Gönderen Konu: Skate, CaiSSoN, Bart  (Okunma sayısı 8745 defa)

Skate, CaiSSoN, Bart

« : 14.01.2007 13:52:11 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Yine aklıma çook uzun zaman (Sanırım 1990 falandı) önce skeytimle başımızdan geçen bir felaket aklıma geldi. Total geyik olduğu için burada paylaşayım dedim. Diğer arkadaşlar konuya yabancı oldukları için önyargılı olmazlarsa sevinirim.

Skate'in zamazingo sayfalarındaki dönemlerde biz böyle sağa sola koşuşturuyoduk, onu alıp buna yapıştırıyoduk bilmemne yaparken, birden neüdüğü belirsiz bir şekilde karşımıza BART nickli bir eleman çıktı. (Nerden nasıl çıktı bi hatırlasam zaten, ehehe)

Bu adam Bronx'da ve bilimum bildiğimiz diğer yabancı gruplarda olduğunu söylemişti bize (Vigo ben baktım, ettim, bronx status'de hiçbir zaman görememiştim bu elemanı. Var mı böyle bi durum? Bi açıklayıversen de seneler sonra merakım gitse) Evine çaardı, evimize geldi bilmemne. Bize göre o zaman adam eşşek kadardı (yaş olarak) ve tarif edilemeyecek bi biçimde sallıyodu (eğer sallamıyosa, ki çok ufak bir ihtimal) Bize de skate ile gülmek için malzeme çıkıyodu açıkçası. (gülmek için)

Benim hatırladığım kadarıyla eleman 2 yerde Bombayı patlatmıştı..

1) Bu adamın evindeyken biz (tam askere gidiyodu o dönem) introlara bilmemnelere falan bakıyoduk. Yeni gelen stuff var mı yokmu hesabı, O sırada ekranda bir tane Hotline introsu vardı. Herif durdu durdu dedi ki...

"Olm varya ben eskiden hotline'daydım, anasını satim ne baba gruptuk bilmemne, çoook oyun import ettik, kırdık, hatta ben çoğunu BBS'lere falan koydum" lafına benzer bir laf etti, tam hatırlayamadım ama ben o anda kitlendim... O sırada Hotline sanırım ölmemişti daha devam ediyodu, içimden şey geçirdim "ulen dana o grup hala aktif, sana noluyo?"

2) Tabi bu olaydan sonra ben denyoluk yapıp arşivimi söylemek gibi bir mallık yaptım (kafama sokim) Bi anda o gözlüklü elemanın gözleri gözlüklerin üzerinden fırladı "Ne arşivi, tamam hemen swap yapalım, zaten benden alacağınız çok şey var ben megaswapper'ım, şöyleyim böyleyim" falan diye zırvaladı. " E iyi ozaman" diyip 2 ve 3. buluşma hazırlandı.

ıkinci buluşmada adam bana geldi. E Haliyle skate yan apartman komşusu olduğu için o da damladı anında. Biz bekliyoruz ki adam bahsetmiş olduğu devasa arşivi bizimle paylaşacak bizi ihya edecek. Bi geldi bu; elinde hayvan gibi bi kutu, ağzına kadar disket dolu. "Allah dedim süper." Bi de ufak bi kutu yanında. "Hmm heralde 5-10 tane boş disket getirdi, bizden bişeyler çekecek falan"

Abi adam bir açtı kutuları, 10tane stuff disk (hepsi bende vardı) yaklaşık
150 kadar boş disk. "Aha şimdi sıçtığımızın resmidir" Eleman saat 11 mi 12 gibi mi ne geldi, bi oturdu makinanın başına açtı maverick copy ve arada action replay'in disk copy'sini akşam saat 21.30'a kadar kalkmadı abi. ahahaha kâbus gibiydi. Arada ben gitar tıngırdatıyodum. Bu da laf yetiştiriyodu bize. "Ben mayak çalarım, şöyle solo atarım, böyle grubum vardı bilmemne" Zaten kan beynime çıkmıştı, "Al çal lan o zaman bi göster bize öğret" dedim. "eee, şey yok şimdi çalmiyim, malum diskler falan filan" diye zırvaladı. Adamı evden şutlayana kadar anam bellendi, saat 10 gibi falan "olm kaçmıyo ya bidahakine gelir çekersin" deyip postaladım. hayır zaten bizim ev halkı "kim lan bu yarma pozisyonundaydı (yaş bakımından)"

Ahahahahaha hahahahahhahaha

Sonra enürüme gitmiş bigün... Onu da kitlemiş aynen hehehehahahaha

Neyse; şimdi nerden çıktı bu diyeceksiniz. commodore.gen.tr'yi dolaşıyodum da: Hoşgeldin 2007. Amiga için bize ne getirdin? konseptli Dev Amigacılar Doplantısı başlığı altında bişey var. Dedim acaba kimler gidiyor, ne oluyor. Mathman liste vermiş. Liste aşağıdadır..

