Gönderen Konu: c64stream vs gurkan142  (Okunma sayısı 10031 defa)

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #15 : 23.04.2007 01:18:50 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@coze: bu thread'i nerden bulduğu benim de aklıma gelmişti ve direk seninle aynı şeyi düşünmüştüm. bizim ve bizden büyük nesillerin hatırlayacağı bir dizi vardır hani "fame" diye. bazılarımız dizinin hastasıydık, bazıları da kavramın kendisinin :)

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #16 : 23.04.2007 03:22:30 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
ben bu şahsı, direk blackwind'e havale ediyorum :)

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #17 : 23.04.2007 05:46:13 »
Hızlı düğmeleri aç

ghost

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Alıntı yapılan: gurkan142;14300
... FATALıMAM ne biçim nickmiş lafa bak kendi nickini googleye yaz bakayım ne kadar cıkacak adamı dinden imandan cıkartmayın
...
http://www.googlefight.com/index.php?lang=en_GB&word1=tesla&word2=fatalimam
he moves like a madman as he spins his disc.

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #18 : 23.04.2007 11:21:38 »
Hızlı düğmeleri aç

penthy

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tesla;14114
ohohohoho... abi nereden buldun. Yazılan mesajın absürtlüğüne mi güleyim, ne diyeyim. FATALIMAM filan nasıl bir nicktir yahu. Ben güldüm belki ama aslında ağlancak bir durum. Çünkü bunlar yüzünden efnet'e bağlanamıyorum. flashtro.com 'a giremiyorum. 2 sefer Nightshift guest book'u kullanılmaz hale geldi. Ve sanırım bu yüzden yeni nightshift sitesinde guest book yok.

Birileri demişti forumda... "what a waste!" ... çok da haklı.

Abi o lafi ben demistim galiba... Ha ha ha seye koptum: "Bugun MSN'e baglanabiliyosan, Turkiye'de Internet dunyanin en guvenlisi ise, bizim sayemizde...". :D :D :D Denyo script kiddie seni (okuyosun di mi?). Sayende cag atladi Turkiye Internet'inin guvenligi.

Ya cok zavalli bunlar ya... Biz o yaslarda olanaksizliklar icinde biseyler yapabilmek icin kasardik, bunlar bu olanaklar icinde biseyler bozabilmek icin kasiyorlar.

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #19 : 23.04.2007 12:39:36 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hahaahahha
googlefight süpermiş

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #20 : 23.04.2007 13:24:21 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
zorla söyletiyorsunuz

siteleri hack etmek için o açıkları nereden öğreniyorsunuz
elin gavurundan
neden
çünkü o açıkları elin gavuru buluyor
ben elin gavurundan öğrenmedim
daha da kötü
üçüncü beşinci elden öğrenmişsin
ülkemizde açık bulacak adam sayısı zaten az
o adamlar da genelde sizin bulunduğunuz yerlere mesaj dahi atmaz
...
siteleri hack etmek için o araçları nereden buluyorsunuz
elin gavurundan
neden
çünkü o araçları elin gavuru yazıyor
ben elin gavrundan temin etmedim
daha da kötü
üçüncü beşinci elden edinmişsin
ülkemizde böyle programları yazacak adam sayısı zaten az
olan da kolay kolay sizin bulunduğunuz yerlerde bunu yayınlamaz
...
tehdit ettiğinizi sanarak konuşuyorsunuz da
karşınızda kim var zannediyorsunuz onu anlamadım

bırakın nick almayı
yazı yazmayı
yazdığı küfürlerin anlamını bilmeyen
ona buna gavur deyip kendini adam sanan
1000 kişiyi toplasan 1 adam etmez
...
ülkenin adını lekelemekten başka marifetiniz yok
messenger ile konuşurken beyefendilerin sayesinde güvenlikteymişiz
okuyan da internetin sahibi zannedecek
yarın bir gün siz bu hızla internetin tapusunu almaya da kalkarsınız
« Son Düzenleme: 23.04.2007 14:23:56 Gönderen: kasa-demo »

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #21 : 23.04.2007 14:54:40 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Alıntı yapılan: kasa-demo;14342
zorla söyletiyorsunuz

siteleri hack etmek için o açıkları nereden öğreniyorsunuz
elin gavurundan
neden
çünkü o açıkları elin gavuru buluyor
ben elin gavurundan öğrenmedim
daha da kötü
üçüncü beşinci elden öğrenmişsin
ülkemizde açık bulacak adam sayısı zaten az
o adamlar da genelde sizin bulunduğunuz yerlere mesaj dahi atmaz
...
siteleri hack etmek için o araçları nereden buluyorsunuz
elin gavurundan
neden
çünkü o araçları elin gavuru yazıyor
ben elin gavrundan temin etmedim
daha da kötü
üçüncü beşinci elden edinmişsin
ülkemizde böyle programları yazacak adam sayısı zaten az
olan da kolay kolay sizin bulunduğunuz yerlerde bunu yayınlamaz
...
tehdit ettiğinizi sanarak konuşuyorsunuz da
karşınızda kim var zannediyorsunuz onu anlamadım

