Gönderen Konu: C=++ için öneriler ve yardım talepleri  (Okunma sayısı 9379 defa)

C=++ için öneriler ve yardım talepleri

« : 10.05.2007 11:22:42 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Matematiksel işlemler için optimizasyonlara yardımcı olabilirim projede. 0.1.0 release'inin üstüne eklemeler yaptıysan son versiyonu paylaşırsan ya da CVS tarzı bir yapıya geçirirsen projeyi, çarpma işlemi gibi konularda duruma göre bit shift ya da fast multiply kullanan rutinler ekleyebilirim. Hatta hatta birden fazla çarpma işlemi operatörü kullanılmasını teklif ediyorum bu iş için. Tabii bu tür eklentilere sıcak bakıyorsan. şu ana kadar C=++ için hafızada herhangi özel bir alan reserve ettin mi bilmiyorum. Ama fast multiply gibi şeyler için 2k'lık bir alan ayırmak gerekebilir. Tabii bu alan kodun içersinde belirtilebilir, sabit olmak zorunda değil. Bir tür "math.h" include etmek gibi birşeyden bahsediyorum. Include eden exe sizeını büyütmeyi de göze alır, etmeyen kendisi yazar rutinlerini.

C=++ için öneriler ve yardım talepleri

« Yanıtla #1 : 10.05.2007 19:24:46 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
oncelikle tekrar aktif yardim icin tesekkurler skate :) bu matematik olayi kendi basina onemli bir konu.ona yeni bir thread aciyorum simdi. oradan devam edelim.

Bu thread genel olarak yardim talepleri ve oneriler basligi olarak devam etsin

cvs tarzi biseye gecmek istiyorum ama ne zaman nasil olacak su an bilmiyorum. o zamana kadar zaten her yeni release'de 2 paket yayinlamayi planliyorum.
1- platform bagimsiz kaynak kod
2- windows binary

ilaveten bir de windows ustunde kaynak kodu derleyebilmek icin gereken compiler harici toollar paketini koyacagim (flex, bison, make, rm, acme, pucrunch)

tam cvs gibi olmasa da idare edecegiz bi sekilde :)