Gönderen Konu: Zeitgeist  (Okunma sayısı 2245 defa)

Zeitgeist

« : 30.11.2008 01:09:30 »
Hızlı düğmeleri aç

the_prodigy

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bu konu basliginin demoscene ile hic bir alakasi yok yalniz amac bilgi paylasmak oldugu icin sizlerinde koyun olmadiginizi dusundugum icin paylasiyorum. "Zeitgeist" adinda bir belgesel izledim icerigi dinin astoroloji ile nasil olusutugu, teror un kullanimi, dunyayi yoneten para babalari, gelicekte bizi cipliyeceklerimi:) vs. izlemenizi tavsiye ediyorum. nette alt yazisi belgesel mevcut, aslinda bu forumda butur bilgi paylasmak uygun degil ama isterseniz silin.
-------------------
bu arada ben kendi kullanici ismimle giris yapamiyorum saint nicini silmenizi istemistim sonra the_prodigy nicinde girisyaptim kisa bir zaman simdi tekrar saint olmus blender_art@hotmail.com sunu the_prodigy yapalim. kolay gelsin.
sanatcinin rengi olmaz.

Zeitgeist

« Yanıtla #1 : 30.11.2008 01:31:59 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
saint ve the_prodigy mitoz birleşme geçirerek salt the_prodigy olarak varlığını sürdürecektir.

zeitgeist ve devamı olan zeitgeist 2'yi bir süre önce inirmiştim; zaten bildiğim kadarıyla dağıtımı serbest bir belgesel. amerikan kültüründen hoşlaşmadığım için -negatif eleştiri de olsa vakit kaybı olarak gördüğümden- bir süredir elim varmıyordu izlemeye. ama pek çok kişiden izleme tavsiyesi aldım, bugünlerde izlediğim diziler (merlin ve mentalist) bittiğinde zeitgeist'ı izleyeceğim...

Zeitgeist

« Yanıtla #2 : 30.11.2008 01:56:45 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
zeitgeist addendum 'u bende tavsiye ederim, guzel bir belgesel..

@spaz:
patrick jane karakterini sevdiysen -ve izlemediysen- psych ve monk dizilerini de izle :}

Zeitgeist

« Yanıtla #3 : 30.11.2008 12:33:19 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
monk'u uzunca bir süredir düzensiz izlerdim zaten tv'de... psych biraz geyik buldum açıkçası. dr.house da mentalist gibi bir karakter bence ve keyifli..

Zeitgeist

« Yanıtla #4 : 30.11.2008 18:53:54 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
sanırım the movie olanını izlemiştim. Yani bana zorla izletmeye çalışan arkadaşı bıktırana kadar izledim. Açıkcası belgeselde öyle çok ahım şahım bişey görmedim. Çoğu bilinen şeyler. Birde kendi fikirlerini desteklemek için mitolojiyi kendi kafalarına göre yorumluyorlar. ışin mitoloji ile alakalı kısmında iddia ettikleri bazı şeylerin doğruluğundan şüpheliyim açıkcası. Dini propoganda beni ne kadar rahatsız ediyorsa, karşıt propoganda da o kadar rahatsız ediyor.

Zeitgeist

« Yanıtla #5 : 30.11.2008 23:07:45 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
2040lı yıllarda hayata gözlerimi yumarken bütün bu belgeselleri hatırlayıp pis pis sırıtarak ölücem.

Zeitgeist

« Yanıtla #6 : 01.12.2008 01:07:05 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Umarım "what the bleep do we know?" gibi "zırva bilim" belgeseli değildir. Quantum fiziğini g.tünden yorumlayıp uydurma bilgilerle sahte gerçeklik yaratan bu döküdrama-bilimkurgu türündeki bu wannabe-belgeselleri kınıyorum.

Bu kadar laf ettikten sonra zeitgeist download linkini tıklıyorum.

evet filmi izledim, değilmiş :)

Film bildiğimiz şeyleri güzelce toparlamış. Beni intahara sevk ediyor böyle filmler (keşke 9/11 conspiracy theory'sini dahil etmeseymişler, yeterince suistimal edildi bu konu). Sanırım yukarıda bahsettiğim "what the bleep" filmi, zeitgeist ve benzeri filmleri susturup yok etmek adına özellikle planlanmış bir film.

Yine de bu tür filmlerin bir "stres atımı" sağladıkları da tartışılan bir konu. Bu filmi izleyip "hah ben biliyordum zaten ya, tamam demekki haklıyım" diyen insanlar bu konuda daha fazla düşünmekten vazgeçtiği söyleniyor. Umarım zeitgeist Rockafeller'lar tarafından finanse edilmemiştir :)
« Son Düzenleme: 01.12.2008 16:41:57 Gönderen: ref »

Zeitgeist

« Yanıtla #7 : 02.12.2008 04:01:34 »
Hızlı düğmeleri aç

the_prodigy

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ragnor;19436
sanırım the movie olanını izlemiştim. Yani bana zorla izletmeye çalışan arkadaşı bıktırana kadar izledim. Açıkcası belgeselde öyle çok ahım şahım bişey görmedim. Çoğu bilinen şeyler. Birde kendi fikirlerini desteklemek için mitolojiyi kendi kafalarına göre yorumluyorlar. ışin mitoloji ile alakalı kısmında iddia ettikleri bazı şeylerin doğruluğundan şüpheliyim açıkcası. Dini propoganda beni ne kadar rahatsız ediyorsa, karşıt propoganda da o kadar rahatsız ediyor.
isin mitoloji kismini gec astorolijik degerleri akilda tutma ogretme yontemi o astoroliji kismi dusundurucu, yoksa her mitolojik hikaye kutsal kitaplar olarak karsimiza cikmis.kuranda okudum incilde. gunumuzde anlatilan dini kurallar bile kitaplarda yazmiyor. yani hala degismeye devam ediyor dinler ve inanc kurallari. artik kafa yormuyorum boyle seylere nasil olsa 25 aralikta yanlis hatirlamiyorsam siz scenerlar beni carmaha gerin sonra ben uc gun olu durucam sonra yeniden dirilicem. sonrada Rockafeller'a tapinmaya basliyacagiz.

not :gene ataist gibi dusunmeye basladim halbuki aylar once tanriya inanirken cok mutluydum. olmadi en iyisi alevilik, aklima semah geldi gezegen haraketlerini tasfir edilen dans ve ibadet turu "islam oncesi" alevilik inancina tekrar geri donuyorum ve ruhumu rahatlatiyorum vardir herhalde bir bildikleri. alevilik propagandasi ragnor yaptim hee he off neyse sonu yok din muhabbetinin.
sanatcinin rengi olmaz.

Zeitgeist

« Yanıtla #8 : 02.12.2008 09:36:50 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@the_prodigy: forumda bu mesajının dini bir tartışma başlatacağını sanmıyorum ve başlatmamasını da umuyorum. ancak şu "not :" ile başlayan son paragrafın gösteriyor ki senin bu foruma yazmadan önce kendi içinde çözmen lazım bazı şeyleri. din sesli düşünmek için çok hassas bir konu.

Zeitgeist

« Yanıtla #9 : 02.12.2008 16:23:18 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
not: bronx olarak ortak kurbana giriyoruz... members only

Zeitgeist

« Yanıtla #10 : 03.12.2008 16:18:49 »
Hızlı düğmeleri aç

puNky

• Full Member
    • Profili Görüntüle