bırakın nick almayı
yazı yazmayı
yazdığı küfürlerin anlamını bilmeyen
ona buna gavur deyip kendini adam sanan
1000 kişiyi toplasan 1 adam etmez
...
ülkenin adını lekelemekten başka marifetiniz yok
messenger ile konuşurken beyefendilerin sayesinde güvenlikteymişiz
okuyan da internetin sahibi zannedecek
yarın bir gün siz bu hızla internetin tapusunu almaya da kalkarsınız

yürü be...
aslansın...
:D

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #22 : 23.04.2007 15:18:25 »
Hızlı düğmeleri aç

puNky

• Full Member
    • Profili Görüntüle
kasa-demo döktürmüş yine. satirik, lirik yok yok epik şiir bu, entry falan değil..

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #23 : 23.04.2007 15:27:40 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
zaten ülkenin yabancı bütün alışveriş sitelerinde, paypal gibi para dönen ortamlarında, ebay ve amazon gibi ticaret sitelerinde kara listeye alınmasını, hakkıyla alışveriş yapmaya niyetli kişilerin işini zorlaştırmaya, bilimum ücretsiz servis veren yerleri kurutana kadar sömürmeye sebep olan sizlersiniz... tam bir çekirge sürüsü, nereye giderse orayı kurutuyor ve bulunduğu ortama tek bir olumlu şey dahi bırakmıyor.

hoş sizin gibi çocukları suçlamak da aslında yanlış; siz çeşitli yaptırımlarla sadece 3. dünya ülkesi halinde tutulmaya çalışılan ülkede açlıktan bu işleri yapan robin hood ruhlu insanlarsınız, değil mi?! onlarla başetmek, yeldeğirmenlere saldırır gibi üzerlerine var gücünle dalmak değildir; onlarla ürettiğinle baş edebilirsin... zaten üretmemen için elinden geleni yapmıyorlar mı? hindistan'a birazcık bakın yahu... çok değil, 60 yıl önce ne haldeydiler, şimdi neye oynuyorlar? siz hala hangi siteyi çökerttim, hangi yere zarar verdimi düşünün. karşınızdakinin sizi ciddiye alması için ciddi olmayı ve ciddi birşeyler yapmayı öğrenin önce.
« Son Düzenleme: 23.04.2007 15:30:56 Gönderen: spaztica »

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #24 : 23.04.2007 17:09:31 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Zamanında çok klasik bir tartışma vardı (ki hala var tabii ki) iyi bir hacker aynı zamanda iyi bir coder olmalı diye. Bir kısım insan hacking toollarını başarılı kullanan insanlara da saygı duyarken, geri kalanlar yalnızca o toolları yapacak yetenektekilere saygı duyuyordu.

Günümüzde artık kimse protokollerin açıklarını, buffer overflowları v.s. tartışmıyor gördüğüm kadarıyla. Çünkü hepsi patchlendi, önlemleri alındı v.s. Artık açık port bulmak, bir şekilde birşeyleri execute ettirebilmek iş sayılıyor. Ama şimdi size daha ilginç bir istatistik vericem, çok güleceksiniz.

Eşim geçenlerde ıstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki bilişim ekibine bir eğitim verdi. Orda adamlar Türkiye'deki bilişim suçları, hack olayları ile ilgili istatistikleri ortaya koymuşlar. ışin en komik tarafı bu suçların %90'ı hacking bilgisi olmayan kişilerce işleniyormuş. Örneğin adamlar firmaları herkes çıktıktan sonra temizlikçi kadın ordayken arayıp, patronun taklidini yaparak "yaw şu benim çekmecede şifrelerin yazılı olduğu bir kağıt olacaktı, acil olarak bana ordan bir şifre okumanı istiicem" falan diyorlarmış. Ve bu adamların birçoğu da yakalanıp bu suçları bu şekilde işlediklerini itiraf etmişler. Kısacası Türkiye'de bu işler çoğunlukla yine Türk usülü yürüyor. Geri kalan %10'un ne kadarı kendi scriptlerini kullanıyor, ne kadarı hazır script ve toollar kullanıyor ve ne kadarı forumların bilinen açıklarını kullanarak forumlara zarar vererek kendini hacker sayıyor orasını tartışmayacağım.

