Gönderen Konu: Nightshift 2007 - Invitation  (Okunma sayısı 10318 defa)

Nightshift 2007 - Invitation

« Yanıtla #15 : 13.02.2007 17:58:31 »
Hızlı düğmeleri aç

emotion

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://www.blender.org,http://www.geocities.com/mustafa939/senaryo/
Scene nedir:
Gecimini saglıya bilen insanların toplanıp bulustugu genelde coderların olusturdugu bir topluluktur. is yasantısında yapamadıkları uygulamaları bu ortamda bir birbirlerine gostererek, her insanin dogasında bulunan tatmin olma hazzının pesındedirler. Bende bunun pesindeyim ama benim scene ara vermemmin ve katkıda bulunanamamin sebebi paradır. para kazanmak icin para soz konusu olamyan bi etkinligin icinde para kazanmayı dusunmek. yanılsamaktır vedat butun planı bastan kur. senin bu davranısların asırı hırstan kaynaklanıyor biliyorum cunku bende oyleydım. haa. bu hırs vedatın gelismesinde cok yararı olmustur guzelde ....

vedat ben scener olucak kadar kendimi bilgili gormuyorum. Sadece merak edip suphenelip bilgisayar muhabetinden hoslanıyorum, sadece takılıyorum.
( ya aslında bu yazı vedat hakında degilde kendi hakımda oldu. insanın ilk once bazı seyleri kendne itiraf etmesi gerekirya..)
Öykü sonundan başlar. Konuş ya da öl. Ve konuşmayı sürdürdüğün sürece ölmeyeceksin? (s.180).....Hepimiz yazariz.

« Yanıtla #16 : 13.02.2007 18:41:49 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
scene geçimle alakalı değildir. bir hobidir nihayetinde. ama her hobi gibi, bu hobi de masraflı olur, bu yüzden beş parasızken scene için uğraşmak insana çok anlamlı gelmez. bunu senelerce yaşamış biri oalrak çok net söyleyebilirim; scene ile ilgileniyorsanız en azından donanım ve vakit yatırımı yapmanız gerekir. alacağınız da apra olmayacaktır, mutluluk, motivasyon, eğlence, başarıyı tatma deneyimi oalcaktır. bu yüzden ikisinin karıştırılmamasında fayda var.
vedat'ın söylediği ise apayrı; o scene için gp2x istememiş gördüğüm kadarıyla, oyun yazıp para kazanmak için istemiş. bu ise ticari bir sisteme ürün üretmek demektir. ürün üretmek de sermaye yatırmakla olabilir. boşluktan varlık üretilemez, hiçten enerji üretilemeyeceği gibi...

« Yanıtla #17 : 14.02.2007 01:10:52 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
kesinlikle scene'in herhangi bir şekilde "masraflı" olduğu konusuna katılmıyorum. benim bakış açımda scener olmak için ilk şart bir süre bilgisayarla uğraşmış olmaktır. bunu gerçekleştirmiş kişinin zaten bir bilgisayarı olduğu ya da en azından elinin altında kurcalayabileceği bir bilgisayarı olduğu (komşu çocuğu bilgisayarı, okuldaki bilgisayar labaratuvarı v.s.) varsayılabilir. bu durumda çocuğun tek yapması gereken elinin altındakiyle birşeyler üretmeyi öğrenmektir. scenerın makbul olanı en seyrek upgrade yapanıdır benim gözümde. bu yüzden scene bence "sıfır masraflı" bir hobidir. tabii "Türkiye'de parti düzenleyelim hadi" diye ortaya atlayanlardan değilseniz. bunun dışında bilgisayarınıza yaptığınız tüm yatırımlar benim gözümde ayakkabı, gömlek almak gibidir. yani scene'le doğrudan ilgisi yoktur. "bir scene partisine gelirken ayakkabı gömlek giyiyoruz, o da scene açısından bir masraf kabul edilebilir" diye düşünmüyorsanız elbetteki...

ayrıca borç harç parasızlık olayını ben de evlendikten sonra ciddi boyutlarda yaşamış biri olarak scene aktivitesini etkilemediğini söyleyebilirim. aksine borçlarımı kısa zamanda kapatma şansımı yitirdim ;)

