Gönderen Konu: kim yahu bunlar  (Okunma sayısı 18447 defa)

kim yahu bunlar

« Yanıtla #75 : 13.04.2007 00:50:25 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Alıntı yapılan: skate;14060
@caisson: bak nelere vesile oldun ;)

naaptım yahu? :) ekmek musaf çarpsın kötü bi niyetim yoktu :D

en azından yeni biri daha katıldı aramıza. hoşgeldin....

kim yahu bunlar

« Yanıtla #76 : 13.04.2007 18:03:03 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
buyrun breakpoint 2007'den bir fotograf:
http://www.slengpung.com/v3/show_photo.php?id=16467&ref=event

demekki, party dedigin doner/kebap/manti olmadan olmazmis.. adamlar avrupada cozmusler olayi, biz hala acma/pogaca yiyelim..
(zeytinli acmalar nefisti gerci o ayri)

kim yahu bunlar

« Yanıtla #77 : 13.04.2007 21:51:37 »
Hızlı düğmeleri aç

Kuri_YJ

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Tekrar selamlar arkadaşlar,

Buradaki tüm arkadaşlara hoşbulduk ve teşekkürler diyorum. Yazdıklarımdaki Türk Dünya ve Sıfır konulu bölüm Japon'a aitti :) Ama işin ilginic ve benim de etrafımda gördüğüm nedense Japon'un söyledikleri ile aynı :(

Ama merak etmeyin sakın yazılanları hakkımızda söylenenleri vs kötü olarak algılamadım. ınsanlar bazen tanımadğı kişiler hakkında gördükleri ile ilgili olarak yorum yapabilirler. Bu önemli değil, ilk olarak elbiselerinizle karşılanırsınız, uğurlanırken fikirlerinizle uğurlanırsınız derler :rolleyes:

Ben de yıllar yıllar sonra, hep C64'ümün Siyah Beyaz 12" eski bir televizyondan gördüğüm (kimse yokken büyük televizyona takıp C64'ümü) izlediğim insanların arasına gelmek ve hayli ilginç bir şekilde gelmek önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi yaratıcın bir lütfu olsa gerek bana :)

Ben de aranızda olmaktan gerçekten çok mutlu oldum.

Bazı arkadaşlar yazdıklarımı sormuşlar ama hurda bir 386'ım var onun içindeydiler. Ancak klavyesi bozuldu ve eski tip bir klavye bulmak lazım. O makinayı açabilirsem (ve yer yok diye silmediysem) oradan yaptıklarımızı gönderebilirim. Ama eğer isteyen olursa, 3D gözlükle izlenebilirliği nasıl yaptığım konusunda bilgi verebilirim. Bu konu ile ilgili olarak Delphi Türkiye'de makaleler bölümünde anlatmıştım. Burada yeniden anlatabilirim. (Gerçi muhtemelen sizler de biliyorsunuzdur) Hay Allah ben de neyi kime anlatıyorum :)

ıçinizde C64 dergisinde çalışmış (bu arada C64 dergilerini bile hala saklıyorum evde) arkadaşlar var mı? Bir keresinde dergide Zombie Boys ile röportaj vardı hatta Turbo'nun yüzündeki maskeyi çok net hatırlıyorum, fotoğrafta biri diğerine sanki vuruyor mu çekiç mi sallıyordu öyle bir şekilde çekilmişlerdi. Ama hepsinin yüzlerinde birşeyler vardı :)

Oyyy şimdi yüklüğü indirip bakamayacağım dergilere zor geldi :)

Fakat Demo ve Intro'lar konusunda merakım her daim olmuştur ancak grafikler vs. aldı başını gitti nasıl baştan başlayıp yetişebilirim bilmiyorum. Biraz zaman harcamak lazım ama şu sıralar o da bende yok :)

Delphi Türkiye'yi bile şu sıralarda biraz boşladım. ızmir'e yeniden döndüm ve Tmmuz 15'e yetişmesi gereken bir Bilgi Sistemleri Departmanı ve bir takım yazılımlar var. Bunları yetiştirmeye çalışıyorum. 7d7 muhtemelen ıstanbul'da olur ama fırsatım olursa koşa koşa gelmek isterim doğrusu. Fakat söz veremiyorum. Yeri yurdu süresi vs. gibi bilgileri bir edineyim ondan sonra inşallah.

Herkese tekrar çok teşekkür ediyorum, inşallah zaman içerisinde aktivitesi artan bir Kuri_YJ görürüz umuduyla.

