

Ben davetli olduğunuzu belirtmeye bile gerek duymuyordum. Zaten geçtiğimiz iki sene partiyi sahiplenmiş kişilerden biri olduğun için. Biz herkesin, bu partiye gelmesini istiyoruz, grup, kişi felan ayırmadık. Ancak özel davetiye felan da  yapıyoruz,bir invitation hazırlanıyor.

Son olarak delikanlı mevzuatına gelince. Geçen seneki partiden bu yana ne değişti. Partien ayrılırken oluşan sıcak ortamdan sonra görüşmedik bile. Ancak Independent grubunda ciddi bir tavır alma var. Yok partiye gelmemek için grup kararı almalar felan. Grup zaten 3-4 kişi. Aegis kamuoyu yoklaması yapmışsınız gibi mesaj atmış. Bu bariz, adresi belli bir tavır alma. Eğer yoksa, yok diyin, herşeyi şu andan itibaren tarihe gömelim bitsin bu tartışma. Daha fazla uzatmanın bir anlamı yok.

« Yanıtla #6 : 25.03.2004 09:03:40 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
To Hades:
------------
Hades, o introdan daha iyisini yapacak yetenek yok mu bizde? Var ama senin dediğin gibi vakit yok lanet olsun. O music collectionın çıkışı bile birkaç ay gecikti. Haftada bir bile toplantı yapamıyoruz düzenli. Eleştirilerine hak veriyorum ama aslında o music collectiona intro, hatta hatta GUI bile koymayabilirdik. Olay interface değilki, müzikler.

Sen geçen sene partyde chessboard zoomer yapmıştın 256 byteda. Size olayı ok ancak o görüntü de senin kalitene uymuyordu bence. Yine de birinci oldun bak :)

Ben istiyorum ki bu sene gelin partye, icabında coop birşeyler yapalım, sidik yarışı umrumda değil. Beni son zamanlar Nightlord kadar mutlu eden bir adam olmadı mesela. Çünkü kendisi Türk ve süper bir demo codladı, müziklerini yaptı. Benim beklediğim şey birincilik değil, hatta hatta bu umrumda değil. Haberin varmı bilmiyorum ancak ben uzun süredir gönüllü olarak coder yetiştiriyorum. Bir kısmını eğitip iş bulmalarını bile sağladım. Derdim birincilik olsa kendime rakip oluştururmuyum. Bu partye gel, öğrencilerimle de tanışır hatta belki üç beş tavsiye verirsin onlara.

To Aegis:
-----------
Aegis'a gelince, uzun süredir tanıdığım ve karakterini üç aşşaa beş yukarı bildiğim bir adam. İlk partye de katılım göstermişti. Bu partye gelmeyeceği aşikar ama o da davetliler arasında. "Zaman problemi" gibi mazeretler atmış ortaya. Biz bu partyi organize edecek zaman yaratıyorsak, partye bir uğrayacak zamanım yok diyorsa bu yalandır, kesinlikle inanmam. Aegis'ın problemini tahmin ediyorum, ama o itiraf etmiyorsa ben de burada açık açık yazmam. Peki kim haklıydı Aegis diyorum başka birşey demiyorum...

To Spritus:
-------------
Spritus'un önceki bir mesajı:
-------------------------------------------
üstatlar, bakın ben aranızda çömez sayılırım. bu yüzden cüretimi mazur görün ama bence çok gereksiz bir polemik. yani tam yeni yeni bir scene oluşmaktayken, herkes yeniden toplanmaya başlamışken ne gereği var birbirimizi kırmanın. sizin gibi bu işe gönlünü ve yıllarını vermiş iki baba scener'ı bu şekilde görmek itiraf etmek gerekirse beni çok üzdü.
Spritus abi sen ne mütevazi bir adamsın yaw. Herkes senin karakterinde olsa bu partyler süper geçer var ya. Ayrıca yazdıklarında haklısın.

Various Subjects:
---------------------
Bir de delikanlılık olayı var değinmek istediğim. "Delikanlılık" kavramı kadar beni iğriti eden bir kavram yoktur. "Delikanlı metalci"den sonra en uyuz olduğum kavram "delikanlı scener". Bir daha bunun muhabbetini açmayın. Açanı doğrarım transseksüeller gibi ona göre. Doğrandıktan sonra arkamdan alay edersiniz :) Birbirinize sataşırken scene dışı kavramlara girişmeyin lütfen.

