Gönderen Konu: 7dx 2010: Parti Sonrası  (Okunma sayısı 42732 defa)

7dx 2010: Parti Sonrası

« Yanıtla #45 : 29.12.2010 23:38:04 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
ya da mekandan içeri girenler incremental bir biçimde guest1, guest2, guest3, ... şeklinde otomatik taglensin. kafalarının üzerinde guestN şeklindeki hologramları beğenmeyenler otomatik kayıt masasının yolunu tutacaklardır. ;)

« Yanıtla #46 : 30.12.2010 01:40:54 »
Hızlı düğmeleri aç

doMiNO

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Öz Desert Dream'i izlemek isteyip, "7DX sitesine upload edilene kadar ben yaşlanırım" diyenler için... ;)

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=fYpLZhkkyRs[/ame]

« Yanıtla #47 : 30.12.2010 01:54:11 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
sabırsızlar sizi. :) 3 saat sonra Prag'a uçağım kalkıyor, uyumayarak yetiştirmeye çalışıyorum after party sitesini. görünce anlarsınız neden biraz sürdüğünü :)

« Yanıtla #48 : 30.12.2010 05:15:30 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ve sonunda site güncellendi!!!

http://www.7dx-party.org/2010

enjoy!

Not: Slowhand'in müziği elimde yoktu, en kısa sürede ekleyeceğiz.

« Yanıtla #49 : 30.12.2010 06:18:04 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
organizator arkadaslar: Slowhand'in "in the morning" parcasi rising/return un d64'u icinde var. oradan alip koyabilirsiniz isterseniz.

raporumsu

« Yanıtla #50 : 30.12.2010 10:00:06 »
Hızlı düğmeleri aç
  • *
  • Newbie
  • Kişisel İleti
    ahoy
    • Profili Görüntüle
    • homepage
daha fazla geciktirmeden ben de parti raporumu göndereyim :)

full uyuyarak geçirdiğim 6 saatlik yolculuğun sonunda istanbul'dayım. biraz takılıp (marmarayı özlemişim:) ) saat 9:30'da parti mekanına ayak basıyorum. kimse yok, yalnızca sol tarafta önlerine c64'lerini kurmakta olan iki scener görüyorum. kolay gelsin diyerek yanlarından geçiyorum, fakat o esnada bilmiyorum ki kendileri ertesi günkü compodaki tek c64 demosunu yayınlayacak olan return grubuymuş. her partide yaptığım salaklığı yaparak sohbet etmiyorum ve mekanın en sağ arka köşesine bir güzel kuruluyorum, ve böyle de yapmak zorundayım aslında çünkü bitmemiş stufflar var. birlikte rubicon oyun müziğini coverladığımız antrax nickli arkadaşı beklemeye koyuluyorum ve sonradan öğreniyorum ki kendisi epey rahatsızlanmış ve sonuç olarak partiye katılamıyor. yani iş başa düşüyor. oysa cover daha bitmemişti ve daha yapılacak mixing ve mastering işleri vardı. yetiştirebilecek miyim acep stuffları diye kara kara düşünürken spritus'u ve skate'i ortama girerken görüyorum. ufak bi muhabbetin ardından spritus kodlayacağı demoya, ben de önümde duran üç stuffa kafa patlatmaya başlıyorum: puppets' show, rubicon cover ve spritus'un kodladığı demo için müzik. (@drey beklediğin etnik öğeler coverdaydı bu sefer ;) ) aslında xm formatında demo müziği bitmişti ama demo zaten başlı başına ayrı bir hikaye:) spritus n.k.e.o.k.k. serüvenine bilahare değinir belki.

o arada ortama scenerlar bir bir gelmeye başlıyor ve parti havası yavaş yavaş beliriyor.