Geleceğini beyan edenler:
01.Mathman
02.Juda
03.Kurzon
04.Dogudoruk
05.Zeus
06.Sevan
07.Gaddar
08.Equinox
09.Ozkano
10.LW3D (hiç inanmıyorum ya)
11.Commodorefan
12.Bakkada
13.Reflection (arda)
14.Madcat
15.Diana
16.Komunist

:eek: 17. Ufuk Çıngay:eek:

18.A.M.I.G.A
19.Çağrı
20.Madcat
21.?

Hayır şimdi oraya post etsem, beni kimse tanımıyo bilmemne, zaten havalar gergin hertarafta, yanlış anlaşılmadan ötürü aforoz yiyecem. Bare dedim buraya geyik kısmına yazayım da en azından bir kişi bile olsa bu adamı benim tanıdığım gibi tanıyor (belki çoğunuz tanıyosunuz bilemiyorum)

Ahahahahaha, bahahahaha..... Ulan ne komikti....

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #1 : 14.01.2007 14:06:50 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
hani derlerya Allah'a yakın bana uzak olsun diye. Bu Bart denilen eleman tam o cinsten. zamanında benimde onunla bir alışverişim olmuştu. biraz disket satmıştım. parasını alana kadar canım çıkmıştı. işi gücü sallamaktır. atar tutar ama ne bok yaptığı pek bilinmez. bir gün telefon açmıştı bana, kesintisiz 1 saate yakın atıp tutmuştu.

"Hoşgeldin 2007. Amiga için bize ne getirdin? konseptli Dev Amigacılar Doplantısı"
Bart ve diğerleri... Düşünmek bile istemiyorum :):) Belki uslanmıştır. Geçen sene amigaturkte bana pm atmıştı. bir şirkette genel müdürüm falan demişti.
Ama can (Caisson olmayanından) çıkar huy çıkmaz derler...

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #2 : 14.01.2007 14:13:41 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hades
hani derlerya Allah'a yakın bana uzak olsun diye. Bu Bart denilen eleman tam o cinsten. zamanında benimde onunla bir alışverişim olmuştu. biraz disket satmıştım. parasını alana kadar canım çıkmıştı. işi gücü sallamaktır. atar tutar ama ne bok yaptığı pek bilinmez. bir gün telefon açmıştı bana, kesintisiz 1 saate yakın atıp tutmuştu.

"Hoşgeldin 2007. Amiga için bize ne getirdin? konseptli Dev Amigacılar Doplantısı"
Bart ve diğerleri... Düşünmek bile istemiyorum :):) Belki uslanmıştır. Geçen sene amigaturkte bana pm atmıştı. bir şirkette genel müdürüm falan demişti.
Ama can (Caisson olmayanından) çıkar huy çıkmaz derler...

Sorma işte, ben de aslında holding falan işletiyorum da, boş zaman buldukça gelip buralara takılıyoruz. Ama allah seni inandırsın hades'im : microsoft'tan bile teklif geldi "Gel bizim division'ın başına otur da bizim çocukları bi hale yola koy" diye ama inanır mısın hiç vaktim yok. olsa dükkan sizin hesaaabı...

Ahaahahahahahhaahhahaha

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #3 : 14.01.2007 14:32:03 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
uyarı için teşekkürler :) sene kaçtı acaba,  90'ların başı ve ben amiga konusunda ultra cahilim. Hatta michael jakson konserinde tanıştığımız 10 kişilik bir arkadaş grubuyla,konser çıkışı, 1000 kadar hamsterı olan bir çocuğun evine gitmiştik, amigası vardı, amigabasic'in ne boktan olduğu konusunda tartışmıştım 1 saat. Ulen amiga basic ne? tartışmaya değer mi :)

Neyse konuya döneyim işte bu dönemlerimde, bir adam vardı, murat, sound tracker nedir bilmediğim dönemde bana sound tracker'ı tanıtmıştı, iyi güzel de, o zaman ST-XX disklerinde bulunan bazı örnek mod'ları ben yaptım diye yıllarca yutturmuştu, biz de adamı baş tacı edip abi çektik, büyüksün dedik. Bir kaç sene sonra gözümüz açılınca da t***koğlanı ilan edip hade bakem çektik.

Oluyor böyle şeyler, takılmayalım geçer...

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #4 : 14.01.2007 14:35:56 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
ya aslında olay takılmayalım geçer olayından bana göre birazcık farklı gibi. çünkü ne kadar testicle oğlanı da yapılsalar, bu tarz insanlar hades'imin de dediği üzere huylu huyundan vazgeçmez modunda olan insanlar.

