Gönderen Konu: 7d5 bitişi...  (Okunma sayısı 10910 defa)

7d5 bitişi...

« Yanıtla #15 : 19.09.2005 15:56:09 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Alıntı
Originally posted by vigo@Sep 19 2005, 02:48 PM
her ay "retro game compo" adında bi org. yapmak istiyorum...

bi mekanda, 1-2 amiga yada c64....

turnuva...

sabah başlayıp akşam biticek...
kimse bişi getirmicek...

gelip oyun oynicak geyik yapacak :)

nasıl uyarmı?
[post=1727]Quoted post[/post]
[/b]

olllleyyy.. ben super derim..
geyik forewaa...
rambodur candir...

tURbO / bRONX + Zombie Boys! ...
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

7d5 bitişi...

« Yanıtla #16 : 19.09.2005 17:33:56 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı

turnuva...

kimse bişi getirmicek...

nasıl uyarmı?
[/b]

uymaz mı? :)

7d5 bitişi...

« Yanıtla #17 : 19.09.2005 17:37:31 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
ben oyun oynamayı pek sevmem ama sizinle bir arada olmak adına gelirim zaten :)

7d5 bitişi...

« Yanıtla #18 : 19.09.2005 19:20:38 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
greetz v2.0 ;)

* nightlord : partiye geldiğine en çok sevindiğim scenerlardan. çizdiğim gfx'e yaptığın yorum beni acayip mutlu etti. öyleki bi gfx collection çıkarma fikrine kapıldım :). unutmadan organizasyon olarak en panik anımızda imdadımıza yetiştiğin için teşekkürler. (civitas'tan ayrıldığını duydum, doğru karar ;))

* vigo : gfx'ime olumlu feedback yaparak beni mutlu edenlerden biri de vigo'ydu. organizasyon işlerinden bunalıp demoralize olduğumda yeniden gaza gelmek için gözlerim hep seni arıyordu. bizim çömez elemanlara seni "işte yürüyen scene tarihi vigo" diye gösteriyordum :)

* turbo : yeni scenerlardan ragnor yaptığı oyun için kimden gfx isteyebileceğini sordu. ben turbo'yu gösterdim. sadece 15 dk sonra ragnor'un şaşkın bir şekilde ekrana baktığını gördüm. böylece ragnor da turbo ile tanışmış oldu :)

* wisdom : görmekten acayip mutluluk duyduğum bir diğer scener. hindistan'a gitmiş olması lazım şu saatlerde, umarım bu durum önümüzdeki partiye gelmesine engel olmaz.

* bakkada : yaptığımız scene muhabbeti lezizdi. umarım asm coding çabaların yakında meyvelerini verir.

* ragnor : hocam geldin, çok güzel bir oyun kodladın ve gittin. umarım scene'i sevmişsindir. gelecek partiye de bekliyorum.

* raven grubu : eskiden en çok sempati duyduğum gruplardan biri olan raven bu partiye güzel bir demo göndererek katıldı (kendileri gelemeseler de). ama demo'yu test ederken akla karayı seçtik :) çünkü poison'un unuttuğu bir bug varmış, neyseki düzeltip yeniden yolladı.. demoscene'e yeniden dönmelerine sevindim.

* nakedhamsterz grubu : bu parti ile yeni bir pc demo grubu daha ortaya çıktı. resident olarak işimiz gittikçe zorlaşıyor :). gösterim esnasında gönderdikleri demo'nun ilk partını loop zannedip kapattık ama devamı varmış. çok üzüldük. bundan sonraki demolarında partları statik ve uzun tutmayacaklarını ümit ediyorum.

* aardwark grubu : partide ortaya çıkan başka bir grup da aardwark. gönderdikleri 64k ile rakibimiz oldular. sonuçlar açıklanınca kimin kazandığı ortaya çıkacak :)

* tecnology channel : böyle unutulmaz bir partiye sponsor olup, maddi/manevi her türlü desteği verdikleri için teşekkürler...

7d5 bitişi...

« Yanıtla #19 : 19.09.2005 19:44:40 »
Hızlı düğmeleri aç

MGzzY

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
technology channel : bu güzel party'yi evden izlememizi engellediğiniz için sağolun. Uydu olmayınca ve kablo tv de yayın 8 den sonra başlayınca netten izlemek zorunda kaldık, ki bu da mümkün değildi. Ses çok kötü bir efektle (?) çıkıyordu hiç bişi anlaşılmıyodu. Neyseki pazar günü düzelttiler büyük ölçüde. Bu arada party programına uymayan, özet geçer gibi bir yayın vardı.

spritus: dur ya rakip olduğumuz falan yok şu anda çömeziz  :D zaten 7D5 ten geç haberimiz oldu, ki demo yapmakla alakamız bile yoktu.  Varsada demo izleyip "oha, siktir nası yapmışlar lan" nidaları çıkarmaktan öteye gitmedik :D .Benim birden "olm 7D5 e katılalımmı. istanbulda olmasakta emaille yarışmaya şeederiz" dememle şeettik :D hatta bu ilk demomuzdu. ben demo izlerken anakartım mefta olunca (?!?!) tamamını coolman yapmak zorunda kaldı. zaten 14 yaşında sümüklü veletlerden ne bekleyebilirsin ki :D :D :D

7d5 bitişi...

« Yanıtla #20 : 19.09.2005 20:00:45 »
Hızlı düğmeleri aç

Cool Man

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://info.ilk-kursun.com
aslında hata bende 7d4'deki demoları görüp dandik demo diyip fazla uğraşmadım. zaten 64k demosu olduğunu öğrenince jeton düştü :D bu arada sonuçların ne zaman açıklanağı merak konusu
Oi Oi Oi!

7d5 bitişi...

« Yanıtla #21 : 19.09.2005 20:01:15 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı

turnuva...

kimse bişi getirmicek...

nasıl uyarmı?
[/b]

Her turlu uyar;uymasa da uydururuz :)

7d5 bitişi...

« Yanıtla #22 : 19.09.2005 20:09:20 »
Hızlı düğmeleri aç

MGzzY

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Alıntı
Originally posted by Cool Man@Sep 19 2005, 07:00 PM
aslında hata bende 7d4'deki demoları görüp dandik demo diyip fazla uğraşmadım. zaten 64k demosu olduğunu öğrenince jeton düştü :D bu arada sonuçların ne zaman açıklanağı merak konusu
[post=1749]Quoted post[/post]
[/b]
olm abartma lan bu kadar :D çaylaklığımıza geldi uraşamadık fazla, ki yarışmadan çok istanbulda olup katılmak vardı ah ah :D

7d5 bitişi...

« Yanıtla #23 : 19.09.2005 21:24:43 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Genel olarak baktığımda bu seneki organizasyon çok iyiydi. (2. gün yemek olmaması eksi puan alan yönüydü :))
Organizasyon ekibine ve Teknoloji TV'ye teşekkürler...

On the fly olarak birşeyler yapmak istemiştim. Ancak ilk gün seminerlere katıldığımız için bir türlü konsantre olup kod yazamadık. Bu yüzden biraz moralim bozuldu. Daha öncden hazırlamış olduğum 256 byte'larla durumu kurtarmaya çalıştık.

@living-glance

7d4'ten hemen sonra meydana gelen kopmalar sonucunda birşeyler oluşacağını tahmin ediyordum ama kimseden ses seda yoktu. Nihayetinde bomba 7D5'te patladı. Karda yürüyüp izini belli etmemek diye buna denir.
Demo gerçekten güzeldi. Hiç beklemediğim bir çıkış oldu.
Bu arada açıkça itiraf etmeliyimki tam anlamıyla göt olduk :)

Ascraeus olarak sadece 3 adet 256 byte dışında kayda değer bir product üretememiş olmak bana çok kötü koydu (aslında 256 baytlarımda o kadar iyi değildi). En azından Slowhand'dan 1-2 tane de müzik olsa daha iyi olurdu.
Sanırım artık gerçekten silkelenme zamanı geldi. LIVING sayesinde kendimize geldik ve arada bir eski ASCRAEUS productlarına bakıp bakıp "ulan ne güzel yapmışız vs..." diye nostaljik takılma dönemine noktayı koyduk.
Tek part bile olsa bir demo kodlayacağım. Arada bir uyansakta senelerdir kış uykusundaydık. Artık yeter. Öncelikle Slowhand'ı uyandırıp    kulaklarımızın pasını atacak müziklerini dinleyelim.

