the scene > nightshift

Nightshift 2007 - Party Reports ONLY!!!

<< < (2/4) > >>

skate:
Oopps, Vigo topic'e eşşek kadar "Party Reports ONLY!!!" yazmış. Pardon ya anca gördüm :(

hyper:
niye bu kadar kısır kaldı bu party report ları

NEREDE BU REPORTLARR!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad:

BU KADAR MI NIGHTSHIFT??????:mad::mad::mad:

GnoStiC:
benim review'in bitecegi yok, oldugu kadari ile:

-giris-
yaklasik son 2 aydir asiri is yogunlugu nedeniyle partyde birseyler cikartamamaktan korkarak,
firsat buldukca bir satirda olsa code yazmaya calistim. sonucta bir suru klasor altina dagilmis
bir suru kucuk projeler olustu. ama party'ye gidememe ihtimalim bile varken, bir sekilde
zaman araligi olusturabildim.
stranger ile maillesip nasil/ne zaman vs olaylarini gorustuk ve partyden 2 gun once stranger ile
bulusup biletlerimizi aldik, ayakustu party icin neler yapmayi planladigimizi konustuk ve ayrildik.
cuma gunu sabah 4,5 gibi yatabildim ve 8'de kalkip isleri toparlayip, hazirlanmaya basladim.
ogleyin stranger ile yolculuk icin bulustuk. havaalaninda 30dk rotar olayi nedeniyle bolca vaktimiz
kaldigindan strangera yaptigim seyleri gostermek icin notebook'umu actigimda, makinada hic bir
data/source'umun olmadigini farkettim. oysa gece tum dosyalarimi attigimdan emindim.
en kotu ihtimal lryiu'dan e-mail ile gondermesini isteriz diye konustuk.

meger hepsini su an bozuk olan external hdd'ye atmisim (bir kisminida desktopta
ilginc bir sekilde bir klasorun icindeki baska bir klasorun altina atmisim ne alakaysa)
beklerken hazir bos vaktimiz var, party 6'da biter, 7-8 e kadar geyik felan olur,
ordan 9-10 gibi havaalanina doneriz diye gece 11 ucagina donus biletlerimizide aldik.

ogleden sonra istanbuldaydik. servisle taksime gittik, istiklalden yuruyup, bisiler atistirip
taksiye atladik. taksiciye yol ustunde migros/kipa/tansas benzeri bir yerde durmasinida
belirttik. champion'in onune getirdi bizi ama yolda park edecek yer olmadigindan baska bir
taksi ile devam ederiz diye indik. pepsi/sigara vs gibi alisverislerimizi yapip, disari ciktigimizda
tesaduf sekilde ayni taksiciyi yakaladik ve bilgi universitesine vardik.

gorevlilerin/guvenligin nightshift, demo party vs gibi konulardan bilgileri yoktu. seminer vs
gibi kelimeler kullanarak yol bulmaya calistik. sansimiza konusmaya calistigimiz bir kiz
ogrenci, "party'emi geldiniz?" diye sorunca rahatladik ve olay yerine vardik.

-gelisme-
mekana geldigimizde cok fazla kisi yoktu ama 9 senedir kayip olan sam/bronx'u gorunce dumur oldum.
8,5'da donecegim dedigi icin hizli bir sekilde muhabbet ettik ama muhabbetten dolayi gitmesi
9,5'u buldu.

buradan sonra yazacaklarimin hangi gun veya saatte gerceklestiklerini acikcasi party oncesi
ve sonrasi yorgunluktan hatirlayamiyorum.

gp2x forumundan ati geldi. gp2x icin BoB'a kutu yapmis ve bir tanede usb'den besleme aparati
yapmis. onlari gosterdi, fazla konusma firsati bulamadik.

hyper ile 7d6'da ayak ustu tanismistik ama muhabbet firsatimiz olmamisti. super bir adammis,
gelecek party'de daha fazla muhabbet firsati olur umuyorum.

hydrogen flut/ney(?) ile sid caldi ve inanilmaz guzeldi. umarim birileri kayit imkani bulmustur.

bakkada bizde agizdan laf bir kez cikar dedi ve pepsi light/donut aldi geldi. mutlu oldum.

bluewing & piccina (smartbs) tshirt, sapka, saat vs hediye ettiler. gp2x konusunda eksikleri
olanlar standdan tamamladi.

zeytinli acmalar nefisti.

cougar kiz arkadasi ile party'ye cikip geldi. uzun zamandir gorusmemistik, telekom/linux geyikleri
yaptik.

