Gönderen Konu: Diskmag yazıları  (Okunma sayısı 10438 defa)

Diskmag yazıları

« : 29.11.2005 18:04:34 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
bildiğiniz gibi plazma isimli diskmag'imiz 1 ocak 2006 tarihinde çıkacak. her scener'dan en az 1 yazı bekliyoruz. hangi chapterlar için yazı yazabilirim diyecek olursanız, şunlar:

-haberler (news)

-incelemeler (reviews)

-öğretici dokumanlar (tutorials)

-görüş/makale

-scene ile ilgili bilgilendirici yazılar

-parti raporları

-scene dışı yazılar

-geyik

-ilan, duyuru, reklam

chapter'ları dikkatli seçin. herkes tutorial yazmaya kasarsa mag'in içine edilmiş olacaktır ona göre. mümkün olduğunca farklı yazılar yazmaya çalışın ki farkınız anlaşılsın ;)

ayrıca dergiye bir de mesajlar bölümü eklemeyi düşünüyorum. kim kime ne diyor, tdsn hesabı.

Diskmag yazıları

« Yanıtla #1 : 29.11.2005 20:47:55 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
ben scene ile ilgili bir fikir / gorus yazisi yazabilirim: aklima gelen birkac konu var
1- benle 7d5te tanisan herkesin kafasini utuledigim konu. scene neden turkiye icin onemli. basladigini bitirme ve grup halinde calisabilme konularinin scenede ogrenilmesi vs.

2- c64 demoscene nasil hayatta kaliyor. 2006da trendler dinamikler

3- oyun mu demo mu ? hayli tartisma yaratacak bir bilgilendirme ve gorus yazisi

bunlardan biri yeriniz varsa ikisi hakkinda yazi yazip gonderebilirim

PS: tutorialleri unutmadim. ama hala ful yerlesik duzene gecemedim kusura bakmayin

Diskmag yazıları

« Yanıtla #2 : 29.11.2005 21:06:23 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by nightlord@Nov 29 2005, 08:47 PM
ben scene ile ilgili bir fikir / gorus yazisi yazabilirim: aklima gelen birkac konu var
1- benle 7d5te tanisan herkesin kafasini utuledigim konu. scene neden turkiye icin onemli. basladigini bitirme ve grup halinde calisabilme konularinin scenede ogrenilmesi vs.

2- c64 demoscene nasil hayatta kaliyor. 2006da trendler dinamikler

3- oyun mu demo mu ? hayli tartisma yaratacak bir bilgilendirme ve gorus yazisi

PS: tutorialleri unutmadim. ama hala ful yerlesik duzene gecemedim kusura bakmayin
[post=3167]Quoted post[/post]
[/b]

Aha Nightlord'dan ses cikti :)

Diskmag yazıları

« Yanıtla #3 : 29.11.2005 21:14:37 »
Hızlı düğmeleri aç

anesthetic

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info/
pc demo review yazabilirim ben de. bi de bu geometri tutorialının akıbeti ne oldu? yani bu soru bana sorulacak biliyorum da :) plazma'da yayınlanabilir mi? yayınlanırsa devamını bu sayıya mı sonraki sayıya mı veriyim? hiç olmadı başka bi tutorial yazayım mı?

spritus, eğer yayınlanır diyorsan ilk partı (matrisler öncesi) resimlendirip, review edicem. bi de bunların dışında başka konularda da yazmaya hazırım, hevesliyim. duyrula :)

Diskmag yazıları

« Yanıtla #4 : 29.11.2005 21:40:58 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Nightlord, ben 3 numaralı fikrini çok beğendim. Açıkcası demo ile ilgili olarak aklımda dolanıp duran bir soru. Bu konuda birşeyler yazman bence ilgi çekici olacaktır. Tabii benim için diğerlerini bilemem :). Yinede benim gibi oyun yapımı - demo arasında kalanların ilgisini çekebilir.

Diskmag yazıları

« Yanıtla #5 : 29.11.2005 22:09:38 »
Hızlı düğmeleri aç

eirik

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://localhost/
geyikle ilgili kIsImLarI ben yazarIm :) istediginiz herhangi bir konu olursa asLInda tutorial de yazarIm , bu tutoriallere "evimizde kendi ihtiyacvImIza uygun isa ve pci kart yapImI" ndan "kod yazmaktan yemege vakit bulamayan coderlar icin beslenme" tutorialine kadar geni$ bir yelpazede yakla$abilirim asLInda.

bu arada akLIma gelmi$ken, emirin soyledigi bi$ii vardI ko$e yazILarI ile ilgili, herkesin kendine ait bi bolumu olup duzenli olarak oraya yazabilsin $eklindeydi. bunu tam anlamIyla konu$madIk asLInda uzerinden $oyle bi gectik sadece. ben her ne kadar bunu desteklemesem de ( sonucta duzenli yazI yazILIr bence illa ko$e olmasIna gerek yok, ko$e yazIsI gibi aynI ba$LIKLa (osmanIn ko$esi gibi) yazilip icinde alt ba$LIkLa yazInIn ba$LIgI konabilir ve bu her ay duzenli olarak derginin ilgili ko$esine konur bence ) hatirlatayIm dedim.

