Gönderen Konu: independent grubu partiye gelmiyor  (Okunma sayısı 25830 defa)

independent grubu partiye gelmiyor

« Yanıtla #15 : 25.03.2004 21:21:32 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Genel not:

Sabahtan beri saçma bir muhabbet dönüyor. Olayları geçiyoruz, ve bütün Independent memberlarını ve tr scenede kim varsa herkesi partiye bekliyoruz.  
Hades'in gelmeyeceğim lafını hiç dememiş varsayıyorum. Kendisi partinin başından beri bir parçası olmuştu, şimdiden sonra da değişen bir şey yok.

Slowhand:

>Pointout çıktığı gibi inceledim fakat işlerimin yoğunluğu yüzünden bir türlü yorum yapmaya fırsatım olmadı. Açıkçası collection full disk çıkar diye düşünmüştüm. Tek dosya olarak görünce üzüldüm. 20-30 parçalık bir collection beklemiştim. Yinede ellerinize sağlık.

Sağolasın. 20-30 parçalık bir kolleksiyon sıkıcı olabilir düşüncesindeyim. Dolayısıyla
hiçbirzaman bir koleksiyon cikarmak icin o kadar bekleyecegimi sanmiyorum. Herhangi bir müzik albümünden (Gerçek albüm) fazla parça olmamalı bence.

>Intro kısmını hemen geçiyorum zaten yeterince konuşulmuş. Pointout logosu gayet güzel. Nightlord' un dediği gibi müziklerde kesinlikle Hydrogen'in tarzı kendini belli ediyor. Favorilerim X2000 ve Nomad. Bu arada For those who died alone' daki bas ve bateri kısmı bana düzgün geldi. Nightlord' un dediği gibi biraz boşluklu  ama başka türlü olsa parçayı boğardı sanki. Bu şekilde daha anlaşılır olmuş. Belki bateri sesleri biraz daha değişik olabilirdi. Parçaların geneline hemen hemen aynı hava sahip. Yani bir süre sonra müzikler birbirine benzemeye başlıyor ki bu bence eksi bir durum. Daha farklı tarzlarda da birşeyler denemek lazım diye düşünüyorum.

Tesekkur ederim. For those who died alone, Pentagramin ayni isimli bestesinden cover(Scrolltext'te belirtiliyor). Birebir yapmaya calistim. Sadece temposu daha yavas. Yani basslar ve bateriler orjinalde nasilsa oyle:)
Bir de muziklerin ardarda dinlendiginde SIKICI olabilmesinin baş, nedeni melodilerden ziyade, ayni sesleri kullanmis olmamda. Kullandigim sesler cok iyi degil ve 4-5 muzikte ayni ses kullanildigi icin bayabiliyor. playerda DMC2.0. Artik JCH kullaniyorum (Wisdom sagolsun). Bundan sonra sesler daha iyi olur umarim.
Elimden geldigince farklı tarzlarda seyler de deniyorum.

Fikirlerin için çok teşekkür ederim.

« Yanıtla #16 : 25.03.2004 23:50:11 »
Hızlı düğmeleri aç

Wisdom

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Incir cekirdegini doldurmayacak seyler uzerine bu kadar gereksizce yazilip cizilmis olmasi cok uzucu. Ne yazik ki bu gereksizlige ben de katilmak zorunda birakildim bir cumle yuzunden, her ne kadar cevap vermek istemesem de. Bana -dolayli yoldan da olsa- yazilmis bir ithama cevap vermek durumundayim.

Timur, nam-i obur Aegis asagidaki bolumu yazmis:

"...ilk scene bilmezken Hüseyin tan?mayan olursa "Wisdom" codelar?n? al?p kullanmam idi. Evet ald?m kulland?m ne olmu? ??? Bide ?ahsen kendi ?mdi hat?rlam?yorum bi scrool rutininmi ne alm???m sktenin... Ne olmu? ??? Siz hiçmi araklamadiniz hiç mi baskasinin rutinin alip bir seyler yapmadiniz ??? Ne olmus??? Aradan seneler geçti halen ayn? mant?k. Kimse bilmiyormu san?yorsunuz herkes biliyor bende biliyorum kimlerin ne yaptigini yeter ya devaml? surat?ma vurman?n?z anlam? yok!!!"

