Gönderen Konu: nightshift reportz  (Okunma sayısı 27928 defa)

nightshift reportz

« : 04.03.2006 13:02:53 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
su an parti mekanindan burada olmayanlar icin ilk parti mesajini gireyim; ozellikle vigo ve nightlord'a buradan MEGA-TNX. her bir demoparti daha siki olmaya basladi...

nightlord ara ara sazi -mikrofonu- eline alip rap hasretini giderip duruyor; vigo da DJ/VJ modunda demolari yayina sokuyor. mekan henüyz cok kalabalik degil, ama aksama dogru bi yogunluk olacagini dusunuyorum. Siteden kaydolanlar 150 kisi, kayitsiz da bir o kadar gelse epey guzel olacak.

nightshift reportz

« Yanıtla #1 : 05.03.2006 19:03:40 »
Hızlı düğmeleri aç

Decipher

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://beskrajnost.com
o değil de hiçbi party report bana orda yaşadıklarımı tekrar yaşatamaz. Textmode demodaki o küpler ve milletin ağız aşağıda ekrana bakması. Deadline'a ~15 dakika kala bizim hala Wild prod'umuzu upload etmemiş olmamız :). Lanet kısıtlamalar yüzünden tek bir satır anlamlı kod yazamamamız, 1,5 saatlik uykudan sonra kalktığımda bizimkileri pizza yerken görmem ve akabininde saati öğlen sanmam, Bronx'un png küpleri coup de coeur yerine ekranda görünce Vigo'nun suratı :D, H2O'nun manyak bir psp intro yapıp da release etmemesi ve gerekçe olarak da "çok boktan oldu abicim" demesi. Ve tabii ki ortamda dönen sayısız geyik :). Özellikle de Spritus'un aynı grafiği ekranda 3 saat tutması ve sonra silip atması :). Neyse güzel vakitlerdi şu kısacık ~36 saate bir ömre yetecek kadar dostluk sıkıştırdık neticeyle. 7D6'da olayların bir adım ileri gidecek olmasını bilmem şimdiden kanımı kaynama derecesine çıkardı :). Ha bi de ben bir şey daha öğrendim. O da şu ki Mobile section Wild'dan ayrılmadığı sürece Mrr her zaman birinci gelecektir :) Çok yaratıcı bir wild'dı.
100% pure coder pr0n

nightshift reportz

« Yanıtla #2 : 05.03.2006 20:52:55 »
Hızlı düğmeleri aç

vamecum

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by Dec1pher@Mar 5 2006, 07:03 PM
o değil de hiçbi party report bana orda yaşadıklarımı tekrar yaşatamaz. Textmode demodaki o küpler ve milletin ağız aşağıda ekrana bakması. Deadline'a ~15 dakika kala bizim hala Wild prod'umuzu upload etmemiş olmamız :). Lanet kısıtlamalar yüzünden tek bir satır anlamlı kod yazamamamız, 1,5 saatlik uykudan sonra kalktığımda bizimkileri pizza yerken görmem ve akabininde saati öğlen sanmam, Bronx'un png küpleri coup de coeur yerine ekranda görünce Vigo'nun suratı :D, H2O'nun manyak bir psp intro yapıp da release etmemesi ve gerekçe olarak da "çok boktan oldu abicim" demesi. Ve tabii ki ortamda dönen sayısız geyik :). Özellikle de Spritus'un aynı grafiği ekranda 3 saat tutması ve sonra silip atması :). Neyse güzel vakitlerdi şu kısacık ~36 saate bir ömre yetecek kadar dostluk sıkıştırdık neticeyle. 7D6'da olayların bir adım ileri gidecek olmasını bilmem şimdiden kanımı kaynama derecesine çıkardı :). Ha bi de ben bir şey daha öğrendim. O da şu ki Mobile section Wild'dan ayrılmadığı sürece Mrr her zaman birinci gelecektir :) Çok yaratıcı bir wild'dı.
[post=5537]Quoted post[/post]
[/b]

Hi, we in rebels would really like the results!!
We've been waiting all day. please...
:)

nightshift reportz

« Yanıtla #3 : 05.03.2006 21:10:51 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
sorry for that dudes, but after an 36 hour-run without sleep, all party organizers are went home to sleep & charge energy. i wish i could remember the results, but nope... i only know that rebels is in the first 3 but not the first. hopefully next party will be much brighter.