« Yanıtla #18 : 14.02.2007 02:00:20 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
tam senin gibi düşünmüyorum; zira özellikle konumuzla ilgili olduğu için söylüyorum, gp2x, psp gibi alternatiflerde birşey üretecem denince az buçuk bir masraf giriyor işin içine. bilgisayar yatırımı, evet, ayakkabı gibi, ama daha irice bir masraf kapısı. sonuçta sen elindekiyle yeterli olabilir, az upgrade yapabilirsin, ama çağdaş donanım dedin mi, en azından senede bir kere 500$ civarı para gidiyor mutlaka. yanına ek ıvır-zıvırla bu kolaylıkla da artıyor. ama dediğin gibi, kanaatkar davranıp bu vakitte hala amd1500-2000 kullanan, hatta daha da yavaşına talim olanlar da var, ki bu da bilgisayarı keyifli çalışma ortamından işkence aletine çevirebiliyor.

scene masraflı demiyorum ama, scene çok az masrafla yaşanabilen bir sosyal aktivite, hobi çünkü. hatta iş olayı bilgisayardan biraz ayrıysa bir c64, bir amiga alarak çok rahatlıkla üretime başlanabilir. maliyet mi? 100-200 lira. ehh, sıfıra yakın en azından.

« Yanıtla #19 : 14.02.2007 03:55:10 »
Hızlı düğmeleri aç

emotion

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://www.blender.org,http://www.geocities.com/mustafa939/senaryo/
Alıntı yapılan: skate
kesinlikle scene'in herhangi bir şekilde "masraflı" olduğu konusuna katılmıyorum. benim gözümde ayakkabı, gömlek almak gibidir. yani scene'le doğrudan ilgisi yoktur. "bir scene partisine gelirken ayakkabı gömlek giyiyoruz, o da scene açısından bir masraf kabul edilebilir" diye düşünmüyorsanız elbetteki...

bir seyler uretip eglenmek masraflıdır elektirik ve telekomum siskin ADSL ucretlendirmesi mesala. Masraf olucak tabiki hayatta neyi karsılıksız vermislerki eglenceyide bedavaya versinler.
--------
birisini umursarsın sana karsılık vermez, partiye urun hazırlarsın odul beklersin, 1. olamayınca kusup gidersin gruptan ayrılanlar olur.
scene'e pilatonik ask beslemelisin onu sevdiginden haberi olmamali. olursa ya tersler , yada daha fazlasını ister sende karsiligini istersin odulunu alamıyınca kalbin kırılır gidersin,ona sadece cinsellik amaclı yaklasıyorsan( PARAda(67707832) diye biliriz) sevmedigini anlar (amacını anlar) bu gibi durumlarda gercek amacini tekrar gozden gecirmekte fayda vardır. amacın icin kendine "motor":)))' unu diger anlamıyla bu isin (oyun)sektorunu bulman gereklidir diye bilirim. ama her ikisi icinde para gereklidir. Nediyorsun vedat? arkandan konusmus gibi olmiyim.
vedat bu arada emotion denen lavuk atıp tutuyor dersen eski the_prodigy'dir.

sunuda soruyim NS2007 giris ucreti ne kadar olucak:)))
(7363656e652062616b697220626972206b697a2067696269646972)
Öykü sonundan başlar. Konuş ya da öl. Ve konuşmayı sürdürdüğün sürece ölmeyeceksin? (s.180).....Hepimiz yazariz.

« Yanıtla #20 : 14.02.2007 09:08:26 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Hala AMD1250Mhz kullaniyorum :)
Kimi zaman 0,97MHZ :)
Tek katildigim nokta alternatif cihazlar icin biseler uretmenin pahali olabilecegi PSP,GP2X,GBA vb vb vb...

