Gönderen Konu: Daha fazla tarih - Hydrogen'in Summer Assembly icin maili  (Okunma sayısı 8332 defa)

Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Of of of:) Gecmisi eselemek isteyenlere eglence devam ediyor. Summer Assembly partisi henuz yapilmamis. Stranger'lar bir heyecan yaratmislar ama.

Hydrogen tarafindan, Stranger'e oneri mahiyetinde yazilmis 1999 tarihli fecaat bir  mail bu:) Olasi bir mekan kalabaligindan korunmak kismina dikkat:)

Bu partinin c64 invitationunu da biz yapmistik.
http://noname.c64.org/csdb/release/?id=75067

Neyse enjoy!!!

Hydrogen OFF... (oyy ne korkunc yarabbi:))
------------------------------------------------------------------------

Merhaba Stranger.. Ben Hydrogen/BRONX

Parti organizasyonu ile ilgili, bir takim eksiklikleri yazmak geregini hissettim...

Bence en önemli eksiklik partide gfx ve msx competition'larinin olmamasi.
Bu partiyi sadece coder partisi havasina donusturuyor. Halbuki gfx,msx alaninda
herkesi yaptigi ve elinde kalan bir cok calismasi var. Insanlar bu zamana kadar
boyle bir parti olmadigindan, ve tek basina da release etmek anlamsiz oldugundan
bunlari ellerinde bekletiyorlar. Demo yapmak son derece zor bir is. Cok uzun bir
calisma sureci istiyor. Bu durumda partide fazla sayida demo olmayacagi ortada.
Ancak asagida belirttigim yarismalar acilirsa, bu yarismalar, daha fazla katilim
olacagindan cok daha cekismeli gececek, ve parti standart bir meeting olmanin
otesine gecerek gercek bir parti olacak. Onerdigim yarismalar sunlar...

C64 Grafik yarismasi...
Herhangi bir mod'da olabilecegi gibi lace/normal olmak uzere iki alanda yapilabilir

C64 Msx yarismasi...
Old ve ya new sid olmasi istenebilir.

Amiga ve Pc grafik yarismasi...
Max 800/600 cozunurlukte, 256 renk kullanilabilir.Resimlerin full hand pixelate olmasi
sart kosulur...(Photoshop yok, scan yok, filtre yok:)

Mod yarismasi:
4 Kanal standart Amiga müzik yarismasi...

Multichannel:
Kanal sinirlamasi olmayan, Amiga/Pc müzik yarismasi...

C64/Pc/AMIGA Logo yarismasi gibi yarismalar eklenebilir.

Eger bahsettigim bu yarismalar acilirsa, partinin yarisma dallari acisindan, Avrupa'daki
buyuk bartilerden hic bir farki kalmaz...
Katilimcilarin bu yarismalara katilmalari icin illa parti mekanina gelmelerini sart
kosmamak lazim. Gruplarindan biri ile yaptiklari seyleri gonderebilmeliler. Bu da
yarismalara katilim sayisini arttiracagi gibi, olasi bir dar mekan kalabaligini
onleyecektir.

Benim su anda soyleyebileceklerim bu kadar. Eger bir yardim gerekirse elimden
geldigi kadar yardimci olabilirim. Partiye gelemeyebilirim. Ancak boyle birseyi
organize etmeyi ben sahsen daha once denedigimden(Duymussundur gecen seneki Bronx
 Ascraeus Party olayi) ve insanlarin ilgisizligi, hatta benim disimdaki organiza-
torlerin ilgisizliginden dolayi bunu gerceklestiremedigimden dolayi, bu tarz bir
yuk altina girmenin zor bir sey oldugunu biliyorum. Neyse, kolay gelsin diyeyim.
                                                                               HYDROGEN OFF...
« Son Düzenleme: 22.10.2010 14:09:32 Gönderen: Hydrogen »

Daha fazla tarih - Hydrogen'in Summer Assembly icin maili

« Yanıtla #1 : 22.10.2010 10:09:50 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.moldibi.com
hahahah supermis :)
"olasi bir dar mekan kalabaligini onleyecektir" :D
bu arada stranger'a ve partiye gelen herkese tekrar tesekkur ederim, 11 yil sonra bile keyifle hatirladigimiz cok guzel bir partiydi, elinize saglik.