2ka cikti geldi. yasadigindan bile emin degildim, iyi oldu geldi, bundan sonra gelir artik hep.

max ve dadaslari konser verdiler. selamlasabildik anca, geldi ve sonra kayboldu, konusamadik. uzuldum.

vigo party oncesi yorgundu belli ki, ama yinede kosusturdu durdu. pazar sabahi 4,5-5 gibi uykum var yatacam dedi,
hizlica demolari kompile edip verdim, uykulu halde file id vs hazirlamaya basladi. ama dosyalari hazirlarken
gozleri acik sekilde keyboard basinda birkac kez uyudu kaldi. uyudukca "vigo!" diyince seslendigimde aninda uyanip
kaldigi yerden resume ederek dosyalarin islerini halledip, submit etti. bende yatayim artik diye makinami kapatmaya
gittigim zaman bi baktim ki vigo coktan yere uzanmis uykuya dalmis bile. sagol bro!

ozkano'nun casio mini pc'si cok guzeldi.

oxzy'den birkac tool ogrendim, onlari download ettim.

natilius ile bu party'de cok konusamadik ama her zamanki gibi verimli gecti.

spaztica sagolsun stuff getirmis, ama hdd adaptorunu unutmus. onu biryerlerden buldu getirdi. yaptigi seylere baktik.
onunla da karsilikli oturmamiza ragmen fazla konusamadik.

decipher yine "flash" gibiydi. ayni anda birden fazla yerde gorme sansiniz vardi. disarida sohbet ederken ordaydi,
iceride su makinasi basinda yine ordaydi. yukari ciktiginizda yine bilgisayar basinda code yazarken gorebilirdiniz.
ikizi hatta 3uzu olma ihtimali aklimdan gecmedi degil.

resident tayfasinin gorunmezlik shieldi oldugundan onlari ortalikta pek goremedim ve konusamadik.

tesla ile sonunda tanistik, yine ayakustu bir konusma yaptik. oysaki en azindan bir "tesla" muhabbeti cevirirdik.

endo ile az da olsa konusabildik, bu iyi keza gecen sefer hic konusamamistik.

skate'in c64 icin yaptigi ama henuz rls etmedigi intro/demolari cok merak ediyorum.

wisdom sagolsun hem kulakligini bir sure odunc verdi (partydeki gurultuden senkron edilecek partlari duyamiyordum)
hem de demonun muziklerini dinleyip, makinayi kasan kisimlarda muziklerin takilip/takilmadigini soyledi.

turbo koca bir torba dergi getirip dagitti. uykusuzluktan kaymis bir vaziyette bile aklindan binbir turlu fikir
cikiyordu.

lw3d ve ozkano ile konusamadik fazla ama lw3d'ye en az 2 birincilik sozumuzu fazlasiyla gerceklestirdik.

chris ortamda yanliz kaldi diye uzuldum ama ingilizcesini cok zor anladigimdan muhabbette edemedik.
ancak yazdigi reviewden anlasildigi kadari ile aslinda o da oldukca eglenmis.

ragnor ile de fazla konusma firsati bulamadim. acikcasi bir cok defa karsilastik ama bisiler yetistirmek
adina konusamadim. hata benim tarafta yani.

ref elinde kamera dolandi durdu, guzel seyler cikacak diye umut ediyorum cektiklerinden. gecen sefer party
sonuna gelebilmisti, bu sefer daha uzun konusma firsati bulduk. ondan gelecek party'ye bir zx demosu bekliyorum.

-sonuc-
bu party benim icin, artik gelecek party'ye diye yarim kalmis bir suru muhabbet ile sonuclandi. saglik olsun napalim.
eski dostlar ile eskileri andik, yeni arkadaslarla tanistik vs. sahsen gayet eglendim ki benim icinde kriter bu.
release etmek istedigim birkac seyi release edememenin yanisira, rls ettigimiz stufflarda tam icime sinen, sonlanmis
seyler degildi.