Benim scene masrafim toplantilara katildigimda yedigim ictigim o da canima deysin :)

« Yanıtla #21 : 18.02.2007 23:42:49 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
iyi de adam demiş ki böyle bir şey yaptım ben geçen yılın hediyesini de almadım ancak bana şöyle bir şey gerekiyor imkanınız varsa gönderebilir misiniz imkanınız yoksa da önemli değil
sorun ne ki
adamın ihtiyacı varmış
sen de imkanım yok veya vermiyorum dediğin an bitmiş olay
ancak sonra da ikinci konuşmada küfürü döşemişsin dibine kadar

bak bu adamın art niyeti varsa tanıyorsan biliyorsan ayrı bilemem ben bu adamı tanımıyorum
ancak yukarıdaki msn loglarını koymuşsun hepsi kendi aleyhinde
hem yanlış anlamışsın
hem de adam konuşalım dedikçe basmışsın küfürü
ettiğin küfür de az bir küfür değil
benim bu adamda tek hoşuma gitmeyen nokta o küfürlerden sonra dahi alttan alması
açıkçası sana karşı fazla mülayim davranmış
tarafsız olarak okumaya çalıştım
beğenseniz de beğenmeseniz de benim yorumum böyle

emotion giriş ücreti 20 ytl bildiğim kadarıyla
ancak öğrenciye indirim var mı bilmiyorum

« Yanıtla #22 : 18.02.2007 23:58:29 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@kasa-demo: Aaah ahh kardeşim. Forumlardan falan olmuyor bu muhabbetler, gel Nightshift'de tartışalım bu tür olayları yüz yüze. O zaman tepkilerin sebebini daha iyi anlarsın.

Bu arada ben de scene'i bırakıcam artık. Benim amacım da başından beri hep bu işlerden para kazanmaktı. Game Over(view)'ın Freestyle Jam yarışmasına da sırf para ödülü olduğunu duyduğum için girmiştim. ALIH'den mail aldım, dereceye girmişim ve banka hesap bilgilerimi verdim kendisine. Para yatar yatmaz uçağım hazır bekliyor. Terkedicem bu diyarları. Meğer olay buymuş, scene'den çıkar elde etmek. Bunca yıl ben bunu kavrayamamışım salak gibi parti organize edip para kaybediyormuşum.

« Yanıtla #23 : 19.02.2007 00:10:10 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
zaten partileri de aslında bizim gibi saf elemanların 3 kuruşlarını toplamak için yapıyordun di mi skate? bu alanda 5, 10, hatta 15 senelik geçmişimize rağmen sana inanıp gelip bi de sponsor hikaylerini yiyorduk. hatta hatta o ödüller de tanıdık figüranlara gidiyordur da sen onları sonra geri alıyorsundur, yastığının altında da saklıyorsundur, eminim.

evet, haklıymışsın, bu ortamlar becerini yarıştırdığın ve bunun için karşılık beklenmeyecek ortamlar değil. çatır çatır kapitalizm konuşulyor. hatta ben de vereiym birkaç bin ytl, breakpoint'ta ve diğer tüm partilerde birinci oalcak bir demo yazdırayım. sonra da ben yaptım diyerek tatmin edeyim kendimi.

var ya.... bir lamer'ın bakış açısından görmeye çalışmak bile midemi bulandırdı feci. yeni başlayan birileri varsa ve bu dediklerime inanırsa diye uyarayım; sakın ola bu dediklerime (-mize) inanıp bu şekilde yaklaşmayın scene olayına, fena çuvallar, rezil olduğunuzla kalırsınız...

« Yanıtla #24 : 19.02.2007 00:13:39 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
skate sen de haklısın
her şey bu istekte bulunan adamın kişiliğinde bitiyor
tanımıyorum bilemem
belki vigo daha iyi tanıyordur
ancak tüm dünyada scene imparatoru dahi olsa vigo çok ağır küfür etmiş bence gerek yok

gerçi onun da hassas olduğu nokta o herhalde
benim de kızdığım nokta şu
bu yazıyı yazan önemli bir adam
ancak kimse çıkıp sen de hatalısın demezse olmaz bu iş
sizin için demiyorum
ancak yeni başlayanlar da scene ile kralcılığı karıştırırsa o da kötü
eleştiri olmazsa iş bu defa da kralcılığa dönüyor çünkü
sizin bu işte emeğiniz var o halde başta siz konuşacaksınız