-BEN DELİKANLI DEĞİLİM- Scene'de böyle birşeye ihtiyaç yok zaten...

P.S: Bronx 7D4'ün organizatörüdür. Bu sene partynin adındaki "Bronx Party" lafını bile kaldırdık yanlış anlaşılmalar oluyor diye. Bu party bir "Scene Party"dir. Kendini scener sayan ve partye gelme imkanı olan herkesi bekliyoruz. Yurtdışındaki scenerlar da buna dahildir.

« Yanıtla #7 : 25.03.2004 10:52:17 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
herkese selam

once topic... basta hydrogen olmak uzere tum bronxculara yeni release icin tebrikler. music collection'in code ve introsu hakkinda cok yorum yapmaya gerek yok ama introdaki logo arkasi raster gecisi bence cok hos. ayrica bence insan aktivite gosterdikce daha aktiflesiyor. o yuzden sonraki releaselerinizde music collection bile olsa code acisindan  da daha zengin seyler yapacaginizi tahmin ediyorum (arayi sure olarak acmazsiniz umarim:))

ayrica introdaki greetz mevzuuna ben dikkat etmemistim... hic alinmadigimi belirtmeliyim:)... ama bi dahakine kesin dikkat ederim bu kadar konusuldugu icin:)

gelelim muziklerle ilgili dusuncelerime. ozellikle butun muziklerde hakim olan ve hydrogen'e unique olan kimseye benzemeyen bir tarz sezdigimi soylemeliyim. bu gercekten guzel ve farkli bi olay. ve parcalara bakinca bazilarinin bu tarza daha yakin, bazilarininsa bu tarzdan biraz daha uzak durup mainstream'e yaklastigini dusunuyorum. ve ben daha cok bu hydrogen tarzi farkli parcalari begendim. en cok tension, nomad ve x2004'u sevdim. for those who die alone'da icerdigi damar melodiyle hosuma gitti. sadece o parcadaki bas ve bateri biraz bosluklu geldi bana. bilmiyorum bu cumle anlasilir oldu mu :)

son postlarda gecen bronx vs independent polemigine katilmayacagim. fakat genel olarak bir gozlemimi sizlerle paylasmak istiyorum. son 3-4 yilda isvec'teki c64 scene'inde acayip bir canlanma var. her yil fairlight  5-6, triad 2-3, wrath designs 2-3, booze design 1-2 toplamda 10-15 kaliteli demo cikiyor. butun diskmaglerde, isvecteki bu basari her yil duzenlenen ve giderek katilimin arttigi iki c64 partisine baglaniyor: floppy ve lcp. bu partilerde yapilan releaseler en cok hakkinda konusulan releaseler oluyor.

buradan hareketle lokal partilerin bir ulkede scene'in canlanmasina en cok hizmet eden sey oldugunu dusunuyorum. iyi organize edilmis ve kuru kalabaliktan ziyade hakkaten scene ile ilgili 30-40 kisilik bir partide cikan 3- 4 iyi demo release'i herkesin bi sonraki partiye acayip gaza gelmesini ve scene'de bu olayin ses getirmesini sagliyor diye dusunuyorum. netekim sonra diskmaglerde csdb ve pouet gibi yerlerde yaratilan publicity de odul olarak o ulkenin scenerlarina donuyor.

butun bunlari yapabilmek icin aralarinda tatli bi rekabet olan 2-3 grup, bu rekabetin tatli kalmasini saglayacak kadar karsilikli hosgoru ve rekabeti surdurmek icin biraz yetenek ve emek gerekiyor diye dusunuyorum. su anda ulkemizde olan tek parti olan 7d serisinin de bunlari becermeye aday olabilecegini goruyorum. keske independant da bi tane duzenlese ya da ben izmirde bitane yapabilsem ve bu partileri 4 ay 6 ay gibi aralarla yapabilsek bir iki yil icinde c64.sk'si da pouet.net'i de domination'i da vandalism news'i de bizi konusuyor olsa.

benim goruslerim bu kadar... herkese saygilar...

