Gönderen Konu: Plazma 6  (Okunma sayısı 3432 defa)

Plazma 6

« : 29.07.2008 18:58:53 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar, nightlord, nedir durum ? :) ses seda çıkmıyor, bir yokluyayım dedim :)

Alıntı
Resmi çıkış tarihi (15 Temmuz Salı)

Plazma 6

« Yanıtla #1 : 30.07.2008 01:48:38 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
yaraları kaşımak iyi değildir, kanarlar...

Plazma 6

« Yanıtla #2 : 30.07.2008 03:22:13 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@spaztica: abi öyle bir yorum yapmışsın ki okuyan bir problem var sanıcak dergiyle ilgili. sadece gecikti o kadar. eminim en kısa sürede yeni sayıya kavuşacağız.

Plazma 6

« Yanıtla #3 : 30.07.2008 05:46:06 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
ben de kimse merak edip sormayacak mi diye merak ediyordum :)

evet dergi gecikti. tahminen bir veya iki hafta sonu icinde cikacak.

Plazma 6

« Yanıtla #4 : 31.07.2008 02:00:53 »
Hızlı düğmeleri aç

Riontron

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
arkadaslar, turk scene tarihi hakkinda ansiklopedi yazin, hic kesintisiz hepsini okurum........:)

Plazma 6

« Yanıtla #5 : 31.07.2008 02:02:30 »
Hızlı düğmeleri aç

einhander

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
yaa ben daha 5'i bitiremedim  ya okuayacak o kadar çokşey var ki  ... neyse 6 için beklerimm yanlız bir isteğim var iii dergi çıkıoda neden game design ilgili hiçbir yazı yok herkes bir şey anlatıoo ama yazaılm mesala sorting hakkında bilgi nedir ne değildir nerde kullanılır. kaç çeşitdir en iiisi hangisi felan gibiii biraz püfff noktaları eğilsek fena olmas mı olursa

Plazma 6

« Yanıtla #6 : 31.07.2008 04:28:45 »
Hızlı düğmeleri aç

the_prodigy

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
dort gozle beklıyorum 6. sayıyı
sanatcinin rengi olmaz.

Plazma 6

« Yanıtla #7 : 02.08.2008 01:45:31 »
Hızlı düğmeleri aç

Alexan

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
P6 'yı merakla bekliyorum. unutmadım. bekliyorum... :rolleyes: :)

Plazma 6

« Yanıtla #8 : 02.08.2008 14:51:54 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@einhander: dergi her ne kadar biraz daha geniş kitlelere hitap etme amacıyla imaj değiştirdiyse de, sonuç olarak bir scene dergisi. oyunlar ise scene'in çok küçük bir kısmını oluşturur. bu yüzden plazma'da çok fazla oyun odaklı yazı yok. ancak senin bahsettiğin sorting gibi konular oyunlara özel konular değil, bu tür genel algoritmalar her zaman bu dergide yer alabilir.

gelelim derginin genel yapısı ve "sorting" gibi bir konunun işlenip işlenmemesine. dediğim gibi bu çok mümkün, hatta madem talep var elbette ki yazılabilir. ancak bir de işin şu yönü var ki ben birçok farklı yazı yayınlamış olmama rağmen ağırlıklı olarak tutorial tarzı yazılar yazdığım için eleştiri aldım mesela. haklı da bir eleştiri bu. bu derginin amacı yalnızca teknik bir içerik sağlamak değil çünkü. haberler, röportajlar, parti inceleme yazıları ve genel olarak Türkiye ve Dünya'da scene'in durumu ile bilgiler vermek bu derginin önceliği olmalıdır.

Bir diğer konu ise yazılan teknik dökümanın faydası ile ilgili. Sorting konusu hakkında döküman bulmak oldukça kolaydır. Çok gizli kalmış bir konu değildir. Bilgisayar eğitimi veren bölümlerde de sıkça işlenen temel konulardan biri olduğu ve bu konularda birçok tez yayınlanmış olduğu için Türkçe kaynak sıkıntısı da olmayan bir konudur. Eğer böyle bir konu işlenecekse Plazma'ya yakışan bunu 8 bit bilgisayarlara özelleştirilmiş halde, birkaç farklı sorting metodunun birleşiminden oluşan bir versiyon anlatılıp incelenebilir ki yanılmıyorsam senin de şahsi ihtiyacın bu yönde. Ancak bu verdiğin örnek gibi ben sana yüzlerce örnek verebilirim ki henüz 5 sayı çıkmış bir dergiden bahsediyoruz. Zaman içersinde bu konular işlenebilir. Ancak sizler de bu foruma mesaj atmak yerine derginin editörüne (Nightlord) isteklerinizi iletirseniz, kendisi konuya hakim yazarı seçip görevi ona verecektir.

Plazma 6

« Yanıtla #9 : 02.08.2008 20:28:06 »
Hızlı düğmeleri aç

einhander

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
skate açıklamarın için teşşekür ederim dergiyi keyifle okuyorumm.Bence doru sölüyorsun daha 6. sayı acele ediyorum..Yazıları okuyunca Gaz alıyorum galiba ondandır.

Plazma 6

« Yanıtla #10 : 21.09.2008 04:06:38 »
Hızlı düğmeleri aç

Alexan

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Plazma 6, parti hazırlıklarına kurbanmı gidiyor? Özellikle dear @endo 'nun Amiga Assembler bölümünü heyecanla beklemekteyim. @nightlord 'un C++ nesnel programlama bölümünüde. Tşk.

Plazma 6

« Yanıtla #11 : 21.09.2008 18:54:00 »
Hızlı düğmeleri aç

einhander

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
6 6  isterizz altı  altııı C++ oop beklerom

Plazma 6

« Yanıtla #12 : 22.09.2008 20:03:41 »
Hızlı düğmeleri aç

Alexan

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
@nightlord
"ben de kimse merak edip sormayacak mi diye merak ediyordum :)
evet dergi gecikti. tahminen bir veya iki hafta sonu icinde cikacak."

Bu post Plazma 6 içinmiydi ? öyle ise 2 hafta değil 2 ay olmak üzere.

Dergi için üzülmelimiyim diye soruyorum, birde @nightlord abimi merak ediyorum umarım iyidir. nightnetwork blog sayfasındada herangi bir hareket yok. Merakta kaldım Allah hayır etsin.