geçen sene bazı teknik sorunlar oldu gelemedim ancak baktım fotoğraflara
tanışmak isteyeceğim bir sürü insan da
tanışmak istemeyeceğim en az 20 kadar gereksiz insan da gelmiş

bu başarıyı organizasyonu yapanları tebrik edelim
ancak tekrar ediyorum yanlış anlama ihtimali de var doğru da anlasa çok ağır küfür etmiş gerek yok

yalnız ben de bir noktayı atlamışım
eğer burada niyet ücret karşılığı başkası adına kod yazıp sahtekarlıksa o da gerçekten karaktersizlik örneği
dediğim gibi kişinin niyeti önemli bu durumda
« Son Düzenleme: 19.02.2007 00:21:05 Gönderen: kasa-demo »

« Yanıtla #25 : 19.02.2007 00:30:28 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
mesele sahtekarlık falan değil. çok basit birşey...

scene para için iştirak edilen bir ortam değil; bir hobi alanı... adam, para kazanmak istediği için oyun yazma işine girmek istiyor; bunun için vigo'dan scene kimliğiyle bir donanım istiyor, haklı olarak vigo da cebinden böyle bir desteği yapmadığı zaman da paso alttan alma tribine yatıyor. oysa:

- ne vigo cebinden böyle bir bağış yapmaya zorunlu değil
- ne scene adına deyip de kendi kazanacağı para için böyle bir donanım istemek doğru
- ne yapmadan ödül istemek hoş
- ne de kendi yeteneğini göstermeden, bu yola gerçekten kafasını koymadan destek beklemek hoş bir davranış değil.

bunu daha fazla da deşmeye, ortamı ajite etmeye gerek yok. karaktersizliğin cevabı ancak gülüp geçmek olabilir. vigo'nun, benim ya da skate'in böyle bir duruma ne tepki vereceği tamamen kişisel yaklaşım meselesi. bazıları damarına basıldığı için kalayı basabilir, ama bu onun yanlış olduğunu değil, damarına basanın saçmaladığını gösterir.

« Yanıtla #26 : 19.02.2007 04:01:20 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
bu konuda yazmak istemiyordum. ama goruyorum ki disaridan okuyanlar olaylari yanlis anliyor.

@kasademo:
bu olay turkiyede parti organize etmis biri icin o kadar inanilmaz bi olay ki. nasil anlatabilecegimi bilmiyorum. Burada birden fazla sayida ust uste yapilan yanlis var:

1- Oyle kendi kendine cikilip "ben sizin partiye invitro yaptim" diye ortaya atlanmaz. Bu ayiptir. Once organizatorlerle konusulur. onlarin parti, web sitesi, invitro ve organizasyonun genel kimligi ile ilgili kafalarindaki fikirler tamamen anlasilir. partinin gorsel kimligiyle uyumlu birsey uretilmek uzere yola cikilir. Boylece o sirada baska birilerinin basladigi bir calisma falan var olabilir. belki ona destek olunur. ama onemli olan olay organizatorlerin koordinasyonu altinda gecer.

2- birisi boyle yapmadan paldir kuldur invitro yaptim diye ortaya cikarsa, bu altinda bazi gizli mesajlari barindiriyor gibi olur: "yaa benim elimde yaptigim dandik biseyler vardi nereye kullanacagimi bilemedim. oole invitroya cevirdim" ya da "ya siz zaten grafik tasarimi falan bilmezsiniz ben yaptim o yuzden" gibi anlamlardan secip begenip birini algilayabilirsiniz. Bu organizatorlere saygisizliktir

3- Bir de ustune zaten boyle ugrasilmamis birseyi partiye layik gorup invitro diye kakalamaya calistigi yetmiyormus gibi bi de buna karsilik "ya bizi de bi gorun istemem yan cebime koy" tarzi bir uslupla maddi kazanc talep etmesi ciddi boyutta sinirleri lacka edici birsey. yani ilk iki maddede anlattigim sebeplerden oturu biri gelip kendi kendine "ben invitro yaptim bak al " dese bile aslinda baya sinirlenilecek sebep var ortada. Bi de ustune buna karsilik "sen de bize bi gp2x verirsin artik.. heheh vermesen de olur tabi " demek organizatorleri 8 kere ust uste salak yerine koymaya calismak anlamina geliyor.

