Gönderen Konu: kim yahu bunlar  (Okunma sayısı 17985 defa)

kim yahu bunlar

« Yanıtla #30 : 03.04.2007 17:18:43 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;13664
Götü yiyen var. Ama Clique member'ı değil :)
ne olursan ol yine gel :p

kim yahu bunlar

« Yanıtla #31 : 03.04.2007 19:46:35 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
kimse clique'le bronx'u kiyaslamiyor ki? clique'in bronx'tan daha iyi bir grup oldugunu degil scene'in en co$kulu donemlerinde oyle ya da boyle yer ettigini soyluyorum. zaten i$in icine grup kiyaslari girdigi zaman scene eklektik yapisini yitiriyor. yokolmaya yuz tutmu$ bir kulturu (parti katilim nufusu ve gunumuzde cikan production sayisindan) elitizmle, kavgayla koreltmemek, ufaltmamak lazim.

clique uluslararasi chart'lara girmi$ bir grup, bu da onlarin hakkini vermek icin yeterli bence. kefrens, spaceballs gibi "lame" sifatini bir $ekilde almayi ba$armi$ gruplar (kaynak: mindcandy vol 2) $oyle dvd'lerde yer aliyorken bizim uc tane grubumuz var kendimize ilham olarak belleyebilecegimiz onlari da lame diye kenara atmayalim derim.

clique'in partilere neden katilmadigi ortaya cikti i$te, vigo'nun gazabindan korkuyorlar, aha delirdi. :)

ssg
« Son Düzenleme: 03.04.2007 19:49:09 Gönderen: ssg »

kim yahu bunlar

« Yanıtla #32 : 03.04.2007 21:06:01 »
Hızlı düğmeleri aç

scotch

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;13621
Abi Caisson, ne adamsın, nerden neler buluyorsun. Ama çok iyi etmişsin. Yeni scener adayları belli oldu. Süper ortam yapmış amcamlar, takılasım geldi direk elemanlara.

Bu arada resim yorumlarında birşey dikkatimi çekti.

"Kuri_TLJ o dönemdeki aktif Türk gruplarının demolarını gösterdi. Türk grupları o dönemde çok aktifmiş ve dünya çapında ünlü gruplar varmış. Hatta scroll (kayan yazı) olayını bilgisayarda ilk bir Türk yazmış. ışte o gruplarda Clique'in bir demosu."

Bunun doğru olduğundan emin değilim ama bilir bilmez de atıyorlar demek istemem. Yine de CSDB'de "ilk introlar" geyikleri döndüğünde "ilk scrollü intro" gibi bişi de görmüştüm ve Alman bir gruptu (hangisi hatırlayamadım şu an). Hani şansa o grubun bir Türk coderı olacak da ilk scrollü o bulacak. Yoksa imkansız :)

hmm..o grubun ismi büyük ithimalle - DD (Dynamic Duo) olabilir! yada TCI
Tuerks Crack Inc.

kim yahu bunlar

« Yanıtla #33 : 03.04.2007 21:48:38 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Alıntı yapılan: ssg;13668
kimse clique'le bronx'u kiyaslamiyor ki? clique'in bronx'tan daha iyi bir grup oldugunu degil scene'in en co$kulu donemlerinde oyle ya da boyle yer ettigini soyluyorum. zaten i$in icine grup kiyaslari girdigi zaman scene eklektik yapisini yitiriyor. yokolmaya yuz tutmu$ bir kulturu (parti katilim nufusu ve gunumuzde cikan production sayisindan) elitizmle, kavgayla koreltmemek, ufaltmamak lazim.

clique uluslararasi chart'lara girmi$ bir grup, bu da onlarin hakkini vermek icin yeterli bence. kefrens, spaceballs gibi "lame" sifatini bir $ekilde almayi ba$armi$ gruplar (kaynak: mindcandy vol 2) $oyle dvd'lerde yer aliyorken bizim uc tane grubumuz var kendimize ilham olarak belleyebilecegimiz onlari da lame diye kenara atmayalim derim.

