Gönderen Konu: 7D9'a 4 gün kaldı!  (Okunma sayısı 12094 defa)

7D9'a 4 gün kaldı!

« : 15.12.2009 09:28:42 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
"hasret bitiyor! scene yaşıyor! Türkiye'nin ilk ve tek devam eden partisi 7DX, 8.kez bizlerle!"

kafaları kurcalayan sorular

• Nightlord acaba pc 4k / 64k vs bişi release edicekmi?
  • Glance bişi release edicekmi?
  • acaba Amiga release olacakmı?
  • Demodojo bişi release edicekmi?
  • Crescent'dan release çıkacakmı?? ( executable )
  • Resident yaşıyormu? release çıkarmı?
  • Naked Hamsters ve Raven'a ne oldu?
  • commodore.gen.tr ekibinden yine ilgin donanımlar görme şansımız olacakmı?
  • zonguldak'taki arkadaşlar (alp vs...) yine partiye gelip bize çılgın amigalar gösterecekmi?
  • 7d4'ün sonuna doğru kasalı amiga ile üst kata gelen arkadaşlar kimdi? onları bir daha görmedim?
  • 7d3'de amiga500 ile gelip pixel grafik çizen bi arkadaş vardı, ona ne oldu?
  • spectrum release'leri yapan kardeşlerim RET acaba bişi release edicekmi?
  • yeni gruplar çıkacakmı? yeni oluşumlar varmı?
  • clash'in 2nd birthday-tro'su olacakmı? (pasta gfx'ini ben çizmek istiyorum :D:D:D:D:D)
-----------------------------------------
gelirken yanıma alacaklarım

• 1 adet competition pro joystick ( kick-off'da intikam için )
  • 1 adet c64 dtv (mod'lu)
  • 1 adet taşınabilir bilgisayar ( hmmm sanırım SX-64 buna uygun! )
  • videooo kamera
  • fotoooraf makinesi

7d9'a 4 gün kala DD'nin durumu

« Yanıtla #1 : 15.12.2009 12:06:24 »
Hızlı düğmeleri aç

drey

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emirdiril.net
Maddelerden hemen Demodojo ile ilgili olana cevap vereyim,

Geçtiğimiz cuma Demodojo çekirdek kadrosu Bakkada'nın askere gidişinden bu yana (yani yaklaşık 9-10 aydan beri) ilk defa bir araya gelmiş ve yine güzel bir meeting yapmıştır. Bu toplantıda ortaya çıkan sonuç:

-Demodojodan malesef release yok, kaldı ki "Demodojo diye bişey mi  kaldı zaten?" diyecek noktadayız. Sanırım önlenemez yükselişin sonuna geldik :P Nazar mı deydi nedir?

-Partiye Drey ve Chaotique kesin geliyor. Gerçi Chaotique'in işi çıkma ihtimali olabilir mi bilmiyorum. Oxzy gelip gelmeme konusunda pek bi kararsız, onu o gün görücez. Bakkada gelecekti ama son anda kendine kitlenen bir fazla mesai yüzünden üzülerek gelemeyeceğini söyledi.

-Drey mp3 müziği composu için ürününü de yanında getiriyor her zamanki gibi ama bunu Demodojo ismi altında release edip etmemek konusunda kararsız ( ama release edecek o kesin :P)

-Chaotique ve Drey gitarları ve laptopları hazır bi şekilde sabırsızlıkla parti gününü bekliyorlar.

7D9'a 4 gün kaldı!

« Yanıtla #2 : 15.12.2009 15:00:11 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Glance partide demo release etmeyecegini daha onceden acikladi. Ama Glance uyeleri aktif olacaklardir.

Demodojo icin cikmadik candan umit kesilmez diyorum. Ama bir coder sart:)

Sorular:
Acaba Bronx bir demo release edecek mi?
Acaba Turbo bir pixel yapacak mi?
Acaba Vigo, scripting'i goturecek mi?

Cesitlendirilebilir:)

7D9'a 4 gün kaldı!

« Yanıtla #3 : 15.12.2009 15:29:42 »
Hızlı düğmeleri aç

spacecake

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vigo;22071
"hasret bitiyor! scene yaşıyor! Türkiye'nin ilk ve tek devam eden partisi 7DX, 8.kez bizlerle!"

kafaları kurcalayan sorular

• Nightlord acaba pc 4k / 64k vs bişi release edicekmi?
  • Glance bişi release edicekmi?
  • acaba Amiga release olacakmı?
  • Demodojo bişi release edicekmi?
  • Crescent'dan release çıkacakmı?? ( executable )
  • Resident yaşıyormu? release çıkarmı?
  • Naked Hamsters ve Raven'a ne oldu?
  • commodore.gen.tr ekibinden yine ilgin donanımlar görme şansımız olacakmı?
  • zonguldak'taki arkadaşlar (alp vs...) yine partiye gelip bize çılgın amigalar gösterecekmi?
  • 7d4'ün sonuna doğru kasalı amiga ile üst kata gelen arkadaşlar kimdi? onları bir daha görmedim?
  • 7d3'de amiga500 ile gelip pixel grafik çizen bi arkadaş vardı, ona ne oldu?
  • spectrum release'leri yapan kardeşlerim RET acaba bişi release edicekmi?
  • yeni gruplar çıkacakmı? yeni oluşumlar varmı?
  • clash'in 2nd birthday-tro'su olacakmı? (pasta gfx'ini ben çizmek istiyorum :D:D:D:D:D)

-----------------------------------------
gelirken yanıma alacaklarım

QUOTE]

vigo nabız tutuyorsun anlasılan. yalnız cuvaldızı nıye bana batırdın. anlamadım
tabi cizdiriz sana pastayı. basına bır odunla vururuz. boylelıkle senı resetlerız. daha sonra bu demoscene derız MS PAINT deriz simdi pixel pixel pasta resimi ciezeceksin deriz. resmini yayınlariz. aradan onca zaman gecincede ben senın cizdigin resimi tiye alirim. iste ozaman benım su an hıssettıklerımı anlıyayip
:D:D bu kadar gulucuk attırmana seben ne dıye dusunmek yerıne partının tadını cıkarrırız. be nbu mevzuyu hıc takmazdım ama skateın dogum gunune bir kacgun var ve... iste oyle aynını vigo senın dogum gunundede yapalım ben ona bırde simdilerde hic yapılmayan bır xm yazayım bakalım dokulan emek ve zaman karsısında dogum gunu hediyesi almamnın nasıl.... ohh icimidokmekten yuoruldum.

sorular acaba:
spacecake vigonun bu nabız tutmasından sonra pixel yarısmasına katılmaya cesaret ecdebılecekmı?

acaba ılk partısıne katılıcak olan hoby(grafiker arkadasım) part ıruhunu hıssede bılecekmi.(onu pixel resim cizime isindirmeye calısıyorum smoth cekmeyi filan gosterdim)

acaba ilk partısı yasıyacak abım ortamı sevicekmi

acaba skate openglde ilrei seviye bana bir iki sey gosterıcekmi.

acaba seiko partıye katılıcakmı

acaba muhabbetın dıbıne vurucakmıyım.

acaba sempati besledigim vigo ile gecen partiye oranla daha cok muhabet edebılecekmıyım. su pasta mevzusunu acmazsa tabı :)

gelicek yılkı parti sorusu acaba bir demo ıle partıye katıla bılecekmıyım
-------------------
yanıma almıyacaklarım
dert tasa endıse
-hey genc bu aleme girersin ama cikamazsin, scene kanina isler ya musalla tasi seni temizler,yada bir kiz arkadas seni celer

7D9'a 4 gün kaldı!

« Yanıtla #4 : 15.12.2009 18:34:08 »
Hızlı düğmeleri aç

paradox

• Full Member
    • Profili Görüntüle
ya arkadaşlar skate'ye de mesaj attım bakmamış yada bana ayar oldu artık sorularıma cevap yazmıyo...
şimdi gelirken programları falan getircem bende ordaki makinalara kurmakda bi sorun olurmu..oyunum bitti  , hayvan gibi kasıyor benim makinada (donanımım zayıf) orada test etmem gerekli..sil baştan bidaha yazamam zaten acaip karişti işler..sadece gerekli kısımları düzelticem falan..nası olucak ?

7D9'a 4 gün kaldı!

« Yanıtla #5 : 15.12.2009 18:48:18 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
ilgili olduğum soruların cevapları:

evet.
evet.

7D9'a 4 gün kaldı!

« Yanıtla #6 : 15.12.2009 23:50:20 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Alıntı yapılan: paradox;22075
ya arkadaşlar skate'ye de mesaj attım bakmamış yada bana ayar oldu artık sorularıma cevap yazmıyo...
şimdi gelirken programları falan getircem bende ordaki makinalara kurmakda bi sorun olurmu..oyunum bitti  , hayvan gibi kasıyor benim makinada (donanımım zayıf) orada test etmem gerekli..sil baştan bidaha yazamam zaten acaip karişti işler..sadece gerekli kısımları düzelticem falan..nası olucak ?

Kuracağın şeylere bağlı, bilgisayarlar 7d7'den beri değişmediyse (7d8'de yoktum) Admin yetkin olmuyor, yani bazı yetki gerektiren şeyleri kuramayabilirsin. Kursan bile reset atınca tekrar eski haline geliyordu. Bence çok kafana takma, orda bir şekilde halledersin. Mesela benim bilgisayarı kullanırız ;)

7D9'a 4 gün kaldı!

« Yanıtla #7 : 16.12.2009 00:53:57 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
ben gerekli cevabı verdim. elbette ki mesajı henüz okumamıştım. beni tanımadığınız ikinci ihtimali düşünmenizden belli.

7D9'a 4 gün kaldı!

« Yanıtla #8 : 16.12.2009 14:58:43 »
Hızlı düğmeleri aç

yatuyu

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
zonguldak'taki arkadaşlar (alp vs...) yine partiye gelip bize çılgın amigalar gösterecekmi?

acil bisey olmadikca cumartesi sabah teker doner, donanim olarak suan  kar zinciri mevcut :D

7D9'a 4 gün kaldı!

« Yanıtla #9 : 16.12.2009 15:55:44 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Gidip otobüs biletimi alayım, akşam 10'da istanbuldayım, 11'e kadar parti mekanına varmış olurum artık. Erken kaçan olursa sitem edicem ona göre :).

Diğer bir konu olarak Prod yok ne yazık ki. Hocalarıma teşekkürü bir borç biliyorum. şu anda hala yapay zeka ödevimi kodladığım için submit edebileceğim tek ürün o şu anda :).

7D9'a 4 gün kaldı!

« Yanıtla #10 : 16.12.2009 18:29:15 »
Hızlı düğmeleri aç

doMiNO

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vigo;22071
"zonguldak'taki arkadaşlar (alp vs...) yine partiye gelip bize çılgın amigalar gösterecekmi?

Partiye geleceğiz tabii... Bu kez çılgın Amiga'larla değil, bir product release ederek katılmak istiyoruz ama son iki haftada o kadar büyük aksilikler yaşadım ki, yetişmesi mucizelere bağlı artık!

7D9'a 4 gün kaldı!

« Yanıtla #11 : 17.12.2009 00:23:14 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ragnor;22080
Gidip otobüs biletimi alayım, akşam 10'da istanbuldayım, 11'e kadar parti mekanına varmış olurum artık. Erken kaçan olursa sitem edicem ona göre :).

Diğer bir konu olarak Prod yok ne yazık ki. Hocalarıma teşekkürü bir borç biliyorum. şu anda hala yapay zeka ödevimi kodladığım için submit edebileceğim tek ürün o şu anda :).
olm bak şu olayı okula, hocalara v.s. yükleme olayı gittikçe sabrımızı taşırıyor bilesin, partide dalmayalım sonra sana. ;)

7D9'a 4 gün kaldı!

« Yanıtla #12 : 17.12.2009 03:36:03 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;22082
olm bak şu olayı okula, hocalara v.s. yükleme olayı gittikçe sabrımızı taşırıyor bilesin, partide dalmayalım sonra sana. ;)

Valla öyle deme Skate, bak az önce mail gelmiş bana aynen yazıyorum:

So, in case you cannot attend and contribute to the seminar tomorrow (Thursday 08:15-12:00) you must prepare and submit an online presentation (in open formats) in advance. Such an online presentation should consist of: a sound recoding (or video) of your 10 minute presentation (e.g. in ogg format) and also slides (e.g. in PDF/A-1b or ODF format).

Maili daha yeni aldım, şimdi iş güç yok, geceler boyu presentation hazırla bir de ses kaydı var :)

7D9'a 4 gün kaldı!

« Yanıtla #13 : 17.12.2009 03:50:05 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@tesla: diyorsun ki 1 sene boyunca her gece prezentasyon hazırladık, üstüne senin evli, çocuklu, full time mesai yapan ve evde de freelance iş yapan biri olman avantajın, öyle mi?

7D9'a 4 gün kaldı!

« Yanıtla #14 : 17.12.2009 04:31:10 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Abi, zaten senle-bizi karşılaştırmıyorum. Öğrenci adamın evde de kafası rahat değil onu söylemeye çalıştım.