Gönderen Konu: Bronx röportajı  (Okunma sayısı 11852 defa)

Bronx röportajı

« Yanıtla #30 : 18.11.2009 20:32:47 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Ayrıca pastaya yazık :)

Bronx röportajı

« Yanıtla #31 : 19.11.2009 01:55:05 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Ben de zaten "samimiyet kaybolsun" demiyorum ki, sadece demoscene artık "para kazanılan" cracking scene'den birhayli ayrıldı ve grup elemanarı artık kendilerini uygun yerlere koymalılar.

Yani demoscene forumlarında artık çekişme ve sürtüşme değil, bilgi paylaşımı olmalı. Elbette tatlı bir yarış olması herzaman güzeldir, ama ne bir türkün elinden çıktı diye alt sıralarda kalan bir demo eğlencelidir, ne de fi tarihinde çıkarlar sürtüştü diye birbirine söven eski scenerları görmek sevindiricidir. ışin özü bu olmamalı.

Benim aydın'dan kastım, scene'in ünsal oskay'lardan oluşması değil, fakat popüler kültürün dikte ettiği zırvalardan arınabilecek kadar akıllı bir scener beklentisi idi. Ha şimdi diyeceksin ki, scene popart değil mi? Ama yaratmak başka, tüketmek başka.

Bronx röportajı

« Yanıtla #32 : 19.11.2009 02:11:51 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
ben de nane olayim bu tartismaya :)

scene pop art degil :)

PS: Ben de scenerlarin bi forumda birbirine "hakaret etmesinden" yana degilim. Fuckings gecmek baska, birisine "sen komplexli ve sorunlu bi adamsin" demek bambaska. Ben kimseye bunu demem kimsenin de bana demesini istemem. en azindan kisisel gorusum boyle :)

Bronx röportajı

« Yanıtla #33 : 19.11.2009 03:50:33 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
nightlord, hakaretten yana değilsen bile global scene forumlarını takip ediyorsun. hangi scene forumunda kavga gürültü eksik oluyor. her gün birbirine laf sok muyor mu güzide scenerlarımız. senin "hakaret edilmesinden yana değilim" lafın "dünya barışı istiyorum" ile aynı kapıya çıkıyor. teoride doğru, pratikte işlemez. :)

Bronx röportajı

« Yanıtla #34 : 19.11.2009 10:20:15 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Kavga-gurultu-kargasaya bu isin ideali olarak bakmak baska,  var olan kavga-gurultu-kargasayi kabullenebilmek baska bir davadir.

Douglas McArthur

Konu cok sapti. Konu basligi ile ilgisi kalmadi. Moderatorler... Yakalayin...

Bronx röportajı

« Yanıtla #35 : 19.11.2009 10:59:35 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
olm, zaten tartışanlar moderatörler :) :) :)

bence de biraz uzamaya başladı bu topic. ben kestim sesimi.

Bronx röportajı

« Yanıtla #36 : 19.11.2009 11:15:31 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
yok zaten umit ederim ki 7d9'da konusur baglariz konuyu :)

Bronx röportajı

« Yanıtla #37 : 19.11.2009 11:43:40 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Deniz Can Çelik arkadaşımızı tekrar tebrik ediyorum. Scene'e çok güzel bir hareket getirdi röportajı. Bu partide de kendisinden benzer bir röportaj ya da parti sonrası parti ile ilgili bir değerlendirme yazısı bekliyorum.

Bronx röportajı

« Yanıtla #38 : 21.11.2009 11:41:05 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;21842
senin "hakaret edilmesinden yana değilim" lafın "dünya barışı istiyorum" ile aynı kapıya çıkıyor. teoride doğru, pratikte işlemez. :)
yok daha neler. "uluorta hakaret edilmesinden yana değilim" demek "burda her tür insan var, özel meselelerinizi aranızda halledin, olmadı PM atın, insan içinde medeni olalım, yeni nesiller yanlış anlıyor" gibi bişey demektir.

