Gönderen Konu: Bronx röportajı  (Okunma sayısı 11854 defa)

Bronx röportajı

« Yanıtla #15 : 03.11.2009 21:41:07 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
me love you longtime! <3

Bronx röportajı

« Yanıtla #16 : 03.11.2009 21:48:40 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
banada bu rip hikayesi uydurma gibi geldi. Yani birşeyi gizlemek için yabancıların uydurduğu bişey,altında başka bir sebep olmalı ("çekememe" bunlardan biri olabilir pek ala)

Fakat hak vermek gerek, demoları izlediğimde MM'nin son iki part'ının süperliği  keza border açan oralarda dinamik scrollar yapan bölüm etkileyiciydi.

Fakat abazomania'daki bilardo oynayarak scroller yazan, akılları sadece kızlara çalışan tiplerin bu yeni demoyu yapabilecek motivasyona ve yetiye sahip olmadıklarını görmüş, "Hasktir la, bunlar gidip profesyonel birilerine yaptırmışlar bunları" diyip tükaka yapmış da olabilirler. Ayrıca MM'de ciddi bir uslup ve samimiyet farkı var. Abazomania acaip sempatik bir demo, lakin coder'lar "bizden biri". MM'de ise iki kelimenin biri "Ben". Bir scene "biz"liğinden bahsedilmiyor. Amaç ayar vermek, dışardakileri ötekileştirmek gibi. Bu da bir tepki doğurmuş olabilir, kıskançlık ve ayar almış olmanın verdiği gazla da iletişimi kesmiş olabilirler.

Bronx röportajı

« Yanıtla #17 : 04.11.2009 03:55:27 »
Hızlı düğmeleri aç

kris

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://www.clq.com
Alıntı yapılan: nightlord;21703

Daha once de soyledim Clq veya bir baska Turk grubu bugun demo yapip bp2010'da derece alsa, buna herkesten cok Vigo sevinir.

clique'tekilerin çok zikindeydi vigo'nun sevinmesi.
vigo gariban mı, sevindiriyoruz yoksa sen onu noel baba mı zannediyorsun? ya da sen polyanna mısın nesin?

ben hayatımda vigo kadar kompleks yumağı sorunlu bir insan daha görmedim. 15 sene önce böyleydi. şu an nasıl bir insana dönüştüğü umurumda değil. clique elemanlarının da umurunda olduğunu düşünmüyorum.

15 sene önce aldı eline hala bitmedi lak lak mnakoim.

Bronx röportajı

« Yanıtla #18 : 04.11.2009 08:06:35 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
ya bu scene ve arak yapma iliskisini tam cozemedim. mesela amiga'da bir demo vardir, nerve axis'in relic adli demosu. muzik dupeduz Future Sound of London'dan arak. Ve info'da filan da hic bir sey belirtilmiyor. ama =Amiga%20AGA&type[]=demo&order=thumbup]pouet'te amiga demolarini thumb up'a gore siralayin, bu demo ilk sayfada gelir. ve bu arak olayi bilinen bisi, comment'lerde filanda geciyor. ama kimsede takmiyor. tabi relic ve MM cikis zamanlari cok farkli, dolayisiyla arak olayina bakis acisi degismis olabilir, veya muzik araklamak cok muhim bir olay degildir de, code arak olmasi daha onemli bir durum olabilir, bilemiyorum ama samimiyetsiz geldi bir an scene'in boyle alakasiz tepkiler vermesi. tabi pouet'ten asagi kasimpasa diyen abilerimde olabilir onlara da saygim sonsuz :p

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=jbsp-wTYx-U[/ame]
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=F-l8jFVscEM[/ame]

Bronx röportajı

« Yanıtla #19 : 04.11.2009 09:56:55 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Kris: Attigin post da 15 sene onceki laklak'in, bir 15 sene daha bitmeyecegini gosteriyor.

Coze: Bu arak konusu yanlis anlasilmasin (Sen yanlis anladin demiyorum, sadece genel olarak, okuyan birinin yanlis anlayabilecegini dusundum). Bahsedilen sey, 19 sene oncenin demo scene ahlaki:) Ve 19 sene once yapilabilen araklama islemi de, su zamanda yapilabilecek araklamalarin kiyisindan gecmez. Zaten her sey 19 sene onceye gore, bir acidan daha kolay bir acidan daha zor. Teknik imkansizliklar yok. Buna karsin, bir demoya harcanmasi gereken zaman, 19 sene oncesinin bir kac kati.