clique'in partilere neden katilmadigi ortaya cikti i$te, vigo'nun gazabindan korkuyorlar, aha delirdi. :)

ssg

Ozellikle ilk iki paragraftakilere %100 katiliyorum. Benim de olmasini istedigim sey scene tarihinde gruplarin yaptiklari dogru ve yanlis seylerin kirici olmayan bir uslupla objektif sekilde tartisilabilmesi ve bunun yeni kavgalara ve elitizme sebep olmamasi.

Zaten artik farkli bir donemdeyiz. Scene yok olmanin esiginden 2002'den itibaren hayata donduruldugunden beri yavas da olsa bir buyume icinde ve artik hic gruplar arasi kavga olmuyor. Ender olarak x kisisi ile y kisisi kavga edebiliyor ama olay hicbir zaman gruplar seviyesinde olmuyor. bugun clique veya accuracy yeniden aktif olsa partilere gelse gayet de vigonun veya diger bronx memberlarinin cok mutlu olacagina eminim

Yani vigonun simdi boyle sinirlendigine bakmayin NS06dan once ulasabildigimiz Clique uyelerine bizzat "arkadaslar zaten bir avuc adamiz ve bu partiler icin cok ugrasiyoruz. siz de gelin eski olaylari unutalim" seklinde davette bulundu. NS06'daki ana odak noktalarindan biri eski turk gruplarini tanitmakti. Parti boyunca pek cok defa clique ve acy demolari gosterdik. partideki scene gfx muzesi bolumunde Acy ve Clique uyelerinin secme grafikleri de Turbo, Hydrogen gibi diger arkadaslarin calismalarinin yaninda sergilendi.

Biz bu eski gruplari bu kadar ovgu ile yeni insanlara tanitmaya calisirken, ve hepsini tek tek kisisel olarak davet etmisken malesef bir tek acy veya clq member'i gelmedi. Bu benim icin hala buyuk uzuntu kaynagidir cunku hem clq hem acy bugun aktif olsalar turkiyede scene'in canlanmasina ve cok daha hizli buyumesine inanilmaz katki saglarlar (bunu daha once yaptilar). Artik bu noktada haril haril demo yapmalarina bile gerek yok. forumlarda boy gosterseler yeni insanlarin sorularini cevaplasalar partilere gelip sohbetlere katilsalar bile acayip bir katki olur.

Umarim birgun bunlar olur

kim yahu bunlar

« Yanıtla #34 : 03.04.2007 23:22:43 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
ssg : hocam walla bi an seninde clique member'ı olduunu düşüncem ama :) :) :)... ya siz bana bakmayın... keşke her partiye gelselerde, bi de release yapsalarda, hatta compoları da kazansalar...

bakın , ben ortalığa bi fişek attım bi anda millet toplandı...

scotch acaba ex-bronx / clique scotch mu? izmirden?

kim yahu bunlar

« Yanıtla #35 : 04.04.2007 03:13:33 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Ben de çok Clique savunuculuğu yapmak istemiyorum ancak yiğidi öldür hakkını yeme olayını yiğit sağ kalsın, hakkını da iade et olarak uygulamaya çalışıyorum.

şu anki birçok partiye gelen kişilerin çoğunluğunun gelmediği 99 yılında ızmir'de yapılan Analog'un düzenlediği partide Clique elemanı vardı. Yani adamların scene releated aktivitelerden uzak durmak gibi bir derdi olmadığı gözlerimle gördüm.

