Gönderen Konu: ucaklarIn i$letim sistemi  (Okunma sayısı 1046 defa)

ucaklarIn i$letim sistemi

« : 14.02.2006 17:53:25 »
Hızlı düğmeleri aç

eirik

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://localhost/
DOS : tum yolcular ucagIn tekerlekleri yerden kesilinceye kadar ucaklarI iterler. ucak suzulmeye ba$layinca herkes iceri atlar. agirliktan tekerlekler tekrar yere degince herkes gene inip itmeye ba$lar.

HIMEM.SYS ve QEMM.SYS ile aynI DOS gibi ama itme yerleri daha ferah

MacOS : tum ucu$ ekibi ve yer hizmetlileri ayni kiyafet ve tavir icinde. ucu$la ilgili sordugunuz her soruya "bunu bilmenize gerek yok", "bunu neden soruyorsunuz ki", merak etmeyin, biz yapilmasI gereken her$eyi sizin icin yapariz" gibi yanitlar veriyorlar.

OS/2 : ucaga binebilmek icin 10 ayri kuyruga girip biletinize 10 degi$ik muhur vurdurmanIz gerekir. sonra nasil bir koltuk istediginize ili$kin bir form doldurmanIz gerekir. secenekleriniz arasinda tren veya otobus benzeri koltuk veya bir vapur kompartmanI da vardir. eger ucaga binmeyi ba$arirsaniz cok ho$ bir seyahat yapma olanagInIz vardir; tabii ini$ takImLarI acilirsa ve kumandalar kilitlenmezse.

Windows : enfes dekore edilmi$ bir hava alanI terminali, sevimli ve dostca davranan ucu$ ekibi, ucaga kolay bir bini$, sorunsuz yumu$acIk bir kalkI$ ve derken "GUUUMMM" diye hic bir uyari yapilmadan yere cakili$.

NT : terminal binasi ve personel windows'daki gibi ama bilet ve guvenlik kontrolu tam bir karabasan. birinci sInif yolcularI icin seyahat oldukca zevklidir ama diger yolcularIn cogu ucaga binmeyi bile ba$aramazlar.

Linux : yolcularIn her biri kendine gore bir ucak parcasi getirir. pistin ba$Inda bir yandan hep birlikte ucagi monte ederler bir yandan da nasIL bir ucak olmasI gerektigini tartI$Irlar.

bu arada;
"i$letim sistemi olarak UNIX kullanan bilgisayarlarIn sayIsI 10'a ula$tI. onumuzdeki yillarda bu sayInIn artacagI tahmin ediliyor" (haziran 1972 tarihli bir meslek dergisinden)

[tumuyle alintidir :) ]

« Yanıtla #1 : 14.02.2006 19:43:28 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
amigaos :
uçak küçük gibi görünür ama çok fazla yolcu alır,
aslanlar gibi uçar. uçmaya da devam eder...

"this flight will never stop" / afl

« Yanıtla #2 : 14.02.2006 23:34:10 »
Hızlı düğmeleri aç

mrr

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emre.co.uk
Alıntı
Originally posted by vigo@Feb 14 2006, 07:43 PM
amigaos :
uçak küçük gibi görünür ama çok fazla yolcu alır,
aslanlar gibi uçar. uçmaya da devam eder...

"this flight will never stop" / afl
[post=5299]Quoted post[/post]
[/b]

ucarken ucak durur, ikinci benzin deposunu takin der   :lol: