Gönderen Konu: nightshift reportz  (Okunma sayısı 28022 defa)

nightshift reportz

« Yanıtla #60 : 09.03.2006 06:22:11 »
Hızlı düğmeleri aç

anesthetic

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info/
spread edilecek diye başlayan topic'e yolladın sen :)

nightshift reportz

« Yanıtla #61 : 09.03.2006 20:28:14 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Sabah uyandığımda saat 6:30 filandı, her şeyim hazır olmasına rağmen bazı gizli güçlerin etkisinden mütevellit grubumla bayağı bir geç buluştum. Parti mekanına taksilerle gittik, Erik/RDT’nin belirtmiş olduğu gibi bende sadece register işlemi sırasında 10 dakikalık bekleme dışında sorun yaşamadım. Parti mekanına adım atınca birden geçici bir flashback duygusuna kapıldım, International Karate oyunundaymışım gibi geldi... ılk farkettiğim Skate/Glance’in önceden gelip masasına kurulmuş olduğu idi. ıçeri girip insanlarla görüştükten hemen sonra masamıza yerleştik. Sabırsız grupdaşlarım hemen pclere saldırmak, işlerini yetiştirmek heyecanı içindeydiler... O sırada hepimiz hayatın bir köşesine savrulduk ki, Erik ile kahve içerken masalarını zaptettiğimiz Ascreaus geldi. Onlar makinalarını kurunca ben genelde etraflarında dolaştım, çünkü Hades/ASC displayli filan bir devre, birde port expander yazan bir şeyler yapmıştı, her doğal c64 hardwarei gibi bunlarda ilgimi cezbetmişti. Neyse bir döviz davası yüzünden ben, Aegis ve Hades/ASC parti başlangıcını kaçırdık.
Sonra gelince yemek yedik grupça, yalnızca enerjisini RJ45’ten kafadan çatlak arkadaşım Dec1pher/RDT’em gelmedi yemeğe... Sonra ben biraz çapraz geliştirme seminerini dinledim az biraz, güzeldi... Yukarıda mod dinleyen Erik’le oturduktan sonra nasıl olduysa akşam vakti geldi, akşam yemeği için kebapçıya gittik, mis gibi is kokup mekana teşrif ettik, dayanamayıp üstümü değiştirdim ben... O arada gözüme çarpan bir şey oldu, bizim bir zamanlar 64cü diye bilip kendimize dost bildiğimiz Bakkada/ex-DemoDojo BlitzBasic’te kod kasıyordu, ben aferim dedim sitemle. Bir zaman Commodore 64 ile uğraştım, Wisdom/CRS’nin getirdiği Commodore dergilerini okudum. O sırada Wisdom müziği ile uğraşıyordu. Bir ara eşantiyon pizzalar olduğunu anlayıp yemek istedik Erik ile maalesef bir şekilde kayboldu onlar. Sonra demo gösterimine başlandı. Grubumdakilerin de dahil olmak üzere yapılan tüm demoları ilk defa izledim. Gösterim bittikten sonra şöyle bir uzanayım dedim ama olmadı. Endo’nun Commodore 64’ünde oturup izledim, bir Commodore 64’çüyüm diye geçinen scener olarak ilk defa pek çok demoyu gerçek Commodore 64’te izledim. Emülatör neden sucks böyle zamanlarda öğreniyormuş insan.... Sabaha doğru gerçekten bir scene konferansı oldu bana göre, Crescent’ten, Glance’den, Bronx’dan her bir gruptan birkaç uykusuz eleman (geneli dinozor) oturup gözümüzün önünde scene tarihçesi geçtiler... Bu konuşmadan çok şey öğrendim çok fikir kazandım. Ödül töreni çok sürmedi, zaten üzüldüğüm bir konu vardı; insanların bazıları partinin sonunu beklemediler, çeşitli bahanelerle gittiler. Oysa bence herkes (çok ya da önemli işi olmadıkça) orada hiç olmazsa 12’ye kadar durmalıydı... Bizim grup pek çok güzel hediyeleri kaptı... Partiden ayrılmadan Linux’un bir dağıtımı olan Ubuntu orijinal cdlerini Spaztica verdi, buda ekstra hoşuma giden bir şey oldu. Giderken Nightshift askeri alınca herkes ben aykırı olayım diye palmiye ağacını ve kayalıkları ve de çaktırmadan siperleri aldım. Parti harikaydı... 7D5’te yaşadığım şeyler yine başıma geldi dönüş yolunda, duyduğum her müzik sanki SID gibiydi... Size de oldu mu???

