Gönderen Konu: 7D9 Bitti!  (Okunma sayısı 36232 defa)

7D9 Bitti!

« Yanıtla #30 : 22.12.2009 09:20:51 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
compec'in organizasyon performansına ve kapanış videosuna tam puan. o video wild compoda yarışabilirdi ama ismi üstünde kapanış videosu. wild compo cumartesi akşamı yapılmıştı.

@paradox : seni bizim gruba almak isterdim ama rekabeti kendi elimle yok etmiş olurum :D

7D9 Bitti!

« Yanıtla #31 : 22.12.2009 12:12:10 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
@paradox
Paradox ve infect aynı kişi sanırım, yoksa forumlara yazan paradox, ürünleri yayınlayan infect mi :) ?
Bu arada Dynamic gayet kaliteli bir demo ama partlar arasında biraz kopukluklar var. Bence hiç moral bozma, 10 numara işler çıkarmışsın, tebrikler.
Cırcır için haşlanmış patates ve kola öneriyorum hehe :)

@spritus
spritus uyuma, paradox'u kaçırma :D

Bir de compec ekibinin hazırladığı videoya nasıl ulaşabiliriz? Parti sitesinde bulamadım.

7D9 Bitti!

« Yanıtla #32 : 22.12.2009 12:16:37 »
Hızlı düğmeleri aç

yatuyu

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tesla;22137

Bir de compec ekibinin hazırladığı videoya nasıl ulaşabiliriz? Parti sitesinde bulamadım.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=kuNsMu1G4QY[/ame]
;)

7D9 Bitti!

« Yanıtla #33 : 22.12.2009 12:34:40 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
@yatuyu
Vay eyvallah, hemen cevap gelmiş.  

şimdi tekrar izledim, çok güzel olmuş Compec, elinize sağlık. Drey de nası müzik yapıyorsa her videoya gidiyor :)

7D9 Bitti!

« Yanıtla #34 : 22.12.2009 13:01:28 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
ben de az önce "o videoyu da siteye koymak lazım" diyordum :) koyucam elbette ki.

7D9 Bitti!

« Yanıtla #35 : 22.12.2009 16:10:18 »
Hızlı düğmeleri aç

atiflz

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://izleyenkisi.blogspot.com/
şahane parti kaçırmışım ya, gurbetin gözü kör olsun, Ozan Emirhan ve Bilgem ile de yüzyüze tanışmak istiyordum, bir dahaki partiye artık. Organizasyon sağlam gözüküyor, tebrikler.

7D9 Bitti!

« Yanıtla #36 : 22.12.2009 18:41:46 »
Hızlı düğmeleri aç

paradox

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tesla;22137
@paradox
Paradox ve infect aynı kişi sanırım, yoksa forumlara yazan paradox, ürünleri yayınlayan infect mi :) ?
Bu arada Dynamic gayet kaliteli bir demo ama partlar arasında biraz kopukluklar var. Bence hiç moral bozma, 10 numara işler çıkarmışsın, tebrikler.
Cırcır için haşlanmış patates ve kola öneriyorum hehe :)

@spritus
spritus uyuma, paradox'u kaçırma :D

infect le ben aynı kişiyim..infect'üeliğimde bu forumdaki mesajlar tersten başlıyo..bu nikimi kullanıyorum o yüzden..
Demoda kopukluklar var tabi konu yokdu bişeyler karalıyım  en azından dediydim..ama bidahaki partiye konulu , hayvanlı bi ürün hazırlıcam:D

-Aesrude ve RET'in demolarını izleyemedim..pouet 'deki gibi videolarıda olabilirmi acaba ilerleyen günlerde.?.
« Son Düzenleme: 22.12.2009 18:45:41 Gönderen: paradox »

7D9 Bitti!

« Yanıtla #37 : 22.12.2009 19:42:53 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Ret'in demosunun işi kolay, bi specktrumm emulatörü indir çalışır o ama nightlord'un ki işin bişey diyemeyeceğim. Zaten biraz sabret final versiyonu çıkar 1-2 gün içinde, di mi nightlord? :)

7D9 Bitti!

« Yanıtla #38 : 23.12.2009 01:18:12 »
Hızlı düğmeleri aç

FortMinor

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
bu arada videoda drey'in müziği kullanıldı ama belirtmeyi unutmuşum hızlı hızlı yapınca. birdahakine daha dikkatli olmam lazım :) Bu arada Compec olarak hala 7d9'un etkisindeyiz :D hepimiz gaza gelmiş vaziyette, 7DA için ürün yayınlama telaşına girdik. Seneye ürün yaratmaya kasıp organizasyonu aksatabiliriz :P (şaka tabiki :D)

7D9 Bitti!

