Gönderen Konu: Anne Benden Scener Olur mu?  (Okunma sayısı 2271 defa)

Anne Benden Scener Olur mu?

« : 02.05.2009 00:17:56 »
Hızlı düğmeleri aç

ozayturay

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Ben geldim. Kendimi tanıtayım kısaca:

Bazı forumlarda Simon, bazılarında ozayturay olarak tanınırım. Matematik öğretmeniyim. Eski Commodore'culardanım. 1999-2003 yıllarında ıstanbul'da bulunduğum sıralarda bazılarınızla tanışmışızdır muhtemelen. Hatta bazılarınızla alışverişimiz de olmuştur.

PC'de Basic, Pascal ve C ile program, PHP ve MySQL ile web sayfası çalışmalarım mevcut.

Commodore 64'üm, Amstrad 6128'im ve yeni aldığım Amiga 1200'üm var.

Commodore 64 ile kısa introlar yapmaya çalışacağım. Asm olayını baya bi kıvırdım. şimdi gerek ustalarımızın yazdığı türkçe dokümanlardan, gerekse yabancı kaynaklardan teknikleri öğrenmeye çalışıcam yavaştan. Matematikçi olduğum için kafam az çok basıyo hesap kitap işine. :rolleyes:

Amigaturk.com sitesinin kurulumuna aktif olarak destek ve bir müddet hosting hizmeti verdim. Halen admin yetkilerine sahip olsam da artık insanlarla uğraşmak zor geldiği için sadece kullanıcı olarak bilgi alışverişine verdim kendimi.

Commodore.gen.tr'nin de nacizhane paylaşımda emeği olsun diye çırpınan bir üyesiyim. :)

KarizmaWoW isimli bir World Of Warcraft sunucusunu ve bu sunucuya ait forumu yaklaşık 3 yıldır yönetiyorum.

Bol bol görüşmek dileğiyle.

« Yanıtla #1 : 02.05.2009 18:15:41 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hoş geldin... umarım çok büyük beklentiler içerisinde değilsindir... ayda 1-2 post yapılan "dead-sceners poetry" tadındayız... (:

« Yanıtla #2 : 02.05.2009 23:44:51 »
Hızlı düğmeleri aç

ozayturay

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Burada zaman içinde birikmiş bilgiler yeter.

Olmadı canlandıralım başlıklı bir mesaj atarım. :)

« Yanıtla #3 : 03.05.2009 07:53:08 »
Hızlı düğmeleri aç

the_prodigy

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
hos geldin. programlama bilsem bendende olurdu :) onca zaman sonrada programlama ogrenmek zor.
« Son Düzenleme: 03.05.2009 07:53:56 Gönderen: the_prodigy »
sanatcinin rengi olmaz.

« Yanıtla #4 : 03.05.2009 14:14:55 »
Hızlı düğmeleri aç

puNky

• Full Member
    • Profili Görüntüle
@the_prodigy: scener olmak için kod yazabilmek gerekmiyor.

« Yanıtla #5 : 03.05.2009 15:55:32 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
hoşgeldin.

« Yanıtla #6 : 03.05.2009 16:54:37 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Hatta scener olabilmek icin, hic bir sey yapmak gerekmiyor:)  

Neyse, benzer basliklar, bu forumda daha once defalarca acildi. Carsaf carsaf cevaplar yazildi. Eger o cevaplar yeterli olsaydi, bir scener patlamasi yasamamiz gerekiyordu. Ancak bu hic bir zaman gerceklesmedi.

Benden scener olur mu gibi bir sorunun cevabi, bu forumda veya herhangi bir forumda yatmiyor cunku. Boyle yerler sadece scenerlarla temas kurmak icin bir baslangic. Tr'deki ve yurtdisindaki partilere giderek ortami koklama firsatin olabilir. Ama o partilere gitmek dahi, scener olmak anlamina gelmiyor.

Bu bir his. Icinde gercekten sectigin konuda (Code, grafik, muzik, editorluk, organizatorluk, swap vs. vs) cok saglam bir scener olma istegi olmali. Scene'i, uluslarasi olarak benimseyip, kendini de bu ortamin icinde hissetmelisin. Baska scenerlarin, gruplarin yaptiklari islerden zevk almali, hatta gaza gelip daha iyisini yapmaya calismalisin.  

Yani bu anlatilarak olacak bir sey degil. Sen de bu his ve boyle bir eglence anlayisi var ise, scener olursun. Yoksa, yoktur. Ha bir de sanslisin, etrafta tonlaaaarca Turkce ve yabanci dilde kaynak var.

« Yanıtla #7 : 05.05.2009 23:29:01 »
Hızlı düğmeleri aç

the_prodigy

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: puNky;20510
@the_prodigy: scener olmak için kod yazabilmek gerekmiyor.

evet hydrogennin dedigi gibi.. ama insan zamanla unutuyor. sanirim o mesaji birazda gaz vermek amaci ile yazmistim.
sanatcinin rengi olmaz.

« Yanıtla #8 : 10.05.2009 01:11:44 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Hos geldin ozayturay. Scener olmak icin ne gerekiyor sorusunun bana gore kisa ve oz cevabi var. Release yapmak gerekiyor :)

Kolay gelsin