Gönderen Konu: 12 aralık sabahı olayları...  (Okunma sayısı 16798 defa)

12 aralık sabahı olayları...

« Yanıtla #15 : 13.12.2006 23:41:54 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Okuyorum 1-2 gündür, aranızda özel olabilir ama dayanamadım. Müsade varsa birkaç fikrimi yazmak istiyorum...

Demin daha düzgün ve uzun yazmıştım ama yanlışlıkla sildim. o yüzden bunu kısa tutmaya çalışacağım...

Cem çok güzel şeyler yazmış. Kendisi beni hatırlamıyor olabilir ama ben onu çok uzun zamandır tanıyorum, işlerini elimden geldiğince takip etmeye çalıştım bir zamanlar, benim patronumla tanışmışlığı var sanırım. Ordan da biliyorum kendisini. Ayrıca IRC'den tanışıyoruz, 7D2'de muhabbet ettik falan filan.. Herşeyden önce adam belli, bilgisi belli, yaptığı işler belli.. Bu tarz bir yaklaşımı MRR'a yakıştıramadım. Belki bilmediğim şeyler de dönüyodur ama ben gördüklerim üzerinden yorum yapacağım. MRR'ı tanımıyorum bile ama insanların üzerini bir kalemde malesef kimse çizemez. ona dellendim...

Ayrıca sizden ricam, kimse kişisel almasın bunu. neticede özgür bir yer burası. aşağılama, rencide, hakaret olayı olmadığı sürece problem yok diye düşünüyorum...

MRR'ın yazmış olduğu bir iki şeye de cevap vermek isterim... Aşağıdadır...

Alıntı yapılan: mrr
3) Forumla alakalı olarak söylediğim tek şey daha iyi birşeyler beklediğimdi. Bir tasarımcı olarak (okuduğum okul tamamen internet ve bilgisayar iletişimi üzerine dayalı Bilgi Üniversitesi Görsel ıletişim Tasarımı) burayı yeterli bulmamak gayet doğal hakkım. Bunu dile getirdiğimde de zıplayan doğal olarak spastika oldu çünkü bu forumdan o sorumlu sanıyorum. Hatta hatırlıyorum spasın yıllardır ben yaparım abi diye atlayışını forum sitesi için. Gayet doğal buluyorum o yüzden spazın bu siteyi korumaya çalışmasını.

şimdi canım kardeşim; her zaman herkes herşeyin en iyisi ister ve kusursuz olmasını ister. Ama bunun değişmesi gerektiğini konuşup bunu yapmaması, yapamıyor anlamına gelmez. Vakit ve konsantrasyon ile doğru orantılıdır.
"Bir tasarımcı olarak" diye sözüne başlamışsın. Daha dur bakalım. Önce bir okulun bitsin, okulda isminden söz ettirir işler yap, iş hayatına gir. Hemen öyle etiketi yapıştırma kendine...

Bizim insanımız kendisine etiket yapıştırmayı çok sever. Böyle tasarımcıyım, şöyle webmaster'ım (ne demekse...), manyak adminim, çok süperim, kralım, vs vs vs..

Sen değil bırak insanlar senin işlerini gördükten sonra "tasarımcı etiketi"'ni sana yakıştırsın. Ben VCD mezunuyum ve kendime göre de gayet uzun zamandır bu tarz işlerin içerisindeyim. (video ve tasarım olarak) evet ben de geçmişte birçok şeye bok atmıştım, bienal'e gidip hadi leeeeeen demişliğim çok olmuştu, ayrıca bu forumun tasarım anlamında daha da güzelleştirilebileceğini biliyorum, sonuçta herzaman herkes birşey bulur yapmak için fakat bunu söylemekten söylemeye fark var.

Ben halen her geçen gün yeni şeyler öğreniyorum, yeni stiller uygulamaya çalışıyorum ki kendimi geliştirebileyim de yaptığım işlerin kalitesi artsın diye. Öğrenmek hiçbir zaman bitmiyor kardeşim..

Burayı yeterli bulmuyorsan, eleştirebiliyorsan; oturursun kusursuz bir forum yazarsın herşeyiyle ve burada paylaşırsın, ondan sonra biz biraz eleştiririz bakalım nasıl oluyomuş diye, ya da Cem'in dediği gibi öyle sağlam işler yaparsın ki "vay lan wild hakikaten harcanmayacak bir kategoriymiş" dedirtirsin insanlara...

Alıntı yapılan: mrr
4) Ben tabiki spaztikaya saygı duymuyorum. Çünkü insanları yaptıkları işlere göre yargılıyorum malesef. Eğer ki ondan başarılı işler, olumlu bir karakter görseydim zaten bir şey söylemezdim. Kimse kızmasın ama ben onu sürekli yaparız, ederiz deyip de hiç bir şeyi yapamıyan birisi olarak görüyorum. Hatta bu düşünceye ben de sürekli yanımda konuşulmasından dolayı kapıldım ilk başta. Spasticayı gayet hiç bir şey yapamayan sadece konuşan birisi olarak tanıdım. Bu çerçevede de, benim takıldığım bir forumu da kendi işlerine benzetmesini istemedim. Artık kabullenemiyorum çünkü baştansavma işleri ve kişileri.

Bu senin kişisel fikrindir. sana göre onun yaptığı işler aptalcadır. Ahmet'e, Mehmet'e, Fikret'e göre üzerinde 3-4 saat tartışılabilecek bir iştir...
Baştansavma işleri ve insanları kabullenemiyorum da demişsin...
Sen bir iş hayatında ilerlemeye başladığında; zaman gelicek kendi stiline, tarzına, kurallarına aykırı işler yaptığını göreceksin. sinir olacaksın. ondan sonra kendinle kavga ettiğini göreceksin. Kusura bakma ama daha katetmen gereken çooooooooook ama çooooooooook uzun yollar var...

« Yanıtla #16 : 14.12.2006 02:02:25 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Offf... Mrr "boktan" lafı geçen topici açtığından beri harbiden "boktan" bir forum olmaya başladı bu. Mrr'nin laneti hepimizi bok çukurlarına sürükleyecek sonunda :)

Benim kızdığım şey Mrr'nin açtığı topicler ve kendi yazdığı cümlelerdir. Kesinlikle başka kişilerin ona yönelttiği eleştiriler beni bağlamaz. Benim tek derdim Mrr'nin kendi beyin dalgalarının oluşturduğu ASCIIlerle. Bu konuya bir açıklık getireyim önce.

Sonra diğer bir konuya açıklık getireyim. Mrr "wildcı" değildir (o da ne demekse). Mrr grafikerdir. Benim Lighthouse Dream demomun tüm grafiklerini çizen adamdır. Mrr çocuk değildir. Yanlış bilmiyorsam 28 yaşında, benden bir yaş büyüktür. Kariyerinin başlarında referanssız bir genç de değildir. Profesyonel yaşamında bildiğim kadarıyla başarılı bir insandır. Ve evet Mrr tasarımcıdır.

Bu paragrafın amacı "yiğidi öldür hakkını yeme" değildir. Yalnızca Mrr'yi tanımayan kişilerin Mrr'nin mesajlarının çocukluğundan olsa gerek yalnış algılarını düzeltmek için bu açıklamayı yaptım. Mesajlar çocukçaydı ama Mrr kesinlikle çocuk değildir!

« Yanıtla #17 : 14.12.2006 02:18:53 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
çocukluk, yaşa bağlı birşey değil ki skate. ayrıca tabii ki yaptığı işe saygım ve beğenim var, bunu da belirttiğimi düşünüyorum bugün attığım mesajdaki anekdotlarla. dediğin gibi, başta tavrı (=hitabet, kullandığı harf dizilimleri, agresyon level'ı) beni de uyuz etmiştir, sonra da kişi oalrak bana ettiği laflar sinirimi katlamaya yetmiştir.

wild ve non-wild, wild in mi out mu, wild scene ruhundan mı değil mi olaylarına girmeyeceğim. yapılanlara bir art-work gözüyle bakarım her zaman. ve aynı zamanda da kod+müzik+grafik içeren bir ürün, tek bir dalda giden üründen daha değerlidir benim için. 3 kulvarda olmasının yanı sıra, bunların uyumu, senktron ve art direction'ı daçok öenmlidir benim gözümde.

« Yanıtla #18 : 14.12.2006 02:41:34 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
yalnızca bilgi olarak yazıyorum, son mesajım özellikle mrr'yi tanımayanlara hitabendi.

« Yanıtla #19 : 14.12.2006 09:45:44 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
mrr ile de spaz ile de konuştum, özelde geçen tartışma neden foruma taşındı onu anlamadım?... bu muhabbet, nightshift sitesini bitirme heycanımı baltalıyor. bitsin artık bu işler... ikinizide ta ıYı tanıyorum, o bakımdan lütfen bu topic'i direk silin. yok edin...

mrr/Bronx , bizim için değerli bir kardeşimizdir. hatta sizin için de değerlidir. ülkesini yabancı platformlarda gayet iyi temsil etmiştir. 1988 yılından beri scene de olan biri olarak söylüyorum, hemen hemen herkesin ne iş yaptığını yada yapamadığını biliyorum. mrr/Bronx, BRONX efsanesinin devam etmesini sağlayan önemli "member" larımızdandır. Eğer bugün halen bana "esas invaders" ile övgü geliyorsa, "story of the long box" ile ilgili süper reaksiyonlar alıyorsam (bunları forum ortamlarında değil, direk yüzyüze) bu mrr'in eseridir.

spaz ve mrr, özelden ne bok yerseniz yiyin, ama şahsi meselelerinizi lütfen forum'a taşımayın bunu sizden rica ediyorum.

teşekkür ederim.