Kisacasi, calma cirpmayi gerektirecek bir durum yok artik (Araklayan girladir gene o ayri). Line cizdirmek, vektor bastirma vs. gibi bir sorun da yok Pc'de mesela. Ekran kartinin ozellikleri vs. bir ton seyi kullanma, yillar once tartisildi ve su anda scene'de gayet kabul goren seyler. Zaten ekran karti ureticileri sagolsun library'den bol bir sey de yok. Ac, oku, ogren, uygula, kendi yaraticiligini kat.

C64 scene gibi kati scene'lerde ise, artik her sey daha da kati:) Eskisi gibi yuzlerce stuff cikmadigindan, cikan her demo vs. eger iddiali ise, incik cincik inceleniyor. Ha cifte standart hala mevcut degil mi? Tabii ki canim:)

Bronx röportajı

« Yanıtla #20 : 04.11.2009 10:19:10 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@Kris: Burada Nightlord, Vigo'yu sevdiği için (keza birçoğumuz çok severiz) O'na güzel bir iltifatta bulunmuş. Sen de Nightlord'un iltifatı üzerinden Vigo'ya laf sokmuşsun. Ha, içinden geldiyse diyecek birşey yok ancak eğer laf sokacaksan, hala kapanmamış defterleriniz varsa bence bunu doğrudan Vigo'nun bir söylemi üzerinden yapman daha mantıklı olurdu. Vigo ve Turbo gibi scenerların günümüzde gördüğü itibar sana batıryorsa ya bunu kabullenicen ya scene'e geri dönüp sen de aynı itibarı kazanıcan ya da dediğin gibi "zikinde değil"se bu postu baştan atmayacan.

Vigo'nun hiçbirimizin savunmasına ihtiyacı yok, o kendini en iyi şekilde savunur. Ben sadece içimden geçenleri söyledim. Seninle de kişisel hiçbir problemimiz olmadığını biliyorsun. Sadece bu son attığın mesaj üzerinden yorum yaptım.

@Hydrogen: Bak mesela bu adam

http://www.pouet.net/user.php?who=11431

PC'de yayınlanan 256 byte demoları byte byte inceleyip arak olan bölümleri tespit etme işinde bir numaradır. Hatta çoğu rutini byte byte ezbere bilir. Yani bu günümüzde sadece c64 için değil modern PC scene'i için de geçerli aslında (belli kategorilerde).

Bronx röportajı

« Yanıtla #21 : 04.11.2009 22:59:25 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
sevgili kris. bundan 5-6 yil once yazistigimiz iki uc friendly mail ve bu sure zarfinda senin bu foruma yazdigin 3-5 mesaj disinda seni tanimiyorum. Senin hakkindaki az miktarda bilgim uzerinden genel izlenimim de olumlu olagelmistir (polyanna olmamdan kaynaklaniyor olabilir :) ve bu senin tabirinle senin zikinde de olmayabilir eyvallah). Ben yazdiklarimda ne sana ne de clique'e bir suclamada bulunmadigimi dusunuyorum. gel olay uzuun ve geyik bir forum didismesine daha donusmeden (ki inan artik beynimden tek bir hucreyi daha bir forum didismesine harcayacak sabrim ve gucum kalmadi :) ) kapatalim bu konuyu... hoppa keyfimize bakalim. bigun bi yerde karsilasir muhabbetimizi yapariz anlasamadigimiz bisey de kalmaz ihtimalen :)

Bronx röportajı

« Yanıtla #22 : 05.11.2009 11:13:29 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
...no comment...

Bronx röportajı

« Yanıtla #23 : 12.11.2009 13:45:04 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
hydrogen yanlis anlamissin. benim mesajim arak iddiasina vigo'nun verdigi "kac degisik sekilde line cizebilirsin ki" yanitina istinaden. bu senin izahatinden farkli olarak bir de  "tesadufen kodlar ayni denk gelmis" gibi bir anlama da geliyor. vigo'nun bu anlama gelmeyecek on cesit cevaptan benefit of doubt birakan bir tanesini secmesi bana tam olarak o bahsettigin yillarin context'inden ve kafa yapisindan cikmis gibi geldi onu da eglenceli buldum. roportaji okurken cok keyif aldim zaten. vigo'ya bir itham, yergi yok.

yoksa ayni roportajda cracking'den pul sahteciliginden bahsediliyor. bunlar etik sinirlarin otesinde kanunen suc. ama "biz trainer koyuyorduk oyunlari o sirada yanlislikla kirmisiz" ya da "pullar iyi damgalanmamisti biz de cope gitmesin dedik" gibi ifadeler gormuyoruz :)

ssg

Bronx röportajı

« Yanıtla #24 : 16.11.2009 16:55:33 »
Hızlı düğmeleri aç

hitman

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Harika bir röportaj olmuş, keyifle okudum. Geçtiğimiz günlerde okumayı denemiştim fakat erişim problemi vardı, halen erişim problemi vardır diye düşünerek üye olup şikayet edecektim, gerekli değişiklikleri yapın da okuyalım artık diye...

Bahaneyle üye de olmuş oldum, herkese selamlar.

dipnot: hitman kullanıcı adını alanı kınıyorum. :confused:

Bronx röportajı

« Yanıtla #25 : 16.11.2009 18:28:27 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@mtahta: foruma hoşgeldiniz. bilginiz olsun diye söylüyorum, hitman kullanıcı adı kullanan bir üye mevcut değil. üye olurken başka bir problem yaşanmış olduğunu sanıyorum. dilerseniz username'inizi hitman'e çevirebilirim. habersiz yapmadım yoksa login olamazdınız. :) eğer değiştirilmesini istiyorsanız bana onay verdikten sonra kullanıcı adınızı değiştireceğim. bir dahaki girişinizde eğer giriş başarısız olursa hitman'i denersiniz.

Bronx röportajı

« Yanıtla #26 : 17.11.2009 02:55:47 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hydrogen;21713
Ha cifte standart hala mevcut degil mi? Tabii ki canim:)

Bundan kurtuluş yok. Çünkü scene'de yeterli aydın yok. Birkaç gruptan destek gelir, diğerleri topa tutar, "aslında şurayı şöyle yapsalardı daaha iyi olurdu, cahil bunar" falan diye.

Avrupa'da milliyetçi altkültür hortlamış durumda, bu aralar daha bir belirgin.

Bronx röportajı

« Yanıtla #27 : 17.11.2009 10:13:51 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Scene'in kökeni, doğuşu "çoluk çocuğun" bir araya gelip crackler yapması, intro kodlaması ve birbirlerinin gruplarına bok atması değil midir? Niye scenede aydın arayalım ki, işin özü şimdi 30-40 arası olan o çoluk çocukların aynı davranışları devam ettirmesidir. Aydınlar çıkacaksa yeni jenarasyonlardan çıksın (ki bence o da gereksiz), eski jenarasyon o çoluk çocuk ruhunu korumalı bence.

Ben scenede hiçbir zaman adalet aramadım. Yabancıların bizim kaliteli ürünlerimize laf atmasından şikayet etmenin anlamı yok, hatırlarsanız bu foruma takılan bazı şahıslar da zamanında kişisel meselelerden dolayı (mesela partide kendi ürünü beklediğinden kötü derece aldığı için) daha üst sıralardaki ürünlere bok atmışlardı. Yani Türk, yabancı farketmez. Çocuk ruhlu olduğumuz sürece bu işler böyle süregelir, gelecek. Bu benim hoşuma bile gidiyor açıkçası. Avrupa'daki son zamanlardaki akımın adı da milliyetçilik değil "çocukluk".

Bronx röportajı

« Yanıtla #28 : 17.11.2009 19:06:21 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;21815
Scene'in kökeni, doğuşu "çoluk çocuğun" bir araya gelip crackler yapması, intro kodlaması ve birbirlerinin gruplarına bok atması değil midir? Niye scenede aydın arayalım ki, işin özü şimdi 30-40 arası olan o çoluk çocukların aynı davranışları devam ettirmesidir. Aydınlar çıkacaksa yeni jenarasyonlardan çıksın (ki bence o da gereksiz), eski jenarasyon o çoluk çocuk ruhunu korumalı bence.
 değil "çocukluk".

tabii, eğer scene'in özü buna dayalı diyorsanız korunması mantıklı olabilir.

Yine de (bence) scene bizimle beraber büyüyor ise, ve bizler artık çocuk olmadığımıza, çocukken takıldığımız birçok şeyi açıklayabilecek hale geldiysek, scene'de bizlerden oluşan birşey ise, biraz olgunlaşmasında bir zarar yoktur.

Bronx röportajı

« Yanıtla #29 : 18.11.2009 13:11:15 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
zaten bu topici baştan sona bir daha okursan aralarda ne kadar olgun mesajlar atıldığını göreceksin, özellikle vigo'nun mesajına dikkatini çekerim. ama bu vigo'nun çocukluktan gelen taşkın ruhunun kaybolduğu değil olgunlaşma süreci sonunda bunu dizginlemeyi bildiğini gösterir. yarın öbürgün başka bir konuda yine ortaya çıkacaktır o ruh. ben de diyorum ki o ruhu korumalıyız. yoksa gidip arkadaşınızın oturacağı yere pasta koyun demiyorum. :)