Gönderen Konu: 64'ler Dergileri...  (Okunma sayısı 11345 defa)

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #30 : 19.01.2007 22:31:39 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
sayı 3 eklenmiştir...

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #31 : 19.01.2007 22:47:25 »
Hızlı düğmeleri aç

Alcofribas

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.amstradcpc.com/blog
Bildiğiniz CaiSSoN kalitesi...

Ellerine sağlık

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #32 : 20.01.2007 00:35:27 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
abi bu inanilmaz zahmetli bi is.. boyle biseye kalkistigi icin butun turkiye olarak caissona tesekkur etmeliyiz (hatta ne biliyim nightshiftte kendisine bi yemek falan ismarlanmali :) ya da gece biseyler uretirken ona sicak cay arti biskuvi getirilmeli falan ). Ayni sey Amiga Dunyasi dergilerini halleden aegis icin de gecerli.

ellerine saglik.

PS: bana pdf ziplenmis jpeglerden daha kullanisli geliyor

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #33 : 20.01.2007 00:52:56 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
ahahah, olsun be baba... yemişim zahmetini. 98'den beri yaydık oturuyoruz.
iyi geliyor valla.

bu şekilde hem nostalji yapılıyor, hem uzun zamandır takılmadığım, konuşmadığım arkadaşlarla forumlarda tekrar muhabbete başlanıyor, hatta bazen buluşup geyik yapılıyor...

ısterse 198 sene geçsin, insan bırakamıyor... ne diyim ki başka???

Bu arada tutorial'ların çok sade ve açıklayıcı olmuş. Skate beni bu konularda iyi tanır, ben bile anlıyosam (ki genelde programcılık kabiliyeti sıfıra yakın) sana da emeğin ve ayırdığın vakit için ayrıca teşekkür etmek isterim...

Alıntı yapılan: nightlord
abi bu inanilmaz zahmetli bi is.. boyle biseye kalkistigi icin butun turkiye olarak caissona tesekkur etmeliyiz (hatta ne biliyim nightshiftte kendisine bi yemek falan ismarlanmali :) ya da gece biseyler uretirken ona sicak cay arti biskuvi getirilmeli falan ). Ayni sey Amiga Dunyasi dergilerini halleden aegis icin de gecerli.

ellerine saglik.

PS: bana pdf ziplenmis jpeglerden daha kullanisli geliyor

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #34 : 20.01.2007 21:12:51 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
sayı 4 eklenmiştir....

sayı 5'i de ekledim...
« Son Düzenleme: 21.01.2007 01:44:21 Gönderen: CaiSSoN »

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #35 : 21.01.2007 14:42:52 »
Hızlı düğmeleri aç

stranger

• Full Member
    • Profili Görüntüle
eline sagLIK...

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #36 : 21.01.2007 14:48:09 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Caisson, kaymak gibisin abi, cok tesekkurler.

64'ler dergisinin ucuncu sayisinda okur mektuplari kosesinde bir mektup okudum, felegim kaydi. timewarp filan oldum wormhole'lara girdim . aynen aktariyorum.

"Ben Tunc Dindas... Lise 1'de beklemeliyim. Su an bilgisayar kurslarina gidiyorum. Amiga 500 ve spectrum 48 K sahibiyim. Sizden ricam derginizden 1-2 sayfada biz spectrum sahiplerine ayirmanizdir. Biz gelecekte bir spectrum dergisinin cikacagi umuduyla yasiyoruz. Ama o zamana kadar derginizde biraz yerimiz olursa cok sevinecegiz. Cunku aciklamalariniz spectrum'da calisiyor (?)"

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #37 : 21.01.2007 15:01:52 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@coze: Açıklamalarınız spectrum'da çalışıyor lafını tam anlayamadıysan (o soru işareti o anlamdaysa) oyunları kastediyor. Spectrum oyunlarının bir çoğu diğer platformlarla uyumlu olduğu için Commodore için yazılmış walkthroughları Spectrum'da da kullanabiliyorlardı.

Bu arada Turbo'nun Lise 1'de beklemeli olduğunu da öğrenmiş olduk. Hiç hatırlamıyorum bu yazıyı. Zaten o yıllarda okuduğumda haliyle tanımıyordum kendisini.

