the scene > nightshift

Nightshift 2007 - Party Reports ONLY!!!

(1/4) > >>

vigo:
sorry !!! its in Greek
http://www.demoscene.gr/?p=69#more-69
BUT
take A QUICK AND DIRTY translation from babelfish.....
------------------------------------------------------

NIGHTSHIFT 2007.

Sorry... the party is over...
Perfect organization. Party contained various events as certain seminars Import
in the 3dmax" and "my 1st intro" as well as a mjnj presentation of CD32 and CDTV
(believe that not ALL people in party they are "ancient"),

We had also a small concert from a Techno group the STUMN 201.

The Video projector it showed almost nonstop demos from Amiga, C64, Plus4
various Video clip, certain from them, they were creations of Turbo/bronx

The coffee the tea and....the chats were unlimited.
I had the opportunity to meet some individuals that them I knew only via
internet. All almost our discussions were for old good 8bit dayz.

We had some (Turkish) fanzine the 90s and we made a lot of mirth with (that
era’s ) prices and the games that we played..

The guys there  were curious for how they were the things in Greece –that era-
and i I was wanted to  learn that they was in Turkey.

>From that I learned the Commodore it had big presence there.. (I realised it
when I saw the c64 programmer's reference manual in.. Turkish publication from
commodore and no third-party) to me they said that almost each region had
commodore-center.

Most demo were on PC certain existed partially C64/C128, 2-3 Amiga and some
GP2X, GP2X appears to sell very in the neighbouring country..and  it was in
special price for party.

Unfortunately it did not exist any demo from Amiga, had however certain from
C64, while for the GP2X it presented a video demo and one enough good skin for
interface of it

A little fun was the  competition for 5.25 disk cover!!!

Generally the space was satisfactory, free internet (and wifi) and plenty of PCS
reserved for the visitors.

The organizers take excellently.. I say this no because I belong in same group,
I saw that tried they untie each small problem that was presented in the visitors.

The soul party was the Vigo/Bronx, made almost... everything ! VI, DJ, intranet
manager, web manager, almost 2.5 days uptime!
It bore also the martyrdoms that I did to him (to  play on the video projector
C64 commercials from commodore billboard and c64 remixes for music)

OPPS!!  I almost forget that ASD, Optimus, Alias Medron and other that I do not
remember because I am in out of order mode, you have a lot of greetings from the
boys  here.

(Now WHO to precisely me said to greet WHO.. I DONT remeber.. )

Really  I had so much good time there  so  I do not know what first-to be
remembered from this pa'rty..

PARTY UP

Amazing small bread for morning (filled with olives and with cheese)
A lot of them  and without charge

The... endless   retro discussions

The organisation

PARTY DOWN

The Party is Over... :, - (

That I LOST NightShift 2006

That I made a big mistake  and took with me  ONLY pocketPC and no the ibook...
this broke my nerves to chat in msn with the... stylusll!

Releases pa'rty from here...
http://www.scene.org/dir.php?dir=%2Fparties%2F2007%2Fnightshift07/

Foto.. shortly in http://nightshift.untergrund.net

report by xc8/bRONx

skate:
Eleman süper yazmış reportu, helal olsun. Hepimizden de hızlı davranmış. Bu arada babelfish çevirisi harika olmuş. Elemanın yabancı olduğunu daha bir hissettiriyor insana devrik cümleler :)

tesla:
Pek parti report yazamıyorum, ama işte kötünün iyisi bir report…. Buyrun:

Bilgi üniversitesinin merdivenlerinden inerken tam 1 sene önceki anılar canlandı gözümde. Vay be 1 sene ne kadar da çabuk geçmişti. Bunları düşünürken birden kendimizi mekanda bulduk. Ve girer girmez dışarı çıkarıldık çünkü kayıt işlemleri vardı. Kayıt işlemleri sırasında görebildiğimiz herkesle selamlaştık, hal hatır sorduk. Kayıt sırasında aldığım tshirt, şapka ve saat çok hora geçti. Gördüm ki herkes bu hora geçmek lafını kullanır olmuş. Gerçi Çankırı’da bu “hora geçmek” kelimesi çok sık kullanıldığı için ilk başta farkedemedim.

Smart BS’i tüm desteğiyle oradaydı.  Ordan Gp2x eksiklerimi giderdim.

Resident olarak kimse yanında bir ürün getirmemişti, her şey yarımdı. Hemen üst kata çıktık ve bir şeyler yetiştirmek için çabalamaya başladık. Üst katta her bilgisayarda hummalı bir çalışma vardı. Diğer Nightshift’e nazaran bu sefer üst kat fabrika gibi çalıştı. Nerdeyse her masadan bir ürün çıktı.

Tüm zamanım üst katta geçmesine rağmen, bu parti kaynaşma açısından daha verimli geçti. 1 level geçtim bu konuda, darısı 7d7 ye kısmetse.