Ancak 2002 yılında şu anda ayrıntısına girmek istemediğim ve tamamen bizim kontrolümüz dışında gelişen bazı olaylar sonucunda Clique 7D2'ye gelmedi. Kısa bir süre öncesinde Remix/Clique ile evinde röportaj bile yapmıştık (ne yazık ki derginin ikinci sayısı çıkmadı ve sizler okuyamadınız). Sonrasında ne kadar uğraştıysak 7DXlere getiremedik onları. Kısacası Accuracy niye gelmiyor? Bence de saçma, gelsinler. Clique niye gelmiyor? Sebebini ben ve benim gibi en az 10 kişi çok iyi biliyor.

Bunu yazmamdaki asıl sebeplerden biri Nightlord'un Acy ve Clq'i eşit şartlarda değerlendirmesi oldu. Hayır, ikisinin de gelmeme mazereti/mazeretsizliği aynı değil. Ayrı ayrı değerlendirilmeleri lazım.

Gokkusagi ve renkleri sizin olsun. Bana gri tonlari yeter!

« Yanıtla #36 : 04.04.2007 06:20:25 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Yaa yemisim gruplari. (bizim donemden bahsediyorum. yeniler lutfen uzerine alinmasin)

yasim olmus 36! bi yigin isle ugrasiyorum. o kadar zamandan sonra oturup hala partiler icin biseyler yapiyorum. biz zamaninda efsaneydik demekle olmuyo bu isler. gotu yiyen oturup yapar!

chartlara girmislermis. evde oturup süt cocuklari gibi sayfalarca mektup yazip, arkadaslarina vote'lattirma ile olmuyor bu isler..

- Yapilan saglam bir megademo yada demo yok!

- Ovundukleri production'larin source code'lari bizden!

- para ile oyun aldiklari gruplarla biz swap yapiyorduk!

- Ovundukleri yazilari yazdiklari dergilere biz soktuk onlari!

ulan Turbo otur delirme diyom ama olmuyo!. sik sik tipleri konusmak bile istemiyorum. her bok ortada! ben production'a bakarim. zamaninda karsimiza lame lame duran tiplerin adini bile konusmam.. ne yapmislar TR SCENE icin? cicekli, bocekli mektuplarla sadece swap yapmakla olmuyo bu isler!

kim ne derse desin! zamaninda gotunuze cok kacti! acisini hala hissediyorsunuz!

saygi, maygi filan yok. ben kime saygi duyacagimi bilirim!
2007 olmus.. sadece adinizi lamerlar konusuyo manti partilerinde!.
biz hala uretiyoruz! gotu yiyen varsa cikar. onlar Vardi, yapmislardi filan gecmis zaman fiilerini kullanir. biz hala yapiyoz!

BRONX.... sokaktaki sert cocuklar!

daha sert konuscam ama cok kisinin cani yanar!

Turbo "sagliginiza zarar"

BRONX + ZOMBIE BOYS!
"Savasi biz baslattik, biz bitiririz!"

(verdigim hasar, ve gelecekte verecegim hasarlar icin ozur dilemem!)
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

kim yahu bunlar

« Yanıtla #37 : 04.04.2007 06:42:01 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Benim de amacim Clq veya Acy veya bir baskasini suclamak degil. Yani savunulmasi gerekecek saldiri oklari yagdiriyor degilim. Her grubun kendi gizli ve gizemli sebepleri de kendilerinde sakli olsun. Kendimi tekrar ediyor olacagim ama benim bu konudaki sitemim cok basit bir mantiksal cizgiden besleniyor:

- Bu ulkenin yazilim sektorune adam yetistirme olusumu olarak demoscene'e ihtiyaci var
- Turkiyede demoscene'in gelismesi icin caba sarfetmek yalnizca bir hobi degil artik bir sosyal sorumluluk (en azindan benim icin)
- Bu caba birkac cephede sarfediliyor: demo yapimi, basin, parti organizasyonlari, web portallari, disk dergileri vs.
- Az sayida insan su an bu cephelerin her birine kosup mucadele etmeye calisiyoruz.  
- Bu ulkede gerek demo yaparak, gerek dergi yaparak, gerek parti organize ederek demoscene gelisimine cok katkida bulunabilecek bazi kritik bireyler var. Bu bireylerin bazilari su an aktif, bazilarini yeni yeni buluyoruz, bazilari coktan birakti, bir cogunu da daha bulamadik bile
- Hal boyleyken bu cephelerden birinde yirtinircasina calisan bazi insanlar tirnaklariyla kaziyip birseylerin hayat bulmasini sagliyorsa ve bunu yaparken de birtakim eski kritik bireylerin destegini istiyorsa, o bireylerin yardim etmemesi bende hayal kirikligi yaratiyor.
- Bu mantik cizgisinde x kisisinin y kisisiyle veya a grubunun b grubuyla yasadigi problemler konu disi... cunku partiler gruplarin veya bireylerin degil. Ben turkiyedeki butun gruplarla kavga etsem ve bozussam yine scene'e her zaman destek verir cagirildigim veya cagirilmadigim butun partilere gitmeye calisirim. Bu yuzden de Clq'in gelmeme sebebi, Acy'nin gelmeme sebebi diye birsey beni ilgilendirmiyor. bu iki grubun olasi katma degeri benzer (ve cok) miktarda oldugu icin onlari ayni degerlendiriyorum (yani beni ayni sekilde hayal kirikligina ugratiyorlar).

Adamlara gelin Vigonun evinde aksam yemegi yiyin demiyoruz. Herkese acik ve hepimizin olan partilere katilin forumlarda boy gosterin, varliginizla ve tecrubenizle yeni gelen jenerasyon onunde rol modeli olun diyoruz. Dolayisiyla benim Acy ve Clq ile ilgili serzenisim yaptiklari kotu birsey yuzunden degil yapabilecekken yapmadiklari harika seyler yuzunden.

kim yahu bunlar

« Yanıtla #38 : 04.04.2007 10:02:52 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
TURBO BACK IN BIZZ

oh be kardeşim, turbo gibi konuşmaya başladın artık!

evet beyler... kardeşime sonuna kadar katılıyorum.

BRONX - "sokaktaki sert çocuklar"

"tuff guyz on da streetz" belki yeni demomuzun adı bile olabilir!

kim yahu bunlar

« Yanıtla #39 : 04.04.2007 10:09:02 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
ya millet, BRONX türk scene'nin tadı tuzudur.
harekettir, neşedir... kimi zaman nefret, korku, tiksinilen bişidir...
ama neticede çorbanın tuzudur, biberidir...

ben mesela şuan, bu tür mevzuları forumda okumaktan çok mutlu oluyorum ve gaz alıyorum...

bi challenge durumu söz konusu...

keza, iyi kötü beni bilen bilir...

yine tekrar ediyorum, scene'imizde varolmuş tüm gruplar partilere davetlidir.
başımızın üstünde yeri vardır....

bu futbol takımı gibi.... cimbom olmadan fenerin tadı olmaz...

tabi BRONX beşiktaş olduu için ikisinede ayarı verir o ayrı ( ha ah ah aha ahha )

eğer, gerçekten, bi tatsızlık olur diye, herhangi bir clique member'ı partilere gelmiyorsa, burdan şunu bildirmek istiyorum, bu saatten sonra kimse ile pataküte kavga edicek ne taakatim var nede isteğim...

bu atışmalar / kapışmalar tatlı rekabet diicem ama tek rakibimiz TBL olduu için  hehe eh ehehe hhe e

neticede herşeyi geçtim, misafirlerimizdir partiye gelenler... onları en iyi şekilde ağarlamak da bizim görevimiz. ister 7d, ister Ns... buyrun gelin arkadaşlar...

