Gönderen Konu: Riontron'dan parcalar  (Okunma sayısı 5098 defa)

Riontron'dan parcalar

« : 13.01.2007 22:42:09 »
Hızlı düğmeleri aç

Riontron

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Selam Arkadaslar........

Evvela kendimi tanitayim. Ben eskiden Saints grubunda D-70 ailasi altinda muzisyen olarak uyeydim. D-70 ismi benim ilk synthisizerimdi, ordan geliyor. Amiga Dunyasi 4. bolumde tanitimi var :) Fazla produm olamadan, bir amerika maceram oldu, ondan dolayi scene ile uzak kaldim. Simdilerde ise scene'e donmeye niyetliyim :)

Forumdan Spaz ile msn'de konustuk. Ona parcalar icin biraz beklemesini soylemistim. Yalniz onu bilemiyorum ama ben bekleyemedim :) bir iki parca daha koymayi dusunuyordum, ama onlar ham hallerdeler. Yapilasi isleri var hem bu hemde  internette ilginc seylerin donme katsayi ozellikle bu aralar baya arttigi icin onlardan vazgectim, hali hazirdakileri sizlere sunuyorum. Malumunuz artik muzisyenler 8 bit 4 monofonik kanal kalipta mecbur degil, turlu turlu seyler olmakta. Ne olur ne olmaz yanlis anlamazsaniz, bu parcalar U.S Copyright Office'ten adima tescillidir, ayni zamanda Ask'ta vokaldeki sozlerde muzigin yaninda text olarakta tescillidir.

Gelelim parcalara: hepsini tek linkte rar dosyasi olarak koydum. Iclerinde eskiden cok begendigim bir mod'un remixli hali var. Ismi Frederick Hahn - Offical ( Riontron Remix). Aslinda remix ne kadar dogru olur bilemiyorum, alt yapi olarak fazla degisiklik yok, orijinali ile az cok ayni sadece akorlarinda emek sarfetmisligim var, eski modlardan birinin guncel seslerle yapilmis halini dinlemeyi ilginc bulacaginizi dusunuyorum. 2 tane mod daha var remix yaptigim ama onlarda ham hallerde, vakit bulup bitirirsem onlarida koyarim.

Gelelim asil parcalara: mod mod dedik ama bunlarin modlarla alakasi yok :) ne moddur nede mididir, hic bir sekilde hazir alt yapi kullanilmadi, loop sample tabir edilen seslerde yok, hepsi sifirdan "el yapimidir" :)

Parcalarda kullandigim ana host+sequencer tabiiki bir tracker, zaten cogu parcalarimda madtracker/renoise arasinda gidip geliyorum. O ozellik devam etmekte yani :) tabii diger populer programlarida kullaniyorum arada sirada, cubase Reason gibi.

Parca listesi soyle:

Frederick Hahn - Official (Riontron Remix)
Riontron - Ask
Riontron - Opeceeem

Umarim begenirsiniz...........

link ----->  http://rapidshare.com/files/11567157/scene.rar.html

Riontron'dan parcalar

« Yanıtla #1 : 14.01.2007 00:14:30 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Ben çok beğendim. Eline sağlık. En çok da  "Frederick Hahn - Official (Riontron Remix)"'ı beğendim. Müzisyen değilim o yüzden tenik bir geri bildirim yapamayacağım.

Bu arada scene'e tekrardan hoşgeldin! ^_^

Riontron'dan parcalar

« Yanıtla #2 : 14.01.2007 00:46:52 »
Hızlı düğmeleri aç

Riontron

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Hosbulduk :)

Riontron'dan parcalar

« Yanıtla #3 : 14.01.2007 01:41:16 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
eline sağlık, uğraşılmış parçalar. ama benim kulağıma çok da uygun değil electronica/techno varyasyonları. yine de emek işidir, saygı duyarım. bunları ya da benzerlerini mod olarak dinlemek isterdim ama...

Riontron'dan parcalar

« Yanıtla #4 : 14.01.2007 01:47:48 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
nightshift'de free style müziğe katılmanı bekliyoruz

Riontron'dan parcalar

« Yanıtla #5 : 14.01.2007 03:44:36 »
Hızlı düğmeleri aç

Riontron

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Spaz: mod halleri pek fazla burdakiler gibi duyulmuyor cunku hardware olarak korg ms2000 de var seslerin icinde, hatta onem arz eden sesler ondan cikmakta.

vigo: soz vermiyeyim ama yetistirmeye calisicam, 3 dakka olmasi biraz benim icin dezavantaj ama olsun, bakalim, kurcalayayim :)

edit: yetistirmeye calisacam dedim ama, baya zaman varmis, neyse bakalim
« Son Düzenleme: 14.01.2007 07:57:02 Gönderen: Riontron »