« Yanıtla #20 : 14.12.2006 12:11:29 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Alıntı yapılan: skate
yalnızca bilgi olarak yazıyorum, son mesajım özellikle mrr'yi tanımayanlara hitabendi.

yani bana :) enürüm ben lafımı esirgemem bilirsin... Gördüğüm şey üzerine yorum yaptım ve bunun arkasında da dururum her zaman. mutlaka iyi işleri vardır, değerli biri olabilir, sevilir sevilmez o ayrı...

bırakalım davranışları belirlesin çocuk olup olmadığını...

« Yanıtla #21 : 14.12.2006 14:07:59 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
vigo; her ne kadar seni bi arkadaş olarak sevsem de...

lafın çok yanlış, üzüldüm...

1) özelden hiçbir tartışma ya da diyalog olmamıştır ve dediklerin sanki bu olanların özelden başlayıp buraya taştığı için bunların olduğunu gösteriyor. Ama durum böyle DEğıL. Özelden hiçbir diyaloğumuz olmamıştır. Çocuğun en son noktada konuşma hakkını kestiğim anda özelden attığı bir mesajı da tavrını gösterdiği ve bunu eleştirdiğim için koydum ortaya. Ama senin ifadenle bu tartışma baştan beri özelden yapılmış gibi algılanıyor. Olaya sadece aktarılanlardan şahit olduğun kadarıyla bunu böyle yorumlaman yanlış ve üzücü. Adana, lütfen aradan çık, zaten tartışmada senin yerin hiç olmadı ki... Ben niye durup duruken bu elemanı itham edeyim ki, deli mi sitti beni, zorum ne? Senin grubunun lideri olarak onu koruma tavrını anlayabiliyorum, ama aktarılanları yanlış yorumlamana da sebep veriyor bu. Ayrıca bunca senelik geçmişi olan bir arkadaşlıkta da o çocuğa inanıp kollaman benüz üzdü. Sanırım burada tarih tekerrür ediyor, ben de sana benzeri bir haksızlıkta bulunmuştum, o yüzden bu bakış açısını görmezden geleceğim. Bu konuda da ben söyleyeceğimi söyledim, gerisi boşa artık.

adam 1-2 övgü aldı diye gelip burada tepemize mi mıçsın yani. belki sen buna izin verebilirsin, ama ben tavırlarından hoşlanmadım. emir de tavırlarını eleştirdi. diğer insanlar da hoş bulmadı. demek ki elemanın tavırlarının doğru olmadığını düşünüyoruz. bunun özel tartışmayla ne alakası var! basbayağı bok gibi forum burası diye yazmadı mı ulu orta? oturup bana ulu orta bir yerde sen kimsin, sana saygım yok yazmadı mı ki ben ona özelden cevap vereyim. bunlar forum'da public yazıldıysa public de veririm cevabını. başta admin olarak, forumda tatsızlığıa sebep oldu diye, sonra kişisel olarak. kkişisel olarak tekrar yazıyorum, aramızda özelden geçen hiç bir mesajlaşma olmamıltır, son attılan msn mesajına kadar (pm olarak adlandırdığım buydu); o da forumda yazma yetkisi olmadığı için ordan attığından. NOKTA.

2) Böyle bir salaklığı public yaptığı ve tavrımın yanlış olmadığını göstermek adına bu tartışmayı admin olarak public yürütme kararı aldım. ınsanlar neyi niçin yaptığımı görebilsin ve herşey tamamen şeffaf olsun diye. Bu yüzden bu mesajlar forumdan silinsin tavrını da hoş karşılamadığımı söylemeliyim. Zaten olmamış gibi kabul etmek, sadece kendine yalan söylemektir. Oysa birşeyler oldu. Ama bunun bizim çalışmalarımızı, çabalarımızı engellemesine izin vermemeliyiz. Ben BUNLARA RAğMEN Octalfoam'u keyifle bitirecem. Bir kişinin yaptıkları, dedikleri yüzünden niye bu ortamdaki varlığımdan vazgeçeyim ki? Vazgeçmek istiyorsa kendisi vazgeçsin. Ki şımarık bir çocuğun oyuncağı elinden alındığında ağlaması gibi bununla tehdit edebiliyorsa zaten durmasın bile bence.

Defalarca başımız derde girdi geçmişte, defalarca sorunlar oldu. Ama bunca vakte kadar böyle bir sorunumuz oldu mu kardeşim? Peki niye şimdi böyle birşey oluyor? Bir de bunları düşün lütfen beni yargılamadan önce! Hangi birimiz scene'i yaşadığımız envai çeşit saçmasapan olaylar veya ruhsal sıkkınlıklar üzerine terk etti?
« Son Düzenleme: 14.12.2006 16:23:18 Gönderen: spaztica »

« Yanıtla #22 : 14.12.2006 14:45:32 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
sonuçta ben de bu meselenin kapanmasını istiyorum; bu mesajla kapancak da. ama mrr, şimdiye kadar ne benden, ne de forumdan tavırlarından, saygısızlıklarından dolayı özür dilemedi. Bana yapmış olduğu hakaretleri de yaşına verip geçtim. Cevap hakkını sadece ettiği tribini devam ettirmek için kullandığı için de read-only yapmakta sakınca görmüyorum.