Yorumlar...

Partide özellikle mutlu olmamı sağlayan bir çok şey oldu... Mesela organizasyonla ilgisi olmayan ve son zamanlarda çok çok sevdiğim ve üyelerine saygı duyduğum Glance ile rahatça iletişime geçebildik. “Abi  bi dakka şu işi halledelim...” gibi tepkiler yerine “vay peandoas gibi tepkiler” aldım adamlardan:). Sonra partide çektiğimiz fotoları anında upload edebiliyorduk, buda çok iyiydi, neden derseniz, birçok böyle unutulmuş kaybolmuş foto vardır parti tarihçelerinde:P.  Raven, Aliens gibi eski ve sessiz grupların hala sağ olduğunu gördük... Almanya’dan yabancı scenerlar ve hardware satan bir şirket geldi, rahatça, ucuza istediklerimizi alabildik... Ortam çok iyiydi, rahattı. Devamlı şekilde demo gösterildi, eğlendik... Kullanmamıza müsaade edilen C64 gibi donanımlar vardı ki, bu da çok güzel fikirdi, bilmeyenler gelip mıncıkladılar 64ü... Linux cdsi dağıtıldı. Harikaydı, hiç yabancı parti görmedimse de buda bence en az onlar kadar zevkli oldu...
Teşekkürler...

Peandoas/Resident

[daha ayrıntılı bir rapor yazacağımda okulu bir türlü halledemedim, kusuruma bakmayın]

nightshift reportz

« Yanıtla #62 : 10.03.2006 13:58:52 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
ınce detay bir party report…..

Evdeki son anlar…

Saat 23:00’te buluşup trene binicez. Ama ben haylen daha bir yandan MSN den dec1pher ile fikir-kod alışverişi yapıp bir yandan WASTED’i yetiştirmekle uğraşıyorum. Guya demo öğlen bitecekti ve kamerayla şöyle rahat rahat DVD kalitesinde bir video çekecektim. Ehah :) her zamanki gibi hesaplar tutmadı. Kızılay dolmuşuna öyle bir bindim ki, yol boyu acaba şunu aldım mı bunu aldım mı diye düşünmekle geçti….

Trene biniyoruz…

Scg, Anesthetic ve Flexi garda kadroyu tamamladık. Tren e bindik. Flexi’nin menü canavarı fotoğraf makinesi sorunları, Anesthetic’in trende kola koyma çabası, Scg’nin gözlüğünü TCDD treni camında parçalaması dışında bir vukuat olmadan sabah 7-8 gibi ıstanbul’a vardık.

Ekibin geri kalanı ile buluşma….

Haydarpaşa garı az ilerisinde dec1pher ve Erik ile buluştuk. Erik sanırım demirbaş gibi hiç değişmeyen bir insan. Saç, sakal, endam hatta t-shirt e kadar zerre değişiklik yok :) . Ordaki bir vapur iskelesinde Peandoas ve kuzeni ile buluştuk. Ve tamam olduk.

Mekana geliş…

Herkes uyku sersemi gibi, Vapur’ daki simit ve çaylarla biraz kendimize geldik. Ankara simitini aramadım değil( ıstanbul simiti sux). Vapurdan iner inmez az ilerdeki taksilerle mekana geldik.

Nightshift'e vardık…

Mekan kapısında bir kedi ile karşılaştık. Biz kapıyı açınca kedi içeri girdi ve aşağı merdivenlerde kayboldu. Bazılarımız o kedinin Mrr’ın ajanı veya bizzat kendisi olduğunu düşündü. Esas mekana gelince baya erken geldiğimizi anladım.

Bitmeyen işler….