nightshift reportz

« Yanıtla #4 : 05.03.2006 21:27:03 »
Hızlı düğmeleri aç

Decipher

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://beskrajnost.com
well good to see some international guys here :) anyway in democompo you were in the first three and i think you got the 3rd place. If i'm right i remember the results as this:
1) Caret - Resident
2) Nothing - Raven
3) Can't remember the name - Rebels

well if i'm wrong you must be the second one.
100% pure coder pr0n

nightshift reportz

« Yanıtla #5 : 05.03.2006 22:41:45 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
hi vamecum,

it was a great pleasure to receive you demo to night shift and it contributed greatly to the competition. the top three demos were really tough to call.

we organizers have been up since 55-60 hours. so we literally passed out this afternoon. the official results will be announced together with the download files and gallery on wednesday latest. we have some work to do to organize and upload everything to the site

but for now decipher remembers correctly. you took the third place after resident and raven.

thanks for 'zephia'ing us :)

nightshift reportz

« Yanıtla #6 : 05.03.2006 23:09:15 »
Hızlı düğmeleri aç

vamecum

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Thanks a lot :)
Aynone know how our hocky intro placed?
and how many was participating in the demo/intro compo?

nightshift reportz

« Yanıtla #7 : 05.03.2006 23:13:10 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Hi Vamecum. Your demo is really stylish and well designed I think. I liked general concept, different part names, quality design, colours.
But no matter what the result is releasing a product  which is prepared by such a group that has quality and rooted experience,in a party in my country  made me so proud.
What can i say more. Thank you very much.

Hydrogen/Glance

nightshift reportz

« Yanıtla #8 : 05.03.2006 23:49:12 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
I totally agree with both of my friends above; I really enjoyed watching your demo at 03am last nite. It was also cool to remember some groups back from Amiga times in which I participated as a Zombie Boys/Bronx member more than the PC area.

After seing H2O alive'n kickin' here -asking late night for booze all the time (muchos gracias dude!!!!) it would be fun to see ya guys also maybe on the next event, 7d6 -for which the first invitro is already published on this party.

anyway, lets see on wednesday again, what the whole ranklist was. cheerz from istanbul dudez...

nightshift reportz

« Yanıtla #9 : 06.03.2006 01:38:35 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@vamecum: All of the Nighshift crowd liked your stylish demo. In my opinion, demo compo finalists (Rebels, Resident and Raven) are all deserved the first place but of course only one of them (Resident) achieved. As I heard, points were very close at the demo compo. Thank you for submitting a quality demo to Nightshift party. We loved it.

nightshift reportz

« Yanıtla #10 : 06.03.2006 01:43:48 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ben parti reportumu 64'de hazırlayacağım, onun için buraya yazmıyorum. Birkaç güne hazırlayacak vakit bulacağımı ümit ediyorum. ımkanı olanlara da foruma submit etmek yerine ufak productlar şeklinde party report hazırlayıp buraya linkini atmasını tavsiye ederim. Bir de mümkünse ıngilizce hazırlayın (ya da hem ıngilizce hem Türkçe hazırlayın) ki 2007'de Nightshift'e daha çok yabancı katılım olsun. Tabii bunlar yalnızca tavsiye, uğraşmak isteyene...

nightshift reportz

« Yanıtla #11 : 06.03.2006 03:32:57 »
Hızlı düğmeleri aç

disq

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.oynasana.com/
ben de ismi R ile baslayan grup ismi arayisindayim katilmak uzere.  ya da degilim.

nightshift reportz

« Yanıtla #12 : 06.03.2006 08:06:01 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by disq@Mar 6 2006, 03:32 AM
ben de ismi R ile baslayan grup ismi arayisindayim katilmak uzere. ya da degilim.
[post=5547]Quoted post[/post]
[/b]
Keramet isimdeyse biz de Rlance'iz artık :P Seneye eğer hemen öncesinde başka bir partide demo patlatmış olmazsak Nightshift 2007'de G harfiyle başlayan bir finalist de olacaktır arkadaşlar haberiniz olsun :)