Ha yok diyorsanız ki, bu bizim aramızda bir durum, siz girmeyin, konservatif bir scene yaratalım, ya da siz dışardan izleyin, şovu biz yapıyoruz, o zaman üye alımını kapatırsınız olur biter.

@nl:Doğru, scene pop art değil (hani belki pop art'ın bilinmeyen bir köşesinde falan diyebiliriz), kavram kargaşası olmuş bir an, popüler kültür demek istemiştim. contemporary art/çağdaş sanat desem mecburen oturacak, kurtaracağım.
« Son Düzenleme: 21.11.2009 11:43:09 Gönderen: ref »

Bronx röportajı

« Yanıtla #39 : 21.11.2009 13:35:32 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Eğer eski scenerların arasındaki bu şekildeki public bir diyalog yeni scenerları Türkiye dışındaki scene'e hazırlamak için güzel bir örnektir bence. Haberin olsun ref, hiçbir forumda bu tür konular PM atılmıyor, sürekli public dönüyor diyaloglar. Türkiye'de kafayı kuma gömelim diyorsan ben karşı çıkarım.

Bronx röportajı

« Yanıtla #40 : 21.11.2009 16:53:47 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;21887
Eğer eski scenerların arasındaki bu şekildeki public bir diyalog yeni scenerları Türkiye dışındaki scene'e hazırlamak için güzel bir örnektir bence. Haberin olsun ref, hiçbir forumda bu tür konular PM atılmıyor, sürekli public dönüyor diyaloglar. Türkiye'de kafayı kuma gömelim diyorsan ben karşı çıkarım.

yanlış olmasın, inanmadığımdan değil, mutlaka doğrudur, biz burda 1 yapıyorsak dışarıda hep 10 yapılır. Bana birkaç örnek post edersen scene forumlarından, insanların verdiği tepkiye bakmak istiyorum. birileri kafa göz yardırıyor herkes de öyle izliyor mu dışarıda, merak ettim...

Bronx röportajı

« Yanıtla #41 : 21.11.2009 17:31:02 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
gir CSDB'ye, şu anda güncel olarak dönen 5 topici incele. günlerdir en aktif dönen diyalog "Votesystem FAIL". insanların karşılıklı saygı seviyelerini bir incele. kaldı ki ortada birbirlerini itham etmeleri için hiçbir neden yok. sadece CSDB'nin oylama sistemini tartışıyorlar.

Pouet'den hiç bahsetmeyeyim, scene'in en yozlaşmış BBS'i. Her 2-3 topicden birinde birbirine hakaret eden scenerlar görebilirsiniz. Hakaret etmedikleri zaman da salak resimler post etmeyi ve konuyu dağıtmayı tercih ediyorlar. scene terminolojisine girdi zaten pouetin yozlaşmış bbs'i. "pouetisizing" olarak. birkaç mesaj içinde topic "pouetisized" oluveriyor.

Lemon64'ün forumunu da inceleyebilirsin. O forum yarı scener, yarı c64 meraklılarından oluşur. Bak bakalım tam olarak scene forumu olmaması olayı ne kadar değiştirmiş.

Bronx röportajı

« Yanıtla #42 : 22.11.2009 00:33:46 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Ref: "Ha yok diyorsanız ki, bu bizim aramızda bir durum, siz girmeyin, konservatif bir scene yaratalım, ya da siz dışardan izleyin, şovu biz yapıyoruz, o zaman üye alımını kapatırsınız olur biter."

Bu ne demek anlamadim? "Bizler" kimler? "Sizler" kimler? Acabilirmisin Ref?
Burada kimler bu sovu yapma anlayisinda? Skate mi? Yoksa, bu forumu ilk kuranlar mi? Tr de scene'in ilk gruplari mi? 7dx'i yapanlar mi? O konservatif ayri scene'i kim yaratiyor? Ayri scene nedir?

Ya kusura bakmayin arkadaslar ama bazi seylerin uzamasini anlayamadigim gibi, konunun bu "sizler-bizler-onlar" noktasina gelecek seviyede bir gruplasmaya kaydigini da kacirdim herhalde. Konunun 1 numarali muhattapi Skate'in hayatim boyunca bir "elite scener" muhabbeti yaptigini da gormedim. Ki kendisinin de gayet elite bir scener oldugunu dusunuyorum kisisel olarak.

Ben yaslaniyorum herhalde. Bazi seyleri idrakim zayifladi.

O oyle kastetmemistir. Bu esasinda oyle dusunmez Su o manada kullanilmamistir soyledir boyledir diyerek baskalarinin forum yazilarini filtrelerim hep. Kendi yazilarimda da yanlis anlasilmamak icin azami dikkat gosteririm. Ama artik anlamiyorum yani, bazi seyleri kimse bir sey dusunmeden catir cutur yaziyor. Su yukarida Ref'in kurdugu cumleye herhangi bir masum mana veremiyorum. Gayet acik yani? "Bu adam 7dx'in organizatoru. Tr'de scene'in gelismesine calisiyor. Ben simdi Skate'e ve tr-demoscene'in ileri gelenlerine (kimlerse) "kendi konservatif scene'imizi kurma, "2nd class scene meraklilari?"nin onunde sov yapma" seklinde bir gonderme yaparsam, acaba uzulurler mi" diye hic de kafaya takilmadan yazayim denilmis. Ironik olan ise, konunun cikis noktasinin "foruma atilan postlarin uslubu" olmasi.

Simdi diyecegim ki konu Bronx roportajidir. Gene yukariya cevap gelecek.

Bir tartisma yasanmis. Tartismanin taraflari konuyu uzatmamis, burada daha neyin tartismasi yapiliyor? Niye herkes diyecegini deyip konular kapanmiyor. Illa her konuda bir uzlasmaya mi gidilmesi gerekiyor, her daim ortak fikir birligine mi varmaliyiz?
« Son Düzenleme: 22.11.2009 01:01:12 Gönderen: Hydrogen »

Bronx röportajı

« Yanıtla #43 : 22.11.2009 01:28:27 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hydrogen;21903
Burada kimler bu sovu yapma anlayisinda? Skate mi? Yoksa, bu forumu ilk kuranlar mi? Tr de scene'in ilk gruplari mi? 7dx'i yapanlar mi? O konservatif ayri scene'i kim yaratiyor? Ayri scene nedir? Konunun 1 numarali muhattapi Skate'in hayatim boyunca bir "elite scener" muhabbeti yaptigini da gormedim

ıyi güzel diyorsun ama, belki farkında olmadan bir önceki postunda skate yaptı. ayrı scene: eski "elit" scener ile yeni "newbie" scener, "onlar" (bunu sen söyledin), yurt dışı scener :P

Alıntı yapılan: skate;21887
Eğer eski scenerların arasındaki bu şekildeki public bir diyalog yeni scenerları Türkiye dışındaki scene'e hazırlamak için güzel bir örnektir bence.

Bu arada bu lafları nefret ve şiddet içinde söylediğimi falan düşünmeyin, tartışmanın akışı içinde sesli düşünüyorum. Yoksa ben de istanbul beyefendisi değilim. Hatta sıkça küfür ederim.

Neyse arada öyle oluyor bana, bu aralar sağlığım pek yerinde değil, akıl sağlığımı zaten uzun yıllar önce kaybetmiştim. Böyle skate üstüme üstüme gelince hortladım herhalde :)

Edin küfürleri aq. bana ne?

Bronx röportajı

« Yanıtla #44 : 22.11.2009 05:21:31 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@ref: kardeşim ilk görüştüğümüz partide sana bir bira ısmarlarım, biralarımızı yudumlarken konuşuruz bu konuyu. bu arada tercihen biranın beleş olduğu partilerden birine denk gelirsek daha da mutlu mesut sana bira ısmarlarım. :)