Gönderen Konu: Breakpoint 2007 - Skandal  (Okunma sayısı 11881 defa)

Breakpoint 2007 - Skandal

« Yanıtla #30 : 13.04.2007 04:29:12 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Turkiyeye fiziksel olarak scenerlarin gelmesiyle ilgili zorluklar konusunda wisdom'a katiliyorum. fakat bizim partilerimize her gelen alman veya isvecli olmak zorunda degil. slovakya macaristan romanya gibi ulkelerde olan partilere gelmekte de cogu zaman zorlaniyor kuzey ve bati avrupalilar. bu acidan romanya veya yunanistandan cok dezavantajli oldugumuzu dusunmuyorum.

Benim fiziksel katilim konusundaki umudum zaten daha cok dogu ve guney Avrupa ulkeleri ile ilgili. Bu ulkelerden Istanbula surekli otobus kalkiyor. Cunku zaten bu insanlar haril haril istanbula gelip alisveris yapiyor bildigim kadariyla. Bu yuzden Tr deki partilerin dogu avrupada etkin bir hub haline gelebilecegini dusunuyorum.

Wisdomin bahsettigi Tr ile ilgil adamlarin kafasindaki diger problemlerin temizlenmesi icin ugrasilmasi gerekiyor evet.

Releaseler acisindan ise ben kesinlikle kaliteli releaselerin tr partilerine cekilebilecegini dusunuyorum. Elbette TBL'in SilkCut 2'yi gelip nightshift'te yayinlamasini beklemiyorum. Ama 3-4 kaliteli Tr grubunun duzenli olarak Tr partilerinde kaliteli urunlerle kapismasi halinde Avrupada (ozellikle dogu avrupada) pekcok grup orta buyuklukteki urunlerini bizim partilerimize gonderebilir. Mesela ASD'nin Ambiance for the masses tarzi demolardan bahsediyorum. PixelShow'a boyle katilim olmamasi bu tezimin yanlis oldugunu ispatlamiyor bence. Cunku PixelShowda 3-4 Gr grubu kapismiyor. Yani release kalitesi olarak Pixel show su ana kadar avrupa gruplarina meydan okumadi.

C64 scenedeki Slovakya, Cek Cumhuriyeti, Macaristan bloku gibi, Gr, Tr Romanya, Macaristan vs arasinda da scene olarak bir kaynasma olabilir ve bu kaynasmanin baskenti de Istanbul kilinabilir.

Bence bunun vatanseverlik'ten ziyade pragmatik olmakla alakasi var. Bizler icin de hem kultur hem cografik olarak bu ulkelerdeki scenelerle kaynasmak ve onlarin partilerine gitmek cok daha kolay.

Ve evet bunlarin hepsinden daha onemlisi, kaliteli demolar yapiliyor olmasi gerekiyor :) yoksa olmayan demolarimizi yayinlayacak parti begenemiyor durumuna dusmus oluyoruz. :)

« Yanıtla #31 : 13.04.2007 05:57:42 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Nacizane kendi fikrimdir. onem tasimaz..

bayaa bir zamandir butun partilere katilip, elimden geldigince birseyler yapiyorum. ama bunca zamandir gordumki. bir avuc fanatik delilerden baska birsey degiliz. Her sene birileri partiye gelip, bir gozukup kayboluyor. her sene evet yaa scene e bir adam daha katildi yada geri dondu diyorum. ama her sene yaniliyorum.

bir cogunuz kabul etmesede malesef kabul etmesede, scene e senelerini vermis bir insan olarak;

Scene de malesef racist bir yaklasim var. ne yaparsaniz yapin, damarlarina basmadiginiz zaman dikkatlerini cekemiyorsunuz. ceksenizde sizden bahsetmiyorlar. benim basima bu bircok kez geldi. taaki "AUSCHWITZ" isimli bir mag-pack yapana kadar. kaale alinmayan Turkish Scene bir anda butun magazinlerde konusulur hale geldi.

bence iki yol var. bunlarin ilkini Nightlord yazmis. guzelde ozetlemis.

oteki yol ise;
Bosverin yurtdisini kendi aramizda eglenelim. :D

2007 yilinda bizi arap gibi taniyan bir yerden, bize gelecek bir HAYIR oldugunu zannetmiyorum..

