Gönderen Konu: Default olarak butun threadlarin gozukmesi  (Okunma sayısı 13275 defa)

Default olarak butun threadlarin gozukmesi

« : 17.11.2006 15:55:03 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Foruma girdigimiz anda, sadece yeni mesajlarin degil, default olarak butun threadlarin gorunmesi bence cok onemli. (Konu basliklari ilham verir) Bence default config bu olmali.

« Yanıtla #1 : 17.11.2006 16:17:44 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
daha çok talep olursa olabilir. öyle olunca da bu sefer yeniler bir anda görülmüyor.

« Yanıtla #2 : 18.11.2006 06:11:44 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Eski forumdaki gibi view new posts ozelligi eklenmeli zaten.
Ancak su anki durumda bir suru konu basligi olan forum goruntusunden cok maillist gibi gorunuyor. Soyle bir gezinti yapayim dediginizde, tr-demoscene'e donerek gene all threads vs. cok SIKICI prosedur izlenmesi gerekiyor.

« Yanıtla #3 : 18.11.2006 14:57:30 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
zaten tepede kafadan "new posts" var?

« Yanıtla #4 : 18.11.2006 18:53:09 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
hydrogen; isteğini anlıyorum, genelden özele ulaşmak istiyorsun. bunun için giriş sayfasında solda takvimin hemen üstündeki kutuda ALL THREADS linki mevcut. oradan istediğin gibi hiyerarşik dolaşmayı gerçekleştirebilirsin.
istediğin düzenin kalıcı olması, yeni mesajları görmek açısından daha sorunlu. genelde de bugün birşeyler yazılmış mı diye bakıldığı için senin isteğin istisnai bir durum. demin söylediğim linki kullanarak bütün yapıda dolaşmanı öneririm.

« Yanıtla #5 : 18.11.2006 18:56:44 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ayrıca default olarak tüm konularla hiyerarşik düzeni açılış sayfası yapabilirsin de.
adresi: http://www.tr-demoscene.info/bbs/home.php

« Yanıtla #6 : 19.11.2006 14:39:41 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Sanırım ben gittikçe otisizme doğru adımlar atmaya başladım ama zırt pırt yapının değişmesi beni rahatsız etmeye başladı. Her forum update'i beni forumdan soğutuyor bir süreliğine. Örnek olarak en son forum değişiminden sonra admin paneline hiç girmez oldum, bir türlü ısınamadım v.s. şu anda nasılsa öyle kalsın derim. Zaten anca 3-5 aya şu anki haline ısınacağım. Giriş sayfasının değişmesi bile counter'ı sıfırlıyor benim için.

« Yanıtla #7 : 19.11.2006 14:47:50 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
-Not: bu mesaj ofkeli bir mesaj degildir. Tamamen amaan yahu kardesim seklinde tatli bir sohbet edasinda, o ifadeyle yazilmistir. Smiley felan da kullanmak istemedim. Ondan bu notu ekledim basina.

Simdi de cevap:
Aayy ay. Sanki yuz kisi forumun nasil olmasi ile ilgili gorus bildiriyormus da bu sistem onun uzerine temellenmis gibi benim istegimin istisnai bir durum oldugunu soyleyerek spaz kanimi dondurdun. Genel olarak forumda kimse gorus bildirmiyor. Bu demek degildir ki herkes herseyden memnun veya degil. Su anki sistem benim dedigim sekilde degistirilse bile gene kimseden olumlu veya olumsuz yorum gelmeyecek.  

Neyse ben boyle de kullanirim. Kasmayin. Ama elestiriden de bir sey cikmaz. Polling felan acmayin sakin.

Haydi gorusuruz.

bu forum bok gibi oldu

« Yanıtla #8 : 19.11.2006 18:57:40 »
Hızlı düğmeleri aç

mrr

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emre.co.uk
özür diliyorum ama son yapılan bu forum benim scene ile alakamı kesicek noktaya geldi. buraya girip de hiç bir şey göremiyorum. bi 7D6 nın tarihine bakmak için girip kaç kere sinir olup çıktım.

hydrogen haklı. benim fikrim; bok gibi olmuş çok özür diliyorum çünkü ne nerde asla ulaşamıyorum. sadece son atılan mesajları değil neyin nerde olduğunu kompile görmek istiyorum..

eminim bana da tepkiler olabilir "siteyi kullanamıyorsun" diye. ama işim gücüm weble alakalı bi insan olarak siteye girip de bişey bulamadan çıkıp defalarca koyiim bu siteye diyosam bence bu sitenin süper büyük bir navigasyon problemi var..

sakin sakin yazamadım bu maili çünkü her defasında internet kafeye gelip belki bugün verimli bi şekilde bişiler bulurum forumumuzda umutlarından sıkıldım..

şifremin ikide bir kendi kendine değişmesinden, login probleminden de bıktım.. aay bu kadar mı kötü olur ya, bi de bu işten anlıyan adamlar olarak yapıyonuz siteyi...

hakketen özür dilerim ama aylardır nerdeyim soran olursa bu siteyle uğraşmaktan bıktığım için uğramıyorum foruma.

