Gönderen Konu: Haydi zaman makinasina!  (Okunma sayısı 1878 defa)

Haydi zaman makinasina!

« : 23.01.2008 06:47:33 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Eski kutulari karistirirken bisey buldum. kiminiz hatirlar. ama hatirlamayanlar icin guzel bir nostalji objesi olacak.

Vay bee.. Bu gunleri gorduk ya.. az daha beklesem 20. yil hediyesi olacakmis. hahahaha...

.oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

Haydi zaman makinasina!

« Yanıtla #1 : 23.01.2008 09:00:32 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
aah aah ne günlerdi be

Haydi zaman makinasina!

« Yanıtla #2 : 23.01.2008 10:53:39 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Mekanın adını unuttum ancak Beşiktaş'ta Sinan Paşa Center'da bir bilgisayarcı vardı eskiden. Hatta şu anda Pena'nın (Pentagram Cenk'in dükkanı) bitişiği ya da bir alt katı falandı. Yanlış hatırlamıyorsam orası bize reklamını yapmıştı bu Commodore Show'un da abimle biz pek takmamıştık. Salakmışız :) Ne biliim ben copy party'e döneceğini olayın... Artı ne biliim ben copy partynin ne olduğunu o yaşta :D

Haydi zaman makinasina!

« Yanıtla #3 : 24.01.2008 03:19:48 »
Hızlı düğmeleri aç

Riontron

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;16958
Mekanın adını unuttum ancak Beşiktaş'ta Sinan Paşa Center'da bir bilgisayarcı vardı eskiden. Hatta şu anda Pena'nın (Pentagram Cenk'in dükkanı) bitişiği ya da bir alt katı falandı. Yanlış hatırlamıyorsam orası bize reklamını yapmıştı bu Commodore Show'un da abimle biz pek takmamıştık. Salakmışız :) Ne biliim ben copy party'e döneceğini olayın... Artı ne biliim ben copy partynin ne olduğunu o yaşta :D

orayi biliyorum ama adini bende hatirlamiyorum, baya gidip gelirdim

Haydi zaman makinasina!

« Yanıtla #4 : 24.01.2008 04:10:02 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Show Computer diye aklıma geliyor ama hayal meyal. Öyle miydi adı hatırlayan var mı? Yoksa bilindik başka birşeyle mi karıştırıyorum. Küçüktüm o zamanlar net hatırlamıyorum.

Edit: Onu net hatırlayamıyorum ancak hiç aklımdan çıkmayan bilgisayarcı beşiktaşta köy içinde bir arasokakta yer alan "King Limited şirketi" isimli miniminnacık bilgisayarcıydı. Atari 800XL ve Commodore 64 oyunları satardı. Atari 800XL oyunları çektirdiğimiz, ilk Commodore'umuzu aldığımız, ilk 1541 drive'ı görüp test ettiğimiz, ilk 64'ler dergisini gördüğümüz mekan orasıdır. Daha sonra "ufak bir kazık atıp" kapatıp gitmişti. "Sema abla" desem belki hatırlayanlarınız çıkacaktır. Yıl 86-89 aralığı
« Son Düzenleme: 24.01.2008 04:15:13 Gönderen: skate »

Haydi zaman makinasina!

« Yanıtla #5 : 24.01.2008 09:13:54 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;16964
Show Computer diye aklıma geliyor ama hayal meyal. Öyle miydi adı hatırlayan var mı? Yoksa bilindik başka birşeyle mi karıştırıyorum. Küçüktüm o zamanlar net hatırlamıyorum.

Edit: Onu net hatırlayamıyorum ancak hiç aklımdan çıkmayan bilgisayarcı beşiktaşta köy içinde bir arasokakta yer alan "King Limited şirketi" isimli miniminnacık bilgisayarcıydı. Atari 800XL ve Commodore 64 oyunları satardı. Atari 800XL oyunları çektirdiğimiz, ilk Commodore'umuzu aldığımız, ilk 1541 drive'ı görüp test ettiğimiz, ilk 64'ler dergisini gördüğümüz mekan orasıdır. Daha sonra "ufak bir kazık atıp" kapatıp gitmişti. "Sema abla" desem belki hatırlayanlarınız çıkacaktır. Yıl 86-89 aralığı

Orasi uyelik veren biyer deilmiydi abi ya?Aylik bi uyelik bedeli vardi bi dergi + 5kaset oyun bedava gibi biseyi vardi.Benim aklimdan cikmayan bir C64 dukkani Astarte Bilgisayar'dir (yanlis yazmis olabilirim) bi de akaretlerin kosesinde bir lastikcinin ustunde oyun satan tamir yapan bir abi vardi ki efsanedir kendisi hala besiktasta gorururm ara ara , tabi o beni hatirlamio orasi ayri :)
Gene akaretler yokusunun sonunda cesmenin oldugu yerde arasokakta bir bilgisayarci vardi , orasi da cok yeni oyunlar getirirdi.

Haydi zaman makinasina!

« Yanıtla #6 : 24.01.2008 10:21:00 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
O senin söylediğin Astarte'yi ben yalnızca Abdullah olarak hatırlıyorum :) Her tür Commodore, Amiga donanımını ve aksesuarlarını tamir eden vazgeçilmez adam. Alt kattaki lastikçi babasıydı. ılk 1541 driveımı 2. el olarka 89 yılında ondan almıştım. O gün bugündür Commodore ile ilgili nostaljik muhabbet kabul edilen "kafa ayarı" bana anlam ifade etmez ;)

Haydi zaman makinasina!

« Yanıtla #7 : 24.01.2008 12:10:40 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;16966
O senin söylediğin Astarte'yi ben yalnızca Abdullah olarak hatırlıyorum :) Her tür Commodore, Amiga donanımını ve aksesuarlarını tamir eden vazgeçilmez adam. Alt kattaki lastikçi babasıydı. ılk 1541 driveımı 2. el olarka 89 yılında ondan almıştım. O gün bugündür Commodore ile ilgili nostaljik muhabbet kabul edilen "kafa ayarı" bana anlam ifade etmez ;)
Astarte = Abdullah miydi? hafizam baya karismis o zaman :)

Haydi zaman makinasina!

« Yanıtla #8 : 24.01.2008 13:12:49 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Yok yok yanlış anladın. Dükkanın adını değil de orada çalışan elemanın adını hatırlıyorum ben. Abdullah aşağı Abdullah yukarı hep O'nun ismi geçerdi. Tarif ederken de herkes lastikçinin üstü derdi. O yüzden benim aklımda kalmamış dükkan ismi.