RETURN OF ASCRAEUS : AWAKENING

Şimdi kod yazma zamanı.....

7d5 bitişi...

« Yanıtla #24 : 20.09.2005 01:20:21 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Walla Ascraeus'un bir c64 demosu çıkarması süper olur. En azından PC demolarıyla çarpışmaktan kurtuluruz, 64 platformunda çarpışırız. Eğer seneye yeterli katılım olursa demo kategorisinde C64, Amiga ve PC'yi ayırabiliriz (gerçi Amiga'da demo kasan yok ya neyse...) Tüm platformlar yine aynı kategoride çarpışsa bile en azından başka platforma yenilsek de kendi platformumuzdaki sıralamalarımızla sevinir ya da ağlarız. Daha iyi olmaz mı?

Ancak bunun olması için Ascraeus, Bronx ve Crescent gruplarının yeniden ayaklanması lazım. Ascraeus'un Turkish based bir demosu yok, yanlış hatırlamıyorsam (partide de muhabbeti geçmişti galiba) yabancı bir elemanın kodladığı küçük çaplı birşey vardı. Bronx 64 platformunda mega demo çıkarmayalı uzuun yıllar oluyor. Crescent ise son yıllarda "Maniacs Of Noise" benzeri bir grup olma yolunda çabalarını sürdürüyor. Bu üç grup seneye kadar birer demo üretmeyi başarırsa ve Glance de tek demoda kalmamayı başarırsa seneye 4 c64 demosu kıran kırana bir mücadele verir. Sizce de süper olmaz mı?

Bu arada "paslandık" diye düşünen coderlara özel mesaj:

Demodan önce birebir aynı hislerdeydim. Ancak demoyu hazırlamaya başladığımız andan itibaren farkettim ki "yüzmek zamanla unutulmuyor". Pekala kondisyon? Kondisyon kaybının tek nedeni yaşam koşulları. Ancak bunlar da bir yere kadar. Sonuç olarak ben ve Hydrogen bu demonun development süreci içersinde nişanlandık, evlendik, ev kurduk v.s. Ama yine de bazen sabahlayarak, bazen tembel tembel pinekleyerek demoyu bitirdik.

Özetlemek gerekirse; paslanmamış olduğumu, hatta hatta code açısından her zamankinden daha geniş bir perspektifle olayları değerlendirdiğimi farkettim. Tek sorun vakit ayıramamammış. Onu da öyle ya da böyle aşabiliyorsunuz, yeter ki kasın...

7d5 bitişi...

« Yanıtla #25 : 20.09.2005 10:14:02 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
stay tuned for bronx...

çok yakında bir çok platformda ...

7d5 bitişi...

« Yanıtla #26 : 20.09.2005 10:49:26 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by skate@Sep 20 2005, 12:20 AM
Walla Ascraeus'un bir c64 demosu çıkarması süper olur. En azından PC demolarıyla çarpışmaktan kurtuluruz, 64 platformunda çarpışırız. Eğer seneye yeterli katılım olursa demo kategorisinde C64, Amiga ve PC'yi ayırabiliriz (gerçi Amiga'da demo kasan yok ya neyse...) Tüm platformlar yine aynı kategoride çarpışsa bile en azından başka platforma yenilsek de kendi platformumuzdaki sıralamalarımızla sevinir ya da ağlarız. Daha iyi olmaz mı?
[post=1759]Quoted post[/post]
[/b]

Şu paragrafı yazarken Raven'ın kazandığından emindim. Gelin görün ki biz kazanmışız. Lafımı geri aldım. Çarpışırız ulan PC demolarıyla noolcek!!! :P

Şaka bir yana her ne kadar platform üstünlükleri olsa da her türlü en az bizim demo kadar (belki daha fazla) emek sarfedilmiş bir demoydu Raven'ın demosu. Birinci olsalardı gayet mutlu bir şekilde alkışlayacaktım. Zaten beklediğim de onların birinci olmasıydı. Demek ki partiye katılan insanların bir çoğu c64'le PC'nin farkının bilincinde olarak oy kullanmış. Aksi taktirde pek şansımız olmazdı tabii ki. Bize oy veren herkese teşekkür ediyorum.

7d5 bitişi...