« Yanıtla #9 : 19.11.2006 19:48:36 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ifaden ve tavrın hiç hoş değil, burada daha agresif bir yazım vardı, ama düşündüm de, senin stilinde cevap vermeye hiç gerek yok.

beğenmeyene zorla gir demiyoruz. ayrıca scener olmayı, alakalı olduğunu iddia ettiğin web üzerinde tonla sitede kullanılan bir forum yazılımının kullanılabilirliği ile bağdaştırarak terk ediyorsan hiç scener olmamışsın ki sen zaten. scene, bir foruma girip mesaj geyiği yapmak değil, ara ara da olsa demoscene kültürüne  ve estetiğine uygun üretim yapmaktır. yer yer 'sidik yarıştırmak' da vardır. o yüzden hodri meydan, beğenmiyorsan daha iyi ve yenisini yap da kullanalım. yaptığın 2-3 videoyu küçümseyecek değilim, ama wild entry'lerin scene'le alakası ne kadarsa forumun da demoscene ile alakası ancak o kadar olur. forum bir iletişim platformudur. 'boktan' ifadeler ve tavırlar, insan ilişkilerinde olduğu gibi hoş karşılanmaz.
« Son Düzenleme: 19.11.2006 21:15:33 Gönderen: spaztica »

« Yanıtla #10 : 19.11.2006 19:52:54 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
sırf navigasyon becerini kontrol etmek için deneyeyim dedim; ALL THREADS linkine bastım, sonra oradan partiler başlığına tıklayarak 2, bilemedin 3 tık ile 7d6 partisiyle ilgili duyuruya ulaştım.

şimdi düşünüyorum da, acaba hangisi bozuk? 2 tıkta bilgiye ulaştığın hazır bir forum yazılımı mı, yoksa senin kullanma becerin mi...
« Son Düzenleme: 19.11.2006 21:16:45 Gönderen: spaztica »

« Yanıtla #11 : 19.11.2006 20:59:12 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@Mrr: Yorumun beni çok üzdü. Özellikle "özür diliyorum ama son yapılan bu forum benim scene ile alakamı kesicek noktaya geldi" lafını beklemezdim senden.

Türkiye'de bu boktan koşullarda insanlar partiler düzenledi, dergilere yazılar yazdı, TV programları yaptı, irili ufaklı buluşmalar yapıldı v.s. v.s. Bu insanların tek amacı scene'in ne olduğunu anlatmaktı. şimdi scene'in anlamını kavradığından hiç şüphe duymadığım bir scener kalkıp "internetteki bir forum" ile "scene" arasında ilişki kuruyor. Dediğim gibi duygusal olarak yalnızca hissettiğim şey "üzüntü" oldu.

Demek bu forum kapansa Türk scene'i sekteye uğrayacak ha... CH, SK, DE, CO.UK v.s. uzantılı scene siteleri kapandığında acaba o ülkelerdeki scene ne derece etkileniyor bundan?

Tr-Demoscene forumu yalnızca Türk scenerlarının bir araya geldiği bir forumdur. Bu tanımla ilgili problemi olan var mı?

forum-tr-demoscene != tr-scene
tr-scene != scene

forum-tr-demoscene  !== scene

Tip olarak da alakasız anlayacağınız...

Ben de bu mesajı gayet sakin yazdım aynı Hydrogen gibi. Hiçbir kötü anlam çıkarmayın.

« Yanıtla #12 : 19.11.2006 21:19:13 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
noluyoruz yahu?

kişisel olarak forumla ilgili bi sıkıntım yok, herşey de kolaycana erişilebilir şekilde. sanırım sinirler gerilmiş biraz...

Zaten bi avuç insanız şurda aman diyeyim... basit şeylerden ötürü kırmayın birbirinizi...

kapışma!

« Yanıtla #13 : 19.11.2006 21:42:09 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
en azından hareketli "reply" ler görücem diye düşünüyorum bu topic'de. ne güzel! mutlaka ama mutlaka kapışcak bişi buluyoruz helal bize.

bu arada mrr, ben senin yerinde olsam , cevabımı 7d6'da verirdim... yani göt düşüren bi product'la...

bu arada spaz, ben senin yerinde de olsam, aynen, mrr'yi indirmek için bi entry, bişi, bi video, bi anim belki bi wild entry bişi yapardım...

hatta compo'nun adını görür gibiyim

"mrr vs spaz"

neden olmasın? platform independant... her şey serbest!
ister code, ister anim, ister foto...

ciddi versiyon;
kardeşler, canlar sakin olun...
bakın bi resim attach ediyorum, forum'a login olur olmaz, son geliş tarihinizden yeni login yaptıınız ana kadar olan YENı mesajları linkten görebilirsiniz!
« Son Düzenleme: 19.11.2006 21:45:29 Gönderen: vigo »

« Yanıtla #14 : 19.11.2006 22:28:48 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@vigo: senin yorumunu okuyunca 5th element'den bir quote geldi aklıma.

Alıntı
- Good philosophy, see good in bad, I like.