« Yanıtla #39 : 23.12.2009 01:53:28 »
Hızlı düğmeleri aç

drey

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emirdiril.net
@Fortminor: video gerçekten çok güzeldi ellerinize sağlık, ben uyuyanlar bölümündeki fon müziği seçimine de bayıldım çok güzel olmuş :)
Ayrıca 7DA ürünleri için orjinal müzik gerekirse ben burdayım ;)

7D9 Bitti!

« Yanıtla #40 : 23.12.2009 02:22:16 »
Hızlı düğmeleri aç

anokta

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Evet, gerçekten hala partinin etkisindeyiz. Yarışmalara hazırlıksız gelmemize rağmen fazlaca eğlendik iki gün boyunca. Bu arada ben de compec'ten alper, kopykatt ismiyle katılmıştık biz de her türlü müzik olayına oralarda.:) seneye hazırlanıp da gelicez kısmetse.:p

7D9 Bitti!

« Yanıtla #41 : 23.12.2009 10:46:51 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
way, ben de diyorum bu kopykatt nerden çıktı. meğer Compec'denmiş :) güzeldi müzikler, ellerinize sağlık arkadaşlar.

7D9 Bitti!

« Yanıtla #42 : 23.12.2009 11:06:29 »
Hızlı düğmeleri aç

FortMinor

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
@drey: çok güzel olur :) süper şarkıların var seneye video vs hazrlarken kullanabilirim. tabi credits'i ile birlikte :D

7D9 Bitti!

« Yanıtla #43 : 23.12.2009 11:33:34 »
Hızlı düğmeleri aç

spacecake

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
startrak havasında partı raporum:)

scener'in seyir defteri:
aralik 18 2009 cuma komsu galaksiden gelen arkadasim cagri ve levent
sozlestigimiz uzere bana geldi. amacim 19 unda duzenlenicek olan 7d9'a arkadaslarimi katilmasini saglayip yeni scener kazandirmakti. akasam etmek uzere bizde bir kac film seyrettik. abimm filmini cok begendik izlemenizi tavsiye ederim.
aralik 19 2009 sabaha dogru 4 civarlari bunyelerimizi dinlendirmek ama ciyle uykuya daldik. 12de uyandik kahvaltimizi yaptiktan sonra yola koyulduk ki uzay mekigi degistirerekten hisar ustu galaksisine ulastik
7d9 istasyonunda bizi ilk basak burcu takim yildizlerindan virgo pardon vigo karsiladi. tokalastikta nsonra vigo bana pixel kasalimmi dedi bende tabi neden olmasin dedim aslinda amacim bu partide pixel kasmak degil diger galaksiden yeni uzayli irklari tanimakti. 3 arkadas parti mekanina giris yaptik 7d9 istasyonun seyir kaptani skate'ten hos geldiniz parolasini alip bos bir masaya gectik. plazmadaki demolari seyredip ortama isindik ben seiko gelmismi diye etrafa bakiniyor eski partiden scenerlari ariyordum bu partide gozume yeni yuzler carpti tam caprazimizdaki masada chemical brothers benzettigim copycat grubundan iki kisi mp3 yarimasina muzik hazirliyordu... iste tanidik bir yuz pixel ortaminin anakini spritus arka masaya kurulup pixel yarismasi icin nakis isler gibi resim yapiyordu
arkadasim cagriya pixel pixel resim yapmanin mumkun oldugu hatta bir cilginlik olarak gormemesi gerektigini spritusun isini takip etmesini soyledim. etrafta biraz dolandim geri dondugumde masamin yanindaki koltukta oturan onat isimli arkadasla tanistim. oyun gelistiriyordu gozlem gucume dayanarak sunu soyliye bilirim gordugum her yeni yuz demo degilde oyun gelistirme ile ilgileniyordu diyebilirim. onat bana ilgi alanimi sordu ben herzamanki gibi karmasa icine girip grafikmi muzikmi yoksa kodumu desem diye bir kac saniye dusundum. grafik diyiverdim onat bana cehennemden kacisi anlatan oyununundaki ana karakterin yesine uc haraketli bir cizim yapmami istedi. bende parti mekani ruhu hissetmek icin gfx2 programinda cizmeye basladim, ara verip parti mekaninda dolasmaya devam ediyordum.

kaptan skate tum katilimcilara 7dx maceralarini anlatan bir seslenis yapti.
hemen ardindan directX semineri gerceklesti openGl tercih ettimgim icin ilgimi tam veremiyerekten bir dinleyis gerceklestirdim.