Atıp tutarak milleti birbirine bile düşürebilecek tipler olduğundan ötürü dikkatli olmakta fayda var :) :) :)

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #5 : 14.01.2007 15:26:19 »
Hızlı düğmeleri aç

Alcofribas

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.amstradcpc.com/blog
Enteresan bir adam, sanırım Türk değil... Forumlara ve kendi bloguna Türkler aramasın sormasın beni tarzı şeyler yazmış...Herhalde foyası meydana çıksın istemiyor :D

ısmail Dümbüllü' nün de torunu imiş...

http://ufukcingay.blogspot.com/

http://www.c64.org/home.c64?story=89

http://www.c64.org/home.c64?story_index=1

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #6 : 14.01.2007 15:39:04 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
hahahahahahahahahahaha

çoook enteresan hem de... şişli'de oturuyor kendisi (hala orada mı bilemiyorum) ama skate de bilir yani. Babasıyla bir diyaloğu var ki yani burada onları biraz yazsam anında spaz beni ban'ler... O derece yani :)

Ona bakarsan hepimiz kardeşiz yani, ne ismaili ne dümbüllüsü :D

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #7 : 14.01.2007 15:53:29 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
hehehehe

babasıyla olan konuşmasını bilirim. babasına neredeyse ana avrat küfrederek konuşurdu. resmen oha lan derdim içimden. benden bir yaş küçük ve elektronik mühendisiydi.
bunun birde grubu vardı. yanlış hatırlamıyorsam unreal isimli bir gruptu.

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #8 : 14.01.2007 15:56:50 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hades
hehehehe

babasıyla olan konuşmasını bilirim. babasına neredeyse ana avrat küfrederek konuşurdu. resmen oha lan derdim içimden. benden bir yaş küçük ve elektronik mühendisiydi.
bunun birde grubu vardı. yanlış hatırlamıyorsam unreal isimli bir gruptu.

şimdilerde darkangel/tempest diye takılıyo sanırım...

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #9 : 14.01.2007 16:01:09 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
TOSEC'leri indirip 50$ + shipping'e satmasi da oldukca asagilik bir davranis (ayrica yasa disi)

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #10 : 14.01.2007 16:04:05 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
ufuk cingay ismi nerden tanidik diyodum, dumbullu denince jeton dustu..

gecen sene benim amiga setini (a500 (2.5mb chip, 512kb fast), 1084s-d2, a590 20mb hd, datel action replay 3, stereo sound sampler, atonce pc emulator karti, bilter receiver vs vs) satin almisti (gittigidiyor ustunden)..

maillesmemizde, benim mail adresini bronxwhq.org gorunce soyle bir ifade kullanmis;
Alıntı
Haydaa sendem bizdensin bronxwhq gördüm şok oldum bende darkangel of bronx um c64 sectiondan kurucu üylerden vigo ugurun kankasıyım :) axon of bronxu tanırmısın oda izmirdendir bizim eskilerden murat :)

Mr.Ismail Ufuk Cingay

ne kadar dogru bilmiyorum tabi.. simdi gittigidiyorda baska neler napmis diye bakayim dedim;
Alıntı
"dumbullu" adlı kullanıcı, GittiGidiyor tarafından sistemden çıkarılmıştır.

yazdi..

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #11 : 14.01.2007 16:11:01 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Mr. ha euheuheuhe

ya işte Gnostic kardeş emin olamadığım için bişey yazamadım. Bizimkiler ve sizinkilerden tanıdıkları varsa ayıp da oldu şimdi Tüh be :D

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #12 : 14.01.2007 16:30:44 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
valla bende ayip olmasin diye maillesmelerimizin tum icerigini belirtmedim (keza senin soylediklerini destekler icerige sahip ve ++) ama kendisi ile "i$" yapacaklari da bilinclendirmek lazim o ayri..

Alıntı yapılan: CaiSSoN
Mr. ha euheuheuhe

ya işte Gnostic kardeş emin olamadığım için bişey yazamadım. Bizimkiler ve sizinkilerden tanıdıkları varsa ayıp da oldu şimdi Tüh be :D

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #13 : 14.01.2007 17:27:10 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
yalnız şu torun olayını merak ettiğim için bi google çektim, sayfalarca şey çıktı. Gazetelerde, dergilerde, independant gazetelerde falan demeçler vermişler, konuşmuşlar (Bi aralar kavuk davası vardı, ferhan şensoy ile ilgili falan, hatta ortalık biraz karışmıştı)

Çok ilginç hayretle okumaya devam ediyorum...

Alıntı
adım ufuk cingay
ismail dümbüllünün torunu
sizin eczanezine gelmiştim
hatırladınızmı
Hatırlayamadım. Bir daha gelmen lazım

Nası yani, DUMUR :eek: (mynet sohbet konuklarından atilla atasoy'un bölümünden alınmıştır)

Skate, CaiSSoN, Bart

« Yanıtla #14 : 14.01.2007 19:41:28 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ahaha bu aksam Ufuk ile beraberdim sohbetine alisinca ole dokunmuoda yani:)