Gönderen Konu: BAD NEWS  (Okunma sayısı 23364 defa)

BAD NEWS

« : 11.02.2005 07:54:26 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
geçen ay pc power supply bozuldu. bir yerlerden bulup değiştirdim ama olmadı. Olmadığı gibi harddisklerden birinden duman çıktı. ekran zaten açmıyordu. ekran kartını ve harddiskleri işyerine götürdüm kontrol ettim. ekran kartı ölü, harddiskler ölü offff offff ve bende öldüm
Gitti bütün çalışmalarım.
 :(  :(  :(  :(

BAD NEWS

« Yanıtla #1 : 11.02.2005 11:06:40 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Bir bilgisayarcının kabusudur senin başına gelen. Çok çok geçmiş olsun dostum. Benim evdeki CD Writer bozulduğundan beri ben de backup alamadım. Hemen yeni bir Writer alıp yedekliicem bu olayın üstüne...

Bu arada c64 çalışmaların, yaptığın 256 bytelar falan PC'de miydi?

BAD NEWS

« Yanıtla #2 : 11.02.2005 12:42:24 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
EVET pc'deydi ama iş yerindeki pc'de bir-iki tanesinin yedeği vardı.
eğer aynı harddiskten birtane bulabilirsim üzerindeki kontrol kartını değiştirerek bilgilerin kurtarılabilme ihtimali var.
tahminim ram,anakart vs. hepsi ölü.
1-2 ay sonra amd falan alabilirim. Bu arada tavsiye istiyorum. hangi anakartı alayım vs..
Gözünü sevdiğim c64'ü. neredeyse 20 senedir c64 kullanırım 2 tane bozdum. ama pc suxx

BAD NEWS

« Yanıtla #3 : 13.02.2005 11:22:38 »
Hızlı düğmeleri aç

eirik

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://localhost/
gecmi$ olsun usta, bi tavsiye yapamamakla birlikte eger her$eyini kensin toplayacaksan bi iki son aya ait pc dergisi alip oradaki donanImLarI vs incele derim ama ondan daha kolayI zaten bazI bilgisayarcILar (eksen, pc gold, mavidonanim vs.) hazir toplanmi$ sistemleri kendileri yapiyorlar, gidip $u modeli istiyorum diyip hazir alabiliyorsun, oylesi daha kIsa ve pc piyasasIni takip etmiyorsan daha az zahmetli oluyor.

BAD NEWS

« Yanıtla #4 : 13.02.2005 14:50:06 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
pc gold'dan sakının derim. eksen ise ürünü teslim ederken az bekletiyor sırada, ama bir saati de aşmaz ve eksen'dekiler çokyardımcı oluyor satış sonrasında da. mavi2dekiler de pek işten anlamıyor, sorulara yanıt veremiyor genellikle. donanım alınacaksa tomshardware gibi köşelerde karşılaştırmaları inceleyipona görebirşeyler seçmek en akıllıcası.

BAD NEWS

« Yanıtla #5 : 17.02.2005 14:13:41 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Bir PC dergisinde gördüm, "yanan harddisklerinizi kurtariyoruz yaziyor", belki bilgilerini kurtarabilirsin.  www.64k.net  bu adrese bir bak derim.

Dergide "Şair Arşi caddesi no:6 Göztepe 34732 İstanbul , 64k bilgisayar " yazıyor.

İnşallah yararı olur

Geçmiş olsun abi... :(