Eğer gerçekten hacker olmaya kafayı taktıysanız, size ilk tavsiyem sağda solda "ben şöyle hackerım, ben şunu şunu yaptım" dememeniz. Eğer bir web sitesi açacaksanız da bu sitenin hostingini özel seçmeniz ve dosyaları upload ettiğiniz ve değişiklikleri yaptığınız IPleri takip edilemez IPler seçmeniz. Eğer "yaw takip edilemez IP de neyin nesi?" diyorsanız, siz en iyisi vazgeçin bu sevdadan :)

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #25 : 23.04.2007 18:10:07 »
Hızlı düğmeleri aç

gurkan142

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;14351
Zamanında çok klasik bir tartışma vardı (ki hala var tabii ki) iyi bir hacker aynı zamanda iyi bir coder olmalı diye. Bir kısım insan hacking toollarını başarılı kullanan insanlara da saygı duyarken, geri kalanlar yalnızca o toolları yapacak yetenektekilere saygı duyuyordu......

walla içlerinizden en saglam konusan alıntısını yaptıgım arkadas bu kadar forumda 3 sayfa yazı yazmışssınız oncelikle baskasını yok gavur programıydı yok gavur sitesiydi tool du onları kullanmak kolay gibi ötenlere buyrun hodri meydan kendin bişeyler bilmelisinki başkasını eleştirmeslin yasım 29 ve ne yaptıgımı bilirim
eger elin gavurlarının yazdıgı toolu kullanmak kolay olsaydı zone de birinci olan bir TÜRK olmazdı baska solicek lafım yok gene diyorum hodri meydan

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #26 : 23.04.2007 18:20:07 »
Hızlı düğmeleri aç

gurkan142

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
vede forumda verdigim rahatsızlıktan dolayı ozr dilerim benim kafamı bozan benim ogrencim ile dalga gecilmesi nickiyle onuda konusup anlastık selametle

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #27 : 23.04.2007 18:20:27 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
biz hacker camiası değiliz, bize ne yapılanız bozmaktan. bi bokmuş gibi lanse etmeden önce yaptığın kendine, çevrene, ülkene ve dünyaya ne katıyor, onu düşün derim. kıçın arşa erdi mi?

dersin ki demo konusunda ne yaptınız, aha orada işte demoda sağlam isimlerimiz, rekorlarımız var. bizi de, bu forumdakileri de ilgilendiren budur işte. gerisi vız gelir, tırıs geçer... kuru gürültü.

bu forumda uluslararası bütük demo yarışmalarına katılmış ve başarılı olmuş arkadaşlar var, oyun yazmış veya şu an dünya devleri şirketlerde çalışan arkadaşlar var. yaptıklarıyla değer katıyorlar, bilgileriyle çeşitli yazılımlar geliştiriyorlar. çeşitli müzik ve grafik sanatçısı da var aramızda, onlarca müzik yapmış, bunlarla anılan arkadaşlar...

başarı budur, yoksa binlerce kez yapılan hataları taratıp da onlarla tuvalette mıçarken ismini yazar gibi bir yere ismini yazmak başarı değildir. eminim ki senin meydan okumana kıçıyla gülecek herkes. 29 yaşında bir insan gibi değil de yeni yetme bir çocuk gibi horoz dövüşüne çağırmandan. bilgi ve beceri, üzerine de deneyim ekledin mi kendini farklı gösterir, mahalle kavgası gibi meydan okumaz.

yiyorsa otur sen bir demo geliştir, büyüklüğünü biz orada görelim ve takdir edelim. diyelim ki, uğraştığı diğer meseleler kadar kod yazmakta da bu arkadaş başarılıymış, biz de ukalacak konuşmuşuz diyerek senden gerekirse (36 yaşımla da) özür dileyelim.

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #28 : 23.04.2007 18:53:14 »
Hızlı düğmeleri aç

puNky

• Full Member
    • Profili Görüntüle
uğraştığınız çocukça "hack" işlerinin sonucuna ilişkin basit bir örnek:
http://www.flashtro.com/ - sizin gibiler tarafından yapılan saçmasapan saldırılar yüzünden hiç tereddütsüz türkiye ip'lerini engellediler.

başka bir örnek, pouet.net'te bir yabancı tarafından:
Alıntı
is it the turkish nationalist scriptkiddiehackers again?

c64stream vs gurkan142

« Yanıtla #29 : 23.04.2007 20:23:27 »
Hızlı düğmeleri aç

ghost

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
eklemeden gecemeyecegim hacking aslinda kotu bir sey degildir. bir cihaza aciklardan yararlanilarak normalde planlanmis gorevlerinden farkli isler yaptirabilme sanatidir. tamamen merak ve kurcalama durtulerinin bir sonucudur.

bir adam bi casio hesap makinesinde oyun oynatmayi basarirsa bu hacking'dir mesela.  ya da c64'deki pek cok demo teknigi hacking sinifina girer. c64 dizayn edilirken tasarlanmamistir bu tur ozellikler. tamamen o kullanicinin marifetidir.

demek istedigim hacking ozunde kotu bir sey degildir. ornek vermek gerekirse; bir balta da kotu birsey degildir, kotu ya da iyi olmasi tamamen onu ne icin kullandiginiza gore degisir. aslen kotu ya da iyi olan kullanicidir.

niye yaziyorum bunlari? cunku okudugum kadariyla kotu olan hacking'mis gibi bir hava var yazilanlarda. onu acikliga kavusturmak istedim.
he moves like a madman as he spins his disc.