the scene > partiler, toplantılar, etkinlikler

Metutech / ATOM ıstanbul Toplantısı

<< < (3/3)

Ragnor:
Abi çok fazla bakmadım şu etohum şeysine, zaten istanbulda ve ben hem zamandan hem de paradan mahrum yaşadığım için benim için imkansızdı. Ama olay şu, orası girişimcilerin iş fikirlerini sunup yatırımcı çekmeye çalışacakları bi etkinlik, yani öyle akademik ya da ne bileyim teknik ya da hobisel bi olay değil, temeli iş güç kurma, para sahibi adamları çekme vs.

Ki gayet normal, birisinin fikri ve o fikri hayata geçirebilecek bilgisi olacak, diğerininde bunun masraflarını karşılamak için parası, sonra gelsin paralar :P.

Yine de spaztica'ya katılıyorum, gidebilen gitsin, scene'i azıcık olsa tanıtsın, zaten amaçları sosyal çevreyi genişletmek, adamlara bi güzellik yapında para babaları yerine birazda scene'in güzel insanları ile tanışsınlar, ufukları açılsın :).

spaztica:
birkaç etohum'a katıldım. ne bu toplantılarda para ve yatırım konuşuluyor, ne de o kadar siyasi, politik veya iktisadi açıdna takılıyorlar. gayet light bir modda çay-kahve içiliyor, çeşitli girişim projeleri, genellikle benzer projeler yapan-biraz uğraşan-ucundan tutan çeşitli insanlara tanıtılıyor. amaç, böyle projeler yapmak isteyenlere, bu projeleri yapanlar tarafından zorluklarını, dikkat edilmesi gerekenleri vs tanıtmak. yoksa bu toplantılarda elbette yatırım arayışı olmuyor. maksat insanlar tanışsın, deneyimlerden yararlanılsın, belki tanışanlar bir araya gelerek birşeyler yaratılır vs vs.
elbette dinleyiciler arasında zaman zaman projelerle çeşitli şekillerde ilgilenebilecek kişileri tanıyanlar çıkıyor, bağlantılar kuruluyor, potansiyeller artırılıyor.

Ragnor:
Hmm, o zaman ben olayı hem yanlış anlamışım hem de anlayabildiğim kısmını bile adam gibi ifade edebilmişim, ama neyse ki spaztica var :).

@spaztica: alakasız olacak ama, geliyo musun abi metucon'a bu sene? :).

spaztica:
olası... oyunlar ve yurtlar açıklansın, gelebilirim.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git