Gönderen Konu: "scene" olmayan yerden "kavga" çıkmaz :)  (Okunma sayısı 3287 defa)

"scene" olmayan yerden "kavga" çıkmaz :)

« Yanıtla #15 : 23.07.2007 17:06:56 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nightlord;15737
Bu gerginlikleri ve uzun oldugu icin okunmadan kaybolan mesajlarimin sayisinin 100'leri bulmasini artik kaldiramiyorum.

Katılmıyorum, çünkü yazdığın(/yazdığımız) uzun mesajlar genellikle bilgi yüklü oluyor ve başvuru niteliği taşıyor. Ayrıca uzun mesaja tepki vermek zordur çünkü kendini kolay ifade eder ve artık üzerine koyacak birşey bırakmaz. Eğer çelişkiler varsa dahi uzun bir mesaja derli toplu cevap yazmak da bir o kadar zordur.

Bu arada sözkonusu olayda karşındaki adam skate'in kabaca ön gördüğü gibi
"düzgün biri" değildi. Son derece kaba, karşısındakinin düşüncesini kabul etmeyen, sana "faşo" yakıştırmasında bulunurken kendisi faşist tavırda davranan, alcofribas'ın deyimiyle "Hayır"ın (herşeye muhalefet) tekiydi. Öyle olduğunu da ilerleyen mesajlarda gösterdi, hepimizin üstüne kustu. ışim gereği profesyonel grafikerlerle de sık sık çalışıyorum ve 19 yıllık bir grafikerin bu kadar ilkel davrandığını görmek neden "profesyonel" teriminin var olduğunu gösterdi bana. Gerçi bunca yıllık internet serüvenimde iyice alıştım ya bu manzaralara, neyse.

Herzaman gevelediğim şey forum ile chat'in birbirinden ayrılması gerektiğidir. Forumlar döküman niteliği taşır ve arama sistemi iyi olan bir forum herzaman eski bilgileri kullanılır kılmaya devam eder. Bence "c64 grafikleri üzerine" olan tartışmalı başlıkta yazdığın küçük bir el kitabını dolduracak uzunluktaki mesajın yerini bulmuştur. O gün herkes tarafından okunmayabilir, ama ileri bir tarihte olaylı başlık aranıp bakılacak ve değerlendirilecektir.

Forumda küfür olayı bence gerçekten tedavi gerektiren bir durum. Birisi forumda herhangi bir gerekçeyle küfrü bastığı zaman artık o kişinin mesajlarının değeri kalmaz, çünkü gerçekten "bilen" birisi küfre gerek görmez, derdini anlatır. Forumda küfür cehaletin ve medeniyetsizliğin bir göstergesidir, başka birşey değil. Cehaletde en korktuğum şeydir.

Biraz politika olacak ama seçim sonuçlarına bakarsak forumlara arada serseri mayın düşmesinin gayet normal olduğunu görüyorum...

Hadi bakalım bu da uzun mesaj oldu, okuyanlara selam ola...
« Son Düzenleme: 23.07.2007 17:13:55 Gönderen: ref »

« Yanıtla #16 : 23.07.2007 20:04:45 »
Hızlı düğmeleri aç

Alcofribas

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.amstradcpc.com/blog
Alıntı yapılan: nightlord;15737
Bu yazdigim mesajdan sonra, forumlarda bundan sonra sadece ve sadece teknik bir soru gordugumde olabildigince kisa bir cevap yazmak ve yaptigim releaseleri duyurmak disinda, hicbir mesaj yazmamaya karar verdim. En kisa zamanda web sitemi yeniden online yapip, sadece web sitemden veya plazma / octalfoam gibi ortamlardan makale olarak dusuncelerimi yayinlayacagim. Boylece makale okuyacak kadar sabri olmayanlarin forumlardaki 10 saniyelik dikkat araligini da isgal etmemis olacagim.

forumlari okuma araligimi da iki haftada bire indirecegim. Bu yuzden benden gelecek cevaplarda bundan boyle gecikme olacagini goz onunde bulundurmanizi rica ediyorum.

Nightlord,

Eğer bu kararını tekrar gözden geçirmezsen, malum "hayır"ın tüm kimlik bilgilerini,adresini,telefonunu VIGO'ya vereceğim. Gerisini sen düşün. Vicdanın yaşanacakları kaldırabilecek mi peki? :)

« Yanıtla #17 : 28.07.2007 05:32:07 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
sevgili arkadaslar,

hepinize yazdiginiz guzel seyler ve samimi desteginiz icin tesekkur ederim. Sizlerden bu sozleri duymak benim icin buyuk bir onur kaynagi oldu. Amacim drama kralicesi olmak degildi zaten, forumlari da tamamen terkediyor degilim. Sadece yazacaklarim 5 cumlenin uzerinde ise forumda degil baska bir medyumda yazmaya ve forum takip SIKligimi azaltmaya karar verdim. Bu sekilde bir suredir cikaramadigim gercek projelerime daha cok yogunlasabilmeyi umuyorum.

icten sevgiler ve saygilar