Gönderen Konu: 1351 mouse arıyorum  (Okunma sayısı 1716 defa)

1351 mouse arıyorum

« : 30.01.2007 00:49:55 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Az önce ebay'de son saniye golü yedim ve kaybettim açık arttırmayı. ılk ebay tecrübem böyle sonuçlanmış oldu. :/ Herneyse, elinde 1351 mouse olan varsa 30 YTL + (gerekirse) yol masrafını karşılayabilirim. Aklınızda bulunsun. Kaçırdığım mousea da $20.50 teklifte bulunmuştum, $21'e kaptırdım. YTL olarak da yaklaşık aynı miktarı öneriyorum işte. Benim gözümde mouseun ederi bu olsa gerek :)

1351 mouse arıyorum

« Yanıtla #1 : 30.01.2007 09:20:26 »
Hızlı düğmeleri aç

CaiSSoN

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
ahahahahahahahahaahahahahah
sikeytimi patlatmışlar....

:D

1351 mouse arıyorum

« Yanıtla #2 : 30.01.2007 16:56:04 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
skate, genelde buna snipe deniyor ve otomatik servislerle yapılıyor.
ebay için güzel bi araç buldum. son dakka kapması çok moda olduğundan beri böyle servisler türemiş. bi ara taskbar tool'lar vardı, onlar bağlantınızın hızına da endeksli. bu dediğim servis, hızlı bir web server üzerinden son dakka bid'i geçiyor. bu sayede ben az önce kral bi bluetooth kulaklık kaptım.

skate, göndereceğim davetiyede 3 beleş snipe etme hakkın var, sonrasına da %1 gibi bir rakam alıyorlar, 200 eu'luk ürüne 2 eu vermek beni rahatsız etmez, yakaladım mı endişesi hissetmeyeceksem. mailine 3 beleşli snipe davetiyesi gönderiyorum, gerektiğinde kullanırsın.

1351 mouse arıyorum

« Yanıtla #3 : 30.01.2007 16:57:36 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ha bi de amiga/c64 parçaları için bazen ebay.usa bazen de ebay.de faydalı oluyor. ebay.co.uk biraz daha pahalı ve az ürünlü. ben genelde hepsini (.au dahil) tarıyorum yeni ciciler için...

1351 mouse arıyorum

« Yanıtla #4 : 30.01.2007 21:26:07 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Walla madem yalan dolan dönüyor, benim işim olmaz. 1351'i başka yollardan da bulurum ben.

1351 mouse arıyorum

« Yanıtla #5 : 30.01.2007 21:28:17 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
yalan dolan diil aslıdna, açık artırma olaylarına yabancı oluşumuz ve kafası çalışanların sağladığı ek imkanlar. ;)

1351 mouse arıyorum

« Yanıtla #6 : 30.01.2007 22:00:35 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Bu arada hemen belirtiim ben istesem o açık arttırmayı kazanırdım. Nasıl yapardım? Maksimuma $20.50 değil de $100 yazardım, bakalım üstüne çıkabilirlermiydi. ıyi de o mouse o kadar etmez ki... Sonuç olarak mouseu kaptırdığım kişinin verdiği $21 bence zaten çok fazla. Bir de shipping falan eklenecek unutmayın. 50 YTL'nin üzerinde bir fiyata 1351 mouse almayı çok da mantıklı bulmuyorum. Bu yüzden de "o herifleri alt edecek bir metod" gibi bir derdim yok. Benim yaptığım olay "$20.50'nin üstünü verecek kadar bu donanımı isteyen benden çok istiyordur ya da benden çok dağıtacak parası vardır" mantığıydı. Düşündüğüm tip biri varmış çıktı aldı. Snipe olayı bana nasıl yardımcı olacak? Yani benim belirlediğim maksimumu geçen biri olduğu taktirde olay bence bitmiştir... Yoksa o program olmadan da $100'ı ortaya koyar alırım donanımu. $100'ı geçen olursa ona salak diyoruz biz aramızda zaten :)

1351 mouse arıyorum

« Yanıtla #7 : 30.01.2007 22:37:34 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
işte snipe insan gibi sabırsız olmuyor, dakka başı artırma yapmıyor. bağlantısı hızlı serverdan son 5-10 saniyede artırmayı yapıyorlar. haliyle sen artırdın-o artırdın kısır döngüsü olmuyor. o artırıyor, sen bekliyorsun, son 10 saniyede bu serverdan artırım yapılıyor ve diğer adamın 0.5-1$ üstünde kalınıyor. hızlı server'ın avantajı, son saniyelerde bid etmeye olanak tanıması.

tabii ki 100$a yükseltirsin, ama olay biraz psikolojik; yaw 20yi veren 23ü de verir diyoruz, azıcık daha daha artırarak aslında satıcının daha da para kazanmasını sağlıyoruz. 120$lık bi kulaklığı bu şekilde 60$a kapattım bugün, son saniyelerde bi bid ile.

tabii ebay meraklısı değilsen, ya da ürün o kadar da önemli değilse problem diil. ama güzel bi 060 kartını karçırmamak için de güzel bi yol bence.