Bunu disaridan birisi okudugunda cok alinmayabilir. Ama bugune kadar hicbir kayda deger urun cikarmamis, daha once forumlarda defalarca insanlarla gereksiz tartismalara girmis, baskalarinin yaptigi tanimadigi platformlardaki urunlere yurt disi ortamlarda bok atmis ve bir kere kaldirip kicini partiye gelmemis bir adam kalkip burada anlattigim sekilde bir organizatoru salak yerine koymaya calisirsa, ve o organizator de hayatinin son 25 yilini scene'e vermis (oburunun yasi kadar) binbir platformda urun cikarmis, son 4-5 yilda bu olayin Turkiyede gelismesi icin proaktif olarak surekli endiselenmis, calismis, dergilere yazilar yazmis, sponsorlar aramis bulmus, neredeyse butun avrupanin tanidigi saygi duydugu Vigo'ysa (bu kralcilik degil belgelenebilir matematiksel gercek) o zaman isler degisiyor

senin yazdiklarin uzerine tekrar donup msn loglarini okudum. Vigonun koptugu yer neresi diye inceledim tekrar.

ilk kivilcim chenmy'nin bana garezin var diye tutturmasi ve bu muhabbeti 4-5 kere cocuk gibi yinelemesi (yok yok kesin var yuzde 99 var... ne demekse)

asil patladigi yeri ise sanirim gozden kaciriyorsun.

"kardes" bak on yargilisin

ben 30 yasindayim. iyi kotu son 4 yilda biseyler urettim tr-scene icin ve yaptiklarim hakkinda kendimi nispeten iyi hissediyorum.

Ben kalkip da Vigo'ya, Turbo'ya veya Spaztica'a "kardes" veye "bro" veya "kanka" diye hitap etmem. "Abi" diye hitap ederim.  genelde onlarla konusmalarimda dediklerine itiraz bile etsem hep onlara saygi duydugumu hissettirmeye calisirim. Onlar bana istedikleri gibi hitap ederler. Bunun sebeplerini aciklamaya gerek var mi? olmamali...

Insanlar once toplumda nasil konusacaklarini, tanimadiklari veya tanidiklari insanlara nasil hitap edeceklerini, text ortaminda yanlis anlasilmamak icin nasil ekstra caba sarfetmeleri gerektigini ogrenmeli. Kimse burada bakkada'ya, aneshetic'e, ragnor'a, endoya veya baskasina kara kasinin kara gozunun hatrina sevgi ve saygi gostermiyor. Herkes bu saygiyi iyi niyeti, topluluga olumlu ve durust katkisi ve tutarliligi ile kazaniyor

Forumun genel olarak tamamini veya tarihini okursan cok yerde vigo ile benim veya baskalarinin ayni fikirde olmadigi durumlari gorebilirsin (mesela turk productlarini yurt disi dergilerde oy kullanma konusu vs). Ama hicbir yerde bizler birbirimize saygimizi zerre kadar azaltmayiz. Bu yuzden de kralcilik elestirin aslinda forum genelini yeterince okumadan yapilmis biraz talihsiz bir elestiri.

Umarim bu aciklamalar konunun bizler acisindan neden bu kadar sinirlenilecek birsey oldugu konusuna biraz aciklik getirir.

« Yanıtla #27 : 19.02.2007 22:56:51 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
bak kralcılık lafını bu işte emeği geçenlere kullanmadım öncelikle
ne ben size söyledim ne de siz alının
ancak bakın işte scene imparatoru olsa gelse bu yazıyı yazsa ben de bu küfürler kavgada edilmez diye yazarım
demek istediğim vigo da yüzde yüz haklı değil yaptığı yüzde yüz doğru değil
neticede bunu eleştirmek en başta size belki en son bana düşüyor
kralcılık meselesini ise şunun için dedim
insanlar bunu okuyor
ağır küfür var beni rahatsız etti bunu eleştiren biri çıkmazsa ben bundan da rahatsız olurum
neticede eleştiri olmadığı zaman özellikle gençler yeni başlayanlar doğrudan kralcı oluyorlar kralcılığa başlıyorlar
bu defa her yazıyı hep haklısın en kralsın hep doğrusun mantığı ile okuyorlar öyle yanıtlıyorlar
kral bunu istesin istemesin