“Aceleye gerek yok, işler yetişir”  , mantığı ile j2me demosuna giriştik. Anesthetic’te text mode demo için eksik kalan yerleri yapıcak ama PC’nin CD-rom engeline takıldı, neyse ki bu sorunu usb-disk ile aştı.
Derken bir ara “horaaa, hoooo” … gürültü koptu. Natilius / Bronx çarşı izninden kaçıp partiye gelmiş. O sıra aşağıda ZB TV izledim. Daha önce izlememiştim, çok beğendim. Ama tam ortasında yukardan “tesla kim ulaaa, gelsin bi yukarı” diye bi sesler geldi. Üst kata çıktığımda Natilius ‘un WASTED’in kodlarını incelerken buldum. Orda kısa da olsa hoş bir sohbetimiz oldu Natilius ile. Tabi Credits ekranını görecek diye de baya bi tırstım :)  
Spritus ‘un da teşrif etmesiyle beraber voltron’u oluşturduk.

Yemek faslı ve partiye devam…

Karşıdaki pideciye gideriz-gidemeyiz derken kendimizi bahçede pide yerken bulduk. Sonra tek stresli Resident üyeleri olarak dec1pher ve ben tekrar işe koyulduk. Arada bir dünya güzel seminer, demo gösterimi geçti ama adam gibi izleyemedim. Parti mekanına iş yetiştirmek heyecanlı olsa da inşallah bir daha o durumlarda olmayız diyorum. Deadline in sürekli olarak ertelenmesi çok çok iyi oldu :P , . Video çekme aşamasına geldiğimizde dec1pher ile baya bir heyecan yaptık. Ama Mrr ve arkadaşı sağolsunlar baya yardımcı oldular.

Compolara doğru…

ışte partinin keyfi çıkmaya başladı. Dec1pher ve benim üzerimden bir yük kalkmıştı resmen. O sıralar bizimkiler;  Flexi yeni gözlükleri ile mekanda Morpheus gibi geziyordu. Anesthetic hipnoz resmine dayanmış compoları bekliyordu. Erik PSP oyununda baya bir ilerlemişti. Peandoas fotoğraf çekmekle meşguldu… hooop compolar başladı.
Perde 7d5 e göre ufak olmasına rağmen ürünleri izlemek çok daha keyifliydi. Compodaki en sevdiğim anlar olarak; Madbomber’in son anda çakılması ve herkesin alkışlaması, Longest Of Bronx’daki tetrisciklerin uzun olanı bekleme anı, Nothing’de ekranda bir anda vokal ile beliren Poison robot resmi, Caret’deki sesin azalıp birden tünel efektine gazla giriş ekranı…. sayılabilir. Evet bir Resident üyesi olarak Caret i bende ilk defa seyrettim  :blink:

Oylamalar ve uykuya doğru….

Oylama sırasında Resident olarak yukarda bir küme oluşturduk. ılk başta acaba kendimize ne oy versek diye bir tereddüt ettik ama kafadan tam puan basmadık, adaletli olduk :P  Oylama ekranında Peandoas’ın formula 1 araba resmini görünce baya bir güldük, (smiley jantlar  :lol: ) . O sıralarda rastgele foto çekerken süper komik bir kare yakaladım…(aşağıda)
Birinciler açıklanırken, uçan dairelerle yükselen isimler pek çok kişiyi kalpten götürcekti. Sonrasında birinci olan kişilere Nightlord ‘un yukardan lamba ile flash yapması da hoştu.
Oylamalar da bitti artık uyku bastırdı. ılk Flexi’yi boylu boyunca yere yatmış olarak gördüm sonra Anesthetic’i de benzer bir şekilde görünce bende oraya bir yere kıvrıldım. Dec1pher üst katta uyudu galiba, Erik ise masanın üstünde PSP oynamış. Diğer üyeler o ara bi kayboldular.

