Gönderen Konu: VC++ 8 ile Derlemede Sorun  (Okunma sayısı 34013 defa)

VC++ 8 ile Derlemede Sorun

« Yanıtla #30 : 04.02.2006 20:26:06 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Yazıyı sonunda okumayı başardım. Wisdom haklı, benim zekam yetmiyor FBI vew Microsoft'un yediği boklara. Koyun gibi mutlu mutlu kullanıyorum sistemi :) Ülkeye ilk nükleer bombayı yediğimizde aklım başıma gelecek...

« Yanıtla #31 : 04.02.2006 21:12:28 »
Hızlı düğmeleri aç

Wisdom

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Hersey geyik zaten, degil mi Skate?

Windows'u "en user friendly sistem" olarak tanimlamadan once hangi diger sistemleri enine boyuna kullandigini merak ediyorum.

Bu tip tartismalara girmem normalde, hele burada hic girmezdim. Tek soylemeye calistigim sey; burada Microsoft urunlerinin (DirectX dahil) savunuculugunu yapmayin. Alternatifler hakkinda etrafli bilginiz yoksa ogrenin, kullanin, ondan sonra karsilastirma yapin.

« Yanıtla #32 : 04.02.2006 23:08:08 »
Hızlı düğmeleri aç

eirik

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://localhost/
mikrofo$ benim icin $udur :
bunyesinde bi takIm bilgisayar muhendislerini barIndIran $irket. peki ne oluyor bu bilgisayar programcILarInI barIndIrmasIyla? $oyle oluyor bence: muhendislik disiplininden gelen adam sistemin planInI cok cok iyi yapabiliyor, oyle ki windows un sistem, kernel mimarisi oldukca iyi gordugum kadariyla. ancak i$ kod boyutuna geldiginde kodu yazanlarIn muhendis olmalarI nedeniyle i$ler orada dugumleniyor. bunun yanInda hayvani satir kodu (linux a gore) cok az ki$iyle yaziyor olmalarI ve open source olmamasI gercekten buyuk dezavantaj. hala kodlari inceleyen hacker larIn acIk bulup herkese saldiracagI yalanIna kimsenin inandigini du$unmuyorum. cunku kodu inceleyip acIk bulacak kadar zeki adamIn bunu yapacagInI du$unmuyorum. kIsacasI mimari o kadar iyiyken kodlama kIsmInda tamamiyle sici$tir, hayal kirikligidir, cali$anlarInIn bu kodun altIndan kalkamadIkLarI kim ne derse desin acIktir.

FBI yada benzerleri ile mikrofo$ i$birligi olmasI bence kuvvetle olasI bir durumdur ve komplo teorisinden otedir. dogrusu kim makinasInda cali$tirdigi kodun her satirina kadar inceleme hakkIna sahip windows altinda? kodunu gormedigimiz sisteme ne kadar guvenebilecegimiz ortadadir. bugun kim gecenin bi koru kendi halinde acIk durmaktayken birden bire disk sesleri cikarmayan bir windows dan kILLanmiyorsa biraz geni$ bir insandir bence:)

tekelle$me ve urunlerini pahaliya pazarlama da onemli. tekelle$me konusu zaten a$ikar. diger yandan gnu'nun oldugu bir yerde bence her parali yazilim pahalidir. herkes bu ornegi veriyor ama abd deki yada geli$mi$ avrupa ulkelerinde windows kullanIcILarInIn aLim gucunu du$unun, bir de turkiyedeki insanlarIn aLIm gucunu du$unun hatta bir de ulkelerinde en azIndan devlet dairesi vb. yerlerde bilgisayar kullanabilen geli$memi$ afrika ulkelerini du$unun. bunlardan hangisi bilgisayar kullanImI konusunda daha $ansLIdir du$unmek lazim. hadi ki$isel kullanImI gecelim, pek cok ulkede zaten ki$isel kullanImLarIn yasal windows surumleri ile gercekle$tirilmedigi ortada. bu i$in bir de kamusal yonu var, bir okulda kurulu bilmem kac kullanIcILI bi sistemin ana makinasI ve buna bagLI aptal terminaller haricinde diger makinalar uzerinde windows kurulu oldugu bir sistemin fiyatI binlerce dolarlarla ifade edilebiliyor. peki ama bizim daha turkiyede yukarI yerlerdeki pek cok ki$inin haberinin bile olmadIgi, haberi olanlarIn da bedavaymI$ zaten ucuz etin yahnisi yavan olur diye burun kIvIrdIkLarI linux u diger avrupa ulkeleri naapiyorlar? tum devlet dairelerinde bundan boyle linux kullanILacak windows kullanILmayacak diye yasal duzenleme yapiyorlar.