hydrogen'le geçen iki partide fırsat bulamadığımız sohbeti biraz olsun yapıyoruz. ona "sağlığın sıhhatin yerinde mi? mide ağrıların geçti mi?" diye soruyorum ve organizatörlük konusunda engin deneyimlerini paylaşmasını ve içini dökmesini sağlıyorum :D

drey'i görüyorum sonra ve öğreniyoruz ki pikselleme olayına girmiş. hiçbir partiye eli boş gelmediği gerçeğini çok iyi bellediğimden olacak "müzik var mı?" diye sormak aklımın ucundan bile geçmiyor, lüzum bile duymuyorum. arada onu birkaç kez kulağında kulaklığıyla netbook'unun başında çalışırken görüyorum, ekranında açık olan programın penceresindeki edit alanında waveforma benzeyen şekiller görünce kesin yaptığı parçanın masteringiyle falan uğraşıyor diye aklımdan geçiriyorum (ki sonradan düşündüm de muhtemelen pikselliyordu). tamamen yanıldığımı ancak ertesi gün kendisi ortalarda görünmediğinde ve mp3 compoda ismini göremediğimde anlıyorum. hatta acaba trilogy'yi tamamlayınca mp3 compoyu tümden bıraktı mı diye de düşünmedim değil :)

seminerler başlıyor. hydrogen'in 1982'den başlayarak sid müziğini dönem dönem ele alışıyla, her dönemden verdiği birbirinden nadide ve dönemini çok iyi temsil eden sid örnekleriyle ferahladığımı, beyin kanallarımın açıldığını hissediyorum, kendime geliyorum. çalmaya başlayan sweet'le beraber ruhsal climaxa erecekken birden önümde beni bekleyen yarım stufflar beni gerçek hayata geri döndürüyor. moldibi kardeşlerin seminerinin verdiği tadı ise pek az şeyden almışımdır. anlatış tarzları süperdi ve o dönem yaşadıklarını gözümde canlandırmayı başardılar, bir bakıma yaşamış kadar oldum.

akşama doğru partiye impetigo geliyor bass gitar ve ekipmanıyla, ve gece boyu uyumaksızın devam edecek bir çalışmaya derhal başlıyor. bir süre uzaktan goattracker'a benzeyen bir tracker kullandığını gözlemleyerek acaba bir sid release mi gelecek diye düşünüyorum. rahatsız etmemek adına ara ara uzaktan takip etmeyi sürdürüyorum. ilerleyen saatlerde fl studio'da bass kaydı yaptığını ve yazılmış davul partlarını görünce bir sid ve bir mp3 compo release'i gelecek diye düşünmeye koyuluyorum. ancak bir süre sonra aynen gelişi gibi sessiz bir şekilde partiden ayrılıyor ve anlıyorum ki release yok. ki burda şunu belirtmek istiyorum: ilk katıldığım 7d8 demopartisinde "sid müziği nasıl yapılıyor?" şeklindeki çömezce soruma karşılık impetigo'nun verdiği ilgili, açıklamalı, uygulamalı cevap için hala müteşekkirim. bununla da kalmayıp wisdom konuya dahil olup c64 üzerinde canlı örnekler gösterince kendimi özel sid dersi alıyormuş gibi hissetmiştim. bu benim için müthiş bir andı. iki üstada bunun için teşekkür ederim.

7dx 2010'a dönecek olursam.. neurosys ile biraz sohbet ediyoruz. kendisinden bir mod veya mp3 katılımı olabilir diye düşünürken bunda da yanıldığımı öğreniyorum :)

vee wild compoda öz desert dream :)) uzun zamandır bu kadar gülmemiştim. zomco, beyninize mizah gücünüze sağlık.

parçaları tamamlamak uğruna nerdworking seminerini de doğru düzgün izleyemiyorum, ve bu da bana iyi bir ders oluyor. bitmemiş ürünlerle partiye gelmemeye yemin etmeliyim. zaten yaptığım parça da eksik gedik release oldu, ama sonuçtan hoşnutum :)

cumartesi akşamı spritus'la demo üzerine tartışmalarımızı yoğunlaştırdığımız bir esnada nightlord'un demo ve music compolara katılacağı haberini alıyoruz. böylece olası compo sonuçları kafamda biraz belirginleşiyor :) ve nightlord her iki compoda birinci olduğunda tahminlerim tamamen doğru çıkmış oluyor. trapped'ın gitar kayıtları özenle yapılmış, kendini belli ediyor. patterns of isolation'da ise skate'in sonradan sözünü ettiği sub-pixel motion olayı ilgimi çekiyor.

