Gönderen Konu: unofficial izmir scene meeting #1  (Okunma sayısı 3326 defa)

unofficial izmir scene meeting #1

« : 24.04.2006 00:30:42 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
sessiz sedasiz, bugun;

ben, stranger, whip (ve whip'in oglu), metallic ve rambo kar$iyakada bulu$tuk.. cok ama cok guzeldi.. gecmi$ 8 yilin hizli bir anlatimina muteakiben, genel konular, introlar, demolar ve eski anilar konusuldu.. 53280 mi background rengi yoksa 53281 mi background rengi tarti$ildi  :D

meeting olurda meetro olmaz mi dusuncesi ile, pc icin meetro yapildi.. (nfo vs hazir olunca rls olacak + bide stranger'in pc'sinde logo garip gozukuyormus, skype'den webcam ile gostermeye calisti ama intro cali$inca webcam devre di$i kaldi, bu yuzden bilemiyom herkesin makinada dogru cali$acak mi..)

eglendik, co$tuk, cocuklar gibi $endik :)

« Yanıtla #1 : 24.04.2006 02:22:19 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Süper haber. ızmir'deki tüm sevdiğim scener kardeşlerime saygılar. Bir dahakine bizi de çağırın yaw, aramızda çok deli var atlayıp otobüse gelecek :)

Bu arada 53280, 53281 olayı için şöyle bir mantık yürütmüştüm ben hep. ıç ekran kapalı olduğunda geçerli tek renk border rengi. Bu durumda asıl renk o ve diğer iç ekran zemin rengi onun içine eklenmiş. Kısacası üvey evlat o, secondary birşey :D Bu durumda 53280 asıl renk, yani border rengi, 53281 ise onun içinde kalan köle renk. Tabii benden başka kaç kişi böyle salak bir şekilde olayı algılamıştır o da tartışılır.

Anti tez şöyle olabilir. Commodore'da borderlar sonradan kapatılmıştır. Borderlar açıldığı zaman tüm ekranda iç ekran zemin rengi hakimdir. Bu durumda asıl renk o, border rengi ise köle renktir.

Bu durumda ben bu kadar boşuna geyik yapmış oluyorum tabii :)

« Yanıtla #2 : 24.04.2006 02:41:35 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
ehehe :)

valla, tarti$mayi hemen cep telefonu + frodo + poke 53280,0 ve 53281,1 ile sonuclandirmi$tik.. sonradan $d021 felan bi$iye gecti konu, ben o konulara cali$mami$tim sadece dinleyici oldum.. ama en son konu packer, cruncher ve linker ile ilgili bir$eydi.. sledge hammer linkermi$ onu ogrendim, metallic'in packer'i cok iyiymi$ onu da ogrendim.. ve nightlord'un demo takdiri yazisini bir kere daha okumam gerektigini farkettim.. guzeldi yani..

bir sonraki ne zaman olur bilmiyorum ama haber veririz :D

« Yanıtla #3 : 24.04.2006 04:55:58 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
OOooo.. ne guzel izmir'den de 2-3 release bekleriz artik. super olur..
herkese selamlar...

ilahi tURbO.. Defender of the Crown'un 2. diski calismadi!.
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

« Yanıtla #4 : 24.04.2006 09:51:08 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Sabırsızlıkla bekliyoruz meetroyu bu arada. Belirtiim dedim :)

« Yanıtla #5 : 24.04.2006 12:28:02 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
analog meetro '06

:)

« Yanıtla #6 : 24.04.2006 12:50:17 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Vay be ilk indiren ben oluyorum sanırım :).
Bakalım nasıl bişey yapmışsınız, aha indi.

---izledikten sonra-----

Süper, welcome back Analog, its good to see you again here :)

Bu arada dayanamadım bende bursada bir unofficial scene meeting yaptım. Ben, ragnor, ragnor, ragnor ve ragnor geldi, ragnor'da gelecekti ama işi çıkmış gelemedi, ragnor'a ise hiç ulaşamadık ki haber verelim, neyse bir daha ki sefere artık. Valla çok eğlendik öyle bir eğlendik ki anlatamam, yakında bizde bir meetro çıkarabiliriz, artık ragnor tembellik etmeyip kodlarsa...

Yaa işte böyle.

Kıssadan hisse hoşgeldin analog!

« Yanıtla #7 : 24.04.2006 13:07:07 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
tesekkurler, intro pek ahim $ahim degil, ancak meeting yapilirsa adettir, meetro yapilir.. meeting yapipta meetro yapmayanlar utansin (seninde meetronu bekliyoz) :)

asil stuff'lari bir sonraki $eylere sakliyoz acikcasi..

« Yanıtla #8 : 24.04.2006 13:20:31 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
Alıntı
Originally posted by GnoStiC@Apr 24 2006, 12:28 PM
analog meetro '06

:)
[post=7246]Quoted post[/post]
[/b]

intro çok tatlı olmuş. özellikle müziği çok sevdim. yalnız bi sonraki product'ta bize greet geçmeyi unutmayın :)

bu arada analog'un dönüşüne de sevindik :)

« Yanıtla #9 : 24.04.2006 13:38:33 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Cok hos bir intro. Cok sevindim scene'e geri dondugunuze.