« Yanıtla #27 : 20.09.2005 11:11:31 »
Hızlı düğmeleri aç

kutuk000

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
sonuçları yeni gördü ve hayal kırıklığına uğradım...
grup üyesi olmak herhalde daha çok puanlar kazandırıyor.
neyse, ilk kez bu tür bir yarışmaya katılmıştım ama burada kaldı.
saygılar.
herkes kendi kum havuzuna.......

7d5 bitişi...

« Yanıtla #28 : 20.09.2005 11:18:19 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by kutuk000@Sep 20 2005, 10:11 AM
sonuçları yeni gördü ve hayal kırıklığına uğradım...
grup üyesi olmak herhalde daha çok puanlar kazandırıyor.
neyse, ilk kez bu tür bir yarışmaya katılmıştım ama burada kaldı.
saygılar.
herkes kendi kum havuzuna.......
[post=1771]Quoted post[/post]
[/b]

Grup üyesi olmanın pek avantajı yok, hatta hatta kendine ve kendi grubuna oy veremediğin ancak rakiplerine oy verdiğin için (eğer partiye geldiysen) dez avantajı var. Ayrıca oy kullananların yarısı sceneden, yarısı scene dışı insanlardı. Kısacası birçok insan "grup" kavramından bihaber ekranda gördüğü ve kulağında çınlayan sesler üzerinden oy kullandı. Bence yanılıyorsun. Ayrıca bir çoğumuz tecrübeli scenerlarız. İlk kez katıldığın yarışmada iyi bir sonuç alamaman gayet doğal. Şahsen olimpiyatlara gidip 100 metre koşuda derece beklemem ben :)

Bir de kim olduğunu belirtseydin...

7d5 bitişi...

« Yanıtla #29 : 20.09.2005 18:40:38 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
öncelikle belirteyim, yapılacak herhangi bir scene organizasyonuna durumum elverdiğince gelmeye çalışacağım :) . bu party hayatımda bir dönüm noktası oldu, bunun için katılan-oluşturan herkese binlerce teşekkür... bende sprite hocam gibi grubumdan başlayayım...

@erik: manyak adam :) grubun en süper asm coderı ve en tembel adamı budur herhalde ama harbiden beklediğimden daha süper bir adam çıktı (abi cd için çok sağol, harbiden çok hoşuma gitti), ayrıca parti genelinde ve istanbulda bize her türlü rehberliği yapıp bir yerde gönlümün co-organizer'i oldu, ayrıca partiye benden önce gelen ve organizer olmayan ilk scener oldu kendisi(ikincisi benim :P )... ama en komik olay kendisine bir amiga fdd getirdim, vermeyi unuttum!
@anesthetic: grubun en iyi c coderıda bu :) zaten icqda beraber süper saatler geçirdiğim bir insandı, beklediğimden iyisi çıktı bu abimde...(zaten rdt süperdir, şöyledir, böyledir... :P ). kodladığı 64k bende derin izler bıraktı, uğraştı didindi ve değdi, tebrik ediyorum kendisini...
sevgiler abi:)
@flexi: bu adamla ilk görüştüğümde bana bitwise anlatmıştı icqda :D buda süper ötesi bir abimmiş meğer. partide hazırlıklardan dolayı anes gibi flex abi ilede pek konuşamadık ama yinede sevgiler... nested'a yaptığı harika ötesi müzikle gönlümü fethetti zaten...
@tesla: javabird çalışmadı belki ama sırf benim seçtiğim adı oyunda kullanması ve oyunun önüne c64 crack introları gibi bir intro koymasıyla beni çok mesut etti, ayrıca 2. gece sabaha kadar beraber takıldık, o java codedu ben pek bişey yapmadım ama olsun, neyse abi sevgiler... ha bu arada bir oyun projem var haberin olsun ;)
@shoggoth: ancak partide tanışabildik ama kardeşi gibi(bende onu abim gibi) sevdi, bağrına bastı, sanada sevgiler abi... ;)
@spritus: grup lideri ve organizer abim :) rdt'yi bir aile anlayışı içinde organize eden ve hepimize kardeşi gibi davranan değer veren adam, en çok sevindiğim şey ise c64 grafik oldu, ki bir gün olurda charsete gfxe ihtiyaç duyarsam bana yardım edecek :P ...

gruba yazacaklarım bu kadar hepinizi öper sevgilerimi yollarım, erik'e fazladan bir amiga fdd yollarım...