Gönderen Konu: Turkiyede BMX  (Okunma sayısı 6961 defa)

Turkiyede BMX

« : 03.04.2006 17:24:38 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Selam arkidisler :)
Daha once bir kac arkdasin BMX ile ilgilendigini duymustum saolsun pne bi arkadasim bitimi kanlandirdi merak ettim bende

TR'de BMX sporunun durumu nedir?

Flatland olayini biraz acar misiniz?

Flatland icin uygun BMX modeli nedir TR'de bulunur mu fiatlar kac il kac arasi degisir...?

Turkiyede BMX

« Yanıtla #1 : 03.04.2006 17:35:29 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı
Originally posted by Bakkada@Apr 3 2006, 04:24 PM
Selam arkidisler :)
Daha once bir kac arkdasin BMX ile ilgilendigini duymustum saolsun pne bi arkadasim bitimi kanlandirdi merak ettim bende

TR'de BMX sporunun durumu nedir?

Flatland olayini biraz acar misiniz?

Flatland icin uygun BMX modeli nedir TR'de bulunur mu fiatlar kac il kac arasi degisir...?
[post=6643]Quoted post[/post]
[/b]
şanslısın ben BMX'imi satıyorum. Türkiye'de özellikle Bağdat Caddesi civarında sıkı BMXciler mevcut. Benim BMX'imin markası Track. Özelliği kadranının ömür boyu garantisi olması. Kısacası acayip sağlam bir alet. 400€'a satıyorum. 450€'a almıştım ancak Track'in Türkiye'ye girişi durduruldu. Kısacası bisiklet çok değerlendi. Ben de aldığım yere değer biçtirdim ve bana 400€'a satabileceklerini söylediler. Benim de bir kuruş aşağı inmeye niyetim yok tabii ki :) Eğer daha uygun fiyatlı birşey arıyorsan ıstiklal'de Galatasaray'ın aralığından aşağıya doğru in biraz, sağ taraftaki spor mağazasına dal ve Hakan'ı sor. O sana yardımcı olacaktır.

Bisikletimi satma nedenim, kaykay aşkımın fena halde geri gelmesi ve 1 senedir hemen hemen hiç bisiklete binmemiş olmam. Bisikletim de birlikte bindiğimiz için abimin evinde duruyor, daha doğrusu yer kaplıyor. Bu yüzden satma kararı aldım.

Turkiyede BMX

« Yanıtla #2 : 03.04.2006 17:36:33 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hehehe....
keşke bunu bana 1989 da sorsaydın...
yanlız halen "rulez" olan bişi var oda "GT" marka bmx...
sirkecide filan bulursun.

flat-land adından da anlaşılacağı gibi düz alan da binme...
genelde, bizim "hareket" tabir ettiimiz olaylar....
önü kaldır, arkayı kaldır gibi .... :)

street, vert ve dirt de var...

street en sevdiimdir.... durmadan gidersin, önüne ne çıkarsa üstünden atlar zıplarsın.... durmadan....

vert ise "half-pipe" ki hiç deneme şansım olmadı....

dirt ise, çamurda filan doğal ramplardan zıplama atlama filan....

en baba bmx cin kim dersen sana eskilerden

"edie fiola" derim

yenilerden "matt hoffman", dave mirra, ryan nysquit (yanlış mı ne?)

gibi...

mrr de bi ara bmx ci oldu.

Turkiyede BMX

« Yanıtla #3 : 03.04.2006 17:56:32 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Hmmm biraz arastiralim :)
@vigo:abi sen 89'da sordum farzet :P
@skate:abi kaba tabirle su an 400euro'yu  bana soksan girmez :)

Fiyatlarin bu kadar ucuk oldugunu tahmin etmemistim tabi :)

Turkiyede BMX

« Yanıtla #4 : 03.04.2006 18:31:25 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı
Originally posted by Bakkada@Apr 3 2006, 04:56 PM
Fiyatlarin bu kadar ucuk oldugunu tahmin etmemistim tabi :)
[post=6648]Quoted post[/post]
[/b]
Herhalde pahalı, saraçhaneden mountain bike mı alıyon olm. Ayrıca bir fuarda 2500€'luk mountain bike da görmüştüm o da ayrı bir mevzu tabii ki.

