Gönderen Konu: Digiturk yeni logosunun lansmanını blogspot'u kapatarak yapıyor  (Okunma sayısı 3041 defa)

Hızlı düğmeleri aç

wizofwor

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Blogspot'la ilgili kapatma kararını dün bütün gazeteler yazıyordu ama gerekçesinden pek bahsedilmedi.

Blogspot Digiturk'ün şikayeti üzerine bazı blog sayfalarında Lig maçları canlı olarak yayınlandığı için kapatılıyor. şirketin konu hakkında açıklamasını buradan okuyabilirsiniz.

Bu blogger'lar maç saatlerinde canlı yayını flash video hosting yapan sitelere upload edip blog sayfalarında link veriyorlarmış. Google'dan son 1 saat içinde güncellenen sayfalar içinde arama yapılarak bu siteler bulunup maçlar izlenebiliyormuş.

Internet üzerinden düşük çözünürlükte maç izleyen adamın blogger kapanınca koşa koşa gidip yıllık 700 TL verip spor pakedi falan alacağını düşünüyorlar herhalde. Bundan sonraki adımlarını merak ediyorum. Sanıyorum sırada wordpress ardından myspace vs. gelecektir. Hatta en sonunda bu sitelerin bulunmasına aracı olan google'ı da kapattırmalarını temenni ediyorum.

Ben zaten yayın kalitesinden şikayetçiydim. (Sonunun yayın kalitesi değilde verilen ultra dandik reciever'dan kaynaklandığını düşünüyorum.) Bu hareketten sonra en kısa zamanda Tivibu Ev'e geçmeyi düşünüyorum. Hem daha ucuz, hem HD yayınlar için de ayrıca ücret vermiyorsunuz. Daha bir sürü artısı var.

Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
bu konu iki ucu boklu değnek. aslında digiturk haklı, milyonlarca dolarlık yatırımını koruması lazım. ama blogspot'u komple kapatan zihniyet de elbette ki ultra embesil bir zihniyet ve digiturk başvuruyu yaparken bunun böyle sonuçlanacağını biliyordu. ben hem digiturk'e hak veriyorum, hem de root domain'i engelleyen zihniyeti kınıyorum.

Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
internette herhangi bir sayfaya erisimi engellemeye calismanin sonunda her zaman basarisiz olacagini ne zaman anlayacaklar merak ediyorum. Hele de boyle distributed durumlarda :)

Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
"google suclu" deyip varolan carpik legal framework'u destekleyen digiturk de bir o kadar olusan magduriyetten sorumludur bence.

digiturk'u kurtarmak icin milyonlari magdur etmek ne demek yahu.

Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Bu mantikla her seyi kapatmalari lazim. Hatta, evde lig tv'si olanlara perde acma yasagi getirsinler. Neme lazim, komsu camdan izler belese falan.

Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
windows yasaklansın! (kötü çok kötü bi espiri yaptım, olur bazen :))

Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Alıntı yapılan: Hydrogen;27289
Bu mantikla her seyi kapatmalari lazim. Hatta, evde lig tv'si olanlara perde acma yasagi getirsinler. Neme lazim, komsu camdan izler belese falan.

o kadar komik ki; ufak birşey paylaşayım...

Geçen ay ayıptır sölemesi ofise Lcd aldık, Ps3 oynarız arada film serederiz hede hödö falan diye. geldik gaza aradık digiturk'ü. bi tane bayan çıktı, dedik ki "ablacım, biz bilmemkaç senedir aboneyiz (ortağım konuşuyor telefonda) multiple subscription'larımız var, buna yenisini eklemek istiyoruz. adres bu, istediğimiz paket bu, gelin bağlayın.

kadın'dan gelen cevap aynen şu:

"hııı, beyefendi orası ofis SANIRIM (adresteki medyaplaza başlığından yola çıkmış) bu yüzden ofislere bağlamıyoruz"  biz de YOK SANMAYIN, burası ofis olsa bile umuma açık bir alan değil, kıraathane değil, o değil bu değil, neticede home/office olarak kullanılıyor saçmalamayın yahu kapıda millete bilet mi keseceğiz? diye bi 25dk uzadı muhabbet, sonra da eaaah diyip kapattık gittik teledünya aldık, geldiler bağladılar vs vs vs vs.

Burda digiturk muhabbetinin yanısıra esas sölemek istediğim şey şu:

sene olmuş 2011, halen elektrik kesintisi yaşanabilen bir ülkedeyiz, internet doğru dürüst çalışmıyor, user'lar suspend edilmesi gerekirken koskoca servisler suspend ediliyor vs. vs.

wizofwor demiş ya şikayetçiyim görüntü kalitesinden diye. ben paylaşim birkaç şeyi burda. Ne tivibu, ne digiturk, ne de teledünya denilen zımbırtılar başarılı değil. digiturk'u çok bilemem ama çoğu kullanan kişiden aldığım yorum şöyleydi "abi sokucam, adam gibi firmware hala yazamadılar dandik receiver'larına, sürünüyoruz"

Bizim tivibu ve teledünya aboneliğimiz var, gördüklerimi söyleyeyim.

tivibu zırt pırt kesiliyor, koyulan videolar net değil (encode edemiyorlar adam gibi) reklamları kesmiyorlar, direk convert ediyorlar, içerik zengin değil maalesef.

teledünya HD paketinde tüm FULL HD denen yayınların hepsi 1080i, video ve audio kalitesini gösteren ufak barlar var info penceresinde. hiçbir zaman full çekmiyor, 3-5 hd kanal var, bunların hepsi değil, sadece birkaçı Dolbydigital output gerisi herhalde stereo falan, kanallar arası reciever'ınıza ulaşan sinyaller asla ve asla eşit olmuyor, hele hava azcık yağmurlu olduğu zaman, seyredemiyorsunuz bile yaşanan takılmalardan. info penceresi hiçbir zaman size doğru bilgiyi vermiyor (anlık yayınlanan program, süresi, programın içerik bilgisi vs.) receiver'ların üzerinde halen omlet yapabilmeniz mümkün (deli ısınıyor)

tüm bunlara eşşek yüküyle para alıyolar sizden, çok ilginç...
Biz de "yapacak bişi yok, HD olsun çamurdan olsun" diyip MAL gibi veriyoruz istediklerini maalesef...