Oncelikle, Timur, ben simdiye kadar bir defa bile baska birinden birsey alip da kullanmadim. Herkesi kendin gibi sanip, tamamen desteksiz bir sekilde atmissin. O yuzden lutfen bu konuda aksini dusundugun herhangi birsey varsa bana ait, buyur koy ortaya. Bunca senedir bu konularin hicbirinde sana birsey soylemedim, sen simdi kalkip boylesine kustahca, arkasinda hicbir sey olmayan birsey soylemeye curet etmissin.

Bunlari yazarken hic dusundun mu, hic hatirliyor musun, 1993'te sadece senin gelismene yardimci olmak icin sana ozel basit intro'lar yazdigimi, aciklamalar yaptigimi, sirf sen motive olasin diye zaten yarisini benden aldigin ("aldigin" kelimesi burada cok yumusatilmis kaliyor) kodlarla olusturmaya calistigin seylerin gene buyuk bolumunu benim duzelttigimi ve sen yapmissin gibi cikarildigini? Gruba (Phobia) beni cekmek icin yazdigin ici yalan dolu mektuplari hatirliyor musun? O zamanlar, yaptiklarini fark ettigimde bile, tum ayibina karsi sana iyi niyetle yaklasmaya calistigimi, tum bunlarin sonunda da aynen su anda yaptigin gibi hareketler yaptigini ve bunun uzerine birbirimizden koptugumuzu hatirliyor musun?

Butun bunlar uzerine, kimse birsey demezken, cikip da "Ne olmus?" nasil dersin? Hic mi utanmiyor musun? Ayiptir be.

Tum iyi coder'lar bilir ki coding'te kendini gercekten gelistirmenin tek bir yolu vardir: code okumak ve code yazmak. Code okumak ve onu anlamaya calismak ile code calip baskalarina kendin yazmissin gibi gostermek arasinda cok buyuk fark var.

Eger ki yukarda alinti yaptigim sozlerin olmasaydi yine hicbir sey demezdim ama beni buna mecbur biraktin. Bunlar disinda daha soylenecek cok sey var ama artik bu konu uzasin istemiyorum.

Forumdaki diger arkadaslar da kusura bakmasinlar, boyle bir itham karsisinda sessiz kalamazdim.

Wisdom

« Yanıtla #17 : 26.03.2004 00:19:27 »
Hızlı düğmeleri aç

Guest_aegis

• Ziyaretçi
Selam Hüseyin,

Yine yanlış anlamışsın. Ben nanakör biri değilim. O zamanda değildim. Hem sen niye üzerine alınıyorsunki. Ben sanamı yazdım o lafları. Demekki yaran var gocunuyorsun. Evet sen sustun doğru. Sağoasın ama ben bir açıklama yapmak istedim doğru olanı yazdım. Evet araklamıştım doğru yazıyorum. Seni kırmak istemiyorum ayrıca yazdığım yazıdada belirttim bunu zaten. Senin adının karışmasını istemezdim kusura bakma ama aşalığıyıcı kelimelerde bulunmanı istemiyorum. Aradan seneler geçmiş halen bana kin duyuyorsun değilmi ???anlamışta değilim sanırım zamanında bunlar için özür de dilemiştim diye hatırlıyorum unutmuş olabilrsin. Bu arada geçmiş için kusura bakma. Senle alıp veremediğimde yok. Ben sana itamda etmedim bu arada. Yahu yanlış yazıyoruz dırdır, doğru yazıp itiraf ediyoruz yine dırdır. Yeterin be doğru ya doğru sölüyeni dokuz köyden kovarlarmış!!!!! Hüseyin sen iyi bir coder sın zamanında bana yardımcı oldun sağolasın sana hiç bir laf atmıyorum her zaman olduğu gibi yine yanlış anladın. Sen bilirsin istediğini düşünmekte serbestsin. Ayıp yapacak bir seyde yazmadım. Doğruları yazdım. Neyse uzatmaya gerek. Gereksiz yere forumu işgal ettiğim için kusura bakmayın....

« Yanıtla #18 : 26.03.2004 03:18:20 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
1984 de Commodore 16'ım oldu...
1989'dan beri scene 'deyim...

yıl 2004....

20 sene... scener olarak, 15 yıl...

sinirlerime hakim olucam... kızmiicam hiç bişiye...

tr scene diye de bişi yok...

1989-92 arasında irili ufaklı gruplar oldu, ama hepsi geldi geçti...

sadece birisi ayakta... halende full gaz...

adını söylememe gerek yok...

7d2/7d3 e katılan ve orada tanıştığım,

wisdom/crescent (keşke 10 yıl önce tanışsaydık! ;]
erik & spritus / resident (sizinlede!)
occult

helal olsun... bize ve türkiyeye sizin gibi insanlar lazım...
keşke sizlerden çok olsa, hem kişi hem grup bazında...

ne süper olurdu....

neyse...

saat 03:21 yarın işe nasıl gidicem acaba?

« Yanıtla #19 : 26.03.2004 03:32:17 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
1- kimse benden INDEPENDENT için bölüm açmamı istemedi. forumda koyulan kurallar uyulmak içindir genelde. :) isteyin, açalım -ve kullanın-.

2- ortalıkta bir velvele koptu anlaşılan. bunun içinde yanlış anlamalar ve anlatmalar olduğu bariz. herkes bu yanlışlıklara girdi; ben de. benim yanlış anlamam, bold ve büyük harfle yazılan partiye katılmayacağız mesajını grupsal bir tavır olarak görmemde ve bunun üzerine sonuçlar çıkarmış olmamda. evet, yazdığınızı dikkate almayıp (!) kendi işimize bakmak ve laf kalabalığına girişmemek daha doğru olurdu. ama önemsedik; niye yaptığımız bir partiye -tr.scene için düşünülmüş bir partiye- bir grup komple katılmama kararı alıyor diye. üzüldük/bozulduk, yanlış birşey mi yaptık da gelmiyorlar diye. gelmeyenler olmasın diye daha önce de zaten bronx ismini çıkarmıştık partiden, şimdi de partiyi mi çıkarmamız gerekiyor partiden? :P

3- kişisel meselelere girmemeye çalıştım, bireylerin yaptıkları değil, ekip olarak söylenenlere önem verdim. ama şimdi bireysel konuşacağım. ASLA bir satır kod bile çalmadım ve çalmayacağım. bazılarınıza lame gelinebilecek (MMTurk ve zoque) yerlerde de bunu savunuyorum ki, birileri daha etik bakış açısı kazansın diye. hep karşısında oldum 2-3 rutin almanın. Bronx'da iken benim tavrım birşeyin mantığını, ince triklerini kendin öğrenmeden asla başkasının kodunu import etme olmuştur. niye? hep kendimi, birgün şu partiye gidersem, başka bir coder da gelip şu nasıl oluyor, nasıl yapıyorsun diye sorarsa, nasıl açıklarıma cevap ararken görmüşümdür aklımın ucunda bir kenarda (çok boktan bir cümle kurduğumun farkındayım, but who cares)... zamanında elimde onlarca source olduğu halde neden onlarca demo yazmadım? 3d vektör olayını tahmin ettiğim, azbuçuk anladığım kadarıyla da bişeyler çıkarabilirdim. ama hayır; master etmediğim birşeyi yapmak bana hep 'onursuzca' -lafım meclisten dışarı- gelmiştir. bu benim kendi görüşüm. nokta.

4- kim ne etmiş, kim nereye nasıl girmişlerle uğraşmayacağım. tarihi deşmenin kimseye yararı yok. sadece yapılan hataları görmek ve ilerlemek için olabilir. seni öncesinde tanımam hades (de aegis de). bu yüzden kimseye garizim de yok, önyargım da. hades'in partiye geldiğindeki enerjisi ve coşkusu çok hoşuma gitmişti. "adama bak, evde iki çocuğu olmuşken gelip hala bizle takılabiliyor, respect total" diye düşünmüştüm. ama o coşku sadece oraya ve o ana özgü imiş, üzüldüm. neden o tarihten sonra 2 sene geçtiği halde tek bir release bile göremedik senden? bu kadar mı zor? hayır! sen daha iyilerini yapabilecek birisin. sadece hepimiz gibi tembellik ve bahane bulma hastalığına kapılmışsın. yapma, etme... üretelim; fark etmez ayrı gruplarda olmak ya da aynı grupta olmak. ortaya ürün çıksın yeter.

5- yazılan hiçbir düşünce ASLA forumu işgal etmek değildir. aksine, forumu bunun için açtım. ayrıca bu forum, neden bronx sitesinden farklı bir adreste? hatta ismi de niye tr-scener? hepimizi ilgilendirdiğini düşünüyorum. commodoreturk'ü geçen gün skate'in verdiği linke kadar bilmiyordum bile. niye? niye duyurulmadı? neden bana ulaşmadı (ben yetkili merci değilim bu soruda, sadece bir commodore fan'iyim).

6- ayrı bir grup kurmanız? olabilir. hatta güzel de olur. farklı sesler iyi olur her zaman. denildiği gibi, tatlı rekabete yol açar. ama bir production olduğu sürece bir grup gruptur... vigo'nun dediği gibi az laf, çok iş... ama en azından bi iş.

7- bir bronx member'ı olarak hala gelmenizi isterim; burada yazılanları negatif değil, pozitif olarak algılamanız umuduyla. hepimiz yüzyüze gelirsek, eminim nette oluşan iletişimsizlik sendromu olmayacak ve eğlenerek keyifle takılacağız. ama küsmek ve gelmemek de sizin tercihiniz olur bu noktadan sonra. kimseye özel davetiye çıkaracak değiliz, gereği de yok. kapımız hep açıktı, hep de açık kalacak. kendini bizden hisseden herkesi aramızda görmekten keyif alırız. her 2 partide de after-words'de hep söylediğim yeni scener nasıl kazandırırız bu ortama idi. hala da aynen düşünüyorum. bu forumu sahiplenmediğiniz sürece (aegis, lafım sana; hala guest gözüküyorsun) bir birlik, yani tr-scene var olamaz ki. bu forumu açma sebebim de zaten bu. bronx member'ı olsam da orada bazı konuları konuşmak hoşuma gitmiyordu. bronx member'ı olsam da tr-scene memberı olarak sorumluluklarım da var; ortak konuları bağımsız bir alanda tartışmak gibi. genele yöenlik mesajları ve duyuruları yine genelin görebileceği bir alanda lanse etmek gibi. bölücülük derken bunları kastetmiştim; belki bilinçli bir bölücülük değil yapılan, ama sonuçta yine bölünüyor community. bence community bir olmalı. tr-scene olmazsak, sadece birer nostalji özlemli grup olarak kalırız. ama bence tr-scene var olmalı, bu kadar ses, bu kadar üreten (??) varken. yine de iyiye gittiğimize eminim.

« Yanıtla #20 : 26.03.2004 08:52:26 »
Hızlı düğmeleri aç

aegis

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.amigaturk.com
spaztica: Guest çünkü aksam evden nete bağlandığım için giriş yapmayı unutup direkt cevap yazmıstım. Forumunuz uyarmıyor sen kayıtlı kullanıcı değilsin vb.... Yoksa kayıtlı kullanıcıyım. Gurup için bir yer açmana gerek yok ama yinede diğer gurup arkadaşlarımada sormam gerkiyor. Sağolasın.

Ben kimseye bu saatten sonra hesap vermek zorunda değilim. Bu işi zevk için yapıyorum ve yıllardır code yazdıgım felanda yok. Gerekli açıklamayıda yaptım. Zamanında olmuş olaylar bunlar. Kimseye düşman değilim. Bizler çocuk değiliz. Olgun insanlarız. Yukarıda yazdığım açıklamamda yine yanlış anlaşılmışım "Ne olmuş gibi" Niye hemen gocunuyorsunuz anlamışta değilim. Ben size açıklamada yapın demedim. Herkes bir polimiliğe girip ben lamer değilim diyor. e tamam lamer değilseniz neden açıklama yapıyorsunuz ? Ben tutupda size lamer mı dedim. Ayıp ediyorsunuz. biliyoruz sözüm meclisten dışarı....... Niye üsütünüze alınıyorsunuzki?  Bu yazdıklarımıda şimdi siz bir şeyler demek zorunda hissedeceksiniz.  :)  Ben code yapmayı çoook uzun zaman oldu daha 1 kaç ay oncesı c64 actım kullanmaya basladım. Am bu gidişle soğuttunuz beni cihazdan. Üste tükürsem bıyık Alta tükürsem sakal olayı. Bir şey yazdım söyledik yine laf ettiniz doğru söyledik zamamnında olmuş bir çok şey için itiraf ettik yine aşağladınız laf ettiniz...(üstünüze Alınmayın!) Ne bu ya bu cihazı çok severdim bu saate kadar ama sayenizde nefret etmeye başladım. Kahretsin Bundan sonra bir sey solersem yazarsam.......... Tamam bunu mu istiyorsunuz tüm camidan ÖZÜR DİLERİM.... Canım sıkıldı bu olaylara üzüldüm doğrusu... Hala uzuyor kapatılacağı yerde...

aegis