ayrıca senin yazdıklarını okuduktan sonra biraz daha hak verdim ben de bazen çok uç ihtimallere göre konuşuyorum
gene de o küfürler kavgada dahi edilecek küfürler değil
vigo bir de üstüne az yazmışım kralı gelse anasını bacısını diyor bilmem ne diyor
kardeş lafı tamam aynı seviyede algıladığını gösterir ancak bu da hakaret değil
sinirlenmeye sebep değil
kızmak hakkı olabilir
ancak öfkeye yenik düşmek kontrolünü kaybetmek de kendisine yakışmıyor

ben büyük emekleri geçen insanların alkışlanması taraftarıyım
tebrik edelim büyüktür diyelim
ancak hata yaptı mı da fikrimizi beyan edelim
papaz olmak pahasına da fikrim buydu söyledim
papaz da olmadık gibi

o adamın karakteri öyle de olsa küfür etmeden de anlatılırdı
ben de alemin ahlak zabıtası değilim ancak o küfürler ağır küfürler
büyük isimlere yakışmaz diye düşünüyorum
özellikle vigo da bir özeleştiri yapmalı bu konuda bence
« Son Düzenleme: 19.02.2007 22:59:40 Gönderen: kasa-demo »

« Yanıtla #28 : 20.02.2007 02:02:42 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@kasa-demo: "kralcılık" lafı gittikçe bana batmaya başladı. scene ile kralcılık lafının hiçbir bağdaşan noktası yok çünkü. scene gruplarının birçoğunda founder yani kurucu eleman ve leader yani adından da anlaşıldığı gibi lider, yönetici elemanlar vardır. bu bazı gruplarda (glance, clash) hiç ön plana çıkmazken bazı gruplarda (bronx, resident) ön plandadır. ama dikkatini çekmek istediğim nokta şu. bronx'un leader'ı vigo, turbo v.s. isimler bir glance elemanını bağlamaz. vigo kalkıp bir "kral" olarak "skate, sen şunu yap" diyemez. ama ne var ki vigo kalkıp benden birşey yapmamı isterse, yaparım ya da yapmaya çalışırım. Niye? Vigo'ya olan saygımdan. Vigo bu saygıyı nasıl elde etti? Küfrederek mi? :) Tabii ki hayır. Vigo'nun bu güne kadar scene adına yaptığı, hala yapmakta olduğu ve bundan sonra yapacağını bildiğim şeyler O'na saygı duymamı sağlıyor. Yoksa "yaş" benim için hiçbirşey ifade etmez. Kendi babamın iki kaburgasını kırmış bir adamımdır.

Kısacası scene'de bebek adımları atan bir adam kalkıp Vigo'ya ters birşey söylediğinde Vigo ağzına ne gelirse söyler, bu scene'de bir süredir yer alan hiçkimse de bu olayı yadırgamaz. Ha, bak sana şunu söyliim hemen, sen sanıyor musun ki herkes yerinde olsa Vigo'nun yaptığını yapardı ya da birebir o logların bu foruma pastelenmesini ya da içeriğini onaylıyor. Tabii ki hayır. Ama kimse kalkıp Vigo'ya bu konuda laf etmez. Niye? Çünkü Vigo "temelde" haklı. Geri kalanları da O'nun hepimizin çok iyi bildiği dobra yapısından kaynaklanıyor.

ışte olay bundan ibaret. Ben yurt dışında bir partiye gittiğimde hiç tanımadığım Alman bir scener Türkiye'den geldiğimi duyunca "vaay, siz Vigo'nun arkadaşımısınız" diyip bize sarılıyor ve sıcak davranıyorsa Vigo naaparsa yapsın her zaman saygı duyarım ve bu onun kral olmasından değil dünyada Türk sceneinin imajını yükselten bir adam olduğu içindir.