parti bitimi ayrılmadan evvel skate'ten 10. yıla özel parti için şimdiden hazırlandıkları sözünü alıyorum, ben de şimdiden heyecanlanıyorum:) tabi heyecanım belli olmuyor her zamanki gibi. hydrogen, ragnor, spritus, endo ve datura'yla vedalaşıp bir dahaki sefere kadar terkiparti eyliyorum.
rapor bu kadar.. ha bir de parti süperdi:) kusursuzdu, türkiye'de başka hiçbir organizasyonda görülemeyecek mükemmeliyeti bir arada içeriyordu. hayran kalmamak elde değil.
« Son Düzenleme: 04.04.2011 22:17:07 Gönderen: allamulax »

« Yanıtla #51 : 30.12.2010 16:21:09 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.moldibi.com
bu raporlar en cok biz organizatorlerin mekanda kostururken kacirdigi muhabbetleri ve olaylari yakalamamizi sagliyor. Eline saglik allamulax.
Partiyi, grafikerin, coderın, muzisyenin, stuff'ı olanın olmayanın, bir uğrayıp gidenin, sabahlayanın, compoya girenin girmeyenin.. hepsinin gözünden ayrı ayrı yaşamış oluyoruz bu sayede. Tekrar teşekkürler.
- endo of glance -

« Yanıtla #52 : 30.12.2010 20:29:57 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
ya ben bu parti ortamini cok seviyorum. ama bizim arteffect olarak mekana gelip cpc464'e cable transfer'la demo calistiramayinca gitmeden once iki el worms oynamis olmamiz (gecen sene de supcom oynamistik) aslinda yasakmis onu simdi parti sitesinde gordum. o yuzden belirteyim multiplayer gaming'in yasak oldugunu bilmiyordum. hosgorunuzden bisi demediniz muhtemelen, o yuzden soyluyorum: yasliligimiza verin bir daha olmayacak :)

prod cikaramamanin utanciyla kendimizi oyuna gomuyoruz napalim. seneye artik mecburen bir seyler yapmak zorundayiz iyi kotu.

« Yanıtla #53 : 31.12.2010 00:36:04 »
Hızlı düğmeleri aç

wizofwor

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Moldibi kardeşlerin seminerini kaçırmış biri olarak soruyorum. Seminer videoları var mı elinizde? Onlar da upload edilecek mi?

« Yanıtla #54 : 31.12.2010 01:03:17 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
hmm tamamının olduğunu sanmıyorum, compec'teki arkadaşlara da bi sormak lazım.
- endo of glance -

« Yanıtla #55 : 31.12.2010 20:08:32 »
Hızlı düğmeleri aç

madhead

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
öz desert dream!!! the best sofrabezi zoomer i've ever seen!!!

« Yanıtla #56 : 01.01.2011 22:18:34 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ya bu arada freestyle'daki grafikler de baya iyiydi, özellikle Siyam isimli çizimi çok beğendim. Caner'i tekrar tebrik ederim.
- endo of glance -

« Yanıtla #57 : 01.01.2011 23:16:08 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Ben ençok Dragon'u beğenmiştim ama kimse sevmedi galiba onu :)

« Yanıtla #58 : 03.01.2011 02:53:26 »
Hızlı düğmeleri aç

paradox

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Partide emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim..Sonuçlar sayfasıda çok süper olmuş bu arada:)..

Demo incelemerimden başlayayım..

Patterns Of Isolation / Aesrude :

Bu demoyu izleyemedim bi türlü..Kullandığım sistem XP , fakat laptop da Windows 7 kurulu oda Almanca , ondada virüs uyarısı verdi..

