Gönderen Konu: Alone/Nightlord klibi (Hydrogen)  (Okunma sayısı 4084 defa)

Alone/Nightlord klibi (Hydrogen)

« : 12.12.2008 06:41:53 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Sabahin korunde uyku tutmadi, bu sarkiyi dinliyorum bayagidir, Nightlord'un en sevdigim parcasi. Uykusuz oldugumdan dolayi, sacmalayacak da olabilirim:P Parca o kadar uzgun bir tema uzerine kurulu ki, insana 19 yasindaki birinde bu ne huzun dedirtiyor.Huznun yasla sunla bunla ilgisi ve duygunun da tecrube ile cok bir alisverisi yok demekki.

Alone / Nightlord
00:00'da parcaya sade bir vokal ile giris yapiyoruz. Enstrumanlar zamanla devreye giriyor. Burayi leonard cohen veya nick cave gibi detoneligi tarz haline getirmis bir vokaliste kesik kesik okutuyoruz. Sadece vokalistin cekildigi uzun bir sekans bu.

Gecmis
00:40'da giren melodi, ana tema ve inanilmaz vurucu. Bu kadar huznu icinde barindiran az muzik var. Bu bolumde huznumuzun hikayesi yani buralara nasil geldigimiz, dinamik snapshotlarla anlatiliyor.

Yakin Gecmis
1:21'de giren ara bolumde hikayenin kilit noktalari gosteriliyor artik. Ana karakterlerin birbirlerine gosterdikleri toleranslar azalmis , halbuki baslangicta boyle miydi her sey? Burada vokali Cohen'den alip, Jay Jay Johanson'a vermek icimden geldi. Aslinda bastan sona Dave Gahan da soyleyebilir.

Simdiki zaman
1:53'de ise, 00:40'daki melodinin artik kendimizi tutamadigimiz ve duvarlara vurdugumuz hali var. Duygusal olarak bas karakterimiz tartamiyor artik yukunu ve gercek cokusunu bu bolumde, saat tam 1:53'de yasiyor. 2:01'de ise sahile vuran dalgalar esliginde dusunuyoruz ve dusunuyoruz. Yuzumuzde aci bir gulumseme. Arka planda leonard cohen denize bakiyor ve soyluyor sarkiyi biz dusunedururken.

Gelecek zaman
02:24 Ancak bu son degil, daha toparlanmaya calisacagiz, keske her dusus basit olsa. Muzigin bu bence en vurucu noktasinda, karakterimiz artik son kozunu oynuyor. Mucadele edecek ancak nafile, yipratacak onu her sey sonunda, ve 2:44'de kacinilmaz ve nihai olan fikre kavusacak. Mutlu son yoktur.

Genis zaman
Ve trajedi loopa girecek. Tekrar ve tekrar oynanacak ayni sahne.

Not: Nightlord'a gece gece beni doom moda soktugu icin tesekkur eder, basarilarinin devamini dilerim:)
« Son Düzenleme: 12.12.2008 06:48:48 Gönderen: Hydrogen »

« Yanıtla #1 : 12.12.2008 12:57:12 »
Hızlı düğmeleri aç

aeymur

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Merak ettim, nasıl dinleyebilirim?

« Yanıtla #2 : 12.12.2008 14:40:34 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: aeymur;19507
Merak ettim, nasıl dinleyebilirim?

http://www.hardsid.com/files/C64Music/MUSICIANS/N/Nightlord/Alone.sid

http://soasc.dirtcellar.net 'da da olmasi lazim ama site su an bende acilmiyor.

« Yanıtla #3 : 12.12.2008 19:59:34 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
heheh ilahi Hydrogen. Estafurullah diyerek soze baslar, klip tasarimin onunde saygiyla egilirim :) Vokal falan diyosun, soz de yazmak lazim bu parcaya :P Ayrica araya bi yere senden de bi ney solo alalim artik :)

Hey gidi gunler simdi aklima Arcane'e bu muzigi gonderdikten sonra ondan gelen uzun ve kasvetli note geldi :) Bu muzik Arcane'in zamaninda Ascreaus altinda cikardigi gfx collection icin exclusive yapilmisti. Kardesim meger o da cok kederliymis o gunlerde. Parcayi duyunca ah ulan ah adeta ruhumu okudun, kederime tercuman oldun falan diye bi patlamis bi not yazmisti ki peeeh. Bu kederin bi kismi nitekim gfx collection'in end scrollune de yansimistir.

Heheh yahu bu scenede daha boyle bilmedigimiz duymadigimiz nice scroll textte ne detaylar ne hikayeler var acaba

« Yanıtla #4 : 13.12.2008 21:39:44 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hydrogen;19506
Burayi leonard cohen veya nick cave gibi detoneligi tarz haline getirmis bir vokaliste kesik kesik okutuyoruz.

o zaman nil karaibrahimgil de olur :)

şaka bir yana, nightlord'un chip müzik yeteneğine de laf yok. Son günlerde iyi bir compilation arıyorum. Bilinen Chipdisk'lerin listesi (pouet olmasın yetti artık, o kargaşanın içinden çıkamıyorum), ya da iyi bir top100 bana ilaç gibi gelirdi.

Bildiğiniz var mı?

« Yanıtla #5 : 14.12.2008 17:26:58 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
nightlord'un bu parcasını bilmiyordum. plazma için kendisiyle yaptığım röportajda "iyi bir müzisyen değilim, demolar yalın olmasın diye uyduruk müzikler yapıyorum" gibi şeyler demişti. hadi oradan be :)
« Son Düzenleme: 14.12.2008 17:31:39 Gönderen: spritus »

« Yanıtla #6 : 15.12.2008 21:52:32 »
Hızlı düğmeleri aç

Riontron

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
vallahi cok guzel, duygulandiran bir sarki........

« Yanıtla #7 : 16.12.2008 09:35:31 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
sunu bilin ki nightlordum solo kismi duydugum en guzel sid sololarindan biri olmus bravo.
solonun basinda whitney houston i'm your baby tonight hissiyati geldi bana ama o benim cagrisim hastaligimdan :)