Gönderen Konu: askerlik  (Okunma sayısı 866 defa)

askerlik

« : 14.06.2007 15:34:42 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
bir suredir hergun sehit veriyoruz, burda rahat masamda oturmus, bu haberleri okurken icim aciyo, cok canim sIkiliyor cok..

sehit olan personelimize rahmet, ailelerine sabir diliyorum..

askerlik

« Yanıtla #1 : 14.06.2007 16:43:50 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Geçen gün Kıbrıs harekatına bizzat katılmış biriyle sohbet ettim. Saygıdeğer amcamız diyor ki;

"Bizim canavar komutanlarımız vardı, bizim geçtiğimiz tüm yollar, attığımız her adım kontrol altındaydı, asker güvendeydi. Rasgele mayına basmak, üst rütbeli subayların patır patır şehit olması olanaksızdı. Günümüzde askeriye eskiden olduğu kadar iyi yönetilmediği için bu kadar şehit veriyoruz. Yoksa yurdumun askeri yurdumun dağlarında tuzağa düşmezdi. Acilen Genel Kurmay'ın yaşlı ve tecrübeli üst rütbeli personelini görevlendirmesi ve 1.5 milyon askerimize düzgün bir şekilde eğitim verilmesi gerekiyor."

Adamı pür dikkat dinlediğim için hemen hemen birebir olarak aktardım kendisinin ağzından. Bu konulardan çok anlamayan askerlik bile yapmamış biri olarak yalnızca kafamda bir kenara yazmakla yetindim. Ama haklı olduğunu hissediyorum.

askerlik

« Yanıtla #2 : 14.06.2007 17:23:11 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
bu konuda tek soyliyebilecegim;
ilgili bolge icin yetistirilen askerlerin egitimi bence yeterlidir. komutanlarimizin da bilgileri yeterlidir. ancak olay egitimde bitmiyor.
bolgenin cografi yapisi itibari ile, cocukluklarindan beri bu bolgede dolanan teroristlerin avantajli olmasi dogaldir.