Ben bisikletimi Hakan'a bırakıcam walla, tam da bahar dönemi. Maksimum 1 ay veriyorum satılmasına :)

Turkiyede BMX

« Yanıtla #5 : 04.04.2006 10:49:01 »
Hızlı düğmeleri aç

mrr

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emre.co.uk
uyy tam ben konum (bisiklet)

öncelikle eminönünde çok kaliteli bisikletler satan bir abim var. (manevi) fiyatından çok ucuza alabiliriz ordan.. Sanıyorum şu an elinde 2 tip BMX var.

birisi Street, biri de flatland.. ikisi de 750 Euro civarında..
markaları KHE.. (GT kadar olmasa da gayet iyi bir marka)

ama şöyle bir süper gelişme oldu TR'de BMX açısından: Salcano (Türk markası) tam 300 milyona harbi bir BMX çıkardı. Direksyonu 360 derece dönebilen GYRO aksamı ve tekerlerin yanına takılı (basmak için) PADler ile... Ben bir arkadaşa almıştım ondan, gayet sağlam ve yeterli bir bisiklet....Ama tabi tam flatland değil bu BMX.. Türk işi olduğu için karışık yapmışlar...Ön çarkı fazla büyük, vs...

Flatland için en önemli nokta (yılların BMX cisi gibi konuşsam da, öyle değil..) zinciri çeviren ön çarkın küçük olmasıdır. yani pedallara bağlı olan çarkın.. bu çark ne kadar küçük olursa pedalı çevirmekle o kadar tork üretirsin..

ıkinci önemli nokta da, GYRO denilen , direksiyonun 360 derece dönmesini sağlayan aksamdır. Kablolar karışmadan ve frenler de kullanılabiliyorken direksiyon (gidon) döner ...

aslında üçüncü nokta da iki tekerleğin birbirine yakın olmasıdır. arkayı veya önü kaldırırken kolaylıkla kalkması için bisikletin...

bide şöle bişiy söliyim BMXler en ağır bisaiklet statüsündedir. 15-20 kilo arasında..ne kadar ağır olursa o kadar iyi değil ama tabi ağırsa iyi demek olabiliyor azcık dengeye bağlı olarak...

TRACK  çok iyi bir marka. fiyatı da aslında uygun Bakkada.. Sen bence bir bak Skate'in bisikletine.. ha diyosan ki beginnerim, ilk etapta bi BMXim olsun yeter, o zaman salcano'ya da bakabilirsin alternatif olarak ama tabiki asla TRACK gibi prof. bir bisikletin yerini tutmaz....

aah ah bi zamanlar street  GT'im vardı klasik kromoli..
sonra yeşil bi KHE'm oldu flatland. şimdi hiçbiri yok

Turkiyede BMX

« Yanıtla #6 : 04.04.2006 11:41:15 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by mrr@Apr 4 2006, 09:49 AM
uyy tam ben konum (bisiklet)

öncelikle eminönünde çok kaliteli bisikletler satan bir abim var. (manevi) fiyatından çok ucuza alabiliriz ordan.. Sanıyorum şu an elinde 2 tip BMX var.

birisi Street, biri de flatland.. ikisi de 750 Euro civarında..
markaları KHE.. (GT kadar olmasa da gayet iyi bir marka)

ama şöyle bir süper gelişme oldu TR'de BMX açısından: Salcano (Türk markası) tam 300 milyona harbi bir BMX çıkardı. Direksyonu 360 derece dönebilen GYRO aksamı ve tekerlerin yanına takılı (basmak için) PADler ile... Ben bir arkadaşa almıştım ondan, gayet sağlam ve yeterli bir bisiklet....Ama tabi tam flatland değil bu BMX.. Türk işi olduğu için karışık yapmışlar...Ön çarkı fazla büyük, vs...