« Yanıtla #8 : 25.03.2004 15:47:20 »
Hızlı düğmeleri aç

aegis

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.amigaturk.com
Selam Arkadaşlar,

Şuraya bak ya bi katılamama kelimesi yazdık bi dövmediğiniz kaldı. Lütfen sorun çıkmasını istemiyorum.

Bide şu Skate arkadaşımın problem dediği olayı açıklığa kavuşturalım; benim zamanında bu arada bu olayı bilen arkadaşlarda var ilk scene bilmezken Hüseyin tanımayan olursa "Wisdom" codelarını alıp kullanmam idi. Evet aldım kullandım ne olmuş ??? Bide şahsen kendi şmdi hatırlamıyorum bi scrool rutininmi ne almışım sktenin... Ne olmuş ??? Siz hiçmi araklamadınız hiç mi başkasının rutinin alıp bir seyler yapmadınız ??? Ne olmuş??? Aradan seneler geçti halen aynı mantık. Kimse bilmiyormu sanıyorsunuz herkes biliyor bende biliyorum kimlerin ne yaptığını yeter ya devamlı suratıma vurmanınız anlamı yok!!! Bunu mu istiyordunuz... Olay seneler önceydi geçmişte kaldı.... Bu konuya açıklık getirdiğimi umuyorum. Şimdi sorsanız code yazamam ama şimdi siz bununda arkasını ararsınız ben söliyim hemen geçenlerde yapmaya calıstım oda eski yapmıs bizzat codelerımdan birlestirip bir seyler yaptım... Neyse... İsmail ve bekir (Slowhand) kankam benim uzun zamandır arkadaslarım. Biz Bronx'tan ayrıldık bu doğru sırf scene olması ve oluşması,canlanması eski günlerdeki gibi tatlı bir rekabet olması için bu da doğru. partilere evet katılmak istiyorum gecen sene katılamamamın sebebi çok özel tutupta bana itamda bulunmayın!!! Bunu kürşat'ta sölemiştim zaten. Biliyorsunuz geleceğimi. 7d4 olayı ise bambaşka buda kişiseldir onuda söliyeyim diğer arkadaşlarımın bu konularla ilgisi yoktur! Skate bu olaylar senin yüzünden patlak veriyor. Skate:"....Aegis'ın problemini tahmin ediyorum, ama o itiraf etmiyorsa ben de burada açık açık yazmam" dediğin cümleyi ben yukarıda sebebini açıkladığıma inanıyorum. Kimseden kaçmıyorum kimseyede verilecek hesabım yok. Geçmişte yaşanan bir takım olaylardan dolayı Hüseyinden ve kime yanlışım dokunduysa kusura bakmasın. Geçmişte kaldı. Şunun şurasında zaten az kişileriz. Sadece gecikmiş olan olayları ve konuları açıklılığa kavuşturmak istiyorum o kadar. Bide neden bu kadar benim üstüme sözüm meclisten dışarı düştüğünüzede anlam veremiyorum. Tamam yanlış tavırlar olabilir kabul ediyorum ama uzatmanın anlamıda yok! Vigo sana yakıstıramadım ne o ole dayı gibi aklını alırım felan.... ayıp oluyor. Tehtitkar olma evini yurdunu biliyorum karışmam sonra  :D hehehhee... Hata bizde belkide buraya yazmak gerekirdi katılmıyoruz felan diye lafımı geri alıyorum. Ama bir tek siz değilsiniz. Bak forum açtık hatta Hades de duvara mesajını yazdı ama kimse ugramadı sizden foruma aylarca uğrayan olmadı bir tek hydrogen arkadaşım ugrayıp yazılar bıraktı. Şimdi bu gunlerdede skate ugramaya karar verdı galıba. Ben sahsen hepınızın gelmesını bır seyler yazmasını beklerdim. Farkındaysanız COMMODORE TURK koydum adını. independen gurubu adı altında değil değil!!! Genel olarak açtım senle (vigo) konustuktan sonra haberde yazdık duvarınıza ve dıger yerlerede. Ama hiç uğramadınız. Peki bu forumda diğer türk guruplarına alan açmışsınız neden INDEPENDENT yok! Yanlış anlamayın ben bir şey ima etmiyorum ama insanın aklına yanlış şeylerde getirebiliyorsunuz.
Daha fazla uzatmak istemiyorum. Umarım bundan sonra daha iyi scenelar olarak devam ederiz. Independent gurubu olarak yavaş ama guzel şeyler yapacagımıza ınanıyorum. Hepimiz evliyiz çocuk sahibi insanlarız. İnanınki insan evli ve çocuklu olduğu zaman bide iş yoğunluğundan vakit ayırma fırsatı bile olmuyor. Ancak geceleri geç saatlerde...  hafta sonu malum aile olayları..... Biraz kafanızı şişirdim kusura bakmayın... Sağlıcakla Kalın...