Spritus’un eksikliği hissedildi. Spritus’ta olsa Voltron’u oluşturcaktık. Gözler Nightlord’u da aradı.

Bu sefer demo gösterimi yanında bol bol seminer de vardı. Ve bu seminerler çok da güzeldi. Hafta sonu dayım da Istanbul’da olduğu için onu da partiye çağırmıştım. O da geldi ve tam da Commodore – Amiga seminerine yetişti. Dayım 80’ler arşivi yapan ve o dönemleri seven birisi olduğundan bu semineri çok beğendi. Diğer seminerleri de projeksiyondan kısmen takip edebildim, ama anlatılanları üst kattan dinledim.

Zaman aktı gitti gene. Gece yarısına yakın "Stumn 201" çıktı sahneye. Uyuklayanları bir güzel uyandırdılar. Çok da iyi oldu gerçekten. Ama 1-2 saat sonra etrafta dolaşmak bile zorlaştı çünkü yerler uyuyan scener doluydu : ) …  etrafta sek sek sekerek mahmure biçiminde dolanıyorduk.  Bir yandan da oyunu bitirmeye çalışıyorduk. Tabi oyunu yaparken de etfara sürekli bir siren sesi veriyorduk ister istemez. Chaosmaker parti sonrası bile kulağında siren sesi olduğunu söylüyordu. Tek biz yoktuk Endo’da meteorlar arasında bir oyun bitirme telaşı içerisindeydi. : )  , deadline ‘i kaçırdık ama Vigo bir abilik yaptı hem bize hem Endo’ya.

Sabah olmasıyla beraber scener lar masa altlarından çıkmaya başladılar. Poğaça + çay ile kahvaltı süperdi. Poğaçalar elde compolar da başladı zaten. Kompolardan hatırladıklarım olarak:

- Rephisto’nun kafa kesik göz oyuk resmi ve Bakkada’nın resme yaptığı yorum.  
  - Müzik kompolardaki süper eserler, Wisdom’dan süpriz ve süper bir müzik.
  - Hyper’in uyandırma ve insanları ateşmele çabaları.
  - Siren gösterimi sırasında yukardan kağıt uçak atma planları : )
  - Check this out! ‘un ortamı sarsması. BASSS!
  - Drey’in disk coveri. Çöp adamlar çok hoşlardı.
  - Bronx’un tüm ödülleri toplayıp götürmesi.
  - Mikro Arabalar'a yazık olması.

- ..
- .

Kompolardan sonra hatıra fotoğrafları çekildi, veda konuşmaları yapıldı. Ve gene yollandık Ankara’ya doğru. Tren’e binmeden önce gar da Peandoas ve Labraynda ile karşılaştık. Onlar gittikten sonra son 2 saatimizde pastanede çay içelim diye yürürken kaldırımda Flexi ile karşılaştık. Flexi otobüsle gideceği için çoktan ayrılmıştı bizden. Koskoca Istanbul’da bu nasıl olasılık, nasıl tesadüf ki karşılaştık. Dağdağa kavuşmaz, insan insana kavuşurmuş demek ki

Trene biner binmez uyuduk hemen(Anesthetic, chaosmaker ve ben) .  Gözümü açtığımda tren duruyordu. Karşı taraftan gelen trene yol vermek için yapılan 10dk lık durmalardan sandım ve önemsemedim uyumaya devam ettim. Tekrar uyandığımda tren halen daha duruyordu. Sonra öğrendik ki öndeki yük treni arıza yapmış. Neyse 3 tane otobüs çağırdılar bizi kurtarması için. Malesef otobüsler de çamura saplandı. : )  .. Sonra yük treni sorunu düzeltilmiş olmalı ki yola devam edebildik. En sonunda ~15 saat sonra Ankara’daydık.  

Ya işte bir parti de böyle bitti. Tüm organizasyon ekibine, sponsor Smart’a ve katılan herkese teşekkürler.

skate:
Ellerine sağlık abi, zevkle okudum. Hiç de yazamıyor değilsin, gayet de güzel yazmışsın reportu. Bu arada "Rephisto’nun kafa kesik göz oyuk resmine Bakkada’nın yaptığı yorum"u merak ettim açıkçası :)

Bakkada:

--- Alıntı yapılan: skate;12757 ---Ellerine sağlık abi, zevkle okudum. Hiç de yazamıyor değilsin, gayet de güzel yazmışsın reportu. Bu arada "Rephisto’nun kafa kesik göz oyuk resmine Bakkada’nın yaptığı yorum"u merak ettim açıkçası :)
--- Alıntı sonu ---
Birebir soyledigim kelimeleri tam kestiremedim o siralar uykusuzlukla mucadele etmeye calisiyordum ama sole bise olmasi lazim...

"Abi ben senden daha cicek bocek o tarz calismalar bekliyorum "

yanlissam duzeltin :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git