Kolay Gelsin

kim yahu bunlar

« Yanıtla #78 : 13.04.2007 22:09:33 »
Hızlı düğmeleri aç

Kuri_YJ

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Tüüüh Nightshift'i kaçırmışız :eek: Neyse nasip diyelim bir sonraki ne zaman ?:D

kim yahu bunlar

« Yanıtla #79 : 13.04.2007 22:23:59 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
-> mad, prince, mephisto
-> master

Alıntı yapılan: Kuri_YJ;14082
ıçinizde C64 dergisinde çalışmış (bu arada C64 dergilerini bile hala saklıyorum evde) arkadaşlar var mı? Bir keresinde dergide Zombie Boys ile röportaj vardı hatta Turbo'nun yüzündeki maskeyi çok net hatırlıyorum, fotoğrafta biri diğerine sanki vuruyor mu çekiç mi sallıyordu öyle bir şekilde çekilmişlerdi. Ama hepsinin yüzlerinde birşeyler vardı :)

Oyyy şimdi yüklüğü indirip bakamayacağım dergilere zor geldi :)

kim yahu bunlar

« Yanıtla #80 : 14.04.2007 01:32:06 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@Kuri_YJ: "c64 dergileri"nden kastın "commodore" dergisi mi "64ler" dergisi mi yoksa her ikisi birden ya da hiçbiri mi? (soruya bak eheh)

64ler dergisinde benim abim (Umur Akaydın) ve bu forumdan Caisson (N.Can Ulaş) çalışmıştı. Geri kalan tüm yazarları da tanıyoruz hemen hemen.

Commodore dergisinde çalışanlardan da var bazıları aramızda. En azından program döküm ekine destek olanlar v.s.

kim yahu bunlar

« Yanıtla #81 : 14.04.2007 21:54:38 »
Hızlı düğmeleri aç

Kuri_YJ

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Gnostic :) Süpersin, ben Turbo diye hatırlıyordum ama sen isimleri vermişsin :) Sağolasın.

Skate, dergi Commodore degisi, Program Döküm eki nasıldı ama :) Allah'ım PEEK POKE yaz baba yaz. Dergiden program aktaracağım diye canım çıkardı. Bir de okunmaz, son kısımdaki Checksum tutmaz uğraş dur, acaba bu mudur şu mudur diye dene Allah dene...

Teşekkürler.

Not : ızmir'deki arkadaşlarla küçük bir buluşma düzenlesek nasıl olur ? Hem tanışırız hem sohbet ederiz. Ben sağolsun Scotch ile telefonlaştım (o beni hemen aradı) diğer arkadaşlarla da bir konuşup bir araya gelelim derim. Sizin de fikirlerinizi bekliyorum.

kim yahu bunlar

« Yanıtla #82 : 15.04.2007 17:14:08 »
Hızlı düğmeleri aç

scotch

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kuri_YJ;14110
Gnostic :) Süpersin, ben Turbo diye hatırlıyordum ama sen isimleri vermişsin :) Sağolasın.

Skate, dergi Commodore degisi, Program Döküm eki nasıldı ama :) Allah'ım PEEK POKE yaz baba yaz. Dergiden program aktaracağım diye canım çıkardı. Bir de okunmaz, son kısımdaki Checksum tutmaz uğraş dur, acaba bu mudur şu mudur diye dene Allah dene...

Teşekkürler.

Not : ızmir'deki arkadaşlarla küçük bir buluşma düzenlesek nasıl olur ? Hem tanışırız hem sohbet ederiz. Ben sağolsun Scotch ile telefonlaştım (o beni hemen aradı) diğer arkadaşlarla da bir konuşup bir araya gelelim derim. Sizin de fikirlerinizi bekliyorum.

buluşma işi salı ve perşembe gunu saat 18:10 dan 21 :00 " a kadar bır saatte olursan benim için problem olmaz

Bir baba hindi

« Yanıtla #83 : 16.05.2007 01:31:03 »
Hızlı düğmeleri aç

Prince

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;14098
Commodore dergisinde çalışanlardan da var bazıları aramızda. En azından program döküm ekine destek olanlar v.s.

Commodore Dergisi mi dedin? Ah ulan ah az mi cektik o dokum eki baskilarindan (ayrica peek poke yoktu be yahu).
Hazir aklima gelmisken yaw Vigo'cum hani su Commodore Show'da (Masthor'un ilk C=64'te real-time 3D vector parcasini gosterdigi var ya onda) ici helium dolu balonlari sigaranla patlattigin gunu anlatsana... ;)

Herkese selamlar...