Not: şimdi işin yoksa G ile başlayan kaliteli demo grubu bulup ikna et :lol:

nightshift reportz

« Yanıtla #13 : 06.03.2006 09:40:25 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
heyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyo
ya beyler, çok saolun.... muhteşem bir parti oldu... herkesi gözlerinden öpüyorum. özellikle aramızda bulunan efsanevi scener H20 bile acaip memnun kaldı... Çok şükür hiç bir sıkıntı olmadan, etrafı dağıtmadan kırmadan dökmeden süper bir parti oldu. hepinize sonsuz teşekkür ediyorum.... işin komiği şuan evdeyim , kablo internet 4 gündür arızalı, h2o hala taşak geçiyor... ve ben tesadüf evin salonundayım ve random bi şekilde wireless la internete girdim....

ben ilk uykuyla dün gece saat 10'da tanıştım. sanırım 40 saat filan uyumadım... bugün arkadaşları hava alanına bırakıcam ve akşama doğru parti server ına ulaşcam...

sanırım en temiz çarşamba günü herşey up edilmiş olur....

sizden son bir ricam lütfen parti raporu yazın...

bu çok mühim... önümüzdeki partiler için çok önemli..

eğer ingilizce sorununz varsa lütfen türkçe yazın ve bana yada nightlord a mail atın.... bu hafta bitmeden parti report olayını halletmemiz lazım....

organizer olarak bizim yazmamız saçma olur, lütfen siz yazın...

çok teşekkür..

nightshift reportz

« Yanıtla #14 : 06.03.2006 11:45:31 »
Hızlı düğmeleri aç

jimqode

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
amigaturk'e partiden dondukten hemen sonra attigim parti raporunu buraya da atiyorum.

Partiye Amiga Demo Show sirasinda girdim. Study Hall'un girisinde READY, durumunda bir C64 tarafindan karsilandik. Insanlarla tanisma safhasinda Amiga Demo Show'un neredeyse hepsini kacirdim. Amiga'nin agirliginin da oldukca hissedilecegini dusundugum partide amiga'nin a'sini duyacagim son event'in bu olacagini bilseydim daha dikkatli izlerdim. Partide kosede olu yatan bir Amiga 2000 disinda hic Amiga yoktu. Bir ara bir 1200 geldi dagitildi, toplandi goturuldu.

Amiga konusundaki hayal kirikligima ragmen parti oldukca guzel gecti. Almanyadan gelen GO64.de cesitli Commodore hardwareleri satti. Partiden once Retro Replay ayirtmistim ama MMC64 birden cok ilgimi cekti ve MMC64 almaya karar verdim. Fakat ne yazik ki postayla gelmesini beklemem gerekecek.. MMC64'un satin aldiktan sonra tanitimini izlemem kacinilmazdi. Tanitimda aletin uzerinde gelen firmware'in yeteneklerini gorunce HELL YEAH! buyurdum. Her turlu resmi, SID dosyasini, D64 dosyasini ve daha baska bi ton seyi (WAV bile) acan pluginlerinin yaninda D64toDisk ve DisktoD64 islerinin de cok kolay yapilmasi harika. Gelse de oynasam.

Compo'ya yanlis hatirlamiyorsam polonya'dan ve isvec'ten urun gonderenler vardi. Butun kategorilerde toplam 70 production yaristi. Wild demo kategorisine biri yerli digeri yabanci iki mobile demo da katildi.Demolar tek bir kategoride yaristi fakat 7D6 invitrosu disinda butun demolar PC'ydi. Demolari degerlendirmek zordu cunku bir 4K'lik demo, bir 64K'lik demo da ayni kategorideydi.

Ne yazik ki les, hasta ve uykusuz oldugum icin oylamaya kalmadim. Eh tabi 4:30da eve donunce ertesi gun 11:00'deki odul toreni icin tekrar avrupa yakasina gecmek istemedim.

Katildigim ilk partiydi ve partiden gecenin ucbucugunda cikarken gunum orada gectigi icin oldukca memnundum.

Nightlord / Glance, Vigo / Bronx, Black / Olympos'a ve parti organizasyonunda emegi gecen herkese tesekkurler, Invitrosunu gordugum 7D6'yi bekliyorum artik.

(Sayenizde yemeksepetinden 210 milyonluk pizza siparisi de vermis oldum. :) )
/*
Planet Retro - Retrocomputing News and Blogs
*/