Rising / Return

Öncelikle Return grubunun yeni üyeleri hayırlı olsun..
Bu demo'da  büyük ilerleme kaydetmişsiniz..Ayrıca çok Düzenli ve temiz bir iş çıkarmışsınız..En  beğendiğim bölümleri ilk giriş , noktalar kümesiyle yaptığınız şekiller , Plazma efektindeki scale ve info kısmı..
Müzik'de 10 numara olmuş zaten..
Partide olsaymışım ; ekip çalışması , düzen - plan ,müzik  gibi konularında etkisiyle 10 üzerinden 10 verirdim..

N.K.E.O.K.K / Resident

Öncelikle Script dili yok deniyo ve blitz gibi bi oyun kütüphanesiyle yazılmış bi ürün olması nedeniyle partide olsaydım bu konuda ikna olana kadar tartışırdım..
Sonuçta emek harcanmış ve güzel algoritmaları  olmasından dolayı , müziği beğenmediğimide ekleyerekten 6 puan verirdim.
En beğendiğim bölümleri küplerin olduğu ve mağardaki kamera algoritmaları oldu..

Not:. Bende aktif bi scenerim ve iyi kötü birşeylerde yapıyorum. fakat greets kısmında nikim geçmiyor..Dikkate alırsanız sevinirim..

Oyunlarıda iceledim , onlarıda raporunu göndericem sonra...

« Yanıtla #59 : 03.01.2011 06:58:56 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
selam paradox. demonun kalitesi bakımından eleştirilerinde haklısın ama bu demonun yarışma kurallarına uymadığı düşüncene katılmıyorum. blitzbasic her ne kadar lame bir programlama dili gibi görünse de takdir edersin ki bir compiler'a sahip ve exe üretebiliyor (bkz:blitzcc). hatta bildiğim kadarıyla basic kodunu önce asm'ye çevirip oradan native exe üretiyor. bu yüzden blitzbasic'e kesinlikle script dili diyemezsin. diğer taraftan demo içinde kullanılabilecek kütüphaneler için bir sınırlama yok (bu konuda organizatörlerden de bir açıklama gelirse sevinirim).

demonun kalitesini konuşacak olursak o konuda eleştirilere açığım. demoscene'de tabi ki sadece görsel ve işitsel kriterleri göz önüne alarak bir ürünün değerini belirlememek lazım. teknik kriterler ve harcanan efor da hesaba katılmalı. bu konuda hemfikiriz ama beğeni ve puanlama konusunu partide oylama yapan insanlara bırakmalıyız. pouet'te de görebileceğin üzere partide 1. olamamış bir ürün daha sonra orda çok beğenilebiliyor ve daha iyi derece almış ürünlerin önüne geçebiliyor. bu konuda partide oy kullanacak insanları bilinçlendirmek dışında birşey yapamazsın. bunun için de partiye gelip bir seminer düzenleyebilirsin mesela ya da kulis yapabilirsin :)

son olarak greetings bölümünde nickname'inin neden geçmediğine değinelim. çünkü orda nickname'ler değil grup isimleri geçiyor :) yoksa sana bir gıcığımız var da ondan yazmadık değil ;) en son demodojo grubundaydın ama o grubun dağıldığı duyuruldu. bu yüzden demodojo'ya greet geçmedik. ürünlerini bir grup adına release edersen daha makbule geçer sanırım. gruplar demoscene'in yapıtaşlarından biri, önemsememiz lazım.

Alıntı yapılan: paradox;26631
                            N.K.E.O.K.K / Resident

Öncelikle Script dili yok deniyo ve blitz gibi bi oyun kütüphanesiyle yazılmış bi ürün olması nedeniyle partide olsaydım bu konuda ikna olana kadar tartışırdım..
Sonuçta emek harcanmış ve güzel algoritmaları  olmasından dolayı , müziği beğenmediğimide ekleyerekten 6 puan verirdim.
En beğendiğim bölümleri küplerin olduğu ve mağardaki kamera algoritmaları oldu..

Not:. Bende aktif bi scenerim ve iyi kötü birşeylerde yapıyorum. fakat greets kısmında nikim geçmiyor..Dikkate alırsanız sevinirim..
« Son Düzenleme: 03.01.2011 07:17:44 Gönderen: spritus »