timur"aegis"

http://www.commodoreturk.com
http://www.amigaturk.net

« Yanıtla #9 : 25.03.2004 16:36:27 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Aegis: Çok açık sözlü ve doğru şeyler yazmışsın taktir ettim kardeşim. Elinden gelirse partye uğra, gelmezse canın sağolsun... Ancak tek bir konu var sana katılmadığım. "Siz hiçmi araklamadınız hiç mi başkasının rutinin alıp bir seyler yapmadınız ??? Ne olmuş???" demişsin. Şahsen ben araklamadım, geri kalanları bilemem.

Nightlord: Sen de aynı şekilde çok doğru tesbitlerde bulunmuşsun. party konusunda haklısın. ah ne güzel olurdu organizasyonda yer almasaydım, gidip tadını çıkarsaydım partinin :) Bu arada 99 yılında İzmir'de de party yapılmıştı. Analog düzenlemişti. Endo ve ben Bronx adına katılım göstermiştik. İzmirde ikinci bir party düzenlenirse uçarak gelirim. Bence Nightlord (imkansız gibi gözükse de) sen Stranger / Analog ile irtibata geç bir şekilde, kafala adamı yapsın bir İzmir partysi daha. 10 kişiyi ben garanti ediyorum İstanbul'dan, kulağından tutar getiririm partye :)

« Yanıtla #10 : 25.03.2004 16:51:53 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
arkadalar topic disi mesaj atiyorum uzgunum ama nereye atacagimi bulamadim. cok kisa olucak

analog grubun adi mi? csdb'de search edince bisey cikmiyor.
stranger izmir'de yasayan bir c64'cu mu? stranger adinda csdb'de 5 tane scener cikiyor. hic biri turk degil galiba

bu adam(lar) hakkinda en kucuk bir kontak bilgisi olan var mi?

saygilar

« Yanıtla #11 : 25.03.2004 17:29:17 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Spaztica’ya...

1- Kimseyle kapıştığımız yok. C64 benim için öncelikle bir hobi ve eğer kapışacak olsaydım 4-5 tane (belki daha fazla) yerli grup olduğu zamanlar kapışırdım.

2- Ben sadece introyu pek beğenmediğimi belirtmeye çalıştım. Müzikler hakkında hiç bir şey yazmadım. Müziği sadece dinlerim. Çünkü müzik kulağım yoktur. Bütün bu çalışmalar zaman ister ve dediğin gibi her zaman daha iyisi yapılabilir. Ama nedense yazdıklarım - ne alakaysa - delikanlılıkla kıyaslandı. Akıllı olmakla kıyaslandı.

3- "Independent" 'i grup adı olarak seçmiş olmamız dediğin gibi yanlış anlamalara sebep olabilir. Ve adımızı csdb'ye yazdık. Orada kuruluş tarihimiz var. Okumadıysan o senin sorunun. Release yapacağız ve adımızı herkese duyuracağız. 2. maddede belirttiğim gibi zaman yetersizliği bizlerinde 1 numaralı sorunu. Dolayısıyla paldır küldür birşeyler release etmektense biraz geç olsun ama ortaya iyi birşeyler çıkaralım mantığıyla çalışıyoruz.

4- 7dx partilerinizi, çabalarınızı takdir ediyorum. Ama yazmış olduğun trip, aşağılama gibi tavırlar bizde olmadı. 7d3'teki çalışmam (8 vezir) aslında parti için değildi. Ama partiye katkı olsun diye getirdim. Anlaşılan yanlış yapmışız. Scene'yi ilgilendiren birşey değilmiş. Neyse olan olmuş. Yinede respecte karşılık respect diyelim.

Gelelim bölücülük konusuna..
Ama önce biraz tarih bilgisi vereceğim. Benim c64 ile assembler kodlama merakım 87-88 yıllarında başladı. 93'te aegis ve slowhand ile tanıştım.Grup bazındaki aktivitelerim ise 1994'tü sanırım -burası çok önemli- AXON'un -Murat Gezer- beni o zamanki Bronx'a almasıyla devam etti. aegis ve slowhand (cody) de bronxtaydı. 94-97 yılları arasında hatırladığım kadarıyla 4-5 sayılık reset isimli diskmag ve 2 adet zak collection çıkardık. Bronx eski bir grup olabilir ama 94-97 arasında bRonx c64 sectionda vigonun ve diğerlerinin adını göremedim. Galiba amiga sectionda aktiftiniz. Neyse diyelim ve devam edelim. Baktıkki kimse kılını kıpırdatmıyor, kimseden ses seda çıkmıyor. Herkes kendi yoluna devam etti ve o yıllar arasındaki çalışmalar bir anı olarak kaldı. İsteyen olursa reset disk magleri ve zak collectionları göndeririz.Daha sonra 97/98 gibi ascreaus grubu aegis ve can ulaş tarafından kuruldu. Skate bilir ascreaus'u. 2-3 senelik bir aktiviteden sonra grup diye birşey kalmadı ama kendi çapımda asm'ye devam ettim. 7d2'den tesadüfen haberim oldu ve parti heyecanını yaşayalım dedik. Eskiden bronx memberi olduğum için 7d2'de hydrogen etikete  "hades/bronx" yazdı. Buraya kadar herşey normal gözüküyor. Aslında 7d3'e kadar aktif bir scener hatta member değildim. Sırf eskiden bronxta (başka bir nick ile) bulunduğum için member gözüktüm. Sen belki benim adımı hiç duymamış olabilirsin. Ama öylesine gözüktüğüm bir gruptan ayrılmak (aslında ayrılmak kelimesi uygun gelmiyor-çünkü önce ait olmak lazım) ve eski arkadaşlarımla yeni bir grup kurmak niye bölücülük olsun. Kaldıki bRonx’tan bizden başka hiç ayrılan kimse olmadımı ? Ayrıca Tr-scene derken Türkiye scene demek istiyorsan bizler her zaman Türkiye scene’deyiz. Yoksa Bronxtan ayrılınca  ??-scene durumu mu ortaya çıkıyor.
Dediğim gibi organizasyonunuzu takdir ediyorum. Gerçekten çok önemli bir aktivite. Parti düzenlemek kolay bir iş değil. Zaten ne yerimiz var ne zamanımız. Ayrıca öyle bir niyetimizde yok. 7d4'e katılırız veya katılmayız orası bizim bileceğimiz iş. Ama senin dediğin gibi bir köşede oturup çamur atmak biraz ağır bir itham. Karalamak, aşağılamak hiçbiri doğru değil. Ve şimdi sana soruyorum independent tarafından grup kararı olarak bronx hakkında kötü bir yazı çıktımı? Bizden veya şahsi olarak benden böyle bir çamur, karalama, aşağılama geldimi ? Şimdiye kadar gelmediyse bundan sonrada gelmez merak etme. Böyle bir şeyi yapmak bana göre en basit tanımıyla çakememezliktir. Eğer başka bir kişi kendi adına şahsi olarak bir şeyler konuştuysa beni veya grubumuzu bağlamaz. Eğri oturup doğru konuşalım.