Prince/CLQ
Down-Under
« Son Düzenleme: 16.05.2007 11:38:26 Gönderen: Prince »
iClique, uClique too?

kim yahu bunlar

« Yanıtla #84 : 16.05.2007 01:36:54 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
aaaaa waaay naber ya? hatırlamazmıyım daha geçen gün max'le bunu konuştuk? naber ya nerelerdesiniz? master filan naapıyor? mad'i görüyorum arada... sizlerden haber çıkmadı bidaha.. ?

kim yahu bunlar

« Yanıtla #85 : 16.05.2007 01:38:35 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Waaay, kimleri görüyorum, foruma hoşgeldin. Umarım önümüzdeki partilere yavaş yavaş Clique memberları katılmaya başlar artık :)

kim yahu bunlar

« Yanıtla #86 : 16.05.2007 04:47:32 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Eger Prince'in imzasindaki Down-Under'dan kasit Avustralya'da oldugu ise partilere katilma sansi olarak benden ve coze'den bile daha az sansi var demektir. Bunca yildir aktif dergi cikarip crack yapan Jazzcat/Onslaught bile zar zor hayatinda bi kere X2004'e geldi diye bir milyon foto cekip yayinlamisti  :D

Hosgeldin Prince :)

kim yahu bunlar

« Yanıtla #87 : 16.05.2007 09:52:08 »
Hızlı düğmeleri aç

Prince

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Merhabalar Nightlord, Skate ve Vigo (+soranlara e-selam),

Evet Down-under = Avustralya :) Master/CLQ (aka MasThor) da burada o yuzden biraz "uzak" kaldik.

Eee sidik yarisi haberi CLQ-mail ile ulasinca dayanamadim atladim ;) Naapiyoruz'a gelince iki kiz babasi ve haliyle ev+is=kici kasiyacak zamani olmayip da dunyanin dibine tasininca boyle oluyor. Scene'deki herkesin hala eski sevkle devam ettigini gormek de cok sevindirici. Gecen geldigimde Yazi Ltd Sti (bilmeyenler icin: Commodore dergisinin icerigini hazirlayan firma) nin burosunun onunden gectigimde sanki aradan hic zaman gecmemis gibi hissetim bu arada gecenlerde pasaportumu degistirdigimde de yenisinde ikamet adresim sirketin binasinda kayitli oldugunu da gorerek dumur oldum. Sakiz Sokak Berkel Apartomani hahaha. Hala Cafer Aga'liyim anlayacaginiz. Nereye gitsek ne kadar zaman gecse bizi birakmiyor bu komodor.

Partide iyi eglenceler :cool:
iClique, uClique too?

kim yahu bunlar

« Yanıtla #88 : 16.05.2007 09:56:17 »
Hızlı düğmeleri aç

Kuri_YJ

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Tekrar Selamlar,

Peek Poke'lar vardı, Basic dili bölümünde :) ama Assembler olarak yazılanlarda
AC 0B D7 A5 E6 AA D4 FF     A1 (ZAAAAARRTT)

olmadı :) Acaba E6 mı E5 miydi oku bakalım okuyabilirsen :) ehiii... Ne günleri beee..

Tekrar hoşgeldin Prince, bu arada yavaş yavaş Clique'çiler dökülüyorlar haaa? Olsun olsun gruplar toparlansın inşallah yeniden bir araya gelsinler de tatlı rekabetler çıksın, rekabet çıksın da bişiler de yapılsın madem değil mi!!!!...

Herkese kolay gelsin,

Sevgiler

kim yahu bunlar

« Yanıtla #89 : 16.05.2007 12:26:51 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
hoş geldin prince... amiga'cı olduğumdan commodore dergi mekanına fazla takılmazdım, ama niyeyse hep aklımda kadıköy çarşı'da köşedeki restoranda sakallı biriyle bir buluşma/yemek olayına gelişimiz geliyor, turbo ve creep ile uğramıştık oraya. caferağa deyince de benim aklıma gelen, hep agnus olmuştur, kafayı az kaldırır, oraya bakarım. az şeyler yaşatmadı orası ne de olsa...
hoşgeldiniz clique tayfası...

lö admin, spaztica, eski rumuzuyla jason, a ka cem gencer