Gönderen Konu: Ben bu şarkıyı sevdim  (Okunma sayısı 7629 defa)

Ben bu şarkıyı sevdim

« : 13.01.2008 02:19:35 »
Hızlı düğmeleri aç

Alexan

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Bakalım sizde ne düşüneceksiniz ? belkide ben geç farkına vardım siz biliyordunuz. Olsun ne farkeder. Güzel melodisi var, anlamlıda...

D.E.R.T. - fikk u s.o.a.d.

Not: müzik başlığına attım ama yanlış oldu heralde. geyik 'e taşıyalım yada silelim bilginize... tşk.
« Son Düzenleme: 13.01.2008 02:38:44 Gönderen: Alexan »

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #1 : 13.01.2008 16:01:29 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
guzel walla. bu S.O.A.D'in albumlerini alan ve dinleyen öküzlere anlam veremiyom.

haydi öküz dedim coşun.. daha sert şeylerde derim ama yazmiyom.
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #2 : 14.01.2008 00:29:37 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
melodiye guzel demi$siniz ama o zaten soad'in "b.y.o.b" parcasinin nakaratindan ibaret.

galiba bu ifademle soad dinleyen "okuzler" arasina ben de katilmi$ oldum.

olsun. her tur okuz sifatini "soykirim yaptiysak da yaptik oh olsun" gibi sozlere "anlamli" ya da "guzel" diyebilmi$ olmaya tercih ederim.

bir de sozde yeni yeti$en nesle ornek, rol modeli olacaksiniz. yaziklar olsun.

daha sert $eyler soylermi$. kabizliginiz yeterli sertligi saglami$ merak etmeyin.

ssg

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #3 : 14.01.2008 00:37:21 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
bakın bu noktada forum kuralları devreye giriyor. geçen gün bir muhabbet geçmişti hatırlarsanız, ilk ben karşı çıkmıştım "yok canım bu kadar lyricden ne olacak" diye. ancak karşılıklı saygı yok olunca geriye pek birşey kalmadığını defalarca görmüş biri olarak tartışmayı başlamadan sonlandırmanızı rica ediyorum. taraflardan birisi büyüklük göstersin, taraf olmayan kişiler olaya yorum yapmasın. topici kilitlemiyorum ancak lütfen kilitli kabul edin.

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #4 : 14.01.2008 00:47:55 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
skate ortada tarti$acak bir $ey yok. "buyukluk" soad dinleyen ya da kimi $arkilarini seven insanlarin illa ki albumlerini satin alip dolayli yoldan ermeni lobisine destek veren insanlar olmayabilecegini idrak edebilmekle ba$lar. "buyukluk" soykirima dair sempatik sozler ifade eden bir metni iceriginden bagimsiz olarak reddederek, ba$kalarini okuz rolune burundurmeden once once kendisini insan rolune burundurerek ba$lar. "auschwitz" diye diskmag yaptiktan sonra "soykirim yaptiysak da iyi yaptik" diyen adama alki$ tutmak buyukluk mudur kucukluk mudur nedir siz karar verin.

haliyle benden "buyukluk" rica etmedigini farzediyorum.

ssg

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #5 : 14.01.2008 00:56:22 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
beklediğim "büyüklük" kimden gelirse gelsin ama gelsin. senin bu mesajından sonra geriye tek bir ümidim kaldı. o da gelmezse 2008'e de kavgayla girecek bu forum.

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #6 : 14.01.2008 01:36:58 »
Hızlı düğmeleri aç

Alexan

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
kavga ile girmeyelim kesinlikle. konuyu silelim gitsin. turbo abimizde cevap yazarsa olay bambaşka bir boyut kazanabilir. niyetim gene kesinlikle kötü diildi. ama sitede kesinlikle bir kavgaya sebebiyet vermek istemem. ayrıca artık bir konuda fikir almak isterken burda 20 kere daha düşünecem öyle yazıcam yazıcamı. nerden nereye yaww. @ssg sana cevabımı saklıyorum abicim. en kısa sürede harika bir anıtta yer alan yazı ile cevabımı verecem.
sanırım bir tolerans ve yanlış anlama sorunumuz olmuş. beklendik bir durum bu hep sitelerde. @skate baba kazı gitsin konuyu. özür dilerim herkesten.

Saygılarımla.

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #7 : 14.01.2008 01:47:13 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
cevap vermiyorum. soylediklerimin sonuna kadar arkasindayim.. gereken mesaj anlasilmiş zaten.. fikrim benim fikrimdir. uzerine alinan alinsin.

