Gönderen Konu: Nightshift 2007 - Invitation  (Okunma sayısı 10317 defa)

Nightshift 2007 - Invitation

« Yanıtla #30 : 20.02.2007 14:33:42 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
ne yazıkki öğrenci indirimi yok... eğer maddi gücü "20 ytl" veremeyeck kadar kötü olan arkadaşlar var ise lütfen bana vigo - a t - bronxwhq - d o t - org adresinden özel mesaj atsın, bu arkadaşların kimlikleri gizli kalmak kaydı ile, partiye ücretsiz katılabilirler.

Yanlis anlamalar toplulugu..

« Yanıtla #31 : 20.02.2007 17:13:38 »
Hızlı düğmeleri aç

chenmy1

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mosengine.inativa.com
Alıntı yapılan: nightlord
bu konuda yazmak istemiyordum. ama goruyorum ki disaridan okuyanlar olaylari yanlis anliyor.

@kasademo:
bu olay turkiyede parti organize etmis biri icin o kadar inanilmaz bi olay ki. nasil anlatabilecegimi bilmiyorum. Burada birden fazla sayida ust uste yapilan yanlis var:

1- Oyle kendi kendine cikilip "ben sizin partiye invitro yaptim" diye ortaya atlanmaz. Bu ayiptir. Once organizatorlerle konusulur. onlarin parti, web sitesi, invitro ve organizasyonun genel kimligi ile ilgili kafalarindaki fikirler tamamen anlasilir. partinin gorsel kimligiyle uyumlu birsey uretilmek uzere yola cikilir. Boylece o sirada baska birilerinin basladigi bir calisma falan var olabilir. belki ona destek olunur. ama onemli olan olay organizatorlerin koordinasyonu altinda gecer.

2- birisi boyle yapmadan paldir kuldur invitro yaptim diye ortaya cikarsa, bu altinda bazi gizli mesajlari barindiriyor gibi olur: "yaa benim elimde yaptigim dandik biseyler vardi nereye kullanacagimi bilemedim. oole invitroya cevirdim" ya da "ya siz zaten grafik tasarimi falan bilmezsiniz ben yaptim o yuzden" gibi anlamlardan secip begenip birini algilayabilirsiniz. Bu organizatorlere saygisizliktir

3- Bir de ustune zaten boyle ugrasilmamis birseyi partiye layik gorup invitro diye kakalamaya calistigi yetmiyormus gibi bi de buna karsilik "ya bizi de bi gorun istemem yan cebime koy" tarzi bir uslupla maddi kazanc talep etmesi ciddi boyutta sinirleri lacka edici birsey. yani ilk iki maddede anlattigim sebeplerden oturu biri gelip kendi kendine "ben invitro yaptim bak al " dese bile aslinda baya sinirlenilecek sebep var ortada. Bi de ustune buna karsilik "sen de bize bi gp2x verirsin artik.. heheh vermesen de olur tabi " demek organizatorleri 8 kere ust uste salak yerine koymaya calismak anlamina geliyor.

Bunu disaridan birisi okudugunda cok alinmayabilir. Ama bugune kadar hicbir kayda deger urun cikarmamis, daha once forumlarda defalarca insanlarla gereksiz tartismalara girmis, baskalarinin yaptigi tanimadigi platformlardaki urunlere yurt disi ortamlarda bok atmis ve bir kere kaldirip kicini partiye gelmemis bir adam kalkip burada anlattigim sekilde bir organizatoru salak yerine koymaya calisirsa, ve o organizator de hayatinin son 25 yilini scene'e vermis (oburunun yasi kadar) binbir platformda urun cikarmis, son 4-5 yilda bu olayin Turkiyede gelismesi icin proaktif olarak surekli endiselenmis, calismis, dergilere yazilar yazmis, sponsorlar aramis bulmus, neredeyse butun avrupanin tanidigi saygi duydugu Vigo'ysa (bu kralcilik degil belgelenebilir matematiksel gercek) o zaman isler degisiyor

senin yazdiklarin uzerine tekrar donup msn loglarini okudum. Vigonun koptugu yer neresi diye inceledim tekrar.

ilk kivilcim chenmy'nin bana garezin var diye tutturmasi ve bu muhabbeti 4-5 kere cocuk gibi yinelemesi (yok yok kesin var yuzde 99 var... ne demekse)

asil patladigi yeri ise sanirim gozden kaciriyorsun.

"kardes" bak on yargilisin

ben 30 yasindayim. iyi kotu son 4 yilda biseyler urettim tr-scene icin ve yaptiklarim hakkinda kendimi nispeten iyi hissediyorum.

Ben kalkip da Vigo'ya, Turbo'ya veya Spaztica'a "kardes" veye "bro" veya "kanka" diye hitap etmem. "Abi" diye hitap ederim. genelde onlarla konusmalarimda dediklerine itiraz bile etsem hep onlara saygi duydugumu hissettirmeye calisirim. Onlar bana istedikleri gibi hitap ederler. Bunun sebeplerini aciklamaya gerek var mi? olmamali...

Insanlar once toplumda nasil konusacaklarini, tanimadiklari veya tanidiklari insanlara nasil hitap edeceklerini, text ortaminda yanlis anlasilmamak icin nasil ekstra caba sarfetmeleri gerektigini ogrenmeli. Kimse burada bakkada'ya, aneshetic'e, ragnor'a, endoya veya baskasina kara kasinin kara gozunun hatrina sevgi ve saygi gostermiyor. Herkes bu saygiyi iyi niyeti, topluluga olumlu ve durust katkisi ve tutarliligi ile kazaniyor

Forumun genel olarak tamamini veya tarihini okursan cok yerde vigo ile benim veya baskalarinin ayni fikirde olmadigi durumlari gorebilirsin (mesela turk productlarini yurt disi dergilerde oy kullanma konusu vs). Ama hicbir yerde bizler birbirimize saygimizi zerre kadar azaltmayiz. Bu yuzden de kralcilik elestirin aslinda forum genelini yeterince okumadan yapilmis biraz talihsiz bir elestiri.

Umarim bu aciklamalar konunun bizler acisindan neden bu kadar sinirlenilecek birsey oldugu konusuna biraz aciklik getirir.

cevap hakki dogdu madem cevapliyim:

Oncelikle demoyu tum samimiyetim ve yardim etme istegiyle yaptigimi ve hic bir karsilik beklemedigimi soylemeliyim ..Demoscene hic bir zaman para kazanilacak yer olarak gormedim tek amacim ulkemi iyi temsil etmek ve kaliteli bir demo cikarmaktik gerisi beni ilgilendirmiyor..

1-Organizatore gittim zaten ben gelip foruma acmadim bu olayi..Begenmezler ise begenmedik diyebilirler bu benim icin sorun olmazdi.

2-Elimdeki hic biseyi cevirmedim gizli bir amacimda yok. Sifir dan basladim ve tek amacim kaliteli bir urun cikarak partiye yardimci olmakti .

3-Partiye layik olmadigina gormeden karar vermen uzucu cunku yep yeni bir kodlama sistemi ile sifirdan kodladim ve belkide bugune kadar yaptigim en anlamli ve kaliteli isti.Ozenerek yaptim buda yabanci partilerde devamli olan davetiye gelenegine uysun ve bizim partininde bir davetiyesi olsun diye ugrastim.Evet parti organize edenler begenmessse yayinlamiyabilirlerdi bu benim icin sorun olmazdi cunku ben elimden geleni yapmistim.

4-birincisi ben super coderim demiyorum...Yurt disi olayini hic karistirmiyorum bile cunku onu 1 kere bilmeyerek yaptim 10 kere feedback aldim bu mudur yani dayanisma? bilmeyerek yapilan ve ozur dilenen bir seyi uzatmak?Partiye gelmedim cunku imkanim yoktu...

Tamam ben demoıscene i bilmeyebilirim zaten bu olaya gireli 1 yil oldu yarismaya katildigim 2 tane demom var toplam geri kalanlar oyun v.s.

Benim tek amacim ulkemizden kaliteli bir sey cikarmaktir baska bir amacim yok bu yuzden farkli yere cekmek isteyenlere hic aldiris bile etmiyorum...

-Garezin mi var dedim cunku soyledigin gibi genel itibariyle cok yanlis anlasilmalar oldu En buyugu SKATE ile msn den asla konusmadim ama MSN LOGLARI var demesi benim eski grubumda arkadas arasi konustugum seyin ertesi gun baskalarinin dilinde olup dalga gecilmesi v.s . gibi konular beni bu ortamdan soguttu diyebilirim..Bu bence en buyuk ahlaksizlik olayi ve ya soyleyen kisi ile gorusmeden pesin hukumle ha bu adam boyle denilmesi gercekten morali cok bozuyor belki bazi gunler hic uyuyamiyorum..Yani demoscene ile 1 yildir acayip ic iceyim elinden geleni yapmak icin cok ugrasiyorum ama aldigim fEEDBACK lere bakiyorum bu ugrasilarima ters yanitlar aliyorum tek soylenicek sey yanlis anlasilmadir ki bu ortamda en cok karsilastigim seydir.

Oncelikle mesaja atesli yaklasmayip tarafsiz bakanlara tessekkuru bir borc biliyorum ...

2. olarak soylenen "para icin yapiyo" "gizli amaclari" var gibi laflari asla kabul etmiyorum.Her zaman demoscene i ulkemizden daha kaliteli isler cikabilecegini gostermek icin yaptim ama bakiyorumki TEK sorunumuz TEK yurek olamamiz , birlikte calisamamiz ....Olaylar nedense sansasyonel taraflara cekilip , emeklerle dalga geciliyor ..Buna asla tahamulum yok ..

Ben bir demo ile 4-5 ay ugrasiyorsam bende bir saygi beklerim eger benden saygi bekleniyorsa...

Ama asla kimseye bilerek ve isteyerek saygisizlik yapmam buna kisiligim izin vermez anca bilmeyerek yapmistim ve kesinlikle ozur dilemisimdir...