Diskmag yazıları

« Yanıtla #6 : 29.11.2005 22:39:07 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
son yazı teslim tarihi : 20 ARALIK 2005
ayrıca her ayın 20.si Official Olarak yazı son teslim tarihidir.

Diskmag yazıları

« Yanıtla #7 : 30.11.2005 04:30:33 »
Hızlı düğmeleri aç

sensei

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://nothing.right.now
yazilar kime nasil ne sekilde veriliyo...
ben de mi topliim diyecem de (bir editor olarak) ?!.. neticede PLAZMA.EXE'den haber yok... ne nasil ne formatta olacak belli degil henuz. ne durumda bu arada EXE ?

olmadi HTML mi yapiyoz nabuyoz.. bi fikir..

benim yazabileceklerim .TUTOR + GORUSH + GEYIK section'larinda olur gibi... biraz sizlerden input alirsam bu konuda ona gore secim yapabilirim. ama 1 ADET tutor gibi bishii kesin yazacam..
<ODBC Error 2002: Invalid(-1) length at Column 1>

Diskmag yazıları

« Yanıtla #8 : 30.11.2005 09:06:19 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by anesthetic@Nov 29 2005, 09:14 PM
pc demo review yazabilirim ben de. bi de bu geometri tutorialının akıbeti ne oldu? yani bu soru bana sorulacak biliyorum da :) plazma'da yayınlanabilir mi? yayınlanırsa devamını bu sayıya mı sonraki sayıya mı veriyim? hiç olmadı başka bi tutorial yazayım mı?

spritus, eğer yayınlanır diyorsan ilk partı (matrisler öncesi) resimlendirip, review edicem. bi de bunların dışında başka konularda da yazmaya hazırım, hevesliyim. duyrula :)
[post=3169]Quoted post[/post]
[/b]

Bence geometri yazisini sole guzel bir elden egcirip en basindan itibaren dergiye konulmasi iyi olur.Hani sonucta dergiye ulasan insanlar bu siteden olmiyabilir.Bolece en bastan daha cok kitleye ulasmis olur.Benim kisisel gorusum

Diskmag yazıları

« Yanıtla #9 : 30.11.2005 10:47:12 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
Alıntı
Originally posted by nightlord+-->
QUOTE(nightlord)
[/b]

abi yerimiz var, yaz yazabildiğin kadar. ayrıca seninle bir interview yapıcaz, unutmadım ;)

Alıntı
Originally posted by sensei@
yazilar kime nasil ne sekilde veriliyo...
ben de mi topliim diyecem de (bir editor olarak) ?!.. neticede PLAZMA.EXE'den haber yok... ne nasil ne formatta olacak belli degil henuz. ne durumda bu arada EXE ?

olmadi HTML mi yapiyoz nabuyoz.. bi fikir..

benim yazabileceklerim .TUTOR + GORUSH + GEYIK section'larinda olur gibi... biraz sizlerden input alirsam bu konuda ona gore secim yapabilirim. ama 1 ADET tutor gibi bishii kesin yazacam..
[post=3175]Quoted post[/post]
[/b]

yazıları toplama ve formatlama işini ben ve mad yapıcaz. sen editör olarak insanları yazı yazmaya teşvik eder ve sorularını cevaplarsan fazlasıyla kafidir.

bu arada belirtmeyi unuttum yazılarınızı HTML olarak, kullandığınız resim, çizim vs. ile birlikte zipleyip adresine postalayın.

QUOTE(spaztica)
haa iyi dedin.. yapıldı ama octalfoam'da kaldı o, buraya adapte edeyim bari hemen onu.[/b]

kimseden ses çıkmayınca olayı mail yoluyla çözmeyi düşünüyordum. eğer download sistemi olacaksa o daha iyi. böylece posta kutum kirlenmez :P

\n\t\t\t\t\t\t\t\t\t
<' + '/div>\n\t\t\t\t\t\t\t\t\t