sonucta bence tek soylenebilecek soz konusu $irketin bence her anlamda kotu niyetli oldugu ve urunlerinin bir anda silip atamasak da mumkun oldugunda kullanmamaya cali$mak, kullanmayI azaltmak gerektigidir:)

« Yanıtla #33 : 04.02.2006 23:37:15 »
Hızlı düğmeleri aç

scg

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Alıntı
Microsoft urunlerinin (DirectX dahil) savunuculugunu yapmayin.Alternatifler hakkinda etrafli bilginiz yoksa ogrenin, kullanin, ondan sonra karsilastirma yapin.

Niye? [DirectX dahil savunmayın lafı için ...]
Bi kaç post yukarı bakarsan hem MS nin çözümünü hem de alternatiflerin sunduğu çözümü değerlendirmiştim. Microsoft dan gelen her şeye bu kadar önyargılı olmamak lazım. Benim anladığım manada (grafik , demo ,game coding .. ) Microsoft un SDK sı ile sağladığı herşey (Tool lar , örnek kodlar ve dökümantasyon) benzersiz. Yani bunlar profesyonel manada bu işle uğraşan , para kazanan firmalar için çok hayati şeyler. Teknik destek, önemli olan nokta bu. Ben olaylara bu yöndem bakıyorum.

* erik in postunu görür *

Ben olaya son kullanıcı değil daha çok geliştirici (oyun , multimedia) ler açısından bakıyorum. Bazı konularda Windows , linuxtan çok daha ilerde. Özellikle DCC yazılımlarının pek çoğunun linux sürümü olmayabiliyor.
Heh olsa bile, mesela XSI için yine 5000$ bayılıyosun , linux - windows farketmez. Zaten tüm dünyadaki pc oyuncularının %99.9999 unun windows kullandığı bir ortamda linux un lafı bile geçmez. Herşey dönüyo dolaşıyo yapılan işe göre yazılım kullanmaya geliyo. Office yazılımları ve diğer şeyler için windows - linux tartışılabilir ama iş oyun olunca tartışmanın manası yok.

« Yanıtla #34 : 05.02.2006 00:00:58 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by Wisdom@Feb 4 2006, 09:12 PM
Hersey geyik zaten, degil mi Skate?

Windows'u "en user friendly sistem" olarak tanimlamadan once hangi diger sistemleri enine boyuna kullandigini merak ediyorum.

Bu tip tartismalara girmem normalde, hele burada hic girmezdim. Tek soylemeye calistigim sey; burada Microsoft urunlerinin (DirectX dahil) savunuculugunu yapmayin. Alternatifler hakkinda etrafli bilginiz yoksa ogrenin, kullanin, ondan sonra karsilastirma yapin.
[post=5057]Quoted post[/post]
[/b]
Polemiğe son veriyorum. DirectX konusunda ise şu anda bu konuda tez yazdığımı ve diğer liblerin birçoğunu da (PTC, SDL, OpenGL, DemoGL, etc.) önceden kullanmış olduğumu hatırlatırım.

« Yanıtla #35 : 05.02.2006 00:20:14 »
Hızlı düğmeleri aç

Wisdom

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Clueless kisilerle tartismamak gerektigini bir kez daha hatirlayarak bu konuyu kendi acimdan kapatiyorum.

« Yanıtla #36 : 05.02.2006 01:20:23 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Sanırım Visual C++ 8 ile derleme sorunu ile ilgili tartışmalar sona erdi. Bu topic'i kilitliyorum.