Flatland için en önemli nokta (yılların BMX cisi gibi konuşsam da, öyle değil..) zinciri çeviren ön çarkın küçük olmasıdır. yani pedallara bağlı olan çarkın.. bu çark ne kadar küçük olursa pedalı çevirmekle o kadar tork üretirsin..

ıkinci önemli nokta da, GYRO denilen , direksiyonun 360 derece dönmesini sağlayan aksamdır. Kablolar karışmadan ve frenler de kullanılabiliyorken direksiyon (gidon) döner ...

aslında üçüncü nokta da iki tekerleğin birbirine yakın olmasıdır. arkayı veya önü kaldırırken kolaylıkla kalkması için bisikletin...

bide şöle bişiy söliyim BMXler en ağır bisaiklet statüsündedir. 15-20 kilo arasında..ne kadar ağır olursa o kadar iyi değil ama tabi ağırsa iyi demek olabiliyor azcık dengeye bağlı olarak...

TRACK çok iyi bir marka. fiyatı da aslında uygun Bakkada.. Sen bence bir bak Skate'in bisikletine.. ha diyosan ki beginnerim, ilk etapta bi BMXim olsun yeter, o zaman salcano'ya da bakabilirsin alternatif olarak ama tabiki asla TRACK gibi prof. bir bisikletin yerini tutmaz....

aah ah bi zamanlar street GT'im vardı klasik kromoli..
sonra yeşil bi KHE'm oldu flatland. şimdi hiçbiri yok
[post=6664]Quoted post[/post]
[/b]

Oncelikle bilgiler icin teskur :)
Abi gonul ister ki en guzeli en profu olsun ki kafan agrimasin.
Ben acemiyim boktanin aliyim ogrenince profa gecerim dusuncesini pek sevmiyorum.Bu sefer aldigin boktan malzeme yuzunden acemiligin cok cok cooook uzun suruyo.ama bu kadar agir masraf yapmaktan beni korkutan iki nokta var:
1.o kadar param yok :P
2.Ben bu ise ole gonul koymus hayatim bu diyen bi adam degilim.Zaten yas kemale eriyor ama biraz enerji harciyim harcarken de eglenceli bisiler yapiyim.Ole cik sokaga kos git agirlik kaldir indir bu saatten sona beni sarmiyo.

Bakalim salcanoyu bir arastirayim,tabiki her zaman oldugu gibi yurtdisinda her bok ucun burda pahali !@*?!??@

Turkiyede BMX

« Yanıtla #7 : 04.04.2006 11:49:04 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
http://www.pedalbisiklet.com/default.asp?g...SalcanoEvil.jpg

belki benim disimda da biti kanlanan olmustur deyi buraya yaziyorum :)

Turkiyede BMX

« Yanıtla #8 : 04.04.2006 13:05:11 »
Hızlı düğmeleri aç

mrr

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emre.co.uk
Alıntı
Originally posted by Bakkada@Apr 4 2006, 10:49 AM
http://www.pedalbisiklet.com/default.asp?g...SalcanoEvil.jpg

belki benim disimda da biti kanlanan olmustur deyi buraya yaziyorum :)
[post=6670]Quoted post[/post]
[/b]

tamam benim eminönündeki adamın sitesi bu zaten..
bişi yaparız istersen.. ama gene de skate'in teklifini bi düşün derim..

Turkiyede BMX

« Yanıtla #9 : 04.04.2006 13:21:14 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by mrr+Apr 4 2006, 12:05 PM-->
QUOTE(mrr @ Apr 4 2006, 12:05 PM)
\n\t\t\t\t\t\t\t\t\t
<' + '/div>\n\t\t\t\t\t\t\t\t\t