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #38 : 21.01.2007 15:03:57 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Evet onu anlamamistim ... Birde Turbo baba eskiden speccy'ciymis onu ogrenmis olduk :) (en azindan ben)

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #39 : 21.01.2007 16:44:29 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hatta spec de coder + gfxr di... bi sürü yazdıı oyun vardır turbo kardeşimin. ama 64'ler dergisi sonra çıkan bi dergiydi, yani o an turbo lise1'de beklemeli olması? biraz garip geldi. 64lerin ilk sayısının yılı neydi?

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #40 : 21.01.2007 16:49:26 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
88 nisan  .

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #41 : 21.01.2007 21:54:14 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
haa o zaman ok... kesin turbo dur

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #42 : 22.01.2007 14:44:42 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
dergilerin birinde okur mektuplari kisminda tunc dindas adiyla dergiye yazilmis bir mektupta vardir, hangi sayidaydi hatirlamiyorum.. cani sIkildi yazdi kendi kendine heralde :)

bu arada malice/bronx'ta spectrum'cuduydu.. code felan yazardi? yanlis mi hatirliyom yoksa?

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #43 : 22.01.2007 16:06:09 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
yes, turbo'yla team'diler... zaten daha sonraki yıllarda backyard brothers olarak bi sürü PD oyun release ettiler

64'ler Dergileri...

« Yanıtla #44 : 23.01.2007 07:32:57 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
64'ler dergileri olan konu bir anda bana gelmis. neyse olaylari aciklayayimda kimse merakta kalmasin..

spectrum 48k yi 1983 yilinin sonuna dogru aldim diye hatirliyorum. ortaokula gidiyordum. Rahmetli dedemin rahatsizligi yuzunden Soganlik/Yakacik'a tasindik. Liseye de Kartal lisesinde basladim. Ilk sinifta bazi yaramazliklardan dolayi kaldik. :))) merak edenlere aciklarim sonra. 1985 olmasi lazim. Malice/BRONX'la tanistik. ben o donemlerde HEY dergisinde ilan verip Spectrum oyunlari satiyordum. Malice benden oyun almisti. sonra yaptigi programlardan ornekler gondermisti. O donemlerde MICROSTATE isimli bir software ekibi kurduk onunla. Bu isimle hatirladigim "Robot Room", "Traps Of Volcano" isimli oyunlari yaptik. Malice'in kendi yaptigi oyunlarda vardi. Neyse. Lise de caktik. Ben beklemede kalmayi tercih ettim. Bizimkiler beni bos durmiim diye Uskudar'da Gozen egitim diye bi yere bilgisayar kursuna gonderdiler. Orda Basic ( ? ) ve Cobol ogrendim. Basic derslerine pek girmedim. Hoca sen girme diyip beni laboratuar'a gonderiyordu. Orda o zaman CASIO 4000 denilen bi bilgisayarlar vardi. Grafik sistemi Spectrum a benziyordu. Orda ATARI lerde gordugum parasutcu mu ne bi oyun vardi. ruzgar var adam asagidaki hareketli bi platform a inmeye calisiyo. onu yazmistim. neyse. Cobol ogrendikten sonra 1987-88 olmasi lazim. Spectrumdan Commodore 64 sahibi olmadan AMIGA 500 bilgisayara gecmistim. MICROSTATE'i daha sonra Amiga'da BACKYARD BROTHERS olarak degistirip bir suru Public Domain oyun yazdik. bunlarin buyuk kismi AMINET CD'lerinde yeraldi. Hatta Malice'e o cdler duzenli olarak gonderiliyordu. Kisaca boyle..

Ehh lise nooldu diyenlere kisa history..

Kartal Lisesi.. sonrasi 3 lise daha degistirdim. :D
sirasiyla;
Bakirkoy Lisesi
Atakoy Lisesi
Canakkale Lisesi.

ilk baslarda hem programci ve grafikerdim. Ama amiga'da Deluxe Paint daha zevkli geldi. programcilikla o kadar ugrasmadim. 2 tane olmasi lazim intro yazmistim. Yani pixelci gorup tifil sanmayin. en baba rutinlerimi hala sakliyorum. :P
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.