NEyse daha konusulacak cok konu var ama bu yanlis anlasilmalardan biktim bu yuzden yabanci bir gruptayim boyle olmasindan NEFRET ediyorum cunku kendi ulkemdeki insanlarla birlikte bir DEMO cikaramiyorum...Oyle olmayip birlesip dunyaya kafa tutacak demolar yapsak daha iyi degilmiydi?

Sorulacak ve cevaplanacak cok sey var...

neyse ...

Bilmiyerek yaptigim gene yanlis bisi varsa ozur dilerim ama genel olarak yapmadigimi dusunuyorum..

saygilar..
Algoritmik Geometri^S!P and MEE!ditor 64/4 kb intro tool.

« Yanıtla #32 : 20.02.2007 18:09:19 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
@chenmy1: skate'in postunu ikinci kez okumama ragmen seni kastettigini belirten bi$ey goremedim, cikartamadim. elimde loglar var demi$, chenmy1'in loglari var dememi$ dikkat edersen...

« Yanıtla #33 : 20.02.2007 18:40:45 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı yapılan: PE&OAS
@chenmy1: skate'in postunu ikinci kez okumama ragmen seni kastettigini belirten bi$ey goremedim, cikartamadim. elimde loglar var demi$, chenmy1'in loglari var dememi$ dikkat edersen...
Evet sen doğru anlamışsın PE&OAS.

bende cevap yazayım dimi

« Yanıtla #34 : 20.02.2007 18:50:15 »
Hızlı düğmeleri aç

poison

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
genelde sesim çıkmaz ama bu seferlik nötr olan fikirlerimi belirteyim dedim.

o konuşmalar iki kişi arasında kalsa, arkadaş bu dünyada yenidir olmaz öyle bişey diyip olay kapanmasaymış daha iyi olurdu. benim için gene bir scene.tr olayından farklı bişey değil.

chemmy'ede benden bir not, türkiyedeki bu ufak camiada hep böyle tartışmalar olur, 8 yıl öncede böyleydi muhtemelen 8 yıl sonrada böyle olacak. o yüzden kafanı takıpda (muhtemelen) zevk aldığın bu işlerden kendini soğutma derim.

oyun programlama ile ilgilide demo ile oyun dünyaları ikiz kızlar gibidir aynı görünselerde karakterleri değişiktir. bence ikisinden birini seç çünkü biri hayatını diğeri egonu besler. -ki ben egom için ağrı dağına yalın ayak çıkarım ama para için ayaklarımı kan revan içinde bırakmam.

neden bu kadar (senin deyişinle) yanlış anlaşılmanın yada (kızanların deyişiyle) saçmalığın sebebide bu bence.

« Yanıtla #35 : 20.02.2007 19:37:56 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
budur.....

Alıntı yapılan: poison
genelde sesim çıkmaz ama bu seferlik nötr olan fikirlerimi belirteyim dedim.

o konuşmalar iki kişi arasında kalsa, arkadaş bu dünyada yenidir olmaz öyle bişey diyip olay kapanmasaymış daha iyi olurdu. benim için gene bir scene.tr olayından farklı bişey değil.

chemmy'ede benden bir not, türkiyedeki bu ufak camiada hep böyle tartışmalar olur, 8 yıl öncede böyleydi muhtemelen 8 yıl sonrada böyle olacak. o yüzden kafanı takıpda (muhtemelen) zevk aldığın bu işlerden kendini soğutma derim.

oyun programlama ile ilgilide demo ile oyun dünyaları ikiz kızlar gibidir aynı görünselerde karakterleri değişiktir. bence ikisinden birini seç çünkü biri hayatını diğeri egonu besler. -ki ben egom için ağrı dağına yalın ayak çıkarım ama para için ayaklarımı kan revan içinde bırakmam.

neden bu kadar (senin deyişinle) yanlış anlaşılmanın yada (kızanların deyişiyle) saçmalığın sebebide bu bence.

« Yanıtla #36 : 20.02.2007 22:04:10 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Bu konuda ekleyecegim pek birsey kalmadi. chenmy'nin cevap yazmasini diliyordum o da oldu (hatta inanilmaz!!! poison foruma post atmis)

chenmy'nin cevabi benim kafamdaki soru isaretlerinin cogunu cevaplamiyor. Ama konuyu uzatmanin anlami yok. Diyebilecegim tek sey bir daha invitro yapmayi dusunursen "baslamadan once" organizatorlerle kontak kur mutlaka.

bir de goruyorum ki insanlar yorum yaparken kendilerini bir organizatorun yerine koymakta gucluk cekiyor. Malesef ben hala bu olayi daha once anlattigim sebeplerden dolayi "bir organizatorun cok sinirlenecegi bir olay" olarak goruyorum. Bu sinirlenmenin sonucu herkes farkli seviyelerde tepki verebilir. Bu tepkiler kimilerine agir kimilerine hafif gelebilir bunu tartismiyorum. Ama bu, bir konsept dahilinde dusunulen, butun yazili ve gorsel materyalleri ortak bir grafik tasarim dili ile olusturulmus bir parti organize etmeye calisan birisi icin "ya bu adam da yanlis yapmis neyse yeni zaten" denecek basit bir olay degil.