Günaydın herkese…

Vigo’nun fazlamesa.net ‘e olan şikayet ve serzenişleri ile uyandım. Vigo merkezde, etrafında diğer scenerlar olmak üzere güzel bir scene muhabbeti vardı. Parti mekanı ödül töreni için tekrar kalabalıklaştı. Ödülleri aldık..vs. Sıra geldi toplu halde fotoğraf çektirmeye, Nightlord foto anında yaptığı esprilerle herkesin gülen bir suratla poz vermesini sağladı. Erik in toplantısı olduğu için kaçar gibi ayrıldık mekandan. Son anda Mind Candy DVD’si ve 3 yeşil asker kaptım. Gider ayak kapıda duran resimleri de talan ettik :D :)

Bitti…

Bir partide daha bir araya gelen Resident. Yavaş yavaş ayrıldı yeniden. Önce Spritus sonra da Peandoas gitti. Yine kaldık Ankara tayfası ile baş başa. Erik’in okulda rock kulubu toplantisini beklerken ikindi vakti. kampusteki cana yakın kedi köpekler, güneş kızıllaşmış hafiften, yorgunuz, aklımızda kalan demo görüntüleri….  

Bu katıldığım 2. partiydi ve her ikisi de süperdi. Öncesini bilmiyorum ama bu iki parti tr-scene e çok iyi geldi. Tüm organizatörlere çok çok teşekkürler.

Askerler
Yıldız ünv. kampüsü
Kampusteki dostumuz a.k.a Heybet

Bir parti repoarttan çok “hafta sonu ne yaptın” yazısı gibi oldu :P

not: Sondaki resimleri forum "çok resim koydun" diye kabul etmedi.

nightshift reportz

« Yanıtla #63 : 10.03.2006 14:50:39 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
kayinvalidemin party'nin olacagi hafta vefat etmesi nedeniyle, ne party'ye gelebildim, ne de elimdeki party'ye yetistirilecek stuff'lari tamamlamak icin firsat bulabildim..

orada sizlerle olabilmeyi cok isterdim, report'lari okudukca sanki ordaymisim gibi heyecan yaptim.. herkesin ellerine saglik..

aslinda party'de release edilecek olan bir wild intro'mu biraz once tamamlama firsati buldum.. bakalim, ya rls ederiz ya da seneye party'de rls ederiz artik bilemiyom simdi.. vigo & turbo ile konusmak lazim gelir..
gerci dev ekranda gosterilecekken, ya crash ederse lan diye heyecan yapmayi dilerdim..

neyse,
tekrardan herkese party report & photo'lari icin tesekkurler..

nightshift reportz

« Yanıtla #64 : 10.03.2006 16:11:36 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
haziran ayında herşey olabilir.... dikkat dikkat

nightshift reportz

« Yanıtla #65 : 10.03.2006 16:12:32 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı
Originally posted by GnoStiC@Mar 10 2006, 02:50 PM
kayinvalidemin party'nin olacagi hafta vefat etmesi nedeniyle, ne party'ye gelebildim, ne de elimdeki party'ye yetistirilecek stuff'lari tamamlamak icin firsat bulabildim..

orada sizlerle olabilmeyi cok isterdim, report'lari okudukca sanki ordaymisim gibi heyecan yaptim.. herkesin ellerine saglik..

aslinda party'de release edilecek olan bir wild intro'mu biraz once tamamlama firsati buldum.. bakalim, ya rls ederiz ya da seneye party'de rls ederiz artik bilemiyom simdi.. vigo & turbo ile konusmak lazim gelir..
gerci dev ekranda gosterilecekken, ya crash ederse lan diye heyecan yapmayi dilerdim..

neyse,
tekrardan herkese party report & photo'lari icin tesekkurler..
[post=5811]Quoted post[/post]
[/b]
başın sağolsun.

bir hatırlatma yapiim. elindeki wild introyu ister seneye Nightshift 2007'de release edersin, istersen de en az 1 (7D6) ya da 2 tane (8 Bit Con) daha olacak bu sene parti, onlardan birinde de release edebilirsin.

nightshift reportz

« Yanıtla #66 : 10.03.2006 16:19:00 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
sagolasin..

bir sonraki party'de rls ederiz o vakit  :D

Alıntı
Originally posted by skate@Mar 10 2006, 04:12 PM
başın sağolsun.

bir hatırlatma yapiim. elindeki wild introyu ister seneye Nightshift 2007'de release edersin, istersen de en az 1 (7D6) ya da 2 tane (8 Bit Con) daha olacak bu sene parti, onlardan birinde de release edebilirsin.
[post=5824]Quoted post[/post]
[/b]

nightshift reportz

« Yanıtla #67 : 11.03.2006 22:51:44 »
Hızlı düğmeleri aç

jimqode

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Evet. party reportum su linkten indirilible.

