Gönderen Konu: 7D5'te ilginc olaylar!  (Okunma sayısı 3741 defa)

7D5'te ilginc olaylar!

« : 19.09.2005 16:27:16 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
7D5'te bana ilginc gelen, guldugum olaylar vardi..
onlari yazmak istedim..

- Fevzi baba'nin ilk gun burun bandajini takip, ikinci gun zkerim diyip cikarmasi ve etrafta FEVZi BALBOA olarak gezmesi. Cek senet mafyasi gorunumunde komiklikler yapmasi. ve RAMBODUR, CANDIR! lafina sebebiyet vermesi.

- MROO/Bronx'un bir anda after fx cilerin gozdesi olmasi ve soru bombardimanina tutulmasi.

- Compo'daki sol asagidaki guzel kameraman KIZ. inanilmazdi. allah sahibine bagislasin.

- Organizator arkadaslar (skate, hydro, sems.. filan.. ) kosturmaktan takilamadilar. uzuldum sahsen..

- Vigo yine her zamanki gibi natilius ile zart diye cep telefonunda intro kodladi.

- kantinci arkadas bir scener edasiyla sabahlayip sabaha kadar scener elemanlarla (vigo, nightlord vs) ile mac yapti.

- Hydro'nun arkadasi Murat bir gecede Raptor modelledi ve renderladi. uyumadan kasmasi ve super bi is yapmasi beni sasirtti. Seneye de bekleriz.

- Technology tv calisanlarinin sicak yaklasimi ve davranislari superdi.

- Technology Tv calisani Yigit'in sabaha kadar muhabbetleri acayip eglenceliydi.

- Micro/BRONX'un gece kiz arkadasina gidip, uyutup parti mekanina eli kolu meyve dolu gelmesi ve partide scener'lara gece uzum ikram etmesi.

- Ogan Kandemiroglu'nun eski bir ZOMBIE BOYS uyesi oldugunu duyunca herkesin sasirmasi.  :D

aklima gelince daha eklicem...
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #1 : 19.09.2005 16:35:20 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
- bursadan game developer gelmesi, scene ile ilgili oyun yapması !

- kantinci abi bana "ya benim erkan diye bi arkadaşım var aynı ona benziyosun çok sevdim seni" demesi ve çift kaşarlıdan , tek kaşarlı parası alması + winning 11 de bana 3:0 takması.

- ilk gün akşam yemeei için yemekhaneye gidilmesi, yemekcinin önce kızıp sonra halimize acıması ve bizden sonrakilere bir yerine 2 tane dolma vermesi.

- astro'nun "kız arkadaşı" ile partiye gelmesi :) ve "abi ben akşam uğrarım" fake i ile bizi ekmesi.

- micro'nun anlattığı microsoft danışma hattı olayları.

- nightlord la maç yaparken ( ilkinde 1-0 önde idi ) amiga'nın crash etmesi.

- turbo'nun "bişi düşünüyorum abi" şeklinde çaktırmadan uyuması :)

- fevzi baba'nın 1 ekmek arası kavurma+kaşar+varsa domates alması.

- parti bitiminde çekimde mikrofon arıza yapınca kantinci bana "tombul abi bak senin yüzünden oldu, sen acele ettin işler ters gitti" demesi :)

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #2 : 19.09.2005 16:53:44 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
turbo'nun bahsettiği kameraman kız voting'de "ben de oy kullanıcam" diyerek benden votesheet istemiştir, belirteyim :)

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #3 : 19.09.2005 17:38:58 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı
Originally posted by spritus@Sep 19 2005, 03:53 PM
turbo'nun bahsettiği kameraman kız voting'de "ben de oy kullanıcam" diyerek benden votesheet istemiştir, belirteyim :)
[post=1736]Quoted post[/post]
[/b]

Ne sırıtıyon lan, votesheet istemişse istemiş, veren sensin o diil ki :lol:

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #4 : 19.09.2005 18:05:33 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
-Zamaninda agzimiz acik demolarini,introlarini izledigimiz adamlarla ayni yerde olmak
-Parti boyunca Atari 1040'in hic kimse tarafindan kullanilmamasi

Benim aklima gelenler....