arka siradaki bir oyun programcisi ismini su anda hatirlayamiyorum terminatorun hedefe alip vurma yapay zekasini gelistiriyordu gelicekte uretilicek terminatorun hedefleme sisteminde bu kodlar kullanilicak :P
benim ne yaptigimi sordu bende onata adam cizdigimi soyledim kendinede kurban adam cizmemi istedi tamam dedim. bu oyunu yarismaya yetismedigi icin goremediginiz. arkadasim cagri ve levent gitceklerini soylediler onlari yolcu ettim ordanda bir seyler yemek uzere lokantaya gittim. ben yemek masasindan kalkarken vigo basta olma kuzere bir gurup lokantaya giris yapti
disari ciktim telefonum caldi abim ariyordu unuversitede oldugunu geldigini bildirdi. parti mekanina gidip ortami gosterdim abimim hemen ortama ayak uydurdugunun gordum. malum unuversitelinin hali baska oluyor kendi bu arada abimin bu unuversitede ogrenci oldunu ogrendim :) abimle futbol oynadik bana fark atti. fark yemenin utanciyle ordan ayrildim

ve yorgun savasci ragnor tembellik belirtisi sakallariyle 7dx istasyonuna giris yapti.

bu partide disarida komodore gen tr nin uyeleriyle daha cok muhabet yaptim diye bilirim. gecenin ilerliyen saatlerinde oturdugum masanin hemen onunde seikonun bulundugunu farkettim onca zaman bir birimizin farkina bile varmamisiz garip degilmi. bu arada copycut muzisyen olusumu olan iki arkadas hala karincalar gibi muzik yapiyorlardi. hizlarini alamayip onatin oyunu icin muzik yaptilar.
bende disari cikip yagmurla muhabet ettim. mana hatasi yok yagmur bildigimiz gokten dusen su damlalari degil arkadasin ismi yagmur part boyunca aralikli aralikli hos muhabetlerimiz oldu. Asosyal bir insan olarak en sosyal oldugum zamanlar bu parti zamaniydi. katilimcilar cogu uyurken bende onatin istegi uzerine kisa bir muzik yaperken spritus uyuyor arada bir basini kolunun ustunden kaldirip cizimine devam ediyordu. o an gozume bir cizgi film karakteri gibi gorundu :)

onata yaptigim parcayi simdi su an dinliyorumda cok kotu olmus. o an uykulu haliyle onat guzel demisti hehe

ayni marka (MAC BOOK PRO) uzay gemisi kullandigim dreyle ayak ustu bir diyalogumuz gecti bana nasil oldugumu sordu bende bir bilimkurku filminde oldugumu soyledim. o an anlatmak istedigim sey ita molark anlatamadim ama su an yazdigim raparun uzay ile ilgili oldugundan ne demek istedigmi anlasilmistir

sabaha dogru onatin oyunu icin blenderda oyun menusunun tasarladim gerci ben animasyonlu bir sey yapmak istiyordum ama vakit olmadigi icin bir resimden ibaret kaldi oyunun bitmis halini onat relase edicegini soyledi

sabah oldu bol bol kahve ictim malum yarisma yapilicak ve urunleri oyluyacagim ayik olmam lazim. bu arada organizayyon superdi arkadaslar organizasyon takimi sabaha suratlarimizin halini bedensel yorgunlugumuzu dusunerek red bull getirtmislerdi sanirim o yuzden eve donusumdeki dincligi o icicege borcluyum malum hic uyumamistim.

oylasunucuklari aciklandi beni hicte sasirmadi muzikte drey pixelde spritus demoda bronx.

ende yarismaya katildim ama benim mp3 katilimim yarismakta ncok kendi tarzimi ne kadar dinliyeciye hitap edisini merak ettigim icindi konu muzikken sunuda soyliyim copycut in "lorem ipsum" adli parcasi dreyin parcasindan daha cok hosuma gitti. cunku benim tarzima daha cok yakin.

mod muzik yarismasi yapildimi yapilmaadimi hatirlamiyorum :( yorgunluktan hehe

herkese cok tesekkurler
-hey genc bu aleme girersin ama cikamazsin, scene kanina isler ya musalla tasi seni temizler,yada bir kiz arkadas seni celer

7D9 Bitti!

« Yanıtla #44 : 23.12.2009 13:38:33 »
Hızlı düğmeleri aç

yatuyu

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
gelecek sene daha erken yapsak,
pls ltf tşk :)