Forumunuzu işgal ettiğimin farkındayım ama bazı şeylere cevap vermek zorundayım.
Point.Out’u, 7dX çabalarınızı takdir ediyorum. Ama tahmin etmediğiniz ve olumsuz bir eleştiriyi aşağılamak olarak yorumlamak hangi mantığa sığar ? Eğer ben çıkıpta “ Bu ne lan, siz buna müzik pack mi diyorsunuz. Millet buna kıçıyla güler. Bla bla...”  gibilerinden bir şeyler yazsaydım o zaman aşağılama olurdu. Ve sizlerde istediğiniz gibi cevap yazardınız. Sonrası malum zaten.
Ayrıca bir önceki partide release gösterip takdir beklemek gibi niyetim hiç olmadı. Sırf parti ortamını yaşamak için, belkide yıllardır nasıl olduğunu merak ettiğim için partiye katıldım.
Özellikle buraya dikkatinizi çekerim – “katılmayacağız”  yazısı maalesef ortaklaşa bir karar alınmadan yazılmış bir yazıydı ve kesinlikle grubu bağlamaz.
Release yapmamak gibi bir amacımız yok ve olamazda. Eğer bizler independent’i kurduysak bir şeyler yapmak, release etmek için kurduk. Yoksa sağa sola sataşmak, laf atmak, karalamak, çamur atmak, aşağılamak için kurmadık. Herkesin olduğu gibi bizlerinde işi gücü var. Üstelik çoluk çocuk sahibiyiz ve günün tüm yorgunluğuna rağmen bilgisayar başında bir şeyler yapabilmek için fırsat kolluyoruz. Ve bütün bu duruma göre bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bitirdiğimizde zaten haber vereceğiz.
Son olarak “kimseyi zorlamak gibi bir niyetimiz olmadı; isteyen katılır, isteyen katılmaz. ama kıyıda köşede, varlığını bile duymadığımız bir yerde bunu yazmak yerine ...... gelip buradan bize söyleseydiniz, bize doğrudan iletseydiniz daha 'delikanlı'ca olurdu. edilen ayıp budur.” yazısına cevap vereceğim. Kesinlike hatalısın. Çünkü bizim forum öyle kıyıda köşede varlığını bile duymadığınız bir yerde değil. Bütün bronx memberleri biliyor nerede olduğumuzu. Ayrıca mademki zorlama yok, mademki isteyen katılır isteyen katılmaz – sonuçta özgürce alınmış bir karar – size gelipte “Biz 7d4’e katılmayacağız. Bu seferlik böyle olsun. İnşallah bir dahaki sefere katılırız” şeklinde bir şeyler söylemek en azından benim mantığıma ters. Baktınızki gelen yok demekki katılmıyorlar.

Hydrogen’e....

Greetsleri unutmuş olabilirsin. Olabilir derim. Yazdıklarına hassas olduğum falan yok sadece kendi görüşümü bildirdim. Grup ismi konusuna gelince tartışılabilir. +’ları –‘leri değerlendirmek lazım. Sonuçta ortak bir karar olacak zaten.
Tavır alma konusuna gelince “katılmıyoruz“ mesajı daha öncede dediğim gibi bizlerin bilgisi dışında yazılmış bir yazıydı. Bu konu hakkında henüz kendi aramızda konuşmaya fırsat kalmadan bu forumdaki tartışma başladı ve umarım son noktayı koyan ben olurum. Samimi söylüyorum, “katılmayacağız” yazısına rağmen, birbirimizle ters düşme pahasına bile olsa slowhand ve ben 7d4’e katılmayı düşünüyorduk. Ama gördükki art niyet taşımadan yapmış olduğum bir intro eleştirisi nedeniyle işitmediğimiz laf kalmadı. Başta vigo olmak üzere neredeyse düşman ilan edildik. Durum böyle olunca kendi adıma konuşuyorum  -bir şey üretemesemde- partiye gelmeyeceğim. Son olarak bencede uzatmanın bir anlamı yok. Sizlere 7d4’te ve diğer çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Respects and greets to all scene...

Hades of independent

Biraz uzun oldu kusura bakmayın.
Not : bu yazıları sabah yazdım ancak yeni paste ediyorum. Dolayısıyla aegisin yazdıklarından bağımsızdır.

« Yanıtla #12 : 25.03.2004 17:29:45 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Nightlord:

Selam Nightlord. Herseyden once, müzikler hakindaki yorumlarin icin teşekkür ederim. Spritus ve senin haricinde hiç kimse müzikler hakkında yorum yapmadı. Onlar introyu geçemediler:) Eger müziklerde bana özgü bir tarz hissediliyorsa ne mutlu bana. Bundan güzel bir reaksiyon olamaz benim için. Elimden geldiğince sıradan olmamaya çalışıyorum.

Stranger izmir'de oturuyor. Analog bir Türk Pc grubu. Stranger eski C64çülerden ancak scene ile pek ilgisi kalmadı. Ben bu parti için ona ulaşmaya çalışıyorum. Eğer ona ulaşabilirsem maili felan ogrenirim sana bildiririm.
Tabii ben senin mail adresini de bilmiyorum. (Izmir'e geldigimde nightlord/civitas adresine 3-4 tane email gondermistim belki bir meeting yaparız diye, cevap donmemisti, herhalde o maili kullanmiyorsun)

Neyse partide görüşürüz umarım.

Aegis:

Selam Aegis. Bu tarz şeyler yazmanı anlayamıyorum. Samimiyetle iki sene telefonla partiye davet ettim. Bu sene de ederim. Ancak kendi kendinize birşeylere sinirleniyorsunuz. Her şeyin altında artniyet arıyorsunuz. Kişisel sorunlarınızı olan iki üç grup arasında sorun haline getirmeye çalışıyorsunuz. Bunu yapmayın.
Partiye katılmamanızı kimse olay yapmıyor burada. İşiniz gücünüz vardır katılmazsınız, zorla değil, eğlence bu. Ancak partiye katılmayacağınızın açıklanması, bu işe karşı bir cephe alındığını gösteriyor. Biz de buna tepki gösterdik.  
Forum olayına gelince, forum Bronx forumu değil. Bronx ile ilgisi yok. Scene forumu. Eğer independent grup başlığı istiyorsanız, Spaztica'ya mail atmanız gerekli. Zira Legacy grubu için topic açılmıştı. Bir kişi bile birşey yazmadı. Dolayısıyla kimsenin bir şey yazmadığı topicler olmasın diye bütün gruplar burada yok. Zaten forum rules kısmında bu yazıyor.

Hades:
Hoşumuza gitmeyen yazıyı silmek diye bir durum yok Hades. Yukarıda da anlattığım gibi scene forumu bu. Küfür kıyamet gitmedikçe, adminlerin kimsenin yazısını silmeleri söz konusu olamaz.

Artık "Point out music collection" topic'i altında atışmalar olmazsa çok sevinirim.
Herkese saygılar.

« Yanıtla #13 : 25.03.2004 18:42:18 »
Hızlı düğmeleri aç

Slowhand

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://www.return.gen.tr
Herkese selam.

Kişisel sorunlar ve yanlış anlaşılmalardan ötürü muhabbet uzadıkça uzamış. Nerdeyse konu başlığı ile ilgili hiç birşey yazılmamış gibi. Hades'in söylediklerine katılıyorum. Independent grubu olarak, kimseye sataşmak ya da aşağılamak gibi bir tavrımız yok. Olmadı ve olmayacakta. Dediğim gibi olaylar sadece kişisel sorunlar ve yanlış anlaşılmalardan ötürü bu hale gelmiş. Grubum adına çıkan karışıklıktan dolayı özür diliyorum.

Pointout çıktığı gibi inceledim fakat işlerimin yoğunluğu yüzünden bir türlü yorum yapmaya fırsatım olmadı. Açıkçası collection full disk çıkar diye düşünmüştüm. Tek dosya olarak görünce üzüldüm. 20-30 parçalık bir collection beklemiştim. Yinede ellerinize sağlık. Intro kısmını hemen geçiyorum zaten yeterince konuşulmuş. Pointout logosu gayet güzel. Nightlord' un dediği gibi müziklerde kesinlikle Hydrogen'in tarzı kendini belli ediyor. Favorilerim X2000 ve Nomad. Bu arada For those who died alone' daki bas ve bateri kısmı bana düzgün geldi. Nightlord' un dediği gibi biraz boşluklu  :D  ama başka türlü olsa parçayı boğardı sanki. Bu şekilde daha anlaşılır olmuş. Belki bateri sesleri biraz daha değişik olabilirdi. Parçaların geneline hemen hemen aynı hava sahip. Yani bir süre sonra müzikler birbirine benzemeye başlıyor ki bu bence eksi bir durum. Daha farklı tarzlarda da birşeyler denemek lazım diye düşünüyorum.

Son olarak emeği geçen herkesi kutluyorum.
Blues Power

« Yanıtla #14 : 25.03.2004 19:57:45 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
az laf çok iş...

partide görüşürüz...

]============= bRONX kiXXX S =============[