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #5 : 19.09.2005 18:16:22 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Atari ST'mi her partiye getirmem ve hiç kimse tarafından kullanılmaması bir 7DX klasiğidir zaten :)

Bu arada ben partiye 4 adet bozuk C64 drive'ı, 8 bozuk joystick, çalışmayan adaptörler v.s. de getiriyorum. Amaç kullanmak değil sergilemek :D Atari ST çalışyor ancak Almanca işletim sistemine sahip ve hiç utility yok elimde. Biri bir gün QBase'ini kapıp gelecek ümidiyle koyuyorum makineyi ortaya ama kimsenin salladığı yok.

P.S: O Atari ST, Gökhan Kırdar'ın Atari ST'sidir ve yakın zamana kadar müziklerini o Atari'yle yapıyordu. Bu da bir ek bilgidir. Belki Gökhan Kırdar fanlarından biri 7D6'ya gelir sırf bu açıklama yüzünden :P

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #6 : 19.09.2005 21:02:19 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
ben ilginc bi kac replik sayayim

-"vakit kaybetmeden topu oyuna sokuyoruz sayin seyirciler"
cumartesi gunu sabah wisdomla em hgs maci esnasinda attigim gol sonrasi yenik durumdaki wisdom hemen yukari ok tusuna atlarken

-"macin bitmesine bizim saatimizle cok az zaman kaldi ama onemli olan hakemin saati sayin seyirciler"
ayni macin son dakikalarinda wisdom

- "yurt disinda bunca partiye gittim millet bira sigara hatta ot icer biz burda gayet sakin ince belli cay bardaklari meyve suyu falan takiliyoruz... hatta o ne abi? orda kek var bi tane"
vigo

- "ben arkam donuk basliyim birden donup boole dinininiiin meraba diye giriyim"
hydrogen ve skate ile tv roportajina baslamadan once turbonun beyin firtinasi

- "abi bak bu calismaz... hah bak iste yanlis yazmissin bayti ondan olmuyo"
turbo benim onumdeki winxp makineyi debug ederken

- "nay niri nay tralom"
compo arasinda kameraman kizin makine odasinin kapisina gelip bize turk sanat muzigi konseri vermeye baslamasi (tamam aslinda sarki sozlerini hatirlamiyorum)

- "hay be senin gibi makinanin ta ebe... diiit... mina ko ... diiit ... tunu sit.... rrospu cocu .... diiiiiiiiiiiiit "
amiga da maci ucuncu defa kilitlenen vigo ve nightlord

- datura: "abi bizi yillarca kandirdilar once bi grafikler bitsin grafikler bitmeden kod yazilmaz dediler. ben c64te lemmings yapacaz diye binlerce lemming sprite cizdim"
  endo: "nihah ahah hhahahaha"
  skate: "9. lemingi koyamamislar bi turlu nihahahaa"

cuma gecesi daturanin (ve sanirim diger bazi bronx grafikerlerinin) hazin hikayesi

- "ben zaten yasli gorunmek icin biyik birakiyorum"
erik/resident

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #7 : 20.09.2005 01:30:45 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Lem Nightlord, replik hafızana hasta oldum lan :)

Bir tane de benden:

Skate: Oyunlarınızın açılışlarında hep benzer interfaceler göze çarpıyor. Oyunlarınızın hepsini aynı framework ya da engine ile mi yapıyorsunuz?

Oğan Kandemiroğlu: Nasıl yani anlayamadım?

Skate: Yani mesela şu koşan köpek animasyonu hepsinde aynı.

Oğan Kandemiroğlu: Şey... O windowsun ikonu.

Seyircilerden ufak bir kahkaha yükselir, Skate kıpkırmızı olmuştur :lol:

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #8 : 20.09.2005 10:11:18 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
nightlord : ben bide, "islami kurallara uygun parti" demiştim :) hahahahahaa hahahaha aha

ama en büyük lafı fevzi baba söyledi :

"RAMBO CANDIR"

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #9 : 20.09.2005 11:04:29 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
256 byte şiir yarışmasına hiç entry gelmemesi de beni şaşırtan bir diğer olaydı.

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #10 : 20.09.2005 11:29:45 »
Hızlı düğmeleri aç

mrr

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emre.co.uk
kantincinin meraktan gezerken  pixel art yapan arkadaşlardan birini görüp kısık sesle "manyak lan bunlar... nokta nokta yapıyolar..."  demesi...

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #11 : 20.09.2005 11:46:02 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
Erik/Resident parti mekanına gelirken, parti sitesinden aldığı kroki ölçeğinin orantısızlığından şikayet ediyordu. bu yüzden 4-5 km yürümüş zavallıcık :)

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #12 : 20.09.2005 12:05:08 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Olay üst katta çekim yapılırken cereyan etti...

Kameraci Kız : (Erik'i göstererek) söyleyin şuna fal bakmayı kapatsın, çekim yapıyorum, ortama uymuyor.

tesla : Erik kapatsana şu solitaire'i

erik   : (hiç bir şey demez, sadece dik dik bakar, solitaire e devam...)

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #13 : 20.09.2005 12:27:02 »
Hızlı düğmeleri aç

dr beamrider

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by tURbO@Sep 19 2005, 03:27 PM
7D5'te bana ilginc gelen, guldugum olaylar vardi..
onlari yazmak istedim..

- Fevzi baba'nin ilk gun burun bandajini takip, ikinci gun zkerim diyip cikarmasi ve etrafta FEVZi BALBOA olarak gezmesi. Cek senet mafyasi gorunumunde komiklikler yapmasi. ve RAMBODUR, CANDIR! lafina sebebiyet vermesi.

- MROO/Bronx'un bir anda after fx cilerin gozdesi olmasi ve soru bombardimanina tutulmasi.

- Compo'daki sol asagidaki guzel kameraman KIZ. inanilmazdi. allah sahibine bagislasin.

- Organizator arkadaslar (skate, hydro, sems.. filan.. ) kosturmaktan takilamadilar. uzuldum sahsen..

- Vigo yine her zamanki gibi natilius ile zart diye cep telefonunda intro kodladi.

- kantinci arkadas bir scener edasiyla sabahlayip sabaha kadar scener elemanlarla (vigo, nightlord vs) ile mac yapti.

- Hydro'nun arkadasi Murat bir gecede Raptor modelledi ve renderladi. uyumadan kasmasi ve super bi is yapmasi beni sasirtti. Seneye de bekleriz.

- Technology tv calisanlarinin sicak yaklasimi ve davranislari superdi.

- Technology Tv calisani Yigit'in sabaha kadar muhabbetleri acayip eglenceliydi.

- Micro/BRONX'un gece kiz arkadasina gidip, uyutup parti mekanina eli kolu meyve dolu gelmesi ve partide scener'lara gece uzum ikram etmesi.

- Ogan Kandemiroglu'nun eski bir ZOMBIE BOYS uyesi oldugunu duyunca herkesin sasirmasi. :D

aklima gelince daha eklicem...
[post=1733]Quoted post[/post]
[/b]

----------------------------------------------------------------------------------

7D5 partisinde güldüğüm kadar ömrümde gülmedim. tURBO, Vigo, micro kalın sağlıcakla.... Seneye bakalım nelere gülecez... Hahahahaha!....

dr beamrider aka yigit from technology channel...

:D

7D5'te ilginc olaylar!

« Yanıtla #14 : 20.09.2005 17:27:50 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Alıntı
Originally posted by spritus@Sep 19 2005, 03:53 PM
[post=1736]Quoted post[/post]
[/b]

Ben sebebini biliyom!.

Pixel compo'da birinci olan cocuk, cok yakisikli ve havali ona diil de ikinci olanla konusmaya calisiiim diye dusundu heralde...  :D  :D   :lol:   :lol:

tURbO / bRONX + ZOMBIE BOYS
"16 renk'te 32 renk heyecani veren adam"
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.