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #8 : 14.01.2008 01:50:07 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ssg;16852
skate ortada tarti$acak bir $ey yok. "buyukluk" soad dinleyen ya da kimi $arkilarini seven insanlarin illa ki albumlerini satin alip dolayli yoldan ermeni lobisine destek veren insanlar olmayabilecegini idrak edebilmekle ba$lar. "buyukluk" soykirima dair sempatik sozler ifade eden bir metni iceriginden bagimsiz olarak reddederek, ba$kalarini okuz rolune burundurmeden once once kendisini insan rolune burundurerek ba$lar. "auschwitz" diye diskmag yaptiktan sonra "soykirim yaptiysak da iyi yaptik" diyen adama alki$ tutmak buyukluk mudur kucukluk mudur nedir siz karar verin.

haliyle benden "buyukluk" rica etmedigini farzediyorum.

ssg

bak yine kizicam..

olm sen denyomusun? AUSCHWITZ diye magazine neden yaptigimizi 1000 defa acikladik. bunca yildan sonra zimbizla bi boklar bulur gibi ayni seyleri soyleyip duruyorsunuz. "soykirim yaptiysak da iyi yaptik" diyen kim? ben mi demisim? soktumun bi grubu yuzunden tepemi attirma benim.

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #9 : 14.01.2008 01:54:50 »
Hızlı düğmeleri aç

Alexan

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
ıskenderun’dan Fransa’ya üç boyutlu tepki: Ermeni mezalimi anıtı
Dönemin Milli Savunma Bakanı Sabahattin Çakmakoğlu, 2001 yılında sözde Ermeni soykırımını tanıyan Fransa’ya, ‘Soykırım Anıtları’ ile karşılık verileceğini söylemiş, Ermeni zulmü yaşanan bölgelerdeki illere dikilecek anıtlar için projelerin hazır olduğunu duyurmuştu.
Çakmakoğlu, bu illeri tek tek işaret etmiş, projelerin ilkinin hazır olduğunu, yerini belirlediklerini söylemişti. Bu konuşmadan iki ay sonra toplanan ıskenderun Belediyesi Meclisi, soykırım anıtı yapma kararı aldı. Devletin zirvesinden işaret edilen kent, Fransızların işgal ettiği Hatay’dı. Altı yıl sonra 24 Nisan’da Ermeni dernekleri Paris yakınlarındaki sözde soykırım anıtı önünde toplanırken, aynı saatlerde ıskenderun’daki Fransız-Ermeni Mezalimi anıtının örtüsü devlet töreniyle indirildi. Böylece, soykırım meselesinin tarihçilere bırakılması yerine anıt dikme yarışına Türkiye de katılmış oldu. Ancak yoğun gündem, Ermenilerin de yaşadığı kentteki bu olayın gözlerden uzak kalmasına neden oldu. Türkiye Ermenileri Patriği II. Mesrob, bu girişimin nefret tohumlarının yayılmasından başka hiçbir işe yarayacağını söylüyor. 16 metrelik anıtta “Dostum isen, dost bağına Ermeni / Düşmanımsan unutma! Ben Türk’üm, sen Ermeni.” ifadeleri var. ıskenderun’dan sonra Kozan Belediyesi de soykırım anıtı yapma kararı aldı ve çalışmalar sürüyor. Fransa’daki Ermeni dernekleri 24 Nisan’da başkent Paris yakınlarındaki sözde soykırım anıtı önünde toplanarak gösteri düzenlerken, aynı saatlerde ıskenderun’daki 16 metrelik Fransız-Ermeni Mezalimi anıtının örtüsü devlet töreniyle indiriliyordu. Soykırım iddialarını kabul eden Fransa, Türkiye’de dikilen bir anıtta ilk kez soykırım suçlusu ilan edildi. Ancak Ankara’nın sıcak gündemi bu olayın gözlerden uzak kalmasına neden oldu.
Dışişleri Bakanlığı’nın sessiz kaldığı anıtın açılış törenine ıskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, ıskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı, ıskenderun Deniz Üs Komutanı Deniz Kurmay Kd. Albay Reşat Küçükerol, ışçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Esinoğlu, DYP Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Turan, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, Azerbaycan Devlet Bakan Yardımcısı Valied Hacibey, çok sayıdaki yöre belediye ve siyasi parti başkanı, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.
Törende konuşan Belediye Başkanı Mete Aslan, geçmişte Fransızların Ermeni taşeronlarıyla birlikte Hatay, Adana, ıslahiye bölgesine yöneldiklerini, önlerine kim geldiyse savurup attıklarını söyledi. Anıtın yapılması kararının 2001 yılında oybirliğiyle alınmasına rağmen bugüne kadar sabrettiklerini, Fransa’nın tavrında değişiklik olmadığı için dikmeye karar verdiklerini belirten Aslan, “Biz Türk Milleti olarak çok sabırlıyız, çok onurluyuz ama bıçak kemiğe dayanırsa da işte büyük önderimiz Atatürk’ün yaptığı gibi şahlanır yine bunlara hadlerini bildiririz. Ve diyoruz ki Fransa’ya sen burada yamyamlık yaptın... Eğer tarihimizi bilmezsek, eğer geçmişimizi hatırlamazsak yarın dedemizi kimin öldürdüğünü, bu memleketin toprağında kimlerin yatıp yatmadığını maalesef bilmeyiz.” dedi. Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob Mutafyan’a Türk vatandaşı olduğu için davetiye gönderdiğini söyleyen Aslan şunları söyledi: “Bu mesele bir Ermenilik, Müslümanlık meselesi değildi, bu bir Türklük meselesiydi. Onu burada görmek isterdim. Biz Türkiye’de yaşayan bütün vatandaşlarımızı bağrımıza basmışız. ışte biz bu kadar hoşgörüyle bakarken her gün gömdüğümüz şehitler, memleketlerinde ana kucağında haykıra haykıra mezara verilirken hiç kimseden böyle bir feryat duymadık. Elbette Malatya’daki, Trabzon’daki katliamı hepimiz kınıyoruz, nefretle kınıyoruz. Hiçbir Müslüman Türk insanının bunu tasvip etmesi mümkün değildir. Ancak acaba Ermeni, Fransız, Ermenistanlı Ermeni, Katolik, Protestan,Alman günlerce her gün gömdüğümüz şehitlerin ölümüne neden bu tepkiyi göstermiyorlar, neden bu saygıyı göstermiyorlar ve Anadolu’yu bölmek için destekledikleri bu lanet PKK’ya destek veriyorlar.” Konuyla ilgili görüşlerini almak istediğimiz Fransa Büyükelçiliği, Türkiye’de yerel yönetimlerin aldığı kararlarla ilgili hergangi bir yorumda bulunmayacaklarını bildirdi. Bu arada ıskenderun’dan sonra Kozan Belediye Meclisi, ocak ayında işgal yıllarında ilçedeki Türklerin, Ermeniler tarafından fırınlarda yakılması ve katledilmesini hatırlatacak soykırım anıtı yapılması kararı almıştı. Kozan’da anıtın yapımıyla ilgili hazırlıklar sürüyor. Öte yandan, Fransa Devleti’ne karşı, ögretmen Osman Özay ve Yavuz Menderes Canbolat’ın Avrupa ınsan Hakları Mahkemesi’nde (AıHM) açtığı 2 milyar Euro’luk maddi ve manevi tazminat davası ile ilgili süreç işliyor. AıHM, işgal davasını ‘usulen’ kabul etmişti.

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #10 : 14.01.2008 01:57:41 »
Hızlı düğmeleri aç

Alexan

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Sözde ermeni soykırımını tanıyan tüm ülkelere ıskenderun'dan cevap...
Dün Fransa’da sözde soykırımı anma anıtını açılırken, bu açılışa ve sözde ermeni soykırımını tanıyan tüm ülkelere dün ıskenderun’da çok önemli bir mesaj verildi. ıskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan tarafından yaptırılan Fransız Mezalimi Anıtı’nın açılışı görkemli bir şekilde gerçekleştirilirken, eline Türk bayrağını alan binlerce ıskenderunlu kendi topraklarına sahip çıktıklarını ifade ettiler. Fransızların yapmış olduğu mezalimin tarihçesiyle ilgili vatandaşlara bilgi veren Çukurova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yardımcı Profesör Hakan Çiftçi, geçmişe yönelik bilgileri o günlerden kalan mesajları okuyarak anlattı. Konuşmasına annesini selamlayarak başlayan ıskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, neden Fransız Mezalimi Anıtı’nı yaptırdığını açıkladı. Başkan Aslan; “Türk milleti, Osmanlı ımparatorluğunun çöküşe geçmesinin ardından bazıları bu coğrafyayı nasıl yok edebileceğinin hesabını yapıyordu. Yüce Mevla Atatürk gibi bir lideri bu millete verdi. Parçalanmış bir Anadolu’yu bütünleştirip, adını Türkiye üstünde yaşayanları Türk diyen Atatürk bizlere bu coğrafyayı emanet etti. Ona şükran borçluyuz, minnet borçluyuz. ışte o leş kargalarının bir bölümü yani Fransa; Adana, ıslahiye ve buralara yöneldiler. Buraya iyi bir niyetle gelmediler. Herkesi açlığa sevk ederken, kendileri zevk sefa içinde yaşıyorlardı. O zamanlar bunlar bu coğrafyaya göz dikmişlerdi. Farz edin bizim Ermenilerle sorunumuz var. Peki Fransa’ya ne oluyor? Soruyorum: Bizim Ermenilerle meselemiz varsa, biz çözmeliyiz. Fransa’ya ne oluyor? Aldığım bir habere göre 24 Nisan sözde soykırım günü ilan eden kendini bilmez Fransızlar soykırım anıtı dikiyorlar. Biz 2001 yılında bu anıtı dikmek için Meclis Kararını aldık. O zamanlardan AB’nin yanlışlarından vazgeçip vazgeçmeyeceğini bekledik. Tam 6 yıl bekledik. Ama görüyoruz ki boşuna beklemişiz. Ne AB kafası ne Fransız kafası değişmedi.
Ben meclis üyesi tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hepsi bana destek verdi. Birileri bu acıları milletimize anlatmadı. Eğer tarihimizi bilmezsek yarın dedemizi kimin öldürdüğünü bilemeyiz. Biz Türkiye’de yaşayan tüm vatandaşlarımızı seviyoruz. Bu memlekette hiç kimseyi dilinden, dininden ırkından dolayı sorgulamak hiçbirimizin haddine düşmez. Patrik Mutafyan’a da davetiye yolladım. Bu Ermeni – Türk meselesi değildi. Bu bir Türklük meselesiydi. Biz bu kadar hoşgörüyle yaklaşırken, her gün şehitler verilirken kimseden böyle feryad duymadık. Elbette Malatya ve Trabzon’daki olayları tasvip etmedik.” dedi.
Anıtın açılışına Doğru Yol Partisi Genel Sekreteri Profesör Doktor Kamil Turan, ışçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Esiroğlu, Azerbaycan Devlet Bakan Yardımcısı Valey Hacıyev, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor şerefettin Canda, ıskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, Deniz Üs Komutanı Reşat Küçükerol, Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı, Birecik Belediye Başkanı, Islahiye Belediye Başkanı, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Belen Belediye Başkanı Mustafa Seydi Evren’in yanı sıra binlerce ıskenderunlu katıldı.

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #11 : 14.01.2008 02:00:23 »
Hızlı düğmeleri aç

Alexan

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
ıskendurun'da 'Fransız zulmünü' anlatan ''Mezalim Anıtı'' dikildi..

Dün Fransa´da sözde soykırımı anma anıtını açılırken, bu açılışa ve sözde ermeni soykırımını tanıyan tüm ülkelere dün ıskenderun´da çok önemli bir mesaj verildi. ıskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan tarafından yaptırılan Fransız Mezalimi Anıtı´nın açılışı görkemli bir şekilde gerçekleştirilirken, eline Türk bayrağını alan binlerce ıskenderunlu kendi topraklarına sahip çıktıklarını ifade ettiler.

Fransızların yapmış olduğu mezalimin tarihçesiyle ilgili vatandaşlara bilgi veren Çukurova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yardımcı Profesör Hakan Çiftçi, geçmişe yönelik bilgileri o günlerden kalan mesajları okuyarak anlattı. Konuşmasına annesini selamlayarak başlayan ıskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, neden Fransız Mezalimi Anıtı´nı yaptırdığını açıkladı.

Başkan Aslan; "Türk milleti, Osmanlı ımparatorluğunun çöküşe geçmesinin ardından bazıları bu coğrafyayı nasıl yok edebileceğinin hesabını yapıyordu. Yüce Mevla Atatürk gibi bir lideri bu millete verdi. Parçalanmış bir Anadolu´yu bütünleştirip, adını Türkiye üstünde yaşayanları Türk diyen Atatürk bizlere bu coğrafyayı emanet etti. Ona şükran borçluyuz, minnet borçluyuz.

ışte o leş kargalarının bir bölümü yani Fransa; Adana, ıslahiye ve buralara yöneldiler. Buraya iyi bir niyetle gelmediler. Herkesi açlığa sevk ederken, kendileri zevk sefa içinde yaşıyorlardı. O zamanlar bunlar bu coğrafyaya göz dikmişlerdi. Farz edin bizim Ermenilerle sorunumuz var. Peki Fransa´ya ne oluyor? Soruyorum: Bizim Ermenilerle meselemiz varsa, biz çözmeliyiz. Fransa´ya ne oluyor? Aldığım bir habere göre 24 Nisan sözde soykırım günü ilan eden kendini bilmez Fransızlar soykırım anıtı dikiyorlar. Biz 2001 yılında bu anıtı dikmek için Meclis Kararını aldık. O zamanlardan AB´nin yanlışlarından vazgeçip vazgeçmeyeceğini bekledik. Tam 6 yıl bekledik. Ama görüyoruz ki boşuna beklemişiz. Ne AB kafası ne Fransız kafası değişmedi.

Ben meclis üyesi tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hepsi bana destek verdi. Birileri bu acıları milletimize anlatmadı. Eğer tarihimizi bilmezsek yarın dedemizi kimin öldürdüğünü bilemeyiz. Biz Türkiye´de yaşayan tüm vatandaşlarımızı seviyoruz. Bu memlekette hiç kimseyi dilinden, dininden ırkından dolayı sorgulamak hiçbirimizin haddine düşmez. Patrik Mutafyan´a da davetiye yolladım. Bu Ermeni – Türk meselesi değildi. Bu bir Türklük meselesiydi. Biz bu kadar hoşgörüyle yaklaşırken, her gün şehitler verilirken kimseden böyle feryad duymadık. Elbette Malatya ve Trabzon´daki olayları tasvip etmedik." dedi.

Anıtın açılışına Doğru Yol Partisi Genel Sekreteri Profesör Doktor Kamil Turan, ışçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Esiroğlu, Azerbaycan Devlet Bakan Yardımcısı Valey Hacıyev, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor şerefettin Canda, ıskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, Deniz Üs Komutanı Reşat Küçükerol, Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı, Birecik Belediye Başkanı, Islahiye Belediye Başkanı, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Belen Belediye Başkanı Mustafa Seydi Evren´in yanı sıra binlerce ıskenderunlu katıldı.

Kaynak:H.Haber/ıskenderun
Fotoğraflar:ıhsan Gülüş/ıskenderun

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #12 : 14.01.2008 02:13:11 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tURbO;16858
olm sen denyomusun? AUSCHWITZ diye magazine neden yaptigimizi 1000 defa acikladik. bunca yildan sonra zimbizla bi boklar bulur gibi ayni seyleri soyleyip duruyorsunuz. "soykirim yaptiysak da iyi yaptik" diyen kim? ben mi demisim? soktumun bi grubu yuzunden tepemi attirma benim.

sanirim istedigini okuz kalibina sokmak ve istedigine denyo demek bu forumun kurallari dahilinde.

vurguladigim nokta zamaninda soykirima "tepki verir" i$ler yapip bugun soykirim destekleyen adamlara alki$ tutuyor olmandaki tutarsizliktir. bu tutarsizliktaki, onune gelene okuz/denyo diye saydirmandaki buyukluk yoksunlugudur. buna alki$ tutuyor olman da iki mesaj once "guzel walla" ibarenle muspettir. auschwitz'i soykirimi desteklemek icin yaptiginizi "du$unebilecek" insan olsa olsa her soad dinleyene okuz yaftasi yapi$tirabilecek insan kadar yuzeyseldir. bu forumu okuya okuya sizleri ornek ala ala gelecekte oyle bireyler yeti$irse ona da $a$irmayin.

ssg

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #13 : 14.01.2008 02:13:52 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
alexan: bu alintinin konuyla ilgisini anlamadim.

Ben bu şarkıyı sevdim...

« Yanıtla #14 : 14.01.2008 02:19:25 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ssg;16862
sanirim istedigini okuz kalibina sokmak ve istedigine denyo demek bu forumun kurallari dahilinde.

vurguladigim nokta zamaninda soykirima "tepki verir" i$ler yapip bugun soykirim destekleyen adamlara alki$ tutuyor olmandaki tutarsizliktir. bu tutarsizliktaki, onune gelene okuz/denyo diye saydirmandaki buyukluk yoksunlugudur. buna alki$ tutuyor olman da iki mesaj once "guzel walla" ibarenle muspettir. auschwitz'i soykirimi desteklemek icin yaptiginizi "du$unebilecek" insan olsa olsa her soad dinleyene okuz yaftasi yapi$tirabilecek insan kadar yuzeyseldir. bu forumu okuya okuya sizleri ornek ala ala gelecekte oyle bireyler yeti$irse ona da $a$irmayin.

ssg

iyi afferin. rahatladin mi?