Gönderen Konu: Scene Ruhu  (Okunma sayısı 1627 defa)

Scene Ruhu

« : 31.01.2006 03:00:35 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Eveett...

Uzun zamandır herhangi bir deney ile meşgul olmayan Peandoas scene laboratuvarları sizin için denedi ve yeni bir uygulama ile karşınıza geldi.

DıKKAT:
peandoas'ın genel scene mesleklerinden biri yerine (gfx,zak,code gibi) scene medyumluğu dalında kendini geliştirmekte olmasıyla ilgilidir.

Scene Ruhu Nasıl Çağırılır?

Deney No. : ???
Araç/Gereç :

-Scener (3'ü geçmesin ve scener dışında birilerini çağırmayın, ters tepki yapabilir.)
-Scene makinası (tercihen c64 olmalıdır ama olmadığında pokemon mini de dahil herbişey kullanılabilinir.)
-Karanlık bir oda (atmosfer çok önemli).

Yapılışı:

1- Makina kurulur ve hep beraber başına oturulur.
2- Organizatör görevini üstlenmiş olan scener arkadaş şu duayı 3 kerre okur:
"Ey demoscene ruhu geldiysen 3 sprite bas! şu abazanların derdine çare ol..."

!Eğer ki ekrana 3 sprite basılırsa ve ardından ekran siyah olup hemen müteakip bir şekilde ekranda bir güzel pixellenmiş 80'lerden bir Samantha Fox picture belirirse scene ruhu duanızı kabul etmiştir ve davetinize icabet etmiştir...

şimdi artık ruh ile bağlantı sağlandığına göre herkesin 3 soru sorma hakkı vardır. Bu sorular;
Gfx: "Ey ruh! C64'te borderlara kadar grafik nasıl çizilir?"
Zak: "Ey ruh! C64'te 8 kanaldan 16 bit sesi nasıl çıkartırım?"
Coder: "Ey ruh! Bu 64'te 8 spritetan fazlası var gibime geliyor, yerini söylesen?"

gibi sorular olup, cevaplanabilme ihtimali ruhun o anki ruh haline ve bağlantı hızına bağlıdır.

4. kişide 3. sorusunu sorduktan sonra bağlantı kopar, şaşkınlıktan kartuş takıp rip edemediğiniz o süper Samantha Fox picture da kaybolur... Işıkları yakarsınız... Tırsmışsınızdır...

Sonuç: Eee, bu kadar iyi demolar olmasının bir nedeni olmalı de mi? ışte scene ruhu sayesinde pek çok sorununuza çare bulabilir, karşınızdaki engelleri aşabilirsiniz...

Scene Ruhu

« Yanıtla #1 : 31.01.2006 11:47:14 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Olm PE&OAS, sen çok sıkılıyorsun son zamanlar galiba :) Bu soruları ruhlara değil bize sor, cevabını al, Nightshift'de demo compoyu kazan (!) ;)

Scene Ruhu

« Yanıtla #2 : 31.01.2006 17:51:42 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
harbi ço sıkılıyom yaa, uykusuzlukta binince üstüne bari geyik yapıyım dedim, çok fena olmuş...

Scene Ruhu

« Yanıtla #3 : 01.02.2006 00:46:55 »
Hızlı düğmeleri aç

eirik

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://localhost/
sizin tatil cok uzadI ondandir. lan bizim tatil hala ba$lamadI ustelik 15 gun tatil yapacaz biz, heralde ilk defa universiteler liselerden daha az tatil yapacak bu sene.

sIkILma konusunda napolyon demi$ ki, "askeri bo$ bIrakmayacaksIn eger etrafta bo$ duran bi asker gorursen cagIrIp yIrtIcan uniformasInI sonra da git bunu dik diyecen" demi$. hatta turk bi komutan da asker bo$ kalirsa birbirini siker demi$ :)

Scene Ruhu

« Yanıtla #4 : 01.02.2006 01:02:04 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Bir Aztek kralıda vaktinde "Halkı boş bırakmayacaksın, yapacak işleri yoksa gidip bir dağı bir yerden başka yere taşısınlar." demiş. Bu laf aslında o eski çağlarda o manyak şeyleri nasıl yaptıklarını açıklıyor.

Pe&oas, abi anlamıyorum boş vakit buluyorsun, yaw aynı anda elli işle uğraşmaktan kafayı yedim sanırım bir daha düzelemeyeceğim :(. Sorun nedir bilmiyorum ama hazır kendine vakit bulmuşken değerlendir derim, boşa harcama.

Scene Ruhu

« Yanıtla #5 : 01.02.2006 08:56:12 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by Ragnor@Feb 1 2006, 01:02 AM
Bir Aztek kralıda vaktinde "Halkı boş bırakmayacaksın, yapacak işleri yoksa gidip bir dağı bir yerden başka yere taşısınlar." demiş. Bu laf aslında o eski çağlarda o manyak şeyleri nasıl yaptıklarını açıklıyor.

Pe&oas, abi anlamıyorum boş vakit buluyorsun, yaw aynı anda elli işle uğraşmaktan kafayı yedim sanırım bir daha düzelemeyeceğim :(. Sorun nedir bilmiyorum ama hazır kendine vakit bulmuşken değerlendir derim, boşa harcama.
[post=4934]Quoted post[/post]
[/b]
Yok abi bu adam benden de hayta,tatilleri uzadi,adam zaten okuyo su an hayatinin en cok tatil yapabilecegi donemi kackere soledim rica ettim ama yooook.
Umarim partide bi stuff release eder de beni got eder,solediklerimi yerim....