scene i birakmayi ciddi ciddi dusunuyorum. ama kahretsinki cok duzgun arkadaslar var. (Heeey hepinizi kastediyorum. ;) )ve kahretsinki PIXEL yapmayi seviyorum..

sevgi ve saygilarimla..
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

« Yanıtla #32 : 13.04.2007 16:13:10 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hahaha TBL'de patladı galba, bizim rebb demişti zaten müzik commercial diye...
Alıntı
Members of TBL (especially the musician or whoever feels responsible for the production at whole): Please contact the BP organizers urgently at breakpoint07 AT untergrund.net or ircnet #breakpoint. We need to talk about the possible copyright infringement of the soundtrack, so we can decide whether we have to disqualify and nuke the release.

« Yanıtla #33 : 13.04.2007 18:31:44 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Ohaa, e abi TBL osurursa bize **cmak duser :)

« Yanıtla #34 : 14.04.2007 01:45:11 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Turbo'ya "kendi aramızda eğlenmek" konusunda hem katılıyorum hem katılmıyorum. Katılma sebebim şu ana kadar yapılanların zaten %99 "kendi aramızda eğlenmek"ten başka birşey olmaması. Katılmadığım taraf ise gümbür gümbür gelen demo projelerinin dünyada saygın bir yer kazanma olasılığının çok yüksek oluşu. Yineliyorum, sağlam demolar yapıp yabancı compolara katılalım. Bakalım sonuç ne olacak. Bunun dışında herkes bence boşuna çenesini yormuş olur.

« Yanıtla #35 : 17.04.2007 00:22:30 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alın size asıl Breakpoint scandalı! Oxyron demosunda bir framelik bug var!!! :)

Haklı olarak içinizden "bre psikopat, işin gücün yok da bunu mu aradın" diyebilirsiniz. Ancak ben iyi niyetli olarak dot partının girişinde ekrana tek framelik bir mesaj, hidden part için bir ipucu v.s. yazdıklarını sandım ilk görüşte, meğerse bugmış. Geyiğine paylaşıyorum, kimse ciddiye almasın...

« Yanıtla #36 : 05.02.2008 08:27:18 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anesthetic;14047
partilerin sunduğu imkanlardan biri de daha önce hiç bir yerde yayınlanmamış ürünleri izleme olanağıdır. örneğin, ileride bir gün birileriyle living/glance hakkında muhabbet dönerse, "ben partideydim, o demoyu ilk görenlerden biriyim." diyebilirim. eserlerin ilk kez o partide yayınlanmak üzere hazırlanması partinin prestijini artırır.

Hmm,
ispitci pozisyonuna dusmek istemem ama gozume carpan birseyi sormak istiyorum. Plazma betasini buyuk bir zevkle okurken nightlord'un yorumladigi nightshift muzik eserlerindende bir background playlist yaptim kendime. Bu eserler arasinda ise ilgimi en cok schimmer & fraud'un  afromope adli parcasi cekti. Bu elemanlar hakkinda biraz arastirma yapinca su albume ulastim.

http://www.headtone.org/content.php?pid=album&id=7

buradaki afromope sample'i yarismaya katilan sarkiya cok benziyor, ve album cikis tarihi
2006-02-20 gorunuyor. Bu acaba bir sorun teskil etmiyormu ?
http://nightshift.untergrund.net/2007/files/results.txt

« Yanıtla #37 : 05.02.2008 09:40:46 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@coze: biliyorsun bu dünyada defalarca cinayet işlemiş ve yakalanmamış birçok "masum" insan var :) kısacası partiye katılan ürünlerin tamamının daha önceden yayınlanmış olup olmadığını o anda bilmemize imkan yok. ancak gerçek bir scener daha sonradan adının lamer'a çıkmasından çekineceği için bu tür hareketlerde bulunmaz. scene'in tam olarak ne olduğunu anlamamış, hatta belki kurallarından bihaber insanlar bu tür şeyler yapabilirler. ben bu örnekte çok art niyet aramıyorum. daha önceden müziği yayınladıkları platformu sceneden uzak gördükleri için bunu yapmış olabilirler ya da (müziği dinlemedim) eğer daha önceden yaptığı bir parçanın yeni bir versiyonunu yayınlamak istediyse arkadaşlar, o da legal sayılabilir.