Stranger hala o Michael Jackson resmini yollayacaksin bana. Ha bir de Istanbul'daki partiye izmirden herkesi getirme sozunu hatirlatirim:)
Summer Assembly yapilirsa bu sene kacirmam:)(Ulan gene buyuk konustum:P, ilk partiyi kacirmak cok koymustu, bizim Endo ve Skate parti adresini bile bana sormuslardi, onlar gitti ben gidemedim, ha sahi, Summer assembly c64 party invitationunu da bir ara koyalim buraya hatira olur)

Gecen gun welcome to the world of analog'u dinledim. Tms'e selamlar. O muzik demoda yayinlanmaliydi, cok guzel giderdi bir demonun arkasina.

God'cim duyuyor musun? Bak adamlar meetro bile yapmislar. Hep bir sonraki partiye ben de bir seyler yapacagim diyorsun yap artik be kardesim:)

« Yanıtla #10 : 24.04.2006 13:46:07 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
75 Hertz'de intro görünmeyecek kadar çok titriyor ne yazık ki bende (ekranın yalnızca yukardan 10'da 1'i titreyerek gözüyükor, gerisi siyah ekran). 60 Hertz'de ise ara ara titreyerek izlenebiliyor ama bu sefer de scroll acayip yavaş geçiyor. Yaklaşık 20 dakika izledim introyu ve scroll sona ermemişti hala. :)

Benim yaşadığım problemlerin yanı sıra intro çok tatlı olmuş. Analog'un bu 7 sene aradan sonra yayınladığı ilk productı ama son olmamasını umuyoruz.

Bu arada biz meetro olayına girmiyoruz çünkü buluşma mekanı olarak çay bahçesi falan takılıyoruz. Gerçi bir PSP vardı ortamda ama kim uğraşacak :P

« Yanıtla #11 : 24.04.2006 14:21:22 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
muzik aslen, whip tarafindan yaptigimiz bir karate oyunu icin yapilmisti.. amiga zamanindan kalma, yil 1993 felan..
ve greetz konusunu stranger'a iletirim, keza tum textleri o yazdi :)

Alıntı
Originally posted by spritus@Apr 24 2006, 01:20 PM
intro çok tatlı olmuş. özellikle müziği çok sevdim. yalnız bi sonraki product'ta bize greet geçmeyi unutmayın :)
[post=7251]Quoted post[/post]
[/b]

« Yanıtla #12 : 24.04.2006 14:27:00 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
1. bende 75mhz sorunsuz gerci ama bu bir bahane degil.. ayni sorunu yasamadan cozmem de zor gibi..

2. meetro konusunda; bizde sahilde bir yerde bulustuk, bir yerlere gideriz diye dusunurken, kendimizi arabayi parkettigimiz yerin hemen kenarindaki bankta konusurken bulduk.. sonrasinda kumpir + kumru olayina girildi.. sonra dagildik.. ancak gelenegi bozmamak icin meetro bilahare evlerimizde yapildi..

Alıntı
Originally posted by skate@Apr 24 2006, 01:46 PM
75 Hertz'de intro görünmeyecek kadar çok titriyor ne yazık ki bende (ekranın yalnızca yukardan 10'da 1'i titreyerek gözüyükor, gerisi siyah ekran). 60 Hertz'de ise ara ara titreyerek izlenebiliyor ama bu sefer de scroll acayip yavaş geçiyor. Yaklaşık 20 dakika izledim introyu ve scroll sona ermemişti hala. :)

Benim yaşadığım problemlerin yanı sıra intro çok tatlı olmuş. Analog'un bu 7 sene aradan sonra yayınladığı ilk productı ama son olmamasını umuyoruz.

Bu arada biz meetro olayına girmiyoruz çünkü buluşma mekanı olarak çay bahçesi falan takılıyoruz. Gerçi bir PSP vardı ortamda ama kim uğraşacak :P
[post=7253]Quoted post[/post]
[/b]

« Yanıtla #13 : 24.04.2006 14:28:41 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
tesekkurler, worldofanalog.xm 1 kusur mb.. zaten fotograflar ve hidden part yuzunden 1,5 mb yer kaplami$ken, daha da buyutmek istemedik..
+ worldofanalog.xm 'in yeri var, ehehehe :)

Alıntı
Originally posted by Hydrogen@Apr 24 2006, 01:38 PM
Cok hos bir intro. Cok sevindim scene'e geri dondugunuze.
...

Gecen gun welcome to the world of analog'u dinledim. Tms'e selamlar. O muzik demoda yayinlanmaliydi, cok guzel giderdi bir demonun arkasina.

God'cim duyuyor musun? Bak adamlar meetro bile yapmislar. Hep bir sonraki partiye ben de bir seyler yapacagim diyorsun yap artik be kardesim:)
[post=7252]Quoted post[/post]
[/b]

« Yanıtla #14 : 24.04.2006 14:46:23 »
Hızlı düğmeleri aç

stranger

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Tuhhh :) Tongaya dustum Info dosyasındaki prod.larIn tarihleri yanLI$ ve eksik.  MS!'in gonderdigi dosya uzerinden gitmisim... Neyse
birazdan duzelir..

Greetz greetz herkese greetz :) Dogrudur ya.. Bu ilk IsInma turLarI arada unutkanLIklar oluyor..
Valla esas buyuk suprizimiz var 1 hafta mI desem? 2 hafta mI desem??