Party Report
/*
Planet Retro - Retrocomputing News and Blogs
*/

nightshift reportz

« Yanıtla #68 : 12.03.2006 00:04:19 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by jimqode@Mar 11 2006, 10:51 PM
Evet. party reportum su linkten indirilible.

Party Report
[post=5900]Quoted post[/post]
[/b]
kısa ancak hoş bir party report olmuş. ellerinize sağlık. reportu 64'de hazırladığınız için 2x ellerinize sağlık :)

Ufak bir yazım hatası dikkatimi çekti. Son sayfada creditlerde

ksin / ex-ascraes

yazılmış. Henüz CSDB'de falan görmedim reportu. Dağıtmadan düzeltin isterseniz. Biliyorum tekrar packlemek falan işkencedir ama benden uyarması.

Ascraeus'dan yeni bir product görmek beni heyecanlandırdı. Gerçekten mutlu oldum. Devamının gelmesini diliyorum.

nightshift reportz

« Yanıtla #69 : 12.03.2006 00:15:29 »
Hızlı düğmeleri aç

jimqode

• Full Member
    • Profili Görüntüle
ahhh uyardigin icin cok sagol.. hemen duzeltiyorum...
/*
*/

nightshift reportz

« Yanıtla #70 : 12.03.2006 00:32:10 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by jimqode@Mar 12 2006, 12:15 AM
ahhh uyardigin icin cok sagol.. hemen duzeltiyorum...
[post=5903]Quoted post[/post]
[/b]
Önemli değil kardeşim.

Bir de ilginç birşey farkettim. Sanırım Jimgode son yıllarda scene'e adım atıp, bir gruba dahil olduktan sonra en kısa süre içersinde product yayınlama rekonurunu eline aldı galiba. Hades'in de katkılarını biliyorum elbette ki. Benim ümidim Aegis, Hades ve Jimgode'ı 7D6'da (ya da daha önce bir parti olursa onda) gizemli bir 5.25 disketle görmek. Gerisini hayal gücünüze bırakıyorum...

nightshift reportz

« Yanıtla #71 : 12.03.2006 01:23:55 »
Hızlı düğmeleri aç

jimqode

• Full Member
    • Profili Görüntüle
duzeltildi. bi sorun varsa soyleyin. yarina kadar hicbiyere gondermiycem :)) gozumden kacabiliyor kafam pek yerinde degil...
/*
*/

nightshift reportz

« Yanıtla #72 : 12.03.2006 19:09:30 »
Hızlı düğmeleri aç

jimqode

• Full Member
    • Profili Görüntüle
:) o da olacak merak etmeyin...

edit: bu arada csdb'ye bugun kayit olup gonderiyim artik sunu dedim. bakip onayliycaklarmis. neyine bakip onayliycaklar? 3 tane text box doldurdum :)
/*
*/

nightshift reportz

« Yanıtla #73 : 13.03.2006 09:54:58 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by jimqode@Mar 12 2006, 07:09 PM
:) o da olacak merak etmeyin...

edit: bu arada csdb'ye bugun kayit olup gonderiyim artik sunu dedim. bakip onayliycaklarmis. neyine bakip onayliycaklar? 3 tane text box doldurdum :)
[post=5934]Quoted post[/post]
[/b]
bakıp onaylamak??? yok ööle birşey yaw. submit ettiğin anda eklenir database'e....

nightshift reportz

« Yanıtla #74 : 13.03.2006 12:34:47 »
Hızlı düğmeleri aç

jimqode

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by skate@Mar 13 2006, 09:54 AM
bakıp onaylamak??? yok ööle birşey yaw. submit ettiğin anda eklenir database'e....

uyeligimi onaylayacaklarmis. prod'u degil. Ve hala onaylamadilar  :(
/*
*/