endo:
Nightshift Demo Party 2007 - Party Report
Partiye cuma akşamı saat 10:00-10:30 arası geldim. Cuma akşamından parti mekanına az kişi geleceğini düşündüğümden mekana geldiğimde çok şaşırdım. Çünkü içeride neredeyse 20-25 kişi vardı. Parti çoktan başlamış gibiydi. Tabii bu beni çok mutlu etti.
Kapıda bir önceki Nightshift partisinde olduğu gibi karşılandık, kurşun askerler yine oradaydılar :) Vigo, Hyper, Skate, Turbo, Stranger, Gnostic, Ascreus tayfası, Demodojo ekibi herkes oradaydı.
Cuma gecesini orada geçirmek çok güzeldi, 2 gün 1 gece kalınan partilerde çoğu kez yaşadığımız `abi sohbet mi etsem şu işi bitirmeye mi kassam..` sorununu yaşamamış olduk.
Orgnizasyon nasıldı.. Parti mekanında da düşündüğün birşeyi söyleyim, sanırım hem Nightshift hem de 7DX organizasyon ekipleri olarak bu işi öğrenmeye başladık diye düşündüm. Parti boyunca hiçbir sıkıntı yaşanmadı, herkes, organizatörler tabii, gayet rahat ve ne yapması gerektiğini biliyordı.. Bu, bu konuda artık tecrübeli olduğumuzu gösteriyor bence.
Bu sene de geçen seneki gibi güzel seminerler vardı. Windows'u Unut Linux Kur senimeri vst'nin anlatımıyla son derece ilgi çekici ve güzeldi. Anesthetic'in ılk ıntrom semineri programcılar ve programcılığa giriş yapmak isteyenler için çok verimli bir seminerdi. Hydrogen'in 3DMAX ve 3D'ye Başlangıç ıçin Tavsiyeler semineri bu konuya nereden başlayacağını bilemeyenler için çok faydalı oldu. LW3D'nin Commodore'un Gizli Silahlar'ı ise partinin en çok ilgi çeken semineriydi. Pek insan bu seminerde ilk kez bir Amiga CDTV, CD32 ve Commodore Game System (ismi attım galiba:) ) gördü.
Parti nasıldı.. Partide herkes hem çok güzel sohbetler yapacak hem de grafik, muzik, kod her ne ile ilgileniyorsa onunla ilgilenecek vakti buladildi. Bu bence çok güzeldi.
Partide ben neler yaptım.. 7DX organizatörleri olarak aramızda hep konuştuğumuz bir olaydır bu. Kendi organize etmediğimiz bir partiye katılmak ne kadar da rahat ve zevkli :) Herkes gibi ben de çok eğlendim. Sırasız bir şekilde aklıma gelenleri yazayım..

Rephisto'nun muhteşem çalışması
Bence son zamanların en yetenekli grafikerlerinden birisi Rephisto. Muhteşem çalışmaları hemen dikkati çekiyor. Ne yalan söyleyim pixel compoda birinciliği almasını bekliyordum. Dead King bence muhteşem bir çalışmaydı. Tabii Turbo'nun katıldığı bir yarışmada birincilik almak zordur, bunu her grafiker bilir :) Rephisto'yu tekrar tebrik ediyor ve sonraki partilerde ve compolarda yeni çalışmalarını heyecanla bekliyorum.
Bu arada ilüstrasyon çalışması da diğer katılımcılarınkinden daha değerliydi benim gözümde, çünkü kendi çizdiği bir çalışma üzerinde yapmıştı.

Stranger ile görüşmemiz ve 64 Coding
Bu partide en çok hoşuma giden olaylardan biri de sevgili Stranger ile tam 8 sene sonra tekrar görüşmemiz ve birlikte C64'te kod yazmamızdı. Kendisiyle Analog grubunun ızmir'de düzenlediği Assembly'99 partisinde tanışmıştık. O gün bu gündür pek az haberleştik, neredeyse hiç :) Ama parti mekanında kırk yıllık arkadaş gibi ve sanki o günden bu güne her gün görüşüyormuş gibi samimi bir şekilde oturup birlikte kod yazdık. Partinin benim için en güzel anlarıydı. Kendisine selamlarımı gönderiyor ve 64 coding konusundaki azminden dolayı tebrik ediyorum. Yakın zamanda tekrar görüşmek üzere sevgili dostum.

Demodojo'nun yükselişi ve Drey'in müziği
Son günlerde herkesin dilinde bu cümle "Demodojo'nun yükselişi" :) Tabii haklılık payı da yok değil. Coderları Oxzy, müzisyenleri Drey ve ignitörleri Bakkada; ve hepsinden önemlisi birlikte çok iyi bir ekip olmaları bu yükselişi kaçınılmaz yapıyor. Parti bulunmalarının getirdiği pozitif enerjiyi hissetmeyen yoktur herhalde. Çıkardıkları ürün de son derece kaliteliydi. Tabii burada Drey'in müziklerinin kalitesinden de bahsetmeden geçemeyeğim. Kendisinden pek çok kaliteli müzik bekliyoruz.

Partinin en komik ânı.. :D
Partinin en komik anı bence üst katta gecenin ilerleyen saatlerinde neredeyse herkesin uyumaya başladığı bir zamanda.. sadece 5-6 kişi bir şeylerle uğraşırken periyodik olarak bir `diiit` sesinin gelmesi.. arada bir çalışanların etrafa bakınıp `bu ne ya` demesinin ardından uyuyanların bile sesten rahatsız olup `abi nedir bu ses, nerden geliyo ya?!` diye kalkıp baktıklarında Nakedhamsterz grubundan bir arkadaşın kafasını klavyenin üzerine koyarak uyuduğunu farketmemizdi... Üstkatta büyük bir kahkaha kopmuştu kafasında klavye iziyle uyanıp `noluyo ya..` demesiyle sesin son bulmasının ardından... :D)

Usta coder Gnostic
Coding konusunda herkesin saygısını kazanan sevgili Gnostic, sakinliği içtenliği ve bu saygıyı fazlasıyla hakedecek karakteriyle yine partide olmasından mutluluk duyduğumuz biriydi. Bronx olarak çıkardıkları ürün de partideki en güzel ürünlerden biriydi. Ellerinize sağlık diyorum..

Konser süperdi
Gecenin başladığı saatlerde Stumn 201'in konserinin başlamasıyla uyuyanlar bir kez daha kalkıp konseri dinlemeye ya da işlerinin başına dönmeye başladılar. Konser sırasında pek çok insan compolara iş yetiştirmek için bilgisayarlarının başında olduğundan dinleyici sayısının az olduğu zannedilebilir, ancak üstkatta bilgisayarları başında çalışan herkesin konseri dinlediğinden eminim, ki ben de o sırada compoya yetiştirmeye çalıştığım oyun ile uğraşırken Nakedhamsterz'dan arkadaşlarla birlikte arada bir durup `bak burası süperdi müziğin.. duyuyosun di mi harikaymış ya..` gibi şeyler konuştuğumuzu hatırlıyorum.

Turbo'nun partiyi kazanması
Büyük üstad Turbo, Nightshift partisini kazandı. Neredeyse tüm compoları kazandı diyebiliriz :) Kendisi özellikle grafik konusuyla ilgilenen arkadaşlar için mutlaka tanışılması, konuşulması, sohbet edilmesi gereken ustalardan biridir. Aslıda konu grafik olmasa da bu söylediklerim doğrudur :)

Ödüller ve Sponsor
Ödüller yine çok güzel ve cezbediciydi, GP2X partinin en ilgi çekici teknolojik ürünlerinden biriydi ve çekiliş ile bir kişiye hediye edilmesi çok ama çok güzel bir jestti bence. Her ne kadar scene grupları ürünlerini ödül almak için değil saygı ve prestij kazanmak için yapıyor olsalar da ödül de olması son derece güzel bence. Sponsorlarımıza desteklerinden dolayı sonsuz teşekkürler.

Spritus ve Nightlord'un eksikliği
Parti yerinde görmeyi çok istediğimiz ve eksikliklerini hissettiğimiz iki önemli insan ise Spritus ve Nightlord idi. Nightlord'un yokluğuna rağmen Hyper ve Vigo'nun bütün işlerin üstesinden gelmesi organizasyonun ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor bence. Spritus ve Nightlord'a sevgi ve selamlarımı gönderiyorum, bir sonraki partide görüşmek dileğiyle.

Bugbomber Canlı Mücadelesi
Vakit azlığından dolayı yapamadığımız Bug Bomber savaşını parti mekanında bir kaç arkadaşın gelip sorması bu konuya insanların ilgisini çektiğimizi gösteriyor. Yapabilseydik gerçekten çok güzel olacaktı. Datura, Hydrogen ve ben hazırdık (her zaman hazırızdır, değilsek eğer ittifak yaparız zaten:D )
Bir sonraki partide bunu mutlaka yapacağımızı düşünüyorum, o zamana kadar yuvalarımızda tarım ve yumurta yapıyor olacağız :D

Teşekkürler..
Partiye gelen herkese, organizasyona destek olan sponsorlarımıza, compolarda releaseleri olan gruplara/scenerlara, seminer veren arkadaşlara, organizatörlere, oyunumu yaparken verdikleri fikirler ve beta-test için nakedhamsterzdaki arkadaşlara (ya biri o gruptan değildi ama ismini hatırlayamadım.. ki hatırlanabilecek bi isim koysaydınız keşke :D), Bilgi Üniversitesi'ne.. sonsuz teşekkürler.

Not: Simdi Skate'in hatirlatmasiyla bir ufak hatayi duzelteyim, Stranger ile Assembly'99'dan beri gorusmuyor degildik, kendisi 7D2'yede gelmisti :o

Endo ^ Glance

GnoStiC:
party'de en komik anlar konusunda:

party bitmis, herkes vedalasiyorken
ragnor: stranger, summer assembly yap da gelelim.
stranger: summer assembly olmazsa, winter assembly yapariz
gnostic: ya da olmadi california assembly
hydrogen: ona gelemeyiz ama
turbo: hakkaten summer assembly yapinda gelelim
stranger: sen yaparsan turbo assembly olur

strangerin bu lafi ile icmekte oldugum sigaranin dumanini yuttum (sigara icenler bilir, burundan kola gelmesi muadili bisi)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git