kim yahu bunlar

« Yanıtla #40 : 04.04.2007 10:11:48 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
benden korkan top olsun, gay olsun diyorum başka ne diim? keza partilere gelebilecekken benim yada başka birinin yüzünden gelmeyenler de zeki müren yada bülent ersoy olsun ve rocco şiferdi yada ron jeremy ona bukkake, gang-bang gronze double penetration yapsın

kim yahu bunlar

« Yanıtla #41 : 04.04.2007 10:14:50 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Bence de artık eski kayıp scene gruplarını partilerde görmemizin zamanı geldi. Öyle ya da böyle mazeretleri olan gruplara çağrı yapıyorum, gelsinler bizim partilere, onlara kayseri mantısı ısmarliicam ;)

kim yahu bunlar

« Yanıtla #42 : 04.04.2007 10:21:01 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
vigo'dan korkup partiye gelmeyenlere ben su t-shirt'u armagan etmek istiyorum : (bomba)

http://www.flickr.com/photos/58285552@N00/14575240/

kim yahu bunlar

« Yanıtla #43 : 04.04.2007 10:49:22 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
ACY teknoloji TV'de yayimlanan programa geldiginde ben cok sevinmistim simdi kesin partilere de gelirler die , hatta yanilmiosam Rastan(nicki dogru mu yazdim acaba? ) belki ufak bisiler yapip geri doneriz demisti.
Birkez bile gelmediler partiye , Kadem tanismak istedigim insanlardan biridir , scene die birsey oldugunu bulmami saglayan isimlerden biridir cunku...
Hatta NS06'da kayit da olmuslardi sanirim ole bos bos kapiya bakmistim bir iki saat geldiler gelicekler die...

kim yahu bunlar

« Yanıtla #44 : 04.04.2007 11:12:49 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
yani clique uyeleri o yillarda bir kac bronx uyesini oldurmu$ olsaydi bugunlerde hapisten cikmi$ olacaklardi. hatta ne hapsi, re$it olmadiklarindan hapse bile girmemi$ olacaklardi. cocukken top yuzunden edilen bir kavganin 16 yil sonra 72 punto $iddetinde devam etmesinde garip bir $eyler yok mu?

clique yanli$liklar yaptiysa kimse bunlari yok farzetmek istemiyor zaten, ama biz ba$tan clique'i reddedersek, ister istemez ba$kalarinin onlari yanli$ tanimasina, manti yiyen adamlarin ilk demoyu icat ettiklerini zannetmesine de on ayak olmu$ oluyoruz.

halbuki bu sitede clique beraberinde iki okka kufur getiren bir tabu olmasa onun yerine gruplar->clique altinda "$u $u production'lari vardi, $u kodu calmi$lardi, remix de swap duzenbazliklariyla bilinir" diye geyikler donmu$ olsaydi salt bir red yerine, oyle ya da boyle o manti yiyen insanlar gibi pek cok insan clique hakkinda daha cok bilgilenmi$ olacakti. kris/clq'in the assembly 2004 gfx compo ikincisi olmasini kutlayacaktik. birileri "fotograftan cali$mi$, lame" diyecekti. belki ba$ka biri gaza gelip o compoya katilacakti scene'e dahil olacakti, scene'in varisi olacak grubu kuracakti. daha iyi degil mi?

ben de south park stan oldum ma$allah. "you know what, i learned something today. if you rip off a code, it will follow you for the rest of your life".

bilgem, konuyu "clique'in bugun scene icin yapabilecekleri"ne daraltmani destekliyorum. ama clique bu konuda bir adim atacak olsa appreciation'la kar$ilanacaklarindan emin misin? biz avrupalilar gibi degiliz ki birbirimize kufredip yan yana karde$ karde$ oturalim? turbo oracikta sustaliyi cikarip remix'in bagirsaklarini de$ecek, kaniyla da guzel kirmizi bir bronx logosu yapacak gibi duruyor.

edit: degilmi$, vigo'nun mesajini sonra okudum :)

ssg
« Son Düzenleme: 04.04.2007 11:20:10 Gönderen: ssg »