Kısacası olayları deştikçe hep geçmişe yolcululuk yaparsın. En sonunda 80lerden bu yana tüm tarihçeyi öğrenir ve herkesin scenede nerde durduğunu öğrenirsin. Bir forum mesajına yorum yapmak normalde bu kadar birikim gerektiren bir olay değildir genellikle ancak bu forum mesajının bir ayrılacalığı var gerçekten...

« Yanıtla #29 : 20.02.2007 10:20:37 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
tamam benim de dediğim o
vigo büyüktür
özeleştiri yapsa bence büyüklüğüne daha uygun davranmış olur
kralcılık lafını da size demediğimi söyledim
şöyle anlatmaya çalışayım
örneğin sen vigo şunu yapmıştır şöyle büyüktür dediğinde kralcılık yapmış olmazsın çünkü hem emeğin geçmiş hem işin içindesin
ancak örneğin ben bunları bilmeden vigo şöyle büyüksün böyle büyüksün ne herifler varmış elbette haklısın dersem bu kralcılık olur çünkü bunu diyebilmem için benim de emeğimin geçmesi benim de katkılarımın olması bir şeyler yapmış olmam gerekir
bilmiyorum düşüncemi anlatabiliyor muyum

biraz da huy meselesi herhalde
fikir olarak herkes bir şey dediğinde aksine yöneliyorum
gerçi yukarıda da bazı kullanıcılar yazmış
bu adam genç olabilir başka bir durumda olabilir yani deneyimsizliğinden böyle bir şey söylemiş ancak kötü niyetli olmayabilir
her şey niyet meselesi
ben de kötü niyetli değilim yazımı yazarken

saygı meselesine gelince
ben hiçbirinizi şahsen tanımıyorum
ancak burada bulunmamın sebebi de saygı
tanımasam da size de saygı duyuyorum
çünkü bazı insanların arasında bulunmak oturup konuşmak dahi önemlidir
ben bulunduğum noktaya bazı insanlar sayesinde gelmişim
scene dediğinde öyle bir emek var ki ve herkes ancak gördüğü kadarını biliyor
siz yazılım meselelerine nasıl bakıyorsunuz bilmiyorum ancak bu gün bu yazıyı dahi yazabiliyorsam ben bazı adamlar sayesinde
bazı bilgilere erişebilmişsem ben bazı adamlar sayesinde

yarın bir gün ben de ülkem adına daha fazlasını yapmaya çalışacağım
bazı hedeflerim var olur veya olmaz
tabii o kadarı bana kalsın
ancak işte isim meselesine gelince vigo büyük diyorsunuz ben de tamam büyük alkışlayalım diyorum
ki hiçbir şey yapmasa nightshift diye organizasyon yapmış kolay değildir böyle işler kolay diyen de gitsin 3 adamı bir araya getirsin
diğer yandan siz aynı tepkiyi vermezdiniz bunu da biliyorum
tek söylemek istediğim bütün yapılan büyük işler küfrü bu log olayını haklı göstermiyor birbirinden bağımsız şeyler onlar
log olayı da olabilir bana göre neticede herkes kendi yorumunu yazar
ancak az yazmışım anasını bacısını diye de döşerdim deyince de ben dayanamadım bak bu lafı sokakta birine söylesen bıçağı yersin ben küfür etme de demiyorum ne olacak o küfrü değilde başka bir küfür etsen küfür mü yok
vigo öyle bir imkanım yok dediğinde msn ignore dediğinde bitmişti olay
hala da fikrim bu

bu arada babanın iki kaburgasını kırdıysan sana da bravo mu diyelim
burada herkes emek vermiş iyi işler yapmış
ancak herkes gidip en kötü yaptığı işin örneğini veriyor

ancak ben de bir daha uzatmayayım şu açıdan
nightshift 2007 başlığında nightshift 2007 tartışılsın
bunu başından diyeyim yoksa başta ben uzattığımdan nightshift biter bu konu daha gider

bir kullanıcı bilet fiyatını sormuştu
sitede 20 ytl yazıyor
bir de öğrenci indirimi var mı yok mu onu ekleyin bence kafalar karışmasın
herkes planını önceden yapsın
geçen sene öğrenci 5 ytl gibi bir şeydi diye hatırlıyorum bu konuya bir açıklık getirilirse insanlar ona göre karar verir