@hydrogen: bundan bir sonraki topic "snapshot'in yapiminda grup uyeleri arasindaki maillesmeler" mi olacak :P heheheh.. kac taneydi? 3000 mi?
- endo of glance -

« Yanıtla #2 : 22.10.2010 10:45:42 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Yalnız bu mail resmen 7DX partisinin doğuşunun habercisi olmuş. Summer Assembly'e gelince, partinin ızmir'de olması, daha önce çok fazla ziyaret edemediğim ızmir'i (o zamanlar ızmir'li sevgilim de yoktu henüz ;)) gezmek, tanımak açısından faydalı olmuştu, hem de Strangerların muhteşem ev sahipliği sayesinde yerli turist modunda takılmıştık Endo ile etrafta. Parti mekanı, tanıştığımız insanlar, komik olaylar, hepsi çok eğlenceli idi.

@endo: olm o yıllarda ben şu ankinin 4 katı falan geveze bir adamdım. 9+9=18 saat gidiş dönüş otobüste nasıl dayandın olm bana? ben olsam Çanakkale, Balıkesir gibi atlamıştım otobüsten. :)

« Yanıtla #3 : 22.10.2010 11:32:59 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
kalabalık ve mekan darlığı bence pek tuhaf kaçmamış. mesela 7d2'de oturacak yer bulamıyordum ben :) ayrıca 7d9'un cumartesi akşamını hatırlayın ;)

« Yanıtla #4 : 22.10.2010 21:44:17 »
Hızlı düğmeleri aç

stranger

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Komik olaylar deyince aklıma geldi...

Parti'nin parti binasında yapılması sanırım konsept olarak dünyada benzersizdir :)

Ayrıca hiçbirini tanımadığım parti yöneticilerini nasıl ikna ettiğim ve demoscene party konseptini nasıl anlattığım ayrı bir komik olaydır :)

Madem Hydrogen konuyu açtı müsait bir zamanda SA99 'un bilinmeyen yönlerini de ben yazayım bari.

Aslında Hydrogen o dönemde çok güzel önerilerde bulunmuş, bizden daha profesyonel yaklaşmış fakat maalesef ya mail bana ulaşmadı yada uygulama şansı bulamadık hatırlamıyorum.

« Yanıtla #5 : 23.10.2010 01:49:59 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Ya arkadaslar, herkes hatirlamadigini soyluyor:) Acikcasi, bunlarin hicbirini ben de hatirlamiyorum. Bu textleri eski harddiski karistirirken buldum. Ve ben de merakla ilk defa dun okudum. Yani biri bana dune kadar dese ki, 11 yil once, Hydrogen OFF diye biten mail yazmissin. Hadi ordan derdim eheheh:)

SA99 ile ilgili olarak, Stranger'la bir kac kez yazismistik onu hatirliyorum. Zira invitation ile ilgili textleri ve java invitation'u (bir yerlerde var o da)falan yolladi bana. Adres bilgilerini de gene ondan alip, bizimkilere iletmistim.

Benim partiye gelememe nedenim cok trajikomikti. Esim  Aynur'a ingiltereden don diye 7-8 ay boyunca hemen hergun yalvar yakar olmustum. O da benim bu israrlarimdan dolayi erken donmeye karar vermisti. Ama parti hafta sonunu gelis gunu olarak secmisti. Ben de o kadar isrardan sonra, parti var gidecegim diyemedim, yemedi:) Ama icim gitmisti yani:)

Ardindan partiden 1-2 ay sonra falan, Stranger ve Lord'la izmirde bulustuk. Parti videolarini izleyerek sansli ve seckin azinliga dahil oldum:P Stranger'larin gizemli demodan partlar da izlemistik. SA99 muhabbeti yapmistik. Eglenceli meeting olmustu.

Yonga'da da SA99 ile ilgili materyal var aslinda. Ama Stranger aciklarse gizemleri guzel olur, hafizamiz tazelenir, zaten hepimiz yaslaniyoruz:)
Ya Boran, kusura kalma da, 7dx'lere gel artik baydin senelerdir abuk sabuk bahanelerle beni bitirdin yani:)