Gönderen Konu: "scene" olmayan yerden "kavga" çıkmaz :)  (Okunma sayısı 3288 defa)

"scene" olmayan yerden "kavga" çıkmaz :)

« : 21.07.2007 02:30:18 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
zaman zaman düşünüyorum da, "scene fight" olayı "cat fight"dan sonra gördüğüm en eğlenceli ve kendini özleten olgu (tamam ben de biraz agresifim kabul). çok çok uzun olmasa da uzun zamandır tr-demoscene sakin gidiyor biliyorsunuz. ama bir baktım commodore.gen.tr'da bir scene tartışması patlak vermiş. aslında olaya sevdiğimiz insanların karışması beni üzdü ama nedense ortada sürtüşmeler olmasına rağmen hoşuma gitti. sanki beni bir canladırdı o tartışma. hatta bana "kıçını kaldır da şu demoyu kodlamaya devam et" mesajı verdi.

tamam belki beni "kavga seven manyak" ilan edeceksiniz ama dürüst olmak istedim.

Yarın'ın gazetesinden haberler:
- Dün tr-demoscene forumunda commodore.gen.tr reklamı yapan tr-demoscene admini kazığa bağlayıp yakılarak öldürüldü.
- Üzerine aynı admin yıllardır çıkan tüm scene kavgalarından sorumlu tutularak lanetlendi.
- Olayların üstüne yaptığımız röportajda pişman olduğunu söyleyen lanetli yakık scener, öğlen namazının ardından geceyarısı toprağa verildi.
- Toprağın bünyesi cesedi kabul etmeyip geri tükürdü.
- Ceset şu anda kayıp!

« Yanıtla #1 : 21.07.2007 14:22:07 »
Hızlı düğmeleri aç

LW3D

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Sen kaşınıyon ama :) ne demek commodore.gen.tr reklamı yaptım. Biz demoscene reklamı yapıyoruz, tredemoscene'e arkadaşları yönlendiriyoruz diye bizi kazığa mı bağlıyorlar.. Nasıl bir scene burası. Ben kendi scene'imde başarılıyım bir kere. :) Hem herkesin scene'i kendine...:D

Birde şu var.. Scene olmayan yerden "kavga" çıkmaz demişsin. Ama formulun eksik. Kavga çıkması için insanın kesin Amigacı olması gerekiyor. Uzun süren araştırmalarım sonucunda Amiga'nın çocukların gelişimi üzerine zararlı olduğunu tüm dünyaya açıklamama sadece bir iki test kaldı.

Aslında commodore.gen.tr'yi açmamızın sebebide bu Amigacıları rehabilite etmek, c64, spectrum, amstrad gibi daha az zararlı platformların sevgisini aşılamaktı. Çalışmalarımız sürüyor. Ama tüm üyeler yeterince tepki vermiyor tabii ki.. Düzelmeyenleride tr-demoscene'e ve demo partilere yolluyoruz :)  Neden diye soracak olursanız, canlılık olsun :) birileri "kıçını kaldır da şu demoyu kodlamaya devam et" mesajı alsınlar diye :)
Kişisel Site   *  commodore.gen.tr     *       Bilgisayar Muzesi    *       sinefx.com

« Yanıtla #2 : 21.07.2007 16:44:09 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
aaa tüh ya ben de nasılsa okumaz diye rahat rahat arkandan konuşuyordum be kardeşim :p

commodore.gen.tr kardeş forumumuz tabii ki. eğlenceli oluyor böyle forumlar arası paslaşma topicleri. benim amacım da insanların "neymiş acaba bu tartışma topici?" diye commodore.gen.tr'a girip son topicleri biraz kurcalamasını sağlamaktı kardeşim :)

« Yanıtla #3 : 21.07.2007 17:11:09 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
mevzu nedir? ne oldu commodore.gen.tr de?
link varmı?

« Yanıtla #4 : 21.07.2007 17:23:26 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=17.msg10254;topicseen#msg10254

bu linkten direk girilirmi bilmem.

"commodore 64'de çok başarılı grafik çalışmalar.." topici

gerçi arıza yaratan elemanın postları silindi ama quotelardan okuyabilirsiniz yer yer onun yazdıklarını da.

« Yanıtla #5 : 21.07.2007 17:25:38 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Kisaca ozetlemek gerekirse bir arkadas geldi ve "guzel c64 grafikleri" topic'inde bu grafiklerin gercek c64 uzerinde yapilamayacagini iddia etti. Nightlord araya girip durumu izah etmeye calistiysada iflah olmadi, costukca costu en sonunda silindi :)

colors kullanicisi tum postlariyla beraber silindigi icin tam olarak anlasilmiyor ama nightlord kendi mesajlarinda coors'i quote'ladigindan bazi vecizelerini gorebilirsiniz ...

http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=17.0

« Yanıtla #6 : 21.07.2007 17:27:01 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
skate, cok hizlisin :)

« Yanıtla #7 : 21.07.2007 17:34:24 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
düşün ki bir de mesajı bir taraftan bebek sallarken yazdım :)

« Yanıtla #8 : 21.07.2007 18:59:09 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
ilahi nightlord, harbiden sabrına da hayranım...
üşenmeden cevap yazmışsın... helal olsun...

bu arada ref, nightlord'u alkışladıımız aanı yutuba atmış
görünce gaza geldim bi anda...

parti heycanı kapladı içimi

« Yanıtla #9 : 21.07.2007 20:48:10 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
dun aldigim mesajlarla beraber bir gun icinde aldigim 4. sabrima ovgu oldu bu :) Fakat bu sabira karsilik agir bir bedel oduyorum. O sabirla icimdeki kizginliklari bastirma ve empati kurmaya calistigim 1 saat genelde cok sancili oluyor.

benim icin bayagi gergin bir gun oldu dun. "Sen kendini diger scenerlardan ustun goruyorsun", "sen scene'in Turkiye sozcusu musun", "vay ukala sana scener arkadaslarima laf dedirtmem", falan gibi sozler hic isitmemistim bugune kadar.

cevap yazarken resmen gerginlikten ellerim titredi. Ve dun onemli bir psikolojik bandwidth'imi bu olay isgal etti. Forumlarda yazip cizdigim seylerin cogu zaman benim koydugum emek kadar geri donus saglamadigini bir kez daha gordum (bkz. law of diminishing returns). Adam yazdigim mesaji okumayip sonundaki espri cumlesini ciddiye almis falan.

Pekcok deger verdigim kisi bana cok destek olup Colors forumdan atilsa da (o kufurlerden sonra atilmasi kacinilmazdi ama atilma noktasina kadar gerilmis olmasina da uzuldum. Niye insanlar bu kadar gerilsin?) bu olayin bende yarattigi gerginlik beni cok uzdu ve yordu. Dusunsenize birisi bana karsi scene'i savunuyor!!!

Bu yetmiyormus gibi, baska insanlar adama karsi beni savunayim derken cok cirkin kufurler isittiler. Uzuntum bununla daha da katlandi.

Bu gerginlikleri ve uzun oldugu icin okunmadan kaybolan mesajlarimin sayisinin 100'leri bulmasini artik kaldiramiyorum.

Bu yazdigim mesajdan sonra, forumlarda bundan sonra sadece ve sadece teknik bir soru gordugumde olabildigince kisa bir cevap yazmak ve yaptigim releaseleri duyurmak disinda, hicbir mesaj yazmamaya karar verdim. En kisa zamanda web sitemi yeniden online yapip, sadece web sitemden veya plazma / octalfoam gibi ortamlardan makale olarak dusuncelerimi yayinlayacagim. Boylece makale okuyacak kadar sabri olmayanlarin forumlardaki 10 saniyelik dikkat araligini da isgal etmemis olacagim.

forumlari okuma araligimi da iki haftada bire indirecegim. Bu yuzden benden gelecek cevaplarda bundan boyle gecikme olacagini goz onunde bulundurmanizi rica ediyorum.

Herkese Sevgiler ve Saygilar

Nightlord - over and out
« Son Düzenleme: 21.07.2007 21:25:25 Gönderen: nightlord »

« Yanıtla #10 : 21.07.2007 23:42:02 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
diğer forumlarda ok ama bu forumda iki haftada bir bence garip olur. hani hafiften adminsin de hatırlatiim dedim ;)

« Yanıtla #11 : 22.07.2007 02:09:52 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Branno kazanmamali. Tanrim bunu soyledigime inanamiyorum :)

« Yanıtla #12 : 22.07.2007 02:39:15 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
işte ne yazıkki, nightlord gibi çok değerli ve sabırlı bir insanı bile çileden çıkartmak, hatta onu küstürmek mümkün...

ana avrad bacı saydırmak istiyorum o lamer her kimse ama sakin olmaya çalışıyorum...

nightlord, kardeşim, s*ktir et, takma kafana böyle şeyleri... keza, bu alemde sana laf söylemeye hiç kimsenin hakkı yok... en azından karşındaki lamer, bir scener değil böyle düşün...

nightlord rulez + rox diyorum... keşke her şehirde bi nightlord olsa, en azından 81 il var dimi? 81 nightlorda = 81 grup = 81 prod / year = turkiye # 1 ...

« Yanıtla #13 : 22.07.2007 13:17:00 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
oha ve de çüş! meyva veren ağacı taşlamışlar harbiden.

bu da bana gerçekten scene için elitizmin aslında lamer'lardan sıyrılmak olduğunu ve nerde çokluk, orda bokluk lafını anımsatıyor.

nightlord, kardeşim, hiç sinirini bozma sen; bazen dilin kemiği olmuyor, insan var, insancık var. kime ne laf edileceğini bilmeyen, yapılanlara, ortaya konanlara saygıyı gereksiz görenlerin aramızda işi yok zaten. c=.gen.tr de belli ki benzer şekilde düşünüyor ki bu elemanı silmişler...

sen bizi güzel yazılarından, fikirlerinden ve esprili ama bilgi dolu yorumlarından eksik etme...

« Yanıtla #14 : 23.07.2007 11:17:50 »
Hızlı düğmeleri aç

LW3D

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
:) Ben burda kavga edeceğiz sanıyordum :) olmadı yahu...

şakası bir tarafa, nightlord'un aşağıdaki cümlesine aynen katılıyorum..

Alıntı

Pekcok deger verdigim kisi bana cok destek olup Colors forumdan atilsa da (o kufurlerden sonra atilmasi kacinilmazdi ama atilma noktasina kadar gerilmis olmasina da uzuldum. Niye insanlar bu kadar gerilsin?) bu olayin bende yarattigi gerginlik beni cok uzdu ve yordu.

Sonuçta bu kadar gerginlik yapılacak, tartışılacak şeyler değil bunlar. ınsanların sinirlerine hakim olamayıp, forumdan küfür yağdırmalarını hiç anlayamamışımdır.

Nightlord: senin forumlara az takılman, az yazman senin için mantıklı ve doğru bir karar olabilir. Ama açıkçası, yazdıklarına değer verdiğim, forumda gördüğümde mutlu olduğum insanlardan birisin. Sen ya da diğer değerli arkadaşlarımız bence forumlarda daha çok yazmalı..Daha da çok bulunmalı. Bu kolay değil, çok can sıkıcı ve yorucu olabilir. Ama bulunduğumuz konumları korumadıktan, sonra, forumlarımız sabahtan akşama selamlaşmalar, merhabalaşmalar, Amiga'da şunu oynardık, commodore da bunu oynardık türünden geyiklerden geçilmez (bunlarda kötüdür demiyorum!).

Bence eğer doğru bildiğin şeyleri söylerken, seni anlayan, yazdıklarını fark eden ve destekleyen insanlar varsa, bu mucadeleden geri adım atmamalı (sın/yız).

tr-demoscene'deki tüm sevgili dost ve arkadaşlarımıza selamlar...

saygılar.
Kişisel Site   *  commodore.